Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Ad do čeho investovat 1 000 000. Stav po 3 měsících.

Cuprumov
verified
rating uzivatele
(11 hodnocení)
22. 6. 2018 08:16:11
Napsal pixels;1470637
Tihle lidi už maj moc omezený mindset a možná buffet ví, že než budou mít některé crypto pořádnou hodnotu, tak se toho stejnak nedožije...
Ten omezený máš pravdu jen z části. Jeho "strategie" je opravdu dost omezená, resp. spadnou do ni jen ty nejsladší z plodů :) Ty pak vyzobáš. Stačí selský rozum :)
Není na tom vlastně nic nijak složitého, když to přeženu tak by to po chvilce studia mohl dělat každý Lojzík z Horní-Dolní :) To je na tom krásné..
A vlastně i chápu beraniste, když léta dělám něco, co mi funguje, proč bych to měl zahodit za hlavu nebo hledat něco nového.
Navíc, kryptoměny, vedle obecně měn, nebo zlata, obrazů a já nevím čeho, mají oproti akciím/nemovitostem/obligacím jednu nevýhodu. Nevytvářejí nějak "vnitřní výnos" - divi/nájem/úroky, a proto je prakticky nemožné alespoň odhadnout jejich reálnou tržní cenu.
Proto, bude první skupina (krypto, umění, zlato) vždy spíše spekulativního rázu - podmíněna tím, že se najde někdo, kdo ti dá víc, než si dal ty.
Zato druhou skupinu (akcie,nemovitosti, obligace) můžeš s klidným svědomím držet celý život, (až na výjimky) a přináší ti zpět nějakou hodnotu.
Ale zároveň nezastírám, že na vše "novém" se dá pěkně napakovat, ale je to o povaze investora/spekulanta :)
22. 6. 2018 08:16:11
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331045
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
22. 6. 2018 08:23:40
ne kazdy kryptoprojekt a jeho hodnota je zalzena ciste na spekulaci, kolem mnoha coinu se vytvari vnitrni hodnota, treba ethereum je obrovska platforma na beh decentralizovanych aplikaci a takovych je vlastne strasne moc... Takze clovek co rekne ze krypto nevytvari zadnou hodnotu o tom opet nejspis nicmoc nevi... protoze to proste neni jen o nejakych měnách bez realne hodnoty, dneska uz je v kryptu spousty vnitrni hodnoty, jen se jeste diky male adopci ridi cena vic spekulaci... Ale to se da cekat - FOMO vzdycky pohanelo zacatky novejch veci - uplne stejne jako u technologicky bubliny :) az to opravdu rachne, tak se ukaze jaky projekty jsou realne zivotaschopny a ty budou novodobej amazon/google/microsoft/apple :) To uz je vceku jisty... hold ale z tech tisicu projektu co vznikaj a snazi se decentralizovat uplne vsechno, i to co vubec nedava decentalizovany smysl, zbyde jen hrstka...
a ja si mimochodem myslim ze to je takhle spravne, protoze diky tomu, ze se do toho hrnou penize skoro az nesmyslne ve velkem, se vyzkousi tolik ruznych moznosti, ktery by nikoho bez toho hypu ani nenapadli... A diky tomu se objevi projekty, ktery by bez toho nikdy neexistovali a ktery se ale nakonec ukazou jako neco dobryho pro dalsi vyvoj spolecnosti :) A bude se to porad opakovat a porad budou lidi co to nechapou a co budou rikat ze je to picovina... budiz... ale jeste se nestalo aby z te picoviny nevyslo neco uzitecnyho co nasi civilizaci posunulo...
22. 6. 2018 08:23:40
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331044
cargopro
verified
rating uzivatele
22. 6. 2018 08:58:34
To víš Alesi, že kromě tebe a pár neomarxistu co se jim hodí Crypto do jejich pokřiveného vidění světa o technologiích nic nevědí. Pořád tu nikdo z těch fanatiků nevysvetlil v čem je ta technologie tak zázračná, kromě kecu jak ji budou všichni v budoucnu využívat.
22. 6. 2018 08:58:34
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331043
beraniste
verified
rating uzivatele
(29 hodnocení)
22. 6. 2018 09:01:43
Teď jsem se musel podívat do portfolia a vidím, že některé akcie držím fakt už mezi 10-20lety. Kurňa, to jsem na to hodně dlouho nesáhl :-) To bylo ještě za dob, kdy jsem pracoval jinde, kdy jsem měl jinou přítelkyni, neměl děti. A vím, že jsem se o nákupu rozhodoval někde v lese, při túře na Sněžku. Jj, to byly doby. Nj, jsem prostě starej/mladej páprda :-)
22. 6. 2018 09:01:43
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331042
Cuprumov
verified
rating uzivatele
(11 hodnocení)
22. 6. 2018 09:06:34
Napsal Aleš Jiříček;1470644
ne kazdy kryptoprojekt a jeho hodnota je zalzena ciste na spekulaci, kolem mnoha coinu se vytvari vnitrni hodnota, treba ethereum je obrovska platforma na beh decentralizovanych aplikaci a takovych je vlastne strasne moc... Takze clovek co rekne ze krypto nevytvari zadnou hodnotu o tom opet nejspis nicmoc nevi... protoze to proste neni jen o nejakych měnách bez realne hodnoty, dneska uz je v kryptu spousty vnitrni hodnoty, jen se jeste diky male adopci ridi cena vic spekulaci... Ale to se da cekat - FOMO vzdycky pohanelo zacatky novejch veci - uplne stejne jako u technologicky bubliny :) az to opravdu rachne, tak se ukaze jaky projekty jsou realne zivotaschopny a ty budou novodobej amazon/google/microsoft/apple :) To uz je vceku jisty... hold ale z tech tisicu projektu co vznikaj a snazi se decentralizovat uplne vsechno, i to co vubec nedava decentalizovany smysl, zbyde jen hrstka...
a ja si mimochodem myslim ze to je takhle spravne, protoze diky tomu, ze se do toho hrnou penize skoro az nesmyslne ve velkem, se vyzkousi tolik ruznych moznosti, ktery by nikoho bez toho hypu ani nenapadli... A diky tomu se objevi projekty, ktery by bez toho nikdy neexistovali a ktery se ale nakonec ukazou jako neco dobryho pro dalsi vyvoj spolecnosti :) A bude se to porad opakovat a porad budou lidi co to nechapou a co budou rikat ze je to picovina... budiz... ale jeste se nestalo aby z te picoviny nevyslo neco uzitecnyho co nasi civilizaci posunulo...
A i přesto všechno, nebylo by jednoduší/bezpečnější vlastnit firmu, co ty kryptoměnu vydává? Přece ta firma je tvůrcem oné technologie.
Není to tak, že mohu vlastnit peníze(fiat), co vydala banka, ale pro mě jako investora je zajímavější vlastnit než fiat spíše tu banku, co ty peníze tiskne. Nebo ne?
Než si koupit počítat Applu, si raději za ty prachy koupím akcii Apple (resp. nevlastním ji, a za současné ceny bych ji ani nekoupil, jde o příklad).
Protože vlastněním akcie mám právo na podíl na zisku. Vlastněním fiatu nebo počítače mi žádné právě nepřináší a jen naivně bych doufal, že fiat nebo počítač prodám někomu dál a dráž.
22. 6. 2018 09:06:34
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331041
lojzano
verified
rating uzivatele
22. 6. 2018 09:14:04
Napsal marat;1470638
18-20měs.? U čeho?
Já tam vidím, že rig za 120tis. vydělá max 4000Kč/měs. A to když to máš pod svojí střechou a máš nejlepší cenu za elektřinu. A to nepočítám nutnost investic do intenzívní ventilace, hluk a šanci, že něco shoří.
gtx 1080ti s automatickym prepinanim men tezby, rig 6ks karet a 135 000,-kc vynos pres 7000kc i ted po tom co ceny spadly. Po odecteni elektriny. Nebo 1070ti sestava 96 000,-Kc a vynos 5000kc mesicne po odectu elektriny.
22. 6. 2018 09:14:04
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331040
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
22. 6. 2018 09:24:06
Napsal Cuprumov;1470654
A i přesto všechno, nebylo by jednoduší/bezpečnější vlastnit firmu, co ty kryptoměnu vydává? Přece ta firma je tvůrcem oné technologie.
Není to tak, že mohu vlastnit peníze(fiat), co vydala banka, ale pro mě jako investora je zajímavější vlastnit než fiat spíše tu banku, co ty peníze tiskne. Nebo ne?
Než si koupit počítat Applu, si raději za ty prachy koupím akcii Apple (resp. nevlastním ji, a za současné ceny bych ji ani nekoupil, jde o příklad).
Protože vlastněním akcie mám právo na podíl na zisku. Vlastněním fiatu nebo počítače mi žádné právě nepřináší a jen naivně bych doufal, že fiat nebo počítač prodám někomu dál a dráž.
Kryptomeny nejsou nic jineho nez akcie daneho projektu... Ktere zaroven samotny projekt pohani. Tim se v nich vytvari hodnotu ktera s adopci musi stoupat (vetsi adopce, vetsi poptavka, ale omezene zasoby) a nektere projekty dokonce vyplaci zisk :) ci je ho mozne ziskat tim ze sam projektu prispejes (tezba, hlasovani apod.), samozrejme delat svoje projekty je nejlepsi, ale v tomhle pripade nni zadny med se prosadit... Opravdu nestaci jen vzit kody jine meny a prejmenovat ji, za spoustou projektu stoji cele zastupy programatoru...
Ono je svym zpusobem skoda ze se tomu rika meny, protoze realne kazdy tem projekt neco prinasi, bitcoin je vlastne jen neco co to odstartovalo,ale neni to dneska typicka ukazka krypta a toho kam smeruje. Predstavte si treba podnik ktery jako platbu za svoje sluzby prijima jen vlastni kryptomenu (a platby v jinych menach na ni prevadi, nakupuje ji od drzitelu)... A její zasobu, postupne jak jim lidi plati, snizuje (odstraňuje je z obehu bez moznosti navratu), nebo alespon nezvysuje (pripad bitcoinu, kde je omezena zasoba, ale nutne se nic z obehu samo neodstranuje) a tim vlastne vyplaci zisky lidem kteri tu menu drzi, protoze kdyz se dari, poptavka roste, ale zasoba klesa a s tim prirozene roste cena. A dokud funguje firma, bude v te mene jasne dana fundamentalni hodnota... V podstate tak to funguje a presne proto v tom ta fundamentalni hodnota existuje. Nikdo nerika, ze existuje ve vsem, existuje tuna shitcoinu, ktere proste nemaji moc realnyho vyuziti a je to jen vyhypovany. Ale nekde to tak je...
22. 6. 2018 09:24:06
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331039
beraniste
verified
rating uzivatele
(29 hodnocení)
22. 6. 2018 09:51:36
U akcií to máte také tak. Pokud vyberete firmu, jejíž cenu táhne nahoru zájem nejen institucí, ale i neodborné veřejnosti, také se poptávka zvyšuje (a často nezdravě), což táhne cenu výše. A nabídka? Pokud se vybírá dobře, tak může být také stále stejná a nebo stále nižší, jak se snižuje množství cenných papírů buy-backy. U toho crypta se nemohu ztotožnit s tím názorem že "kryptomeny nejsou nic jineho nez akcie daneho projektu", jak píšete. Ale to je v pohodě, každý dělá to své :-)
Ale já jsem extrémista, já i forex či komodity obchoduji dlouhodobě a držím pozici třeba půl roku. Jinak ani do služeb moc neinvestuji, protože cena je dána tím, jaké ta firma generuje zisky a když přijde krize a přehoupnou se do minusu, ne-li musí propouštět, tu cenu nemá co podržet. Takže já mám rád prostě takové páprdovaté firmy, které mají ve skladech reálné a zpeněžitelné věci, vlastní baráky, stroje, zařízení ... ano, jsem páprda.
22. 6. 2018 09:51:36
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331038
hm
verified
rating uzivatele
(20 hodnocení)
22. 6. 2018 09:59:48
Je to jen jiny zpusob vydavani podilu, decentralizovany, nikym nerizeny, nikym zastavitelny... Ano, diky male adopci a obecnemu prehypovani se do popredi dostava i uplnej shit, ale sam jste to rekl, tohle se stava i u beznych akcii a z kazde akciove bubliny stejne bylo spousty prezivsich kteri se vratili jeste silnejsi... Krypto je proste jen jina cesta (z mnoha ohledu lepsi cesta) jak delat to same :)
Uz tu je s nami 9 let... A to neni malo a hlavne za tech 9 let se to dostalo do stavu kdy uz existuji projekty ktere smysl opravdu maji a neni to jen nejaka virtualni sberatelska vec bez fundamentalni hodnoty, proste ne... Kdo to nevidi, ten at se tomu dal kldine vyhyba, vsak do akcii prece taky necpe prachy kazdej...
22. 6. 2018 09:59:48
https://webtrh.cz/diskuse/ad-do-ceho-investovat-1-000-000-stav-po-3-mesicich/strana/4/#reply1331037
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit