Zadejte hledaný výraz...

Recenze webhostingů

Nejpodrobnější recenze na trhu, srovnání hostingů
eBola
83%
1 440 Kč / za rok s DPH

Kvalitní sdílený multi-hosting za přijatelnou cenu se standardními parametry. Jednoduché ovládání. Vhodný pro agentury nebo online podnikatele, kteří mají více webů. Absence podpory na online chatu, nicméně funkční tickety.

Websupport.cz
87%
1 292 Kč / za rok s DPH

Kvalitní virtuální server za rozumné peníze, solidní výkon při zátěžových testech. Rozsáhlá možnost nastavení hostingu, funkční a jednoduché obnovy záloh.

FORPSI
85%
580 Kč / za rok s DPH

FORPSI nabízí kompletní spektrum služeb – hosting, domény, e-maily za rozumné ceny. Má funkční uživatelskou podporu a přehledné rozhraní.

Český hosting
85%
1 210 Kč / za rok s DPH

Český hosting poskytuje komplexní služby v oblasti sdíleného hostingu za standardní cenu. Má funkční podporu, přehlednou administraci a mnoho dalších nástrojů (emaily, git, DNS, …). Neodhalili jsme žádné závažné nedostatky a tento hosting můžeme  doporučit.

Webglobe
94%
1 727 Kč / za rok s DPH

Plnohodnotný hosting s funkční podporou, velkou řadu funkcí a nastavení. Žádné závažné nedostatky jsme nenašli a hosting bychom doporučili.

WEDOS
76%
620 Kč / za rok s DPH, vč. SSL

WEDOS je cenově jednou z levnějších nabídek na trhu, to s sebou ale nese nižší výkon, horší zálohování, poplatky za různé další doplňkové služby. Hodí se na jednoduché weby řemeslníků a malých firem. Na druhou stranu, ke správě a registraci domén nemáme žádné výtky a můžeme doporučit.

Správným výběrem webhostingu si zajistíte klidné spaní a mnoho problémů do budoucna včetně případné migrace k jinému poskytovateli. Připravili jsme pro vás podrobnou recenzi největších českých firem nabízejících sdílené hostingové služby.


1. Cena

Cena hostingu hraje pro mnoho lidí primární roli. Šetření na hostingu, především pokud máte vydělávající projekt, kterému je potřeba zaručit dostupnost a výkon, není dobrá strategie.

Cena hostingu by se měla odvíjet od typu webu, který chcete hostovat. Z našeho pohledu má smysl rozdělit ceny následovně:

  • okolo 500 Kč / rok – nejlevnější hosting je vhodný pro mikrostránky, malé živnostníky a jejich prezentace, osobní málo navštěvované blogy
  • okolo 1 000 Kč / rok – vhodné pro standardní webovou stránku nebo prezentaci společnosti
  • okolo 2 000 Kč / rok – např. pro WooCommerce eshopy, které potřebují již trochu výkonu
  • nad 2 500 Kč / rok – pro velké multisite blogy, navštěvované magazíny, větší eshopy

Pokud máte více webů, je výhodnější přemýšlet nad vlastním VPS, kde cena na jeden web je v přepočtu ve výsledku lepší, než jednotlivé sdílené hostingy.


2. Výkon

Ruku v ruce s cenou hostingu by měl jít i jeho výkon a to platí pro především pro tři základní parametry, které se u různých hostingů liší:

  • php_memory_limit – php paměť, resp. náročnost jednotlivého php úkonu, která může na webu běžet, běžně se pohybuje 128 nebo 256 MB
  • max_execution_time – maximální doba běhu skriptu, pro standardní web a jeho úkony by mělo stačit 30 sekund. Pokud byste chtěli spouštět importy, je lepší delší doba – 60 nebo 90 sekund.
  • max_children – počet procesů – počet zároveň běžících php procesů, které dokáže server odbavovat, ostatní se řadí do fronty. Hodnota by se měla pohybovat od 10-15 pro středně navštěvovaný web (1000 lidí/den)

3. Rychlost

Rychlostí hostingu se rozumí především hodnota TTFB (Time to first byte). Jedná se o dobu, kterou server potřebuje k vygenerování odpovědi browseru, který mu zaslal požadavek a začátek jeho zasílání. Jakákoliv hodnota okolo 500ms je v pořádku. Google však doporučuje mít hodnotu 200ms.

Rychlost webu je závislá na náročnosti generování html kódu, který je následně zasílán jako odpověď. Správná webová aplikace by měla být co nejvíce optimalizovaná již od programátora.

V případě WordPress webů je pak příhodné použít nějaký druh cachovacího pluginu.


4. Podpora

Podpora je z našeho úhlu pohledu druhý nejdůležitější parametr výběru hostingu. Schopnost vyřešit problém na hostingu je základ úspěchu.

Věci, které můžete na podpoře vyřešit se ve většině případech omezují na pomoc s nastavením hostingu, pomoc s řešením převodu domén, nedostupný hosting apod. Problém s webem jako takovým musíte již vyřešit s vaším programátorem.

Managed hosting jako příležitost

V České republice, kde je primárním měřítkem cena, není příliš rozšířená managed služba. Jedná se o podporu na hostingu i při úkolech týkajících se webu samotného a pomoci při řešení problémů v nastavení webu. Většinou se nabízí managed hosting pro WordPress weby, které jsou více méně standardizované. V zahraničí nabízejí tuto službu např. WPEngine nebo Kinsta.


5. Ostatní metriky

Dalším ukazatelem kvality hostingu je mít možnost nastavit aktuální php verzi.

Neomezeně?! Pozor! Pozor na neomezené nabídky. Již z logiky věci, server nemá neomezené prostředky a paměť. Např. neomezeně prostoru pro web znamená prostor pro standardní webové php skripty a standardní množství obrázků. Pokud na server nahrajete soubor větší, než 1 GB, někdy i méně, ve většině případech vám od hostingové společnosti přijde výzva k vymazání tohoto souboru.


6. Testování

Každou hostingovou společnost v našich recenzích testujeme v několika základních bodech.

  1. uživatelské prostředí – jak přehledná je administrace a co všechno je v ní možné nastavit
  2. podpora – jak dobře a jak rychle fungoje podpora
  3. zálohy
  4. testování rychlosti – rychlost odpovědi serveru
  5. testování výkonu – zátěžový test
  6. bezpečnost – testování nastavení především php, nepředpokládají se závažné problémy
  7. poměr cena/výkon – zdali cena odpovídá výkonu