Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Vzpoura copywriterů Nepišme za méně než za 200,- kč/ns

krnac
verified
rating uzivatele
(14 hodnocení)
7. 9. 2012 14:25:45
@profi-copywriter.cz
Dostáváme se k jádru problému. Já, jako laik dám za text 70kč, protože nedokáži text posoudit jestli mi bude prodávat , úplně stejně jako ty mi nedoložíš kvalitu tvého textu. Tak proč bych měl dávat za text více jak sto korun , jaký bych měl mít k tomu důvod, že si říkáš copywriter? To snad ne, a tak mě ta stovka nevytrhne ,a mému shopu to neuškodí, už to chápeš? Nebo stále ne.
7. 9. 2012 14:25:45
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805678
FSP
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
7. 9. 2012 14:45:20
Napsal profi-copywriter.cz;841830
Jde celkově o to, že někdo má žaludek na to, dát za kvalitní text 30,- Kč, když někomu za nekvalitní je schopen dát 800,- Kč.
A prečo ťa to trápi na akej cene sa dohodnú predávajúci a kupujúci? Však to je ich osobná vec. Ty si pokojne tiež môžeš určiť cenu akú chceš.
7. 9. 2012 14:45:20
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805677
Napsal profi-copywriter.cz;841830
Pokud někdo umí napsat text, udělat grafiku atd., proč by měl za kvalitní práci dostat málo jen proto, že je tady spousta lidí, kteří to neumí a "půjdou za cokoliv". Možná to je trh, ale v pořádku to není.
Proč třeba Marcel Kupka, Martin Tomčík a další copywriteří nemají problém sehnat zakázky za podstatně vyšší ceny, když tu přece je tolik "kazičů cen"? Protože to, co jste psal, se prostě a jednoduše neděje (a protože skutečně umí psát a copywritingu rozumí, mimochodem).
Že někdo nabízí nižší ceny přeci neznamená, že je musím nabízet také. Znamená to jen to, že musím zákazníkovi vysvětlit, proč je má cenna vyšší, a proč se mu i přesto vyplatí se mnou spolupracovat.
To, že nemáte zakázky nelze svádět na to, že někdo jiný píše levněji. Chybu proto hledejte jen a pouze u sebe, ne u ostatních.
7. 9. 2012 14:54:31
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805676
90% poptávajících tady nemá ani elementární slušnost napsat PŘESNĚ poptávku, drtivá většina neodpoví a všichni chtěji kvalitu, nejlépe do zítra, ale adekvátně platit se jim obvykle nechce. Takový člověk je u mě hamižná svině a ne obchodní partner. A žádné pseudochytré kecy o "nabídce a poptávce", "obhajování ceny" a "kvalitě" atd. to nezmění. V tomto vlákně je postižených hned několik, takže vážení, začněte u sebe ;) Zadavatel si buď práce váží a adekvátně ji platí (v ČR obvykle spíše výjimka), nebo chce cenu srazit co nejníž, vymýšlí si vícepráce grátis atd. a pak nadává dodavateli nebo skuhrá nad kvalitou. Zajímavé, jak postižení průběžně mění notu. V jednom vlákně skučí nad kvalitou textů a že platí AŽ (!!!) 70 Kč/NS a v dalším se vychloubají skvělými texty za 40 Kč/NS. Jistě, nabídka a poptávka, že?!
7. 9. 2012 15:01:13
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805675
Martin_H
verified
rating uzivatele
(91 hodnocení)
7. 9. 2012 15:27:12
Opravdu tržní ceny jsou k vidění na Placle . A kdyby nebyla určena minimální cena, byly by ještě nižší
7. 9. 2012 15:27:12
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805674
Martin_H: omyl, minimální cena je určována jednou za 3 měsíce tak, aby 99% obchodů za poslední měsíc mělo stejnou nebo větší cenu než je určené nové minimum. Tržní cena se samovolně postupně(3 roky) zvyšovala z 90 na 220 Kč a teďka už se dlouho nehýbe (tržní rovnováha).
7. 9. 2012 15:35:03
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805673
Dominique
verified
rating uzivatele
(5 hodnocení)
7. 9. 2012 15:46:05
A jsme nakonec u jadra pudla.
Laici nedokazi text posoudit a zamyslel ses proc? Tak jako ja pisu bez diakritiky, tak je malopravdepodobne, ze mne bude nekdo cist.
Proc v nabidkach nepredlozis neco zazivneho jako referenci, co bude ctiveho? Ja taky musel udelat neco pred tim zdarma, abych se alespon mohl uchazet o nektere zakazky? A pak jaky je rozdil mezi zdarma a 200,-Kc/NS? No prece delat neco napul za 70-100Kc. Ja ti dokonce i zavidim tvoji pozici, jakou mas v zacatcich.
Venujes si volny vikend na psani, kdy napises par clanku na free portaly a hned mas reference.
Ja si tohle treba dovolit nemuzu, po mne chteji hned nejaky penize a musim vybirat, co chci a ne, vetsinou ne.
Já bych možná jednu radu měl. Ač jsem dysgrafik a trochu i dyslektik, ale není to u mne chronický, tak jsem měl na základní škole za třídní učitelku jednu skvělou paní a její rady při hodinách češtiny si pamatuji dodnes. Odnesl jsem si jich totiž do života celkem dost, protože mne tahala vždy za uši, když nebylo něco v pořádku, někdy dávala pohlavek a tahala za vlasy. Byla to taková ta komunistická učitelka, možná i trochu vyhořelá tím vším, ale zato o to víc schopná. Ona mi nedokázala porozumět, protože nechápala, co to je byt dysgrafikem. Od první třídy jsem měl vždy špatné známky z češtiny, a to protože jsem ignoroval veškerá interpunkční znaménka a když jsem se probral z interpunkčních znamének do reálné výuky a mohl si hrdě říct, že jsem se snažil porozumět jí, byli jsme už zase někde jinde, a tak jsem měl pořád za 5 a v lepším za 4. Já tu pindu začal nenávidět, ale ve výsledku mne tahala a pořád na něco upozorňovala stále častěji, možná o něco víc,než když jsem ji neměl rád.
V době textových procesorů s kontrolou diakritiky již nemám problém, ale stále mám ten pocit, že ta čtenost nezáleží ani tak na tom, co píšu ve své podstatě, ale jak jím jí ovlivňuji čtenáře.
Jsem to já, kdo vždy musí napsat čárku ve větě: „Návštěvníci webu se rozhodují zhruba 8 sekund, zda zůstanou na vašem webu nebo ho zavřou“ před „..zda zůstanou...“ . Lidi si tu větu přečtou a ani nepochopí v té rychlosti smysl těch 8mi vteřin a už jim je předkládáno něco jiného. Zavřít stránku? OK! Proč ne?
Chceš psát za 200,-Kč/NS, nemám s tím problém, ale po tobě je tímto vyžadováno, abys psal víc více čtivého textu než ostatní. Nespoléhal bych se v tom na kolegy, přece jen jsou všichni tvoje konkurence.
@basti
Skvely nazor, nazyvejme problemy skutecnymi jmeny.
7. 9. 2012 15:46:05
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805672
Michaela Kurtaničová
verified
rating uzivatele
7. 9. 2012 15:56:54
Myslíte si, že lze vůbec na první pohled poznat kvalitní text? Vždyť je to všechno strašně specifické. Když někdo dává poptávku za 40-60/NS, z inzerátu většinou není patrné, jestli potřebuje naplnit web "prostě nějakým textem", nebo potřebuje fakt dobrý text. Těžko soudit podle poptávky.
Jak ale poznáte "kvalitní text, který prodává"? Myslím si, že to dokáže skutečně jenom člověk, který dokonale zná svůj trh. Takový by si texty mohl teoreticky napsat i sám. V ostatních případech se ukáže časem.
Nebo snad máte někdo nějaký návod, jak poznat kvalitní text?
PS: pokud bych sháněla copywritera, rozhodně mě odradí kecy typu: jsem nejlepší na světě, moje texty prodají váš produkt a zaručeně vám zvýším obrat...Na někoho možná působí telešopingové články plné vykřičníků a přetékající řečnickými otázkami věrohodně, mně to přijde laciné. A nehraje roli zda jsem v pozici koncového zákazníka nebo zákazníka, který poptává "texty, které prodávají".
7. 9. 2012 15:56:54
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805671
ghostik
verified
rating uzivatele
(21 hodnocení)
7. 9. 2012 17:18:12
jde poznat minimalne kvalitne napsany text z gramatickeho a typografickeho hlediska - sloh a obsah je vec jina
ale kdyz nekdo, kdo na svem webu prezentuje copywrajtr. sluzby, ma plno hrubek, tak pak nechapu, proc si tu stezuje
7. 9. 2012 17:18:12
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805670
profi-copywriter.cz
verified
rating uzivatele
7. 9. 2012 17:58:50
Takže hodně diskutujících se shodlo na tom......že:
1. 40,- Kč za NS kvalitního, čtivého textu je odpovídající cena
2. přijde jim to normální
3. asi by to rádi za tuto cenu dělali
4. ještě raději to za tuto cenu nakupují
5. netrápí je ani tak nízká kvalita copywritingu jako to, že si někdo dovoluje
diktovat ceny na trhu
Hysterické reakce mne tedy docela překvapily- ale SUPER! Jsem rád, že se tu nekamenuje :-)
Popravdě jsem čekal více příspěvků na téma "cena je nízká, ale kvalita také" nebo "jak si vybírám kvalitního copywritera" a méně
"hele, až opravíš web, tak nám tady můžeš něco vykládat" - sypu si popel na hlavu, příště než založím podobné vlákno, budu dva roky pilovat web, abych měl právo diskutovat. Možná, že se ještě některých lidí zeptám na jejich názor - "...jestli teda už můžu..."
I tak si myslím, že takovéto diskuze jsou potřeba. Díky všem, kdo se zúčastnili. Díky webtrhu.
---------- Příspěvek doplněn 07.09.2012 v 18:04 ----------
Číňani mají hezké přísloví:" Rozdávej rady, až se Tě někdo zeptá." Já jsem se neptal a nevím, proč bych Ti měl něco dokazovat. (Čti dvakrát a pomalu)
Napsal krnac;841848
mě nezajímají tvoje stat. z webtrhu co to sem plateš. Dej nám jasnou a přímou odověd na Michaluv dotaz, poté ti dám za text třeba tisíce dva, je mi to jedno.
a tohle nechápu už vůbec: cituji:
Nejde o vyšší ceny, ani o vzpouru. Jde celkově o to, že někdo má žaludek na to, dát za kvalitní text 30,- Kč, když někomu za nekvalitní je schopen dát 800,- Kč.
Tak ještě jednou a čti pomalu . Jak já, jako obyčejný člověk který nic neví o tom jak psát texty, a vlastně nic o tomto oboru neví, mohu ohodnotit jestli je text dobrý a bude prodávat, nezbývá mi nic jiného než chtít po tobě aby jsi mi předložil reference takové abych já, jako totální neznabůh dokázal poznat text který mi prodá , poté ti adekvátně zaplatím. Jestli budu číst na tvém webu kecy o tom že mě díky tvým textům hodíš do výší třídy apod. kašlu na tebe, ukaž co umíš. Ještě jednou, dokaž - neprůstřelně že tvůj text bude prodávat a budu ti platiti zlatem.
---------- Příspěvek doplněn 07.09.2012 v 18:09 ----------
Přiznám se, že takovou referenci jsem ještě nikde neviděl. Můžeš mi poslat, kdo to například má? Docela by mne zajímalo, jak se to dá změřit. Opět musím zmínit, že neřešíme moje zakázky. Díky.
Napsal Michal Kubíček;841812
Vyšší ceny neudělá vzpoura, ale odbornost prodávajícího. A reference. Máš třeba referenci textu do eshopu, který by majiteli prokazatelně zvýšil obrat?
7. 9. 2012 17:58:50
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805669
Napsal profi-copywriter.cz;841935
Přiznám se, že takovou referenci jsem ještě nikde neviděl. Můžeš mi poslat, kdo to například má? Docela by mne zajímalo, jak se to dá změřit. Opět musím zmínit, že neřešíme moje zakázky. Díky.
Ani ja to nemyslel smerem k tobe. A je mi jedno, za kolik sve sluzby nabizite. Jen jsem tim chtel rict, ze pokud chce (kdokoli) nabizet sve sluzby ned cenovym prumerem, je treba zakaznikovi ukazat, ze se jsou takove ceny opravnene.
Pokud je na WT prumerna cena 80,-/NS a kdokoli zde chce prorazit s cenou 800,-/NS, pak bud musi nabizet jinde, nebo ji obhajit. Ale stavkou nebo vzporou? To vazne ne...
7. 9. 2012 18:16:08
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805668
Candar
verified
rating uzivatele
7. 9. 2012 18:22:25
Heled, ja v soucasnosti pisu od 500 za NS a vys a kdyz se mi ozve nekdo, kdo chce text za pade, tak ho proste poslu na webtrh. On si najde studenta, ja mam pokoj a student si vydela. Uznavam, ze nam to celkove asi kazi ceny, ale je to stejne jako se stahovanim filmu - kdo si stahne film zadarmo, by si ho vetsinou za 500 radeji ozelel. Kdo si kupuje text za 30 korun, by si ho IMHO radsi napsal sam, nez aby za nej "vyhazoval penize". A popravde, za to, co se vetsinou prezentuje jako PR a clanky, by treba 300 byly fakt vyhozene penize. (Ano, posledni dobou mam vyrazny odpor k hlusine na netu, kvuli ktere se pri hledani informaci musim prokousavat tunou balastu, nez najdu neco relevantniho).
Takze jo, utece mi sice par lidi, co by v pripade nouze byli ochotni zaplatit i vic, ale usetri spoustu dohadovani ohledne nerealnych pozadavku. Psanim a vymyslenim veci se zivim, muj volny cas ma vetsi cenu nez pade. Klienty mam prevazne z vetsich firem a reklamek, ale sem tam delam i drobne zakazky. Proste co se namane a je schudne pro obe strany:)
7. 9. 2012 18:22:25
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805667
profi-copywriter.cz
verified
rating uzivatele
7. 9. 2012 18:28:13
OK, v pohodě. Jenom nevím, proč si všichni myslí, že tu kopu za sebe. To mne docela baví. Píšu za 380,- Kč a jsem plně vytížen. Že jsem tady nakopl jakousi diskuzi lehce bulvárním headlinem "vzpoura copywriterů" neznamená, že chci mobilizovat. Tož příště napíšu něco seriózního, abych tady nespouštěl paniku.
Napsal Michal Kubíček;841942
Ani ja to nemyslel smerem k tobe. A je mi jedno, za kolik sve sluzby nabizite. Jen jsem tim chtel rict, ze pokud chce (kdokoli) nabizet sve sluzby ned cenovym prumerem, je treba zakaznikovi ukazat, ze se jsou takove ceny opravnene.
Pokud je na WT prumerna cena 80,-/NS a kdokoli zde chce prorazit s cenou 800,-/NS, pak bud musi nabizet jinde, nebo ji obhajit. Ale stavkou nebo vzporou? To vazne ne...
7. 9. 2012 18:28:13
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805666
Napsal profi-copywriter.cz;841935
Takže hodně diskutujících se shodlo na tom......že:
1. 40,- Kč za NS kvalitního, čtivého textu je odpovídající cena
2. přijde jim to normální
3. asi by to rádi za tuto cenu dělali
4. ještě raději to za tuto cenu nakupují
5. netrápí je ani tak nízká kvalita copywritingu jako to, že si někdo dovoluje
diktovat ceny na trhu
1. 40 Kč je odpovídající cena za text o ničem plný chyb, který řada webtržníků z nějakého důvodu chce (např. pro vložení na nějaký "PR web") a je za těch 40 Kč nabízen.
2. pokud to vyhovuje oběma stranám, normální to samozřejmě je
3. ne
4. ať to nakupují, když jim výsledek stačí a i druhá strana je spokojená. Kde je problém?
5. na webtrhu nabízí copywriting asi tak jeden člověk ze sta. Ostatní prostě píší články na zakázku. To není copywriting.
7. 9. 2012 18:45:47
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805665
Petr Jeník
verified
rating uzivatele
(71 hodnocení)
7. 9. 2012 18:53:04
Komart: bych se s tebou už taky rád zase jednou pohádal, ale nemůžu :( - místo toho musím dát bodík
Snad zase jednou bude nějaká příležitost :)
Mimochodem já dnes napsal jeden článek (ani nevím, jestli to vůbec byla NS nebo kolik jich bylo)
Trvalo mi to napsat asi tak 5 minut, je to plný chyb, ani jsem to po sobě nečetl..... no hrůza jako vždy.
A přesto - vydělal mi ten článek 300,- Kč
To jsem panečku copywriter :D
7. 9. 2012 18:53:04
https://webtrh.cz/diskuse/vzpoura-copywriteru-nepisme-za-mene-nez-za-200-kc-ns/strana/4/#reply805664
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit