Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Utajená data – Česká Televize – očkování 7.6.2015

Jiří Šubr
verified
rating uzivatele
(23 hodnocení)
28. 3. 2018 16:31:00
...
28. 3. 2018 16:31:00
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311613
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
28. 3. 2018 16:39:57
Jiří: Mas nejakou moznost dolozit konkretni pripady (ktere ovsem i tak budou naporosto ojedinele, takze to stejne neni moc dobry argument proc neockovat)?
---------- Příspěvek doplněn 28.03.2018 v 16:44 ----------
Napsal Jiří Šubr;1453814
Aleš: Stovky možná tisíce vědeckých studií se později ukázaly jako nesprávné, zavádějící, zpochybňované a nakonec vyvrácené. Dost často v relativně jednodušších případech než je tento. Takže ne, to pro mě není zdroj informací, ze kterého chci čerpat. Ale máš pravdu v tom, že díky nim je věda tam kde je. To ale nic nemění na to, že jim budu věřit.
Ale to je prece normalni vyvoj, ale taky proto se delaji replikace, kazda studie se dela doslova tisickrat nezavisle a o tom to cele je, ze se muzes oprit o tolik dat, ze uz je nejaky zaver naprosto nezpochybnitelny... Odkud probuh chces jinak cerpat uinformace nez odtud? Vsak vsechna nase veda je zalozena na tomhle systemu - a je tot ak samozrejme spravne, protoze jak jinak to chces delat nez delat studie a nasledne je overovat a vyvracet a kontrolovat? To ze se tisice studii prokaze jako chybne je normalni, kazda studie je jen dilek skladacky a kazda skladacka potrebuje spousty dilku aby zapadla, bohuzel nejake dilky vyhodis, ale to je prece normlani, jinak to delat nejde... A ja samozrejme neverim vsem studiim jako neprustrelne pravde, naopak, ja prave jsem jeden z tech co neveri ani zadnym souhrnum a radsi jde a precte si ty jendotlive studie abych mel vlastni nazor...
28. 3. 2018 16:39:57
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311612
Napsal Aleš Jiříček;1453807
Chapu, rad si to necham vysvetlit, ale bohuzel se mi vysvetleni nedostava... Obecne reci nic nevysvetluji. Hledam konkretni mechanismy. Ja jsem totiz cetl zrovna o tomhle uz nekolik praci a nikde v tom nedelali zadne konkretni rozdily, nebot se ve vysledku opravdu jedna hlavne o toxicitu hliniku na CNS do ktere pronika pres HE a tam pusobi jak hlinik ze strikacky tak hlinik z potravy naprosto schodne a to z krevniho reciste... Musel by tedy byt vyrazny rozdil nejen ve vylucovani ale i v samotnem hliniku, tedy v jakych je navazan molekulach a o tom se nikde nepise... Tak jsem doufal ze mi to madam vysvetli podrobneji...
Ja nemam problem priznat ze jsem se mylil - rad se mylim, protoze jen tak se jde ucit... problem je ze nekdo prijde, zacne se vysmivat a sam neni shcopen to vysvetlit, to je proste mrzute :)
Mozna se jen nechapeme. Rozdil je v tom ze ne vse co spolknete se vstreba a dostane do krve. Tudiz pokud spolknete napr 1 mg hliniku vstreba se cast a cast jde primo ven.
Samozrejme pokud spolknete talove mnizatvi hliniku ze byste dostal do krve to stejne jako naprimo pak je rozdil zadny.
28. 3. 2018 16:46:29
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311611
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
28. 3. 2018 16:48:08
Napsal Radek O.;1453821
Mozna se jen nechapeme. Rozdil je v tom ze ne vse co spolknete se vstreba a dostane do krve. Tudiz pokud spolknete napr 1 mg hliniku vstreba se cast a cast jde primo ven.
Samozrejme pokud spolknete talove mnizatvi hliniku ze byste dostal do krve to stejne jako naprimo pak je rozdil zadny.
spolknete a vstrebate ze sveho okoli (i dychanim primo do krve - hliniku ve vzduchu je pomerne hodne - samozrejme v ramci toho co zvladnou zive organismy) opravdu vyrazne vic ez byste kdy prijal ockovanim :) ale vim jak to myslite, bohuzel to tady neni tak dobry argument... Nebo aspon myslim, pokud jsem neco prehledl, rad si to necham vysvetlit... nicmene zatim nemam duvod neverit udajum z nekolika zdroju, ktere nikdo nevyvratil nejakou naslednou praci...
28. 3. 2018 16:48:08
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311610
Jiří Šubr
verified
rating uzivatele
(23 hodnocení)
28. 3. 2018 17:05:30
...
28. 3. 2018 17:05:30
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311609
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
28. 3. 2018 17:15:41
ne, novych studii na dane tema je opravdu velka spousta, zvlast po tehle vlne neockovani se jich delalo jeste dost a dost, kazda vakcina prochazi opravdu narocnym testovanim nez ej uvolnena do obehu, tohle je tak kontrolovana oblast lidskeho pusobeni, ze prakticky neexistuje zadne jine ktere by bylo kontrolovane vice, takze tohle nejsou argumenty... To je deziluze...
Jinak tech pripadu neni hodne - tech pripadu je statisticky zanedbatelne mnozstvi, jen jak jsou proste hrozne, tak v lidech naprosto iracionalne vyvolavaji strach. Pritom data hovori jasne - vsechny ockovane nemoci jsou riziko, ktere sice ne casto, ale nekdy usti ve smrt ci mrzaceni a pocty smrti a celkove problemu zpusobenych temito nemocemi NEKOLIKARADOVE a to zduraznuji, prevysuji pocty techto pripadu, vakciny tedy i pres moznou spatnou reakci zachranuji nekolkaradove vice zivotu nez nici... V tomhle opravdu neni dobre podlehat emocim, nasledky spatnyhc reakci na vakciny muzou byt hrozive, ale zkratka se to deje v tak malo pripadech a vysledna kolektivni imunita proti nemocem je tak potrebna a dulezita vec, ze par pripadu zkratka nemuze prevazit tahle pozitiva... Proste nemuze... Lituji rodice, kterym se to s jejich ditetem stalo, ale dusledek toho nesmi byt ze prestaneme ockovat nebo ze se ockovani budeme bat, protoze ten strach je naprosto iracionalni a nedava smysl... Stejne jako to odkladani ockovani na pozdejsi vek nebo ockovani mene vakcin najednou - ac nejsem plne proti, protoze by to nejspis neznamenalo velke problemy, stejne tak ale vubec nevidim jediny duvod proc tot ak delat, nic, vubec nic, nenasvedcuje tomu ze to bude mit nejake lepsi dopady na zdravi... Nebo ze to zabrani tem negativnim reakcim...
28. 3. 2018 17:15:41
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311608
Jana
verified
rating uzivatele
(5 hodnocení)
28. 3. 2018 17:26:35
Áno, napríklad existuje ďalšia bariéra v stene čreva, ktorá aktívne (niečo aj pasívne) vychytáva látky, ktoré si praje pustiť do krvi. V prípade toxických látok, ak pravda nie sú také malé, že prejdú samy - tak nie je veľmi dôvod, aby hliník (alebo hocičo) v nejakej väčšej zlúčenine (za spotreby extra energie alebo v nejakom špeciálnom molekulovom kanáli a pod.) - aby sa aktívne ním "prilepšovalo" vnútorné prostredie. Keď sa toto obíde injekčným podaním (hocičoho), tak je v krvi hocičoho oveľa viac ako normálne.
Takže máme niekoľko škodlivých molekúl, ktoré sú v krvi, čo "nikdy" nebýva a zatiaľ /v tejto sekunde?/ sú mimo CNS a na nejakom mieste pravdepodobne mimo čistiacich mechanizmov, lebo o to ide. ...
Toto je úvaha na základe VŠEOBECNEJ VEDY, čo sa učí na školách.
Na druhej strane: výskum a štúdie sú v rámci inej vedy - APLIKOVANEJ VEDY. To je akože nadstavba nad tú všeobecnú. A v skratke: asi preto ste nenašli všetky alebo podstatné info, ktoré s témou súvisia - že ste študovali len štúdie, výskumy atď. z tej aplikovanej vedy, čiže bez všeobecného základu. Takže podľa mňa ešte neviete, čo googliť a čo spájať do "objektívneho" svojho názoru.
Ale reagovala som nie na toto, ale na to, že paradoxne vy ste sa tu držali ako expert na očkovanie a urážali všetko naokolo :)
28. 3. 2018 17:26:35
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311607
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
28. 3. 2018 17:36:27
onlines: mate nejaka konkretni cisla? protoze to co jsem cetl uvadi mnoztsvi VSTREBANEHO (tedy do krve) hliniku jako podstatne vyssi nez je v jakychkoliv vakcinach (kde je ho opravdu relativne neskodne mnozstvi ktere s epomerne rychle vylouci), navic jste na zacatku hovorila o tom, ze se takovy hlinik pomaleji vylucuje (a to dokonce 1000000000x!) takze byhc poprosil (uz asi poctvrte) abyste mi sdelila jak je mozne ze hlinik ktery je v krvi a tedy v nem nebude zadny vetsi rozdil at uz je z potravy, vzduchu ci injekce, se vylucuje tak moc pomalu kdyz pochazi z jendoho zdroje misto jineho... Nedava to totiz vubec smysl... I kdybych vstrebal opravdu o tolik mene hliniku potravou (coz se ovsem udajne nedeje - mate nejake jine zdroje ktere dokazuji ze ano?), porad to nevysvetluje to zakladni kvuli cemu jste se sem prisla na me vybijet a to je to pomale vylucovani, ponekud mi vase neschopnost tohle vysvetlit stale neda spat... je to totiz vazne blbost, aby se ten sami hlinik vyloucil jinak jen proto ze si ho do sebe vpravim jinak - mluvim samozrejem o tom hliniku jiz v krvi...
28. 3. 2018 17:36:27
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311606
Jiří Šubr
verified
rating uzivatele
(23 hodnocení)
28. 3. 2018 17:37:56
...
28. 3. 2018 17:37:56
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311605
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
28. 3. 2018 17:46:05
Jiří: tvuj priklad je jen ukazka toho, ze se proste muze stat chyba, ojedinela chyba... Diky ktere se vzdy zrpisnilo dalsi testovani a tudiz se jich stava cimdal mene... Neni to argument k tomuhle, proste neni... Vakciny uz jsou tu tak dlouho a bylo na nich provedeno uz tolik testovani (a dostal ji kazdej! to samo o sobe je tak velky vzorek!), ze nejde na prikladu jednoho omylu tohle vsechno smazat... Proste to neodpovida vecnemu nahledu na vec. Je to takove chytani se kazdeho stebla...
Jinak kazde snizeni pripadu spatnych reakci na vakciny by bylo krasne, ale ty porad nejak prehlizis co uz jsem tu nekolikrat rikal - vetsina reakci na ty vakciny vznika na konkretni vakciny a latky... jinak receno by tu reakci ten clovek mel i kdyby tu vakcinu dostal samostatne nebo pozdeji. Takze to prodluzovani a oddelovani nedava smysl - neni racionalni, protoze nic nezmeni... Respektive tomu vubec nic nenasvedcuje...
jeidne argumenty tu porad nekdo opakuje s tim hlinikem, ale to je tak jednoznacne vyvracena blbost, ze se divim ze to porad vsichni resi...
---------- Příspěvek doplněn 28.03.2018 v 17:56 ----------
Napsal Jiří Šubr;1453833
Navíc ty jsi tedy v posledním příspěvku uznal, že těch případů je statisticky zanedbatelné množství, nicméně ani to nikdo nepřiznal. To že se dítěti po očkováním zpomalí vývoj, způsobí to autismus nebo jinou celoživotní poruchu, je naprosto vyvráceno a neakceptováno. Jediné co výrobce vakcín přiznává je soupis vedlejších účinků, které jsou popsané v letáku.
Ano, to uz je tolikrat vyvraceno, ze nevim proc se o tom jeste bavime... Proste kdyz se to nekomu stane, nemuze za to vakcina, studii ktere se na tohel vsehco zamerovali bylo provadeno tolik, ze proste mame ty data - jeidna studie ktera udajne prokazala autismus byla prave ta ktera se prokazala jako zcela zfalsovana, takze tady eni moc o cem se bavit. Metodika tech studii po celem svete byla pomerne prijatelna a neprokazalo se ze by neockovane deti timhle netrpeli... proste tim trpi i neockovane deti a ve stejne mire jako ockovane - to je uz jen tezko vyvratitelny fakt... Hold si to lidi spoji s vakcinou, protoze se pri vyvoji ditete ockuje inztenzivneji a tudiz si to s tim lidi spoji, ale bohuzel to spojitost nema - ne prokazanou... a sance ze by se prokazal opak uz jsou vazne male...
28. 3. 2018 17:46:05
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311604
Jiří Šubr
verified
rating uzivatele
(23 hodnocení)
28. 3. 2018 18:04:11
...
28. 3. 2018 18:04:11
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311603
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
28. 3. 2018 18:17:09
nemam duveru k farmaceutickym spolecnostem, mam duveru k otevrene vede, kterou tady mame, ktera je neuplatna, farma si muze zaplatit stodvacet studii ktere prokazi ze je to v poradku, ale vzdykcy se nakonec najde nekdo nezavisly, kdo zjisti ze to tak neni a na ktereho vlivy te spolecnosti nesahaji (protoze proste nemaji vliv vsude a neni realne ovlivnit kompletne cely svet)... A jsou zkratka veci kde ty studie ktere by prokazovali nejakou skodlivost nejsou i presto ze ten obor tu je uz desitky let... a k tomu proste patri i vakciny... Nerikam, ze konkretni jedna vakcina nemuze skokove zacit neoc zpusobovat, jenze to se nedeje... prokazatelne se to porad nedeje... Az se to stane, az tomu zacnou napovidat statistiky, budeme to urcite resit :) ale do te doby je tady jen zbytecna hysterie ktera se snazi udelat vinika z neceho co se stale dokola a dokola dari prokazat jako bezpecne...
28. 3. 2018 18:17:09
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311602
LANGEO s.r.o.
verified
rating uzivatele
(19 hodnocení)
28. 3. 2018 18:20:27
Mám 2 známé, které měly u dítěte febrilní křeče po očkování a podle jejich slov to tedy byla síla. Naše dítě jsme teď ale stejně nechali proočkovat Hexou (průběh v pohodě - vše se stihlo do jednoho roku života) a půjdeme i do dalších očkování. Jakmile by se ale objevil problém (třeba ty křeče), další očkování nedáme, tak jsme dohodnutí s partnerkou.
Jinak se nedivím lidem, kteří prostě vyměknou a dítě očkovat nedají. Je to fakt obrovskej strašák a dítě je pro všechny všechno :) Výzkumy, nevýzkumy, pokud tvoje dítě bude autista a tys ho nechal proočkovat, celý život to v tobě bude stejně hlodat, co kdybys ho očkovat nenechal...
Podle mě je taky důležitá otázka, jestli mají školky přijímat neproočkované děti. Já bych byl proti a na toto by mě zajímal váš názor.
28. 3. 2018 18:20:27
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311601
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
28. 3. 2018 18:22:53
langeo: ver mi, ze mi nic hlodat nebude, protoze si to s tim v zadnem pripade nespojim... Chapu ze lidem bude, ale je to iracionalni... Rad se nechavam ovladat emocemi, nekdy je to vazne sranda... Ale jsou veci kde jsou emoce jen strujce nestesti, jako je treba vzestup antivakcinaru, to je vazne nestesti... A vzniklo jen z emocni iracionality... A taky z toho ze ty lidi proste nezazili svet kde se neockovalo... To by si to sakra rychle rozmysleli...
28. 3. 2018 18:22:53
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311600
LANGEO s.r.o.
verified
rating uzivatele
(19 hodnocení)
28. 3. 2018 18:31:01
Napsal Aleš Jiříček;1453844
langeo: ver mi, ze mi nic hlodat nebude, protoze si to s tim v zadnem pripade nespojim... Chapu ze lidem bude, ale je to iracionalni... Rad se nechavam ovladat emocemi, nekdy je to vazne sranda... Ale jsou veci kde jsou emoce jen strujce nestesti, jako je treba vzestup antivakcinaru, to je vazne nestesti... A vzniklo jen z emocni iracionality... A taky z toho ze ty lidi proste nezazili svet kde se neockovalo... To by si to sakra rychle rozmysleli...
To, že nějaká studie něco tvrdí pro mě vůbec není směrodatné. I kdyby bylo sto studií, jak vakcína nezpůsobuje autismus, může přijít stoprvní, která to potvrdí. A dokonce mám ve svém okolí i známou, od které má sestřenice autistu. Ti to prostě hází na očkování studie, nestudie (nehodnotím, kde je pravda).
I tak ale chápu důležitost očkování a nesnáším lidi, kteří se vezou na kolektivní imunitě, tedy že všichni ostatní si tím rizikem prošli, takže já své dítě naočkovat nenechám, když to od těch naočkovaných nechytne.
28. 3. 2018 18:31:01
https://webtrh.cz/diskuse/utajena-data-ceska-televize-ockovani-7-6-2015/strana/7/#reply1311599
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit