Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Realitný trh na Ukrajine, Rusku po vypuknutí konfliktu 2022, Srí Lanka, Venezuela a iné

Aveso
verified
rating uzivatele
5. 6. 2022 11:46:17
Treba pockat kym urokove sadzby pojdu hore tento rok a ked ludia nebudu mat na nove hypoteky lebo bududrahe kvoli tomu a ked existujcue hypoteky budu predcasne skoncene lebo kvoli inflacii ludia nebudu mat na splatky, vtedy nastane dobry cas na kupu. Ale to bude este nejaky piatok trvat, este je priskoro to riesit.
Aby toto nestalo, tak nestačí jen vysoké úrokové sazby, ale je potřeba, aby začala růst také nezaměstnanost. To se, předpokládám, nakonec také stane, bohužel pro střední třídu se dostupnost nemovitostí nezmění. Jakmile totiž začne růst nezaměstnanost a lidé nebudou mít na splátky hypoték, vrhnou se na „zlevněné“ nemovistosti hlavně movití lidé, kteří je hned skoupí a jakmile se situace zase zlepší, a střední třída začne opět nakupovat, budou nemovistosi opět na svých vrcholech. Takže kdo si bude chtít pořídit nemovitost „ve slevě“, bude muset mít k dispozici kapitál v hotovosti, což lidé ze střední třídy mít nebudou.
Za poslední dva roky, a v následujících dvou letech, se nůžky mezi bohatými a chudými rozevřou natolik, že se obávám stupňujících sociálních nepokojů a neustalého vítězství populistických stran ve volbách, což bude mít za následek postupné pohřbívání střední třídy. :-(
5. 6. 2022 11:46:17
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502927
glengoolie
verified
rating uzivatele
5. 6. 2022 15:44:23
Nezamestnanost bude rast, len sa neboj. Daj tomu este kvartal.
5. 6. 2022 15:44:23
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502926
dusivk
verified
rating uzivatele
(4 hodnocení)
5. 6. 2022 22:05:58
Všetky tieto teórie vychádzajú zo základnej teórie rastu. Že budú rásť ceny, že bude rásť produkcia, že bude rásť počet ľudí. Ja som skeptický. A už som to raz napísal, uvažovať pri akomkoľvek plánovaní je potrebné so všetkými možnými scénármi, nie len s tými, ktoré sa nám zdajú/ponúkajú ako pravdepodobné.
Ja investujem tak, aby som peniaze nakoniec nepotreboval. Keď to rachne, keď bude nezamestnanosť, keď budú vysoké ceny a keď bude nedostupný tovar či potraviny alebo energia, pre mňa sa toho veľa nezmení. Len to, že budem mať viac času.
5. 6. 2022 22:05:58
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502925
Erik
verified
rating uzivatele
(2 hodnocení)
6. 6. 2022 08:30:35
Tak teoreticky napríklad čo sa týka pozemkov, tie obstáli ako investícia počas histórie. Ak niektorý tvoj predok odišiel napr. v roku 1900 pracovať do USA - odtiaľ posielal doláre rodine v R-U monarchii - a tá nakúpila nejaké pozemky, cena tých pozemkov je dnes veľmi zaujímavá. To je už samozrejme iná otázka, že tu boli medzitým dve vojny, pozemok mohol niečo stratiť počas vojny na cene, ale neznehodnotil sa. Taktiež mohol byť po r. 1945 zoštátnený ale po r. 1989 mohol byť znova reštituovaný. :-) Samozrejme investíciu prastarého otca si dnes môžu užiť už len pravnukovia :-) Čo si o tom myslíte? A ako sa hovorí ide pomaly už o nedostupný segment - pozemkov nebude pribúdať nikdy. Je to ako s Bitcoinom :-) (tak tu som už popustil uzdu fantázii) ale ak niečo je obmedzené, nebude z toho nikdy viac - tak tá hodnota bude pribúdať. Obyvateľov Zeme stále pribúda. Otázna je investícia do panelových bytov a starých domov.....Lebo nie len ľudia starnú ale aj byty a domy.
6. 6. 2022 08:30:35
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502924
glengoolie
verified
rating uzivatele
6. 6. 2022 09:31:58
erik, to su take teorie pre ludi ktori su davno na dochodku a zaujima ich zachovanie hodnoty, nie jej zvysovanie, lebo uz nemaju tolko casu a produktivity. ja si nemyslim ze sa to tyka kohokolvek na webtrhu. tu si myslim ze 100% ludi riesi investicie na zvysovanie hodnoty, nie jej zachovanie. takze pozemky urcite riesit nikto nebude.
do toho zase spada aj nizka likvidita, rovnako ako pri nehnutelnostiach. de facto nie je menej likvidny aset ako poda a budova.
ale tato tema je prave o nehnutelnostiach takze, to ja len tak, pre trosku kontextu.
6. 6. 2022 09:31:58
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502923
dusivk
verified
rating uzivatele
(4 hodnocení)
6. 6. 2022 14:27:30
Pozemok má stále rovnakú hodnotu, len cena peňazí ide do kytek. Keďže pozemkov ubúda, tak ich hodnota môže rásť nie len vo finančnom vyjadrení, ale aj v hodnote dreva, chleba, množstva bravčového, či bandasky benzínu. A čo sa týka počtu obavateľov planéty.... nikdy som neveril dogmám, je to presne ako textom na prsteni kráľa ŠAalamúna: To prejde.
Investícia do panelových domov už dávno nie je otázna. Minimálne od doby novelizácie zákona o odpadoch, kedy už pôvodcom odpadu nie je obec, ale majiteľ nehnuteľnosti. Pomaly prichádza čas ich predať, skôr ako bude treba hradiť ich ekologickú likvidáciu, samozrejme za tučný eurPoplatok. Treba treba krivku populácie bedlivo sledovať... Hoci teraz sme vytvorili situáciu, ktorá dovozom obyvateľov opäť zvýšila cenu bytov.
Nehnuteľnosti nekupujem preto, aby som zvýšil hodnotu svojho imania. Ani aby som jeho hodnotu udržal. Byty mám, lebo sa mi zo zatiaľ oplatí, zatiaľ nesú nejaké drobné. Keď sa objaví vhodný dom, okamžite čenčujem. Nie nízkoenergetický, nie difúzne zatvorený, mám iné predstavy.
Pozemky sú pre mňa dobrou investíciou preto, lebo sú nie iba uložením hodnoty, ale pravidelne produkujú. Už niekoľko rokov som nekupoval drevo na grilovanie, údenie či iné hospodárske využitie (palivo). Rovnako tak vypálené ovocie na ozdravné účely, aj iných liekov sa urodí neúrekom. Na produkciu potravín (jednoročná zelenina, škrupoviny, bobuľoviny, ovocie...) sme roky nekúpili nie len substráty, ale ani hnojivá, a už ani ochranné postreky. Všetkého dávajú pozemky viac než dosť. Onedlho to bude podobne s energiou. Pritom sme dva zamestnaní na 1,5 úväzku spolu. Ale nijaké hrdlačenie, v kľude a v pohode, ešte ušetríme za fitko. Taký výnos vám nedá žiadna banka ani kapitálový trh. Pritom svoju investíciu nevyužívame na 100%, lebo by sme nesmeli chodiť do zamestnania. Ale čo potom s toľkými potravinami, ktoré sa rok čo rok hromadia?
Keby sa "dačo" zomlelo, štartovať sa bude s prírodnými zdrojmi. Kto má les, pieskovú baňu, pole, ľahko nájde parťáka na predaj produkcie aj pracovnú silu na zvýšenie produkcie na predaj, resp. barter. Bude to tak s investičným bytom? Na akciovom trhu už dnes nedostanete ani ten kus papiera, zvaného "akcia", len zápis v databáze, ktorý môže jedným pulzom prestať existovať. A ani ten netreba, zažil som, keď mi kobra pod rukami vypla server. Balík firiem prestal existovať, len majitelia s pozemkami ostali z obliga, zamestnanci sa šli pásť, poniektorým povypínali v domoch elektrinu distribučky...
glengoolie, ak si myslíš, že vybabreš so svetom tým, že sa usadíš len na špičke Maslowovej pyramídy, tak ti želám veľa šťastia a primerane dlhý život. Nie moc dlhý, tak akurát. Mňa pri nehnuteľnostiach nezaujíma ich likvidita, ale to ako ich viem teraz alebo v budúcnosti v prípade potreby využiť. Nemusím do ich držby alebo prevádzky dávať peniaze (vyjma daní) a som pripravený produkčnú schopnosť škálovať tak, ako bude disponibilná čoraz lacnejšia pracovná sila. Ten čas sa blíži. Už teraz sa život u nás približuje medzivojnovému obdobiu 1920-38 a predtým najbohatší ľudia boli majitelia pozemkov. Dnes ich ľudia ešte vlastnia, ale bez počítača nevedia, ako z nich "vydolovať" úrodu. Nemajú pre nich hodnotu a preto ich predávajú. Lúka či les sa oplatí, aj keď len tak stojí. Dokonca ani vykradnutý les nemusí byť až tak veľký problém. Sukcesia je silná čarodejka a aj my máme potomkov ;)
Jasne, je to otázka priorít každého jednotlivca. A informácií, ktoré sú mu dostupné. Najmä však jeho inteligenciou. Nie tým, čo si pamätá, ale tým, čo si dokáže predstaviť. A vetu "To by nám predsa neurobili" som počul v poslednom období už toľkokrát od ľudí, ktorí nevidia a neveria. Vraciame sa do feudalizmu, najefektívnejšieho spôsobu vlády a vlastníctva. Ľudia budú robiť za strechu nad hlavou a kus žvanca. Nie za byt a stravu. Čo nevieš chytiť do ruky, to nebude mať cenu. Okrem znalostí využitia zdrojov. Pôda je zdroj. Revitalizoval som už dva, pod očami všetkých a aj tak nikto nechápe, ako je to možné. Ľudia jej nerozumejú. Preto majú vysoké náklady, čoraz vyššie (energie, hnojivá, postreky) alebo nízke výnosy, mizerné. Čo do objemu aj čo do svojho zdravia. A preto pozemky predávajú a radšej ležia pod slnečníkom na lehátku celý deň, nie len popoludní, ako ja. A pozerajú, čo stalo s ich zanedbanými pozemkami.
No nič, zase som sa rozohnil. Ale kto chce mať veľa, nebude mať nič, prví budú poslednými. A bez práce nie sú koláče. S tým posledným by som nie celkom súhlasil, produkcia potravín nemusí byť drina, keď sa robí hlavou, nie silou. Na Zakarpatí by som pozemky kúpil, keby som sa tam odsťahoval a mohol ich priamo využívať. Prenájom nie je efektívny bez kontroly a cestovanie bude už onedlho silne obmedzované, čo nám sľúbili v 1989, už "bolo dávno, zabudnite". Preto mi príde efektívnejšie nájsť staré zabudnuté miesta tu, doma, nejak sa mi nechce meniť vzduch. Najmä keď nie som si istý, či Maďarsko z EU vystúpi alebo bude vyhnané. A ďalej na východných pláňach by bol človek nútený pozemky využívať na pestovanei na kšeft a to nemá s prírodou nič spoločné, to nie je pre mňa. Nehovoriac o budúcej jurisdikcii. Leninov sľub bude zrejme splnený.
Komu ale nevadí vlastniť nehnuteľnosti ďalej, ako dojazd koňom alebo elektrickou štvorkolkou, zrejme zatúži po pozemkoch, ktoré nikdy neuvidí. Vraj na Mesiaci sú ešte voľné.
6. 6. 2022 14:27:30
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502922
Erik
verified
rating uzivatele
(2 hodnocení)
9. 6. 2022 08:39:21
Zaujímavou investíciu môže byť podľa mňa aj kúpa nehnuteľnosti v Chorvátsku, keďže v novom roku zavádzajú euro, príde zdražovanie. Aspoň na Slovensku po zavedené eura všetko po čase zdraželo. Takže myslím, teoreticky, že ak by som mal možnosť, určite by som tam niečo kúpil ako investíciu. Ale ja som len teoretik.
9. 6. 2022 08:39:21
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502921
Godot
verified
rating uzivatele
27. 7. 2022 15:02:15
Populace má naopak reálně do budoucna klesat, dokonce prý i afrika, ty kecy o overpopulation jsou opravdu jen propaganda... Realistické modely předpokládají naopak pokles počtu obyvatel worldwide, takže na "neochvějné ceny nemovitostí" pozor... :-).
Jinak moje osobní malá teorie ohledně (nejen) cen nemovitostí ve střední evropě: Za 30-100 let má podle mě střední evropa (+rusko a spol) šanci stát se daleko důležitějším centrem/hráčem ve světě... Pokud se jí podaří udržet stávající demografický "ráz". Proč? Protože západní "vyspělé multikulturní společnosti" zažijí asi exodus svých původních obyvatel (kteří už té "prosperity a bezpečnosti" budou mít plné zuby; bude té lásky a dokonalosti na ně prostě už moc no :-)). Německo, Francie, Belgie, UK, možná i USA.. A ti všichni budou hledat nový "domov" a podle mě Střední Evropa má v tomto brutální příležitost...
To teda ale jen za předpokladu, že se podaří udržet na uzdě zdejší bílou špínu, která by sem multikulti ráda natahala (moc teda nevěřím tomu, že se podaří udržet tuto rakovinu ve společnosti na uzdě...) Ale pokud jo, tak střední evropa (a tím pádem všechno, včetně ceny nemovitostí) má v tomto brutal příležitost. Toť moje osobní teorie o kterém jsem nikde jinde moc nečetl ale určitě nejsem první koho to napadlo.
Stačí se podívat jak je na tom třeba JAR teď (a různé statistiky a porovnat s minulostí), jak se jim tam teďka daří a jaká je to "Wakanda" :-)) ). To je předobraz západní evropy za 30-100 let.
My Mom was Kidnapped at Gunpoint! - YouTube
a já nevím, třeba: (měl jsem jiné odkazy uložené, ale ty už jsou smazané :-)) ).
https://t.me/SouthAfricaReports
V tom nikdo chtít žít nebude.
27. 7. 2022 15:02:15
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502920
glengoolie
verified
rating uzivatele
27. 7. 2022 15:34:10
godot - to ano. "white flight" uz davno bezi, len sa o tom nepise. madarsko a polsko maju napriklad dobry prisun zo zapadnej europy. problem je ze eu tlaci migraciu muslimov a africanov(lebo nema odkial inakadial brat ludi, na rozdiel od usa kde je latinska amerika demograficky, nabozensky a kulturne kompatibilna). lenze oni sa nikdy neintegruju a nikdy nebudu prispievat do socialneho systemu(to je to o co tu od zaciatku ide), takze to len urychluje kolaps. ono staci sledovat https://necenzurovanapravda.cz/ a je to katastrofa. vychodny blok ma jedine stastie ze tu mame mizerny socialny system ktory by tych barbarov neuzivili. preto smeruju na zapad. ale skor ci neskor zacnu presakovat aj sem. a toho sa ja obavam. riesim to uz roky. preto chcem vypadnut prec. ale nechcem tu zachadzat do detajlov zbytocne lebo aj tak tu 9/10 normikov bude propagovat blbosti(podobne ako "slava ukraine"). ale osobne buducnost europy ruzovo vobec nevidim. nastastie ma tu nic nedrzi a mozem vypadnut zo dna na den.
27. 7. 2022 15:34:10
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502919
Godot
verified
rating uzivatele
27. 7. 2022 23:24:01
Napsal glengoolie;1648690
godot - to ano. "white flight" uz davno bezi, len sa o tom nepise. madarsko a polsko maju napriklad dobry prisun zo zapadnej europy.  problem je ze eu tlaci migraciu muslimov a africanov(lebo nema odkial inakadial brat ludi, na rozdiel od usa kde je latinska amerika demograficky, nabozensky a kulturne kompatibilna). lenze oni sa nikdy neintegruju a nikdy nebudu prispievat do socialneho systemu(to je to o co tu od zaciatku ide), takze to len urychluje kolaps. ono staci sledovat https://necenzurovanapravda.cz/ a je to katastrofa. vychodny blok ma jedine stastie ze tu mame mizerny socialny system ktory by tych barbarov neuzivili. preto smeruju na zapad. ale skor ci neskor zacnu presakovat aj sem. a toho sa ja obavam. riesim to uz roky. preto chcem vypadnut prec. ale nechcem tu zachadzat do detajlov zbytocne lebo aj tak tu 9/10 normikov bude propagovat blbosti(podobne ako "slava ukraine"). ale osobne buducnost europy ruzovo vobec nevidim. nastastie ma tu nic nedrzi a mozem vypadnut zo dna na den.
No to by bylo povídání fakt na dlouho :-)... (a ano, zdější normies by to stejně nevydrželi a smazali). Já původně taky napsal daleko delší text and jak už to tak bývá omylem odešel na jinou stránku a text se smazal :-) ).
Můžu se zeptat kam plánujete jít?
Protože podle mě taktéž je evropa (hlavně západní) over... Ono to ještě potrvá, ale myslím že fakt je to už teď celkem jasný "game over". Velice mě pobavilo když před lety (snad i okolo 2010?) Švýcarská armáda měla vojenské cvičení ohledně reakce na napadení ze strany "Francie", respektive prý nějakého nového fiktivního územního celku co se trhne od Francie v budoucnu :-))... Co oni Švýcaři asi tak můžou vědět o válce že... Taková malá bezvýznamná zemička, chudá, dvakrát zničená v obou světových válkách :-))... Co oni takmůžou vědět...
Podle mě ale padne i ta střední evropa, nemyslím že se zdější rakovinu ve společnosti podaří udržet na uzdě. ČR, Slovensko, Slovinsko, Bulharsko... I to Maďarsko podle mě padne. Polsko teoreticky vydrží asi nejdéle ale i tam bych řekl že padne... Takže v budoucnu bych to fakt viděl na to že původní, skuteční, evropané budou mít velice omezené možnosti  - Švýcarsko, nebo fakt podle mě to Rusko (:-) ) (+Ukrajina a Bělorusku)... Nedokážu si moc představit jiný evropský stát co by odolal... Možná Holandsko, Norsko, Finsko...?
Fakt to podle mě v budoucnu bude jen Švýcarsko a Rusko(+spol)...
Ale to je fakt povídání "na dlouhé lokte" a tady by to neumožnili :-).
No žádný white flight podle mě právěže fakt není, to jsou jen kusové případy tu a tam, ve větším množství se podle mě fakt nic neděje... I to video co jsem postnul tak oni jsou pořád v JAR :-)... Ten kluk tam přišel i o bratra... Dokonce i nějaká jeho JAR (bílá) kamarádka co s ní byl v číně se vracela do JAR, on jí to prý vymlouval jak mohl a krátce po návratu do JAR ji fakt někdo náhodně zabil :-(... Fakt síla.
EDIT:
Lol teď jsem to znovu objevil (jinde teda ale to je fuk):
Zdejší "páni podnikatelé" v budoucnu bránící svou rodinu :-))...
Telegram: Contact @SouthAfricaReports
Ale co já vím... možná ten bílej děda byl hardcore neonacista a náhodně napadl tři poklidné inženýry co s ním chtěli v poklidu prodiskutovat emise jeho vozidla :-))... Je pravda že děda to s nožem umí a sebevědomí bojovníka a trouble makera z něj přímo jen čiší :-))...
Comming to you, czech normies, in (i dont know) 50-100 years...?
(měl jsem taky odkazy na brutální záběry masakrů bílých farmářů v JAR "inženýry" (teda masakru... toho co z nich zbylo poté... hezké záběry to jo), ale tradičně už je to smazáno :-). ) Hledal jsem to ale první odkazy byly o tom že žádné takové záběry neexistují a všechno je to jen mýtus, tak jsem si oddych, asi se mi to před lety jen zdálo když jsem to viděl :-)).
EDIT2:
Telegram: Contact @EnjoyTheD
https://t.me/EnjoyTheD/4733
Telegram: Contact @EnjoyTheD
https://t.me/EnjoyTheD/4719
Telegram: Contact @EnjoyTheD
Dámy a pánové... a tady ho fakt máme... Nefalšovaného NASA engineera :-))!
Telegram: Contact @EnjoyTheD
A tady dokonce sám inženýr Klitschko :-))
https://twitter.com/dolce65023071/status/1551197032173473792
A těch záběrů je milion a jeden... To je nošení dříví do lesa.
A teď si představte toto v ČR, a teď si představte ty ceny nemovitostí v ČR... :-))...No nádhrera!
A ano, pane admine,  já už budu hodnej, nemusíte psát soukromou zprávu, budu už hodnej kluk a přepnu se zpátky do Normie poslušného modu, (NPC mode ON) a žádné další takovéto misinformační odkazy už posílat nebudu.
Dyť já jsem hodnej kluk :-)).
27. 7. 2022 23:24:01
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502918
glengoolie
verified
rating uzivatele
28. 7. 2022 00:42:04
Napsal Godot;1648705
A teď si představte toto v ČR
VITEJTE V MUSLOTEPLICICH | Igor Szedlak | VK
nemci utekajuci do paraguaja pred covidom(su aj clanky, toto som len narychlo nasiel) https://www.youtube.com/watch?v=R-x46MkYr5Q
svedi odchadzaju do madarska kvoli bezpecnosti
Here is why more and more Swedes move to Hungary! - Daily News Hungary
ako som pisal, ono sa to deje len sa o tom nepise ani moc nehovori.
takych clankov je proste milion.
Napsal Godot;1648705
Můžu se zeptat kam plánujete jít?
riesim to uz roky, ale europa vzdy vychadza najlepsie. ale s tymto globlanym resetom, ci uz sa deje alebo nie, a samovrazdenymi politikami eu, to tu nevidim ruzovo.
aktualne mam vyhliadnute miesto v odlahlej casti portugalska. to je priorita. ale neplanujem tam byvat celorocne. chcel som tam ist teraz na zimu na skusku lenze akciove trhy sa prepadli tak mi to prekazilo plany a je tam mala ponuka prenajmov a vysoke ceny(ale ceny nehnutelnosti su paradoxne ok).
realne som chcel to + prahu, ale neviem ako sa to v nej vyvinie a ceny nehnutelnosti su sialene. hlavne kvolu ukrajincom aj najmy idu strasne nahor.
ak sa bavime o tom ist naozaj prec, tak gruzinsko a armensko su zaujimave. primarne gruzinsko ale armensko je kolinka krestanstva a velmi tradicne, tak mna osobne zaujalo. v azii zase thajsko. i ked naprikald nomad capitalist propaguje malajziu, hlavne kvoli danovemu systemu a ze je to jedina azijska krajina kde cudzinec moze vlastnit nehnutelnost, tak ma malajazia najvyssiu kriminalitu v oblasti. navyse si dojebali mm2h viza. plus horuco a dusno. filipiny su zase moc chudobne ale lepsia anglictina. thajsko je taka stredna cesta si myslim. hlavne phuket.
ak ide o latinsku ameriku, tam je problem silne zakoreneny socializmus/komunizmus a kriminalita. mnoho ludi odporuca mexiko ale osobne mi to moc nesedi ked tam maju drogove kartely(co je pre nas len nieco z filmu lenze tam to realne je).
osobne ma vsak celkom laka argentina. jej problem je vysoka kriminalita a inflacia. ale je to krajina ktora je v mnohom cisty exporter surovin takze ked pride na najhorsie nebude zavysiet na importoch.
chile si teraz zvolilo komunistickeho prezidenta, takze ratam ze to do par rokov bude asi vyzerat ako vo venezuele. kto vie, uvidime. kolumbia vraj nie je zla, brazilia na juhu...kamarat si vybavil cez zimu pobytove vyza v paraguaji lebo to bolo lahke. nemusi byt zle.
v konecnom dosledku je to o jazyku, demografii, nabozenstve, infrastrukture, danovom systeme, kriminalite a vladnom rezime. kazdy si musi zvolit ake krompromisy zvoli pretoze nejestvuje idealne miesto.
ale kto chce vypadnut z eu na rychlo tak ma najlepsiu volbu asi srbsko a grzuzinsko. gruzinsko je dobre v tom ze tam staci ist s EU obcianskym a clovek ma automaticky 1 rok viza a nemusi nic riesit. pobytove viza, ak sa nebavime o skole alebo praci sa daju ziskat kupenim nehnutelnosti za $100k a byty su tam velmi lacne a moderne. je tam vysoka ekonomicka sloboda(top 5 myslim na svete), kto chce tak ma v batumi aj more. a hlavne rusko je hned vedla takze nehrozi problem s energiami alebo surovinami(muka..). i ked uz sme videli ze amici chcu pohadat rusko s jeho susedmi takze gruzinci si stale pametaju tu mini vojnu a vinia rusko. podobne co sme videli minuly rok v kazachstane.
pocul som dobre veci na bielorusko, hlavne od cecha co tam relane byva. cisto a bezpecno. akurat nuda a mentalita ludi nemusi sadnut kazdemu.
taktiez turecko ma dobre ohlasy. i ked mna osobne nikdy nelakalo, trosku si rozsirujem obzory a na rebrickoch kriminality je na tom napriklad velmi dobre(podla numbeo dat).
je to komplexny problem a dost individualny a nejestvuje jendo riesenie pre vsetkych lebo kazdy ma uplne inu zivotnu situaciu a limitacie a moznosti. niekto ma rodinu, niekto nie. niekto ma pracu, iny nie. niekto vie jazyk, iny nie. a tak dalej.
ps: povodne som silno zvazoval andoru ale aj ked je v horach a dost izolovana tak situacia v spanielsku a taliansku sa konstantne zhorsuje takze preto padla volba na portugalsko.
28. 7. 2022 00:42:04
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502917
Godot
verified
rating uzivatele
5. 8. 2022 15:04:34
Stockholm Nightlife Walking Tour | Södermalm - Gamla stan (4K) - YouTube
( skandinávci jak vyšití :-)... )
5. 8. 2022 15:04:34
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502916
Hoši, co kdybyste se drželi tématu a vynechali nějaké domněnky a diskuze okolo menšin :-) Je to topic k realitám, příležitostem, nikoliv podklad k xenofobnímu debatnímu kroužku.
5. 8. 2022 15:19:13
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502915
glengoolie
verified
rating uzivatele
5. 8. 2022 17:14:16
ako bolo predikovane, cenzor sa objavil s plnou polnou.
5. 8. 2022 17:14:16
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502914
Napsal glengoolie;1649098
ako bolo predikovane, cenzor sa objavil s plnou polnou.
Jestli máš problém s tím, že se v diskuzním topicu o realitách nebude trpět podobná diskuze mimo téma, tak se můžeš přesunout na Novinky. Tam to jistě padne na úrodnou půdu, Node. Hodně zdaru.
5. 8. 2022 17:25:48
https://webtrh.cz/diskuse/realitny-trh-na-ukrajine-rusku-po-vypuknuti-konfliktu-2022-sri-lanka-venezuela-a-ine/strana/2/#reply1502913
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit