Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Vyber notebooku 2019

skyppy2000
verified
rating uzivatele
8. 5. 2019 17:37:41
předpokládám, že píšeš z toho nového stroje. Pochybuji, že ti nepůjde základní ovladač na síťové karty (v laptopu je jich vždycky více). No budiž, tak polopatě:
1) klikni pravým tlačítkem myši na Tento počítač a vyber vlastnosti
2) zkopíruj model laptopu ze základního výpisu
3) jdi do správce zařízení a zde rozklikni síťové adaptery
4) nech otevřen správce zařízení
5) otevři si internetový prohlížeč
6) do. adresářového řádku zadej www.google.com -> to je takový vyhledávač, kde zadáš konkrétní dotaz a ono ti to vyjede odpovědi rychleji, než to stihneš napsat do fóra a dostaneš první užitečnou odpověď
7) do vyhledávacího pole vlož zkopírovaný model laptopu a dopiš tam "drivers" - to jsou anglicky ovladače -> najdi si stránku, kde budou vypsány všechny ovladače pro model tvého počítače
8) stáhni ovladače síťových karet
9) vlož instalační soubory na flash disk
10) stáhni obraz disku Windows 10
11) stáhni rufus na vytvoření bootovacího flashdisku (přes terminál by to pro tebe asi bylo moc složité)
12) vytvoř bootovací flashku
13) nainstaluj windows
14) nainstaluj ovladače síťových adaptérů
15) dotáhni zbytek ovladačů z internetu
Jen si nejsem jistý, jak chceš zvládnout programování, které je primárně o logice a matematice, když máš problém zvládnout vyhledat, stáhnout ovladače a udělat čistou instalaci bez položení dotazu do fóra. Ale neber to nijak jako navážení, spíš jako mé zamyšlení. Programátor by totiž měl mít elementární znalosti počítače a díky tomu bez problémů zvládat udržet v provozu svůj stroj na peníze.
8. 5. 2019 17:37:41
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398872
Pannulita
verified
rating uzivatele
8. 5. 2019 17:55:57
Napsal skyppy2000;1526070
předpokládám, že píšeš z toho nového stroje. Pochybuji, že ti nepůjde základní ovladač na síťové karty (v laptopu je jich vždycky více). No budiž, tak polopatě:
1) klikni pravým tlačítkem myši na Tento počítač a vyber vlastnosti
2) zkopíruj model laptopu ze základního výpisu
3) jdi do správce zařízení a zde rozklikni síťové adaptery
4) nech otevřen správce zařízení
5) otevři si internetový prohlížeč
6) do. adresářového řádku zadej www.google.com -> to je takový vyhledávač, kde zadáš konkrétní dotaz a ono ti to vyjede odpovědi rychleji, než to stihneš napsat do fóra a dostaneš první užitečnou odpověď
7) do vyhledávacího pole vlož zkopírovaný model laptopu a dopiš tam "drivers" - to jsou anglicky ovladače -> najdi si stránku, kde budou vypsány všechny ovladače pro model tvého počítače
8) stáhni ovladače síťových karet
9) vlož instalační soubory na flash disk
10) stáhni obraz disku Windows 10
11) stáhni rufus na vytvoření bootovacího flashdisku (přes terminál by to pro tebe asi bylo moc složité)
12) vytvoř bootovací flashku
13) nainstaluj windows
14) nainstaluj ovladače síťových adaptérů
15) dotáhni zbytek ovladačů z internetu
Jen si nejsem jistý, jak chceš zvládnout programování, které je primárně o logice a matematice, když máš problém zvládnout vyhledat, stáhnout ovladače a udělat čistou instalaci bez položení dotazu do fóra. Ale neber to nijak jako navážení, spíš jako mé zamyšlení. Programátor by totiž měl mít elementární znalosti počítače a díky tomu bez problémů zvládat udržet v provozu svůj stroj na peníze.
Ještě jsem ho nevyndal ani z krabice. Myslel jsem, že mi stačí průvodce nastavení a vše co půjde akorát zamítat. Po dokončení pak rovnou stahovat software atd.
Nicméně jsem se dozveděl, že z hlediska bezpečnosti a rychlosti je lepší odstranit balast a udělat tzv.čistou instalaci. Tu jsem však nikdy neudělal vždy jsem postupoval: průvodce nastavení při nákupu a factory reset třeba při prodeji.
Tak jsem z toho zmaten jak mám tu čistou instalaci udělat po vybalení a zapnutí, protože vůbec nevim jak se to dělá...
Jinak diky za polopatický návod. Chápu správně tedy, že čistá instalace je něco jako reinstalace? Že se dělá až po běžné instalaci s průvodcem?
8. 5. 2019 17:55:57
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398871
skyppy2000
verified
rating uzivatele
8. 5. 2019 20:26:26
Tak bych to udělal já, kdybych nechtěl mít počítač plný balastu a všelijakých trial serepetiček, jak to některé nejmenované i dražší značky dělají. Je ale dobré si zjistit, zda ten počítač nemá nějaké specifické programy, které slouží ke změně nastavení parametrů počítače. Jsou to aplikace, které ovládají ty knoflíky na ovládacím panelu nad klávesnicí. U SONY například se takto přepíná turboboost, zajišťuje se aktualizace ovladačů, změna různých režimů...
Pokud je to však nějaký známější nejnovější laptop - co to je zde není uvedeno, tudíž nelze lépe poradit - pak se podívat na google, co všechno obsahuje a ty aplikace pak dodatečně stáhnout.
Když tam ty appky, co by eventuelně sloužily k výše zmíněným věcem nebyly, pak by třeba nemuseli jít měnit ty režimy procesoru z režimu úspora na režim vysokého výkonu. To však neznamená, že to nelze změnit někde v systému. Lze, ale pro běžného uživatele je pohodlnější zmáčknout knoflík na laptopu, jít do příslušné sekce a vybrat požadovaný mód, případně přepínačem přepínat mezi módy. VAIO má například aplikaci na ovládání bluetooth a WIFI a bez této aplikace wifi nefunguje - ověřeno fakt to tam musí být.
Takže buď na to jít jednoduše => najít údaje o počítači - nejlépe na stránkách výrobce, kde bývají uvedeny také příslušné aplikace a je k nim detailnější popis k čemu v počítači slouží a tyto aplikace si vyhledat a uložit odkazy k pozdějšímu stažení, poté stáhnut ISO windows 10 a udělat napoprvé čistou instalaci z flashdisku nebo si práci udělat (časově) složitější a provést prvotní instalaci nastavenou od výrobce a poté počítač přeinstalovat. Já jakožto zkušený uživatel bych volil tu první cestu -> nainstalovat hned na poprvé čisté Windows bez balastu, avšak pokud jsi méně pokročilý uživatel, raději proveď druhou možnost.
Hlavně ! neformátovat recovery oddíl ! - nikdy nevíš, kdy se to může hodit. Jsou tu ,,vzácné modely", kde ne všechno je dostupné online (takový Dell Alienware) a pokud není zálohovaná instalačka té které aplikace, pak se to může velmi obtížně hledat. Člověka to naučí pak zálohy dělat hned na několik míst.
8. 5. 2019 20:26:26
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398870
Pannulita
verified
rating uzivatele
8. 5. 2019 20:37:13
Napsal skyppy2000;1526086
Tak bych to udělal já, kdybych nechtěl mít počítač plný balastu a všelijakých trial serepetiček, jak to některé nejmenované i dražší značky dělají. Je ale dobré si zjistit, zda ten počítač nemá nějaké specifické programy, které slouží ke změně nastavení parametrů počítače. Jsou to aplikace, které ovládají ty knoflíky na ovládacím panelu nad klávesnicí. U SONY například se takto přepíná turboboost, zajišťuje se aktualizace ovladačů, změna různých režimů...
Pokud je to však nějaký známější nejnovější laptop - co to je zde není uvedeno, tudíž nelze lépe poradit - pak se podívat na google, co všechno obsahuje a ty aplikace pak dodatečně stáhnout.
Když tam ty appky, co by eventuelně sloužily k výše zmíněným věcem nebyly, pak by třeba nemuseli jít měnit ty režimy procesoru z režimu úspora na režim vysokého výkonu. To však neznamená, že to nelze změnit někde v systému. Lze, ale pro běžného uživatele je pohodlnější zmáčknout knoflík na laptopu, jít do příslušné sekce a vybrat požadovaný mód, případně přepínačem přepínat mezi módy. VAIO má například aplikaci na ovládání bluetooth a WIFI a bez této aplikace wifi nefunguje - ověřeno fakt to tam musí být.
Takže buď na to jít jednoduše => najít údaje o počítači - nejlépe na stránkách výrobce, kde bývají uvedeny také příslušné aplikace a je k nim detailnější popis k čemu v počítači slouží a tyto aplikace si vyhledat a uložit odkazy k pozdějšímu stažení, poté stáhnut ISO windows 10 a udělat napoprvé čistou instalaci z flashdisku nebo si práci udělat (časově) složitější a provést prvotní instalaci nastavenou od výrobce a poté počítač přeinstalovat. Já jakožto zkušený uživatel bych volil tu první cestu -> nainstalovat hned na poprvé čisté Windows bez balastu, avšak pokud jsi méně pokročilý uživatel, raději proveď druhou možnost.
Hlavně ! neformátovat recovery oddíl ! - nikdy nevíš, kdy se to může hodit. Jsou tu ,,vzácné modely", kde ne všechno je dostupné online (takový Dell Alienware) a pokud není zálohovaná instalačka té které aplikace, pak se to může velmi obtížně hledat. Člověka to naučí pak zálohy dělat hned na několik míst.
Díky za pochopitelné příspěvky.
Ještě mě napadlo jestli když je některý software užitečný, tak odinstalovat postupně za pochodu jen některé programy?
8. 5. 2019 20:37:13
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398869
skyppy2000
verified
rating uzivatele
8. 5. 2019 20:45:52
Pokud se necítíš na provedení časově náročnější čisté instalace (Win 10 Pro s SSD do 20 minut), ať už tě k tomu vedou jakékoli důvody, udělej to, co je pro tebe jednodušší -> nainstaluj verzi od výrobce a následně odeber balast. Sice tam nějaké zbytky od toho balastu zbydou, když se to neodstraní i ve skytých složkách, ale pořád lepší než aby tam pak nedej bože něco chybělo.
8. 5. 2019 20:45:52
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398868
Oleg
verified
rating uzivatele
(53 hodnocení)
8. 5. 2019 21:37:50
Vyhod disk z ntb, kup novy ssd, kup win 10pro 64bit na ebay a udelej cisty install
8. 5. 2019 21:37:50
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398867
Pannulita
verified
rating uzivatele
16. 5. 2019 14:37:37
Tak už mám nastahované téměř všechny ovladače a iso soubor, ale čistou instalaci dělat asi nakonec nebudu, protože je tam překvapivě od výrobce málo balastu a flash disk si nechám na straně až pocitím, že systém není tak svižný.
Co mě tiží je touchpad, s ním se nedá absolutně pracovat! Koukal jsem tedy po dokovací stanici, nicméně za originál HP k mému notebooku chtějí cca 6000 Kč. Existují nějaké univerzální, které jsou levnější a máte snimi dobrou zkušenost?
Pak by mě zajímalo jestli máte tip na dobrý disk do volného 2,5" slotu a na RAM do 2 SODIMM slotu typu DDR4? Koukal jsem a ty original od HP mi přijdou také předražené jako dock..
16. 5. 2019 14:37:37
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398866
Jak souvisí touchpad s dockem? Neřeší to spíš myš?
16. 5. 2019 15:45:43
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398865
Pannulita
verified
rating uzivatele
16. 5. 2019 15:53:20
Napsal vodička;1527378
Jak souvisí touchpad s dockem? Neřeší to spíš myš?
Uvazuji uz dopredu, protoze predpokladam, ze nezustanu u jedne pripojene periferie...
16. 5. 2019 15:53:20
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398864
Tomáš Marek
verified
rating uzivatele
(23 hodnocení)
16. 5. 2019 15:56:01
Mám návod na výběr jakékoliv kvalitní elektroniky a celkově jakéhokoliv produktu.
1) Otevři si google a najdi si x zahraničních porovnání/testů na daný produkt. Jeden nestačí, protože může jít o placenou propagaci a výsledek nebude relevantní. Z tohoto researche si za pomoci svého mozku dokážeš najít kvalitní produkty.
2) Pokud neumíš anglicky k bodu 1 přidej google translátor.
3) Pokud si neschopný lenoch ptej se na subjektivní názory zde. V tom případě ignoruj moji radu a pokračuj.
Nikdy se mi nestalo, že bych koupil jakýkoliv produkt, který by byl k hovnu :)
16. 5. 2019 15:56:01
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398863
Pannulita
verified
rating uzivatele
16. 5. 2019 16:50:13
Napsal streetcz;1527381
Mám návod na výběr jakékoliv kvalitní elektroniky a celkově jakéhokoliv produktu.
1) Otevři si google a najdi si x zahraničních porovnání/testů na daný produkt. Jeden nestačí, protože může jít o placenou propagaci a výsledek nebude relevantní. Z tohoto researche si za pomoci svého mozku dokážeš najít kvalitní produkty.
2) Pokud neumíš anglicky k bodu 1 přidej google translátor.
3) Pokud si neschopný lenoch ptej se na subjektivní názory zde. V tom případě ignoruj moji radu a pokračuj.
Nikdy se mi nestalo, že bych koupil jakýkoliv produkt, který by byl k hovnu :)
Ja to nakonec asi stejne nebudu komplikovat a notebook pripojim pres hdmi k TV a dokoupim akorat bezdratovou klavesnici a mys a budu kodovat z gauce.
Akorat co me trapi, ze kdyz se notebook zaklapne tak se vypne. Jde to nějak udelat, aby bezel I zavreny?
16. 5. 2019 16:50:13
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398862
Jde, v nastavení napájení, když klikneš na baterku.
Vidíš? poradil jsem ti, i když to byl teda zatím asi tvůj nejslabší dotaz.
16. 5. 2019 16:51:59
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398861
Pannulita
verified
rating uzivatele
16. 5. 2019 16:59:38
Napsal vodička;1527403
Jde, v nastavení napájení, když klikneš na baterku.
Vidíš? poradil jsem ti, i když to byl teda zatím asi tvůj nejslabší dotaz.
Dík za radu, takhlen se mi to libi :))
Je to sice slabsi dotaz, ale tak hodi se mi, protoze bych ho jinak nemohl mit pripojeny pod TV, kdyz mam ve skrince pod ni uz regaly zaplnene receiverem a playstationem..
---------- Příspěvek doplněn 16.05.2019 v 19:11 ----------
Tak s tou bezdratovou klavesnici vůbec nevim, co jsem tak nasel tak same all in shity nebo s predpotopnim Bluetooth 2.1 atd.
Resil nekdo vyber bezdratove klavesnice k notebooku?
16. 5. 2019 16:59:38
https://webtrh.cz/diskuse/vyber-notebooku-2019/strana/3/#reply1398860
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit