Zadejte hledaný výraz...

Web za 700 000 EUR

Petr Zachrdla
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
30. 10. 2012 09:14:15
Napsal HC;863557
Já s Tebou také souhlasím. U výstavby bytů, oprav silnic, investic do školství a zdravotnictví...
Tady jsem se na základě původního příspěvku vyjadřoval k zakázkám majícím souvislost s IT a webem: Opencard, registr vozidel, IZIP...
Vidíš to a mě se třeba myšlenky projektů Opencard, IZIP i registru vozidel líbily. Bohužel to dopadlo jak to dopadlo, takže jsme opět u těch lidí, kteří tomu, ať už účelově, nebo skutečně, nerozumí. Kdyby tam byl borec na IT, který by dostal odměnu 30mil. Kč, aby na to dohlídl, tak by neměl důvod brát úplatek a stát by ušetřil miliardy. To by se, ale většině lidí nelíbilo. Oni by chtěli, aby tam pracoval za běžnou "dělnickou" mzdu, ale nechápou, že mezi nimi je obrovský rozdíl v odpovědnosti. Stejně tak jak nechápou proč někteří manažeři berou milionové odměny. Nevidí, že ti manažeři svým správným úsudkem přivádějí do firem miliardy. Ano, jsou i projekty, které se nepovedou, ale neúspěch je běžná součást tržní ekonomiky.
Já jsem měl možnost si na půl roku vyzkoušet řízení marketingu v simulované firmě se 40000 zaměstnanci a musím říct, že ta odpovědnost je tam mega obrovská a i když šlo pouze o simulovaný projekt, tak celý náš skutečný 20 členný management zvažoval mnoho možností, než se udělalo nějaké rozhodnutí.
30. 10. 2012 09:14:15
https://webtrh.cz/diskuse/web-za-700-000-eur/strana/4/#reply824219
RL
verified
rating uzivatele
(4 hodnocení)
30. 10. 2012 17:07:31
Stejně tak jak nechápou proč někteří manažeři berou milionové odměny. Nevidí, že ti manažeři svým správným úsudkem přivádějí do firem miliardy.
Ani já to nechápu. Jaktože potom máme krizi???
30. 10. 2012 17:07:31
https://webtrh.cz/diskuse/web-za-700-000-eur/strana/4/#reply824218
Petr Zachrdla
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
30. 10. 2012 17:32:00
classic: krize souvisí s exportní politikou, která je ovlivněna globálním propojením společností a bank. exportní poliitku máme zavedenou proto, že na mezinárodním obchodu si naše ekonomika jako celek polepší, než kdyby jsme neobchodovali. bohužel pokud chceme využívat nějakých výhod, tak to musíme brát i se všemi riziky. každopádně přínosy, všechny tyto rizika převyšují, i když nemusíme být nadšení z občasných nepříjemných situací. Manažeři jsou v tomto případě malí páni. Naše republika má rozpočet přes 1000 takových miliard a firem, které dosahují tak obrovských zisků tady není tolik, ale i kdyby bylo, tak by s tím stejně nic neudělali, protože naše ekonomika je moc malá na to aby mohla určovat světové ceny.
30. 10. 2012 17:32:00
https://webtrh.cz/diskuse/web-za-700-000-eur/strana/4/#reply824217
RL
verified
rating uzivatele
(4 hodnocení)
30. 10. 2012 17:58:43
já to myslel všeobecnějc, vůbec ne v souvislosti s naší kotlinou. V USA jsou manažeři kteří dělají strategická rozhodnutí placeni opravdu královsky a banky, spořitelny a další instituce tam krachovaly jak na běžícím pásu. Jak to? (a to pominu Enron).
co se naší kotliny týče, ty miliony za strategická rozhodnutí by si asi zasloužil někdo, kdo by v roce 2003 předpovídal krizi v roce 2008 a už od 2003 dle toho podnik zařídil.
Navíc mi hlava nebere, jaktože když Nemecko vyrábí "draze", sponzoruje půlku evropy, tak krizí proplouvá dost dobře.
Co tím chce classic říci? Že problém ani tak neni v ekonomice jako ve společnosti. Titulek tématu je web za 700 K, někde ty peníze zmizely, já se ale ptám, proč ten web ale nevypadá alespoň na polovinu? Proč myslíš, že kdyby dostal někdo za dohled nad zakázkama 30 mega, tak by mu to mělo stačit. Nota bene, když by těch 30 mega získal někdo, kdo je dosazenej kmotrama. Já myslim, že by to byly vyhozený peníze.
30. 10. 2012 17:58:43
https://webtrh.cz/diskuse/web-za-700-000-eur/strana/4/#reply824216
Petr Zachrdla
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
30. 10. 2012 18:22:35
classic: ad. usa - to je zákon padajícího hovna ;o) jestli tě to zajímá zkus se v knihovně podívat na "Finance po krizi : Evropa na cestě do neznáma / Pavel Kohout", "Finance po krizi : důsledky hospodářské recese a co bude dál / Pavel Kohout" . V tom druhém je to zajímavě popsané z Evropského pohledu. A pak zahraniční Foster, John Bellamy, Velká finanční krize. Je to malá knížečka, kde jsou popsány příčiny. Snad tam najdeš odpověď na to, kteří manažeři jsou vinni. Takže jsou tam černé ovce, ale užitek převažuje ztráty (většina manažerů jsou normální).
ad. enron - tak to byli velcí podvodníci. oni nadhodnocovali aktiva obchody se spřízněnými firmami. teoreticky to lze dělat i v čr, ale spirála se jednou uzavře a pak padají hlavy
ad. předpověď 2008 - tak ti co uměli počítat, tak si spočítali, že po zvednutí úrokových sazeb v usa v roce 2005, se to musí zhrnoutit. nevěděli kdy, ale věděli, že to přijde. zvláště ti co to věděli v kombinaci s informacemi o CDO.
ad. Německo - tam je velká produktivita práce. před 3-4 roky jsem četl, že oni jsou schopni udělat za cca 5-6 hodin co naši lidi za 8. Ne, že by tam byli takoví dříči, ale ta věc je u nich dobře organizovaná. Všechno je nanormované, na všechno je business proces. Zákony jsou pružnější, ale současně vymahatelnější. Asi se ptáš proč to tady taky nemáme. Prostě Němci byli vždy pořádnější.
ad. společnost - to s tebou souhlasím. dokud se nezmění společnost, tak se nic nezmění. S ekonomikou jsem reagoval na příspěvek od HC, že se stát zadlužuje. A psal jsem to z toho důvodu, že i kdyby tu žádná korupce nebyla, tak by se musel zadlužovat, aby se mu nezastavila ekonomika.
ad. dohled nad zakázkami - v tomto s tebou nesouhlasím. jestli jsi někdy dělal nějakou státní zakázku, tak často je smyslem zakázky hledání smyslu zakázky.kdyby to někdo hlídal a rozuměl tomu, tak budou mít firmy srozumitelné zadání a současně by dovedl dostatečně obhájit nesmyslné požadavky shora.
30. 10. 2012 18:22:35
https://webtrh.cz/diskuse/web-za-700-000-eur/strana/4/#reply824215
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit