Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Celní Pošta Praha 120 – rychlost v těchto dnech

Jiří Adámek
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
20. 10. 2011 12:16:35
No vsak jasny :) Ja uz jsem taky zmenil navyky. Mimo eu nakupuji jen do tech 30USD nebo kolik to presne je a zbytek hledam radeji na ebay.co.uk .. nektery veci se tam daji sehnat taky vyrazne levneji a clo/dph clovek neresi. Pokud se pak mimo eu kupuje neco drazsiho, co za to stoji, pak je opravdu vyhodnejsi se domluvit s prodavajicim na dopravcich viz vyse :)
20. 10. 2011 12:16:35
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622136
keran
verified
rating uzivatele
21. 10. 2011 01:50:04
Já už mám cestovní zavazadlo odeslané formou EMS na celnici již OD 13.9 celní deklaranti předali potřebné doklady celnici až 14.10 přitom tam jsou osobní věci naší rodiny skoro ob 1 den jsem volala na poštu , neustále urgovala že v kufru není nic na proclení pouze osobní věci dne 17.10 jsem se dověděla , že celníci zavazadlo otevřeli a propustili , ale zavazadlo stále nedorazilo, protože to dostali zase do rukou deklaranti už mě opravdu dochází trpělivost a zítra sice nerada , ale budu vyzvedat zavazadlo osobně ,protože se mi opravdu již nechce dále čekat navíc jsem zvědavá , protože na kufru jsem měla zámky tak jestli mi je celníci přecvakali nebo fakt nevím, rozhodně budu podávat písemnou stížnost a požadovat vysvětlení , protože není možný aby když si pošlu kufr z dovolený aby trčel tak dlouho na poště , no hrůza!!!!!!!!!!!!!!
21. 10. 2011 01:50:04
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622135
Nechal jsem si poslat balík z Číny - na celnici v Praze 120 byl zabaven - dal jsme plnou moc poště, poslal potřebné dokumenty ke zboží - odeslal pomocí E-mailu a hned odepsali, že byl přijat ke zpracování. A předmět došel pomocí ČP zhruba za 2 týdny.
23. 10. 2011 14:52:19
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622134
topweb
verified
rating uzivatele
24. 10. 2011 10:17:06
DPH se pak platí z celkové ceny včetně poštovného? Já myslel, že jen z ceny výrobku...
To mě teda dostali.
Věc na kterou mám fakturu na 153USD jsem si nechal koupit v USA a zapltail 200USD plus poštovné cca 60USD takže daň je teď spočítaná z 260USD místo 153USD.
To už je fakt výhodnější si pro víc kousků zaletět.
24. 10. 2011 10:17:06
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622133
Jameson
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
24. 10. 2011 10:27:55
Napsal topweb;715488
DPH se pak platí z celkové ceny včetně poštovného? Já myslel, že jen z ceny výrobku...
To mě teda dostali.
Odjakživa platilo, že clo a DPH se platí z pořizovací ceny výrobku. Doprava je taky tvůj náklad na pořízení zboží. A proč to tak je? Protože stát víc vybere.
24. 10. 2011 10:27:55
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622132
topweb
verified
rating uzivatele
24. 10. 2011 11:24:26
Napsal Jameson;715491
Odjakživa platilo, že clo a DPH se platí z pořizovací ceny výrobku. Doprava je taky tvůj náklad na pořízení zboží. A proč to tak je? Protože stát víc vybere.
OK, už jsem to našel oficiálně.
Ale co když mi pár věcí koupí kamoš v obchodech a pošle mi to domů víc věcí v jednom balíku. Peníze mu dám až dojede.
Jak tohle pak doložím? Nemám pak pro clo/dph žádné doklady. Pouze oficiální cenu na webu výrobce.
24. 10. 2011 11:24:26
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622131
Jiří Adámek
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
25. 10. 2011 00:54:33
Pak se clo a dph stanovuje z ceny obvykle, rozumej trzni v danem okamziku.
25. 10. 2011 00:54:33
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622130
topweb
verified
rating uzivatele
25. 10. 2011 09:46:00
Napsal mytrix;715896
Pak se clo a dph stanovuje z ceny obvykle, rozumej trzni v danem okamziku.
Tak to je super... odkazu celniky na oficialni stranky vyrobce a prodejce a tam je cena nizsi nez za kterou se to poridilo...
25. 10. 2011 09:46:00
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622129
Ratlik
verified
rating uzivatele
26. 10. 2011 18:28:11
tak jsem se dočkal, a to docela brzo. Ikdyž ... no, posuďte sami ...
Podací číslo zásilky ze země původu: EC64XXXXXXXUS.
Zásilka podána dne 12.10.2011.
Zásilka dne 14.10.2011 odeslána do České republiky.
Zásilka dne 16.10.2011 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka je od 16.10.2011 ve stavu přípravy k celnímu řízení.
Zásilka dne 18.10.2011 uložena ve skladu vyclívací pošty 220 00 - pošta Praha 120.
Adresátovi odesláno 19.10.2011 oznámení o uložení zásilky v dočasném skladu na poště Praha 120 - nutno doložit doklady pro zjištění celní hodnoty.
Zásilka celně odbavena, propuštěna do další přepravy 25.10.2011.
Zásilka přepravována k dodací poště.
Zásilka připravována na dodací poště 742 21 - Kopřivnice 1 k doručení.
Zásilka doručována dne 26.10.2011 poštou 742 21 - Kopřivnice 1.
Po neúspěšném pokusu o doručení zásilka dne 26.10.2011 uložena na poště 742 21 - Kopřivnice 1.
Zásilka dodána dne 26.10.2011 poštou 742 21 - Kopřivnice 1.
Pozn. - 19.10, kdy odeslali dopis byla středa, v pátek 21.10 mně došel dopis - ihned jsem odeslal mailem dokumenty k proclení. 22.10, 23.10 byl víkend. V úterý 25.10 procleno a dnes, tj. 26.10 doručeno. To jen na vysvětlenou ...
Možná jsem měl jen štěstí, nebo se tam něco stalo a opravdu zrychlili při odbavování. Z některých případů zde uvedených lidé čekali i měsíc. Takže tak.
Ratlik
26. 10. 2011 18:28:11
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622128
123payment
verified
rating uzivatele
30. 10. 2011 00:47:56
Také mi to nedalo a musím Vám sem pro zpestření přidat záznam komunikace mafiánské vyclívací POŠTY 120, myslím, že to opravdu mluví samo za sebe:
Začalo to tak, že jsem nějak dlouho postrádal svoji zásilku z USA, tak jsem se začal starat o to, kde se to zaseklo a zjistil jsem si číslo na infolinku příživnické instituce, která má to zdržování na svědomí. Když jsem se tam zázrakem dovolal, řekli mi, že po telefonu nic vyřešit nejde a donutili mě napsat, následující, první email (dále to pokračuje email za emailem):
========================================================================
MŮJ PRVNÍ EMAIL:
Dobry den,
zasilam Vam podklady k odbaveni zasilky:
1) Zasilka neobsahuje zadne zbozi, ale pouze dokumenty pro soukrome ucely
2) Specifikace: moje vlastni (zapomenute) papirove dokumenty (zabalene v plastovem obalu), ktere obsahuji me osobni citliva data
3) Doklad o platbe - zadny neexistuje, dokumenty jsou me osoby
4) Doklad o druhu a cene s rozpisem - z vyse uvedeneho plyne ze zadny neexistuje
5) Plna moc - prikladam jako prilohu k tomuto emailu
6) Zadost o el. zasilani - prikladam jako prilohu k tomuto emailu
PS: prosim Vas o zavolani na moje tel cislo (uvedene vzdy v podpisu) s potvrzenim, ze zasilka byla uvolnena.
Predem dekuji
========================================================================
ODPOVEĎ POŠTY 120:
Dobrý den, vážený pane,
děkujeme Vám za zaslané informace, plnou moc a žádost o el. zasílání oznámení.
Vše jsem předala příslušnému oddělení ke zpracování.
Přeji Vám hezký den,
H. Diallo, pošta 120
========================================================================
MOJE ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
děkuji Vám za informaci a prosím Vás o zaslání telefonního kontaktu na osobu, která bude zásilku zpracovávat z důvodů zjištění termínu, kdy budu moci své dokumenty převzít.
Předem děkuji
========================================================================
ODPOVEĎ POŠTY 120:
Dobrý den,
kontakt na osobu která bude zásilku zpracovávat Vám bohužel zaslat nemohu,neboť nevím kdo bude Vaši zásilku zpracovávat.
S pozdravem pošta 120.
Jirků Iveta
========================================================================
MOJE ODPOVĚĎ:
Dobrý den paní Jirků,
pošlete mi prosím tedy telefonní kontakt na osobu, která bude zásilku zpracovávat, až to budete vědět? A mohu se zeptat, kdy to budete vědět?
Dále bych Vás chtěl požádat o kontakt na pracovníka, který dal pokyn k zadržení mé zásilky, abych mohl zjistit, na základě čeho se tak stalo. Předpokládám, že tuto informaci Vy nemáte.
PS: také předpokládám, že bychom mohli komunikovat telefonicky a ne takto zdlouhavě po emailu, mohla byste mi prosím vyhovět a zaslat mi telefonní číslo pro jistotu i přímo na Vás?
Předem děkuji
========================================================================
ODPOVEĎ POŠTY 120:
Dobrý den,
bohužel já Vám mohu zaslat číslo pouze na infolinku 251 019 301.
S pozdravem pošta 120.
Jirků Iveta
========================================================================
MOJE ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
na infolinku (kde zvedají sluchátku pouze občas) jsem volal, nicméně tam jsem dostal také informaci, že mi žádné informace poskytnout nemohou a odkázali mne zpět na Váš email sklad.praha120@cpost.cz.
Zadržování mé zásilky, které je z mého pohledu bezdůvodné (protože jsem od Vás nedostal dodnes ani žádné vysvětlení) mi způsobuje potíže.
Proto Vás důrazně znova žádám o tel.kontakt na někoho, kdo rozhoduje o mé zásilce, abych se s ním mohl dohodnout, kdy přesně si ji mohu převzít.
Předem děkuji
========================================================================
ODPOVEĎ POŠTY 120:
Dobrý den,
podle systému vidím, že zásilka je předána na celní deklaraci.
Po celním projednání bude Vaše zásilka zaslána na určenou adresu.
S pozdravem Pošta 120.
Káninský
========================================================================
MOJE ODPOVĚĎ:
Dobrý den pane Káninský,
to je sice hezké, ale na celní deklaraci je moje zásilka již od minulého čtvrtku, tedy již přes týden! To je delší doba, než cesta zásilky z USA do ČR!!
Já si potřebuji na tu celní deklaraci někomu zavolat, protože potřebuji zjistit, přesně KDY moje zásilka dorazí na určenou adresu.
Pošlete mi jméno a telefon na konkrétní osobu - předem děkuji - žádám Vás již po několikáté! Doufám, že můj požadavek, nebude dále ignorovaný, jako doposud!
S pozdravem
========================================================================
ODPOVEĎ POŠTY 120:
Dobrý den,
28.10.2011 ve 14.10.hod. byla vypravena z Pošty 120.
Dále Váš mail přeposílám reklamačnímu oddělení.
S pozdravem
Filip Gacka
Pošta 120
========================================================================
MOJE ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
1) Kam byla zásilka vypravena 28.10.2011 ve 14.10.hod. z Pošty 120? Opět prázdná informace...
2) Nežádal jsem Vás o přeposílání mého emailu na nějaké reklamačnímu oddělení. Reklamovat Vaše fungování budu sám a určitě to nebude u reklamačního oddělení POŠTY 120!
3) Žádám Vás bohužel již celý týden pouze o jméno a telefon kompetentního kontaktu, který rozhoduje/nakládá s mojí zásilkou a opět nic jiného než ignorace!
4) Považuji za elementární slušnost, uvést v emailové komunikaci v podpisu mimo jména i tel. kontakt, zvláště pokud se jedná o obchodní korespondenci, což ale u POŠTY 120 nehrozí!
Vážená instituce POŠTO 120 schovávající se za email sklad.praha120@cpost.cz a infolinku 257019301 (kterou nikdo nebere a pokud ano, nic se nikdo nedozví), toto je poslední email, který jste mne donutili napsat na Vaši slavnou adresu sklad.praha120@cpost.cz, protože další dojmy získané spoluprací s Vámi budu produkovat už pouze na Vaše nadřízené, Vašeho zřizovatele, média atd...
Je až neuvěřitelné, kolik lidí jste za dobu své existence dokázali poškodit - stačí si projít prvních pár diskuzí na Internetu na téma POŠTA 120. Hádám, že toto Vám jen tak již dlouho procházet nebude, proto bych chtěl doporučit všem zaměstnancům Vaši instituce, aby se co nejrychleji poohlédli po nějakém novém pracovním uplatnění, protože Váš institut se řítí zcela jistě do záhuby.
Omlouvám se, pokud tyto řádky čte zrovna některý ze zaměstnanců, který za to nejspíš nemůže, ale v tom případě na Vás apeluji, abyste moji celou emailovou komunikaci přeposlal k rukám někoho, kdo může zasáhnout a kdo dokáže používat prostý rozum namísto nesmyslného marnění času "pinkáním" nic neřešících emailů sem a tam stále dokola!
Předem děkuji za případné vyhovění mé žádosti, v opačném případě, své díky beru zpět! Má úcta... :)
S pozdravem
========================================================================
Jako nejoriginálnější sdělení bych vyhodnotil výplod paní Ivety Jirků, cituji:
"kontakt na osobu která bude zásilku zpracovávat Vám bohužel zaslat nemohu,neboť nevím kdo bude Vaši zásilku zpracovávat."
...tak to podle mě, opravdu, ale opravdu, nemá chybu! ;-) Tak co na to říkáte?
30. 10. 2011 00:47:56
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622127
Jiří Adámek
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
30. 10. 2011 02:48:01
zrovna na nich bych se nezlobil, oni fakt nemaji na vyber.. maji jasne dane instrukce a jejich poruseni by je mohlo prijit draho.. toto je systemovej problem, ne problem infolajny
30. 10. 2011 02:48:01
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622126
Majaa
verified
rating uzivatele
18. 11. 2011 16:36:00
Zdravím, poradíte mi někdo? Objednala jsem balík z číny. Objednávám již tak rok, neměla jsem problém. Ještě před 14 dny všechno v pohodě. Dnes koukám na pošta online a vidím, že balík byl uložen v dočasném skladu na poště Praha a mně byl odeslán nějaký dopis pro zjištění celní hodnoty. Nemám s tím žádnou zkušenost protože do teď mi balíky posílali jako dárek tudíž bez cla. Nevím tedy co budou po mně chtít, nemám žádné doklady, nic. Poradí mi někdo co mám dělat, co si mám zajistit a tak? děkuji
18. 11. 2011 16:36:00
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622125
Ratlik
verified
rating uzivatele
18. 11. 2011 17:07:44
Všechno potřebné budeš mít vypsané v tom "komunistickém" dopise, který obdržíš. Co jsem vždy zasílal doklady, tak jim stačil printscreen z eBaye (či jiného obchodu) s udanou hodnotou dané věci, včetně prinscreen z paypalu. Vždy vše ok a procleno ... Tak hodně štěstí.
18. 11. 2011 17:07:44
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622124
Majaa
verified
rating uzivatele
18. 11. 2011 17:26:35
Super díky, já fakt netuším vůbec co mám dělat :D a když sem viděla, že budu posílat nějaké doklady tak sem se vyděsila :/. Tak děkuju zatím :)
18. 11. 2011 17:26:35
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622123
magistr0007
verified
rating uzivatele
20. 11. 2011 23:35:10
Já zase již více jak týden čekám až mi pošta či celnici poslou EMS z Číny a poté co sem se dočetl můžu čekat klidně ještě další dva týdny,tož rychlá ta EMS pošta.V ČR byl balicek za 3 dny a v Praze bude 3 tydny :-)
20. 11. 2011 23:35:10
https://webtrh.cz/diskuse/celni-posta-praha-120-rychlost-v-techto-dnech/strana/5/#reply622122
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit