Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Prodám projekt se ziskem 30.000 Kč měsíčně, nulové náklady, návratnost 3 roky

Napsal bart28;1464874
A jsme zase u toho, každej neurochirurg se už neurochirurg narodil, to prostě bylo jednoduché.
A nebylo to spíš tak, že neurochirurg prostě dřel proto, aby byl společnosti enormě prospěšný. A to neurochirurg je ještě hovno. Podívej se na Richarda Bransona, dislektik a blb, žádný génius to není, ani náhodou, i to sám o sobě říká.
Ty tu furt děláš, jak kdyby ti lidi v těch montovnách dělali pro ostatní a snažili se lidi kolem sebe nějak obohatit a udělat dobrou službu, zatímco oni dělaj na to, aby měli na pivo po směně.
Každý člověk, co se snaží ostatním něco nabídnout to určitě může dopracovat mnohem dál než na dělníka v továrně nebo uklízečku.
Přece si nebudu vážit člověka, co žije jen pro své pivo a na ostatní sere. Ty žiješ v nějakém vysněném světě, já za mlada chodíval hulit trávu se zevlákama, moc dobře vím, kam to dotáhli a taky proč a rozhodně si jich za to vážit nebudu.
Mimo jiné týpek, který se mnou chodil na základku, na vše sral a jeho jediná záliba byla do základky nosit lahváče s pivkama, až ho chytali učitelé, že mu cinká taška. Tipni si co dělá dneska? Neurochirurga ;)) A všichni si ho vážíme ;)) Ne, vážně? Co si myslíš, že dělá dneska?
Tobě zřejmě neříkali "proč máš volné ruce", že?
23. 5. 2018 20:18:44
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347027
Pohrdat se nema zadnym povolanim, ale jinak ve vsem co bart28 napsal o hodnotach ma pravdu.
23. 5. 2018 20:25:28
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347026
Michal Pěňkava
verified
rating uzivatele
23. 5. 2018 20:52:52
Já nízko placenými joby nepohrdám, pokud to někdo chce za pár korun dělat, a k životu mu to stačí, tak jeho problém. Psal jsem vysloveně, že mi vadí jedna věc, a to se týká hlavně holek, a to je, když holka zvládne jenom nosit kafe, ale sockou by nejela, to se mi nelíbí. Nicméně je to asi fuk, o tom diskuze není.
Hlavní je vytvářet pro lidi hodnotu, sám a bez donucení a proaktivně, to dokáže málokdo a je to zlatem placené. A místo toho, kým tu kdo pohrdá bych raději zavedl diskuzi na téma, koho si nejvíce vážíme.
A mezi náma, já si hodně vážím nejbohatšího muže na světě, a to je Bill Gates. Nejen proto, co dal světu v podobě technologií, ale hlavně proto, že se rozhodl tento majetek rozdat a dělá to chytře a věnuje se tomu. Snaží se vymýtit malárii, AIDS, a je to prostě člověk, který ostatním hlavně dává.
Myslím, že nejvíc obdivuhodné je chtít lidem sloužit, a ne proto, že musím, jinak bych neměl na chleba, ale protože chci udělat svět lepším místem. A ne nadarmo je Bill Gates nejbohatší muž na světě.
23. 5. 2018 20:52:52
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347025
marat
verified
rating uzivatele
(2 hodnocení)
23. 5. 2018 21:02:47
Napsal bart28;1464902
Já nízko placenými joby nepohrdám, pokud to někdo chce za pár korun dělat, a k životu mu to stačí, tak jeho problém. Psal jsem vysloveně, že mi vadí jedna věc, a to se týká hlavně holek, a to je, když holka zvládne jenom nosit kafe, ale sockou by nejela, to se mi nelíbí. Nicméně je to asi fuk, o tom diskuze není.
Hlavní je vytvářet pro lidi hodnotu, sám a bez donucení a proaktivně, to dokáže málokdo a je to zlatem placené. A místo toho, kým tu kdo pohrdá bych raději zavedl diskuzi na téma, koho si nejvíce vážíme.
A mezi náma, já si hodně vážím nejbohatšího muže na světě, a to je Bill Gates. Nejen proto, co dal světu v podobě technologií, ale hlavně proto, že se rozhodl tento majetek rozdat a dělá to chytře a věnuje se tomu. Snaží se vymýtit malárii, AIDS, a je to prostě člověk, který ostatním hlavně dává.
Myslím, že nejvíc obdivuhodné je chtít lidem sloužit, a ne proto, že musím, jinak bych neměl na chleba, ale protože chci udělat svět lepším místem. A ne nadarmo je Bill Gates nejbohatší muž na světě.
Jakou hodnotu, co to tu plácáš? 80% povolání je vytvořeno uměle a je pro vývoj lidstva úplně nepodstatné!
Podstatná jsou jenom povolání nutná pro přežití.
Když přestanou popeláři vyvážet odpadky, tak je do měsíce po civilizaci.
23. 5. 2018 21:02:47
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347024
Napsal bart28;1464902
Já nízko placenými joby nepohrdám, pokud to někdo chce za pár korun dělat, a k životu mu to stačí, tak jeho problém. Psal jsem vysloveně, že mi vadí jedna věc, a to se týká hlavně holek, a to je, když holka zvládne jenom nosit kafe, ale sockou by nejela, to se mi nelíbí. Nicméně je to asi fuk, o tom diskuze není.
Hlavní je vytvářet pro lidi hodnotu, sám a bez donucení a proaktivně, to dokáže málokdo a je to zlatem placené. A místo toho, kým tu kdo pohrdá bych raději zavedl diskuzi na téma, koho si nejvíce vážíme.
A mezi náma, já si hodně vážím nejbohatšího muže na světě, a to je Bill Gates. Nejen proto, co dal světu v podobě technologií, ale hlavně proto, že se rozhodl tento majetek rozdat a dělá to chytře a věnuje se tomu. Snaží se vymýtit malárii, AIDS, a je to prostě člověk, který ostatním hlavně dává.
Myslím, že nejvíc obdivuhodné je chtít lidem sloužit, a ne proto, že musím, jinak bych neměl na chleba, ale protože chci udělat svět lepším místem. A ne nadarmo je Bill Gates nejbohatší muž na světě.
nevím jestli je Bill dobrý příklad :D
kradl nápady
jeho WIN kradou informace o lidech apod....
23. 5. 2018 21:08:56
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347023
Michal Pěňkava
verified
rating uzivatele
23. 5. 2018 21:26:50
Napsal colbi;1464907
nevím jestli je Bill dobrý příklad :D
kradl nápady
jeho WIN kradou informace o lidech apod....
Kradl nápady :) V IT, kde každý kopíruje od každého. Nejlepší scénka z filmu Sillicon Valley, Steve Jobs na Billa Gates: "tys mi ukradl nápad", Gates na Jobse: "A tys ho ukradl Xeroxu" :D
---------- Příspěvek doplněn 23.05.2018 v 21:32 ----------
Napsal marat;1464905
Když přestanou popeláři vyvážet odpadky, tak je do měsíce po civilizaci.
Věř mi, že když přestane fungovat televize, tak tu zítra máš revoluci :D
23. 5. 2018 21:26:50
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347022
David Hampl
verified
rating uzivatele
(87 hodnocení)
24. 5. 2018 07:14:39
Barte, několikrát jsi na WT psal o své o stagnaci, o tom jak tě to v práci sere, jak ji střídáš, a jak plánuješ nějaký byznys, nebo Německo. Ptám se - udělal jsi to? Pokud ne, čím se lišíš od člověka u pásu, kterým tak pohrdáš, protože XX let dělá to samé, špatné a neudělal nic pro změnu?
24. 5. 2018 07:14:39
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347021
Michal Pěňkava
verified
rating uzivatele
24. 5. 2018 12:40:10
Napsal hampl.david;1464938
Barte, několikrát jsi na WT psal o své o stagnaci, o tom jak tě to v práci sere, jak ji střídáš, a jak plánuješ nějaký byznys, nebo Německo. Ptám se - udělal jsi to? Pokud ne, čím se lišíš od člověka u pásu, kterým tak pohrdáš, protože XX let dělá to samé, špatné a neudělal nic pro změnu?
Davide, nebudeš mi to věřit, ale v poslední době jsem zamakal hodně na návycích a zlozvycích. Značně jsem omezil svoje zlozvyky (tráva, kola, sladké, sociální sítě), začal na sobě více makat (denně drobně cvičím, zhubnul jsem od začátku roku už 15kg, čtu), a značně jsem zvýšil svojí produktivitu. V práci jsem dojednal lepší platové podmínky, a dost teď makám na vytváření svého dobrého jména (2x týdně aktualizuji osobní web), chtěl jsem začít dělat screencasty, ale dost teď i uvažuji o twitteru.
Člověkem u pásu nepohrdám, jak jsem psal, tohle jsem nikde takto neřekl, ani nenapsal. Psal jsem něco trošku jiného.
Za posledních půl roku vidím, jak hodně se dá život posunout, pokud je člověk proaktivní a dodržuje nějaké návyky.
Spousta mých názorů k lidem je, že mi na nich vadí věci, které mi vadili, nebo vadí na sobě, proto to tak vidím, jinak by mi to bylo jedno. Dneska nechápu, proč jsou lidi tlustí, protože se tolik snažím hubnout, a jde mi to. Hodně to řeším jak je kdo tlustý, ani ne tak, že by mě ty lidi tak zajímali, ale protože to vidím na sobě.
Pokud něco tak prostě jsou vlastnosti, s kterýma u sebe něco dělám, a které mi vadí hlavně na sobě. To, že to vnímám i skrze ostatní je fakt.
24. 5. 2018 12:40:10
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347020
TomasX
verified
rating uzivatele
(4 hodnocení)
24. 5. 2018 13:04:27
A kolik let ti trvalo než jsi se k nějaké pro tebe pozitivní změně dokopal? Ne každý může být úspěšný, vždy někdo musí být pozadu, středověkýma očima se i dneska ta uklázečka má naprosto famózně.
Každému vadí trochu něco jiného a má jiné vnitřní pnutí, tebe třeba rozčilovala nadváha až tě dovedla s tím něco dělat, všímáš si lídí, kteří nadváhu mají a víš, že není nemožné se jí zbavit, ale jim to třeba nevadí, jsou spokojení a není to pro ně problém.
Půl roku je nic, vydrž to svoje dodržování nových návyků 5, 10, 15 let, dodrž to i když budeš mít problémy a krizi, pak teprve můžeš říct, že jsi se změnil a není to jen dočasná přetvářka.
Je dobré slyšet, že jsi spokojený se sebou a že jsi se někam posunul, pamatuji si stvoje nářky, tohle zní mnohem lépe.
24. 5. 2018 13:04:27
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347019
S tim udrzenim navyku souhlasim s Tomasem. Napriklad zhubnout neni problem, ja jsem za 6 mesicu zhubl 30kg, drzel jsem to dva roky skoro a tim jak clovek cestuje a zere vse mozne, tak je velmi obtizne nepribrat zpatky. Malokdo dokaze byt v zivote tak disciplinovany v vsech smerech, aby mel vse perfektni (prijem, vahu, atp.)...
24. 5. 2018 14:02:04
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347018
Michal Pěňkava
verified
rating uzivatele
24. 5. 2018 14:03:28
TomášX:
Vidíš a já si třeba myslím, že každý může být úspěšný. Já, než se někam dokopal? Já jsem vážně od mala neměl nikdy moc dobré vyhlídky, už tam kam jsem to dokopal je dost velký úspěch, když vezmu startovní pozici.
Jistě, ne každý to dokope na Billa Gatese, protože ne každý má startovací pozici takovou, že mu rodiče platí studium na Harvardu, ale dokopat to třeba k příjmům 100k měsíčně reálně může v ČR každej, pokud teda není vážně nemocný. Inteligence si myslím, že v tom nehraje vůli. Jde spíš o to, jestli chceš.
Ono kolikrát o úspěchu mnohem více než to, jakou máš startovací pozici, a jak si chytrej, rozhoduje prostě to, jak moc ochotný jsi obětovat dnešní rohlík za zítřejší bochník chleba.
Hele já třeba mám kamaráda, chodil se mnou na základku, žil o panelák vedle, vyrůstal ve stejně velkém bytě, jeho rodiče bych řekl že měli víc prachů i než moje, má míň zdravotních problémů než já, a přesto není schopen odložit jedinou korunu na účtě, a já už mám solidně naspořeno. On mi furt tvrdí, že to nejde, že má nízký příjem, ale pak když vidí možnost jak utratit prachy, tak hned bezhlavě utrácí.
Co nějaká osobní zodpovědnost? Jasně, vždy je tu vliv okolí, zdravotního stavu, startovací pozice, ale zdaleka ne všechny socky jsou vozíčkáři vyrůstající v rodině alkoholiků. Ty lidi na tom mají osobní zodpovědnost.
24. 5. 2018 14:03:28
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347017
Vite a nekdo se klidne cely zivot snazi a proste mu to nejde i takove pripady jsou. Kazdopadne k tomu, ze kazdy muze... ano i ne. Uprimne si myslim, ze spousta z tech, co pracuji na tech nejnizsich pozicich proste na vice nemaji a to i proto, ze proste nejsou schopni toho mysleni ve stylu "i ja muzu".
A na to muze mit vliv jejich intelekt, nebo taky to jak a kde byli vychovavani, coz ma taky extremni vliv na to, jak se clovek k zivotu a moznostem v nem stavi. Pokud vyrusta v rodine, ktera je negativni myslenim, kde se na vsechno nadava, nedela se apod. tak proste tam bude uspeschost deti opustit toto uplne jina, nez u rodiny pozitivni apod. Nerikam, ze to nejde, ale proste asi tam bude ta sance jina.
A hlavne nezapominejte na jednu vec. Predstavte si, ze se vsichni proberou a pujdou za tim vydelkem 100k, protoze ten muze mit dle vas realne kazdy. Kdo pak bude delat tu pomocnou silu v restauraci za 12 hrubeho apod? Proste jsou veci, ktere je treba delat a vzdy budou lidi, co je budou delat. Ano, mozna tim, kdyby tu praci opustili, ze zvysi plat, ale porad to bude vuci jinym zamestnanim to nejzakladnejsi za ty nejmensi penize.
Takze ne, nemuze kazdy vydelavat 100tis. (z pohledu dnesnich prijmu). Ta skupina s takovym prijmem bude proste par procent. Vetsina lidi nedosahne ani na prumernou mzdu v dany okamzik. Neni to spravedlive, ale nezijeme v utpicke spolecnosti.
24. 5. 2018 14:14:41
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347016
Michal Pěňkava
verified
rating uzivatele
24. 5. 2018 14:20:47
Napsal marvin2644;1465062
S tim udrzenim navyku souhlasim s Tomasem. Napriklad zhubnout neni problem, ja jsem za 6 mesicu zhubl 30kg, drzel jsem to dva roky skoro a tim jak clovek cestuje a zere vse mozne, tak je velmi obtizne nepribrat zpatky. Malokdo dokaze byt v zivote tak disciplinovany v vsech smerech, aby mel vse perfektni (prijem, vahu, atp.)...
Jde o typ diety. Klasické diety od výživových poradců jsou postaveny na zvýšení kvality potravin, což je sice taky cesta, ale přesně jak píšeš, nelze to vždy udržet. Existují ale i jiné možnosti, třeba přerušovaný půst, a to lze hubnout i při nízké kvalitě potravin, vysloveně zhubneš i kdybys žral bagety. Pokud si dáš jednu bagetu ve 12, a jednu v 6 večer, tak zhubneš. Já v zásadě držel dietu postavenou od výživové poradkyně, a potom, co jsem 3 hodiny denně vařil a řešil potraviny, jsem se na to prostě vykašlal. Teď držím přerušovaný půst, jím kompletně co chci, a to klidně tabulku čokolády, a hubnu. Jen si dávám pozor, kolik je můj denní kalorický příjem, to dost hlídám. Když sežeru tabulku čokolády, tak pak prostě půstuji a nežeru.
Jinak já tu disciplínu teď pěstuji přes tabulky, to jinak ani nejde. Je toho fakt hodně, musím vše evidovat, a sledovat, jinak bych začal někde ujíždět. Jenom evidencí a tak, trávím hodinu denně, a je to dobře strávená hodina.
Taky s návyky nezačínám poprvé, už jsem několikrát selhal. Při každém selhání se něco naučím, něco pochopím, ale zkouším neustále znovu a znovu. Úplně nejhorší je to po prvním selhání vzát. Rozhodneš se, že zhubneš, zhubneš 20kg, pak 2kg přibereš a vzdáš to? To je největší blbost...
24. 5. 2018 14:20:47
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347015
TomasX
verified
rating uzivatele
(4 hodnocení)
24. 5. 2018 14:33:22
může mít každý 100t a víc, říká se tomu inflace. Pokud já mám dnes 100t jako jeden z mála, všichni ostatní začnou také makat, budou lepší než já, budou mít více než 100t a najednou já jsem ten neúspěšný, ikdyž mám pořád těch 100t aneb jednooký mezi slepými králem.
Úplná rovnost neplatí, všichni neběháme stejně rychle, všichni nemyslíme stejně rychle, všichni nemáme stejnou výdrž a všichni nemáme stejné priority, ne každý měří úspěch penězi.
Největší problém je nemít pochopení pro jiný pohled/názor. Ten člověk, který žije na venkově, má 10 let stejný plat na spodní hranici může být daleko spokojenější a úspěšnější než někdo kdo žije ve velkoměstě, má vysoké příjmy, přestižní zaměstnání, víte proč? Jsou to prostě rozdílná kritéria. Když si někdo řekne o radu, dám mu jí, ale připadá mi ustřelené kritizovat někoho za to, že nemá co mám já nebo nemá co by chtěl on, ale nic pro to nedělá, je to jeho volba.
24. 5. 2018 14:33:22
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347014
Michal Pěňkava
verified
rating uzivatele
24. 5. 2018 14:35:29
Napsal Radek O.;1465066
Takze ne, nemuze kazdy vydelavat 100tis. (z pohledu dnesnich prijmu). Ta skupina s takovym prijmem bude proste par procent. Vetsina lidi nedosahne ani na prumernou mzdu v dany okamzik. Neni to spravedlive, ale nezijeme v utpicke spolecnosti.
Překrucuješ moje slova Radku, sorry ale je to tak. Každý může vydělávat 100k v ČR, ale rozhodně jsem nepsal, že všichni zároveň, spíše že se každý může rozhodnout.
A k té rodině, já vydělávám víc než moji rodiče oba dohromady, takže z rodiny to asi nemám. Naopak s rodiči spíše bojuji, oni si furt myslí, že bych se měl spokojit s málem a nechápou, že já mám vysoké cíle, spíše nechtějí, abych riskoval a snažil se o víc, dokonce bych řekl, že chvílema mi až hází klacky pod nohy a demotivují mě.
A k těm tvým pomocným pracem, spousta prací existuje jenom díky levné pracovní síle, jakmile ta ekonomika pracovní síly začne vycházet jinak, tak zase začnou vycházet ekonomicky lépe jiné možnosti.
Je naivní si myslet, že všichni nemůžou být bohatí, opak je pravdou, a potvrdí ti to každá učebnice ekonomiky, proto je i HDP na obyvatele mezi celými státy značně rozdílné.
Vem si například Uber. Nikdo nepotřebuje taxikáře, spousta lidí vozí lidi dokonce tak rádo, že to nedělají ani kvůli penězům, jenom kvůli tomu, že si pokecají, a jak proti tomu taxikáři a státy bojují. Přičemž co je proboha špatného na tom, že jsem doma sám, nudím se a nemám si s kým popovídat, tak zapnu mobil, sednu do auta a jdu vozit lidi jednou v měsíci, protože mě to prostě baví.
Stejně tak v té restauraci, kdybysme nebyly tak svázáni pravidli, tak by ses možná divil, kolik lidí by šlo jeden den v týdnu roznášet ještě rádo jídlo do restaurací, a zbytek příjmu mělo z jiných činností. Ty možnosti tu jsou, jen je většina z nás v takto zpolitizovaném světě prostě nevidí.
Doporučuji ti přečíst si knížku od nějakých liberálních ekonomů, Adam Smith - bohatství národu, Holman - Ekonomie apod.
---------- Příspěvek doplněn 24.05.2018 v 14:44 ----------
Napsal TomášX;1465071
Největší problém je nemít pochopení pro jiný pohled/názor. Ten člověk, který žije na venkově, má 10 let stejný plat na spodní hranici může být daleko spokojenější a úspěšnější než někdo kdo žije ve velkoměstě, má vysoké příjmy, přestižní zaměstnání, víte proč? Jsou to prostě rozdílná kritéria. Když si někdo řekne o radu, dám mu jí, ale připadá mi ustřelené kritizovat někoho za to, že nemá co mám já nebo nemá co by chtěl on, ale nic pro to nedělá, je to jeho volba.
Určitě, prachy nejsou všechno, dlouho říkám, že když jsem byl v Thajsku, tak mi stačila buňka u moře, dvoje kraťasy a dvě trička, moped a byl jsem spokojenej.
Jsou to všechno základy ekonomie. Bohatství není HDP, nebo prachy, ale schopnost naplňovat naše přání a tužby.
Problém trošku je se sociální hierchií, to hodně ekonomů nedokáže pochopit, že lidi chtějí být prestižnější než někdo, mít víc než někdo jiný, jenom kvůli sociální hierchii, není tam žádný racionální důvod, mimo jiné třeba Porsche 911 je nepohodlné, co jsem v tom autě jel, tak bych si ho v životě nekoupil, je malé, ale z hlediska prezentace :D
24. 5. 2018 14:35:29
https://webtrh.cz/diskuse/prodam-projekt-se-ziskem-30-000-kc-mesicne-nulove-naklady-navratnost-3-roky/strana/6/#reply1347013
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit