Prodej eshopu vč. technologií na potisk textilu
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Podvodné jednání textaře

 1. Dobrý den, vážení přátelé,

  obracím se na vás jako na zkušenější podnikatele a uživatele Webtrhu. Jak se zachovat ve chvíli, kdy zadám textaři články, on souhlasí s cenou, a po odevzdání si najednou účtuje úplně jinou sazbu, a vyhrožuje odebráním práva na užívání textů?

  Předem děkuji za vaše rady a odpovědi.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Proplatil bych slibenou taxu, odebral prava pristupu do systemu a popral panovi hezky den

 4. Asi zalezi jaka byla domluva predem. Argumentujte tim jak jste se domluvil, mate pisemnou komunikaci - email napriklad? Co v nem bylo domluveno? Pokud jsete nic nezaplatil predem, klidne muze odebrat prava na uzivani textu - nechte to byt a jdete dal. Najdete si jineho copywritera. tech moznosti je hodne, bud zde na webtrh.cz, copywriting.cz nebo Facebook skupinach, apod.

 5. Citace Původně odeslal jenik1111 Zobrazit příspěvek
  Proplatil bych slibenou taxu, odebral prava pristupu do systemu a popral panovi hezky den
  Takže vůbec nebrat ohled na to, že vyhrožuje odebráním souhlasu pro zveřejnění textů?

  ---------- Příspěvek doplněn 07.10.2019 v 13:52 ----------

  Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  Asi zalezi jaka byla domluva predem. Argumentujte tim jak jste se domluvil, mate pisemnou komunikaci - email napriklad? Co v nem bylo domluveno? Pokud jsete nic nezaplatil predem, klidne muze odebrat prava na uzivani textu - nechte to byt a jdete dal. Najdete si jineho copywritera. tech moznosti je hodne, bud zde na webtrh.cz, copywriting.cz nebo Facebook skupinach, apod.
  Nejsem v tom příliš zběhlý, když takto "odebere právo", nic se nestane?

 6. david: nemuzu mluvit za ostatni...ja bych mu zaplatil, texty si nechal a oznamil mu ze takto teda ne. Odebrani souhlsu muze napadnout u soudu, pak bude muset ale i vysvetlit neduvodne obohaceni protoze jsi mu zaplatil ...vubec bych to neresil a akorat bych si zkontrolovat jestli texty nenabidnul nekomu jinemu abych nemel duplicitni texty na webu

 7. Citace Původně odeslal david.copy Zobrazit příspěvek
  Nejsem v tom příliš zběhlý, když takto "odebere právo", nic se nestane?
  Jednoduse texty nebudete publikovat u sebe na webu ani na jinem webu.

 8. Citace Původně odeslal david.copy Zobrazit příspěvek
  najednou účtuje úplně jinou sazbu
  Než došlo na vyhrožování, tak snad bylo nějaké zdůvodnění - proč se sazba změnila?

 9. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  Než došlo na vyhrožování, tak snad bylo nějaké zdůvodnění - proč se sazba změnila?
  Ten problém není ve vyšší sazbě, ale v jiném účtování. Původní dohoda byla, že texty vyplatíme podle počtu NS. A teď pán požaduje, abych zaplatil fixní sazbu za každý článek, bez ohledu na délku.

 10. To už vypadá dost neseriózně. Stane se, že člověk stráví prací víc času, než předpokládal, protože většina z nás má tendenci podhodnocovat a neříkáme si o horní hranice, ale pak je zodpovědnost na zhotoviteli prácek, aby si domluvil jasné podmínky spolupráce, které bude respektovat.

  Záleží na tobě, co teď s tím. Osobně bych to nechal být, dal ultimátum s původní cenou a pokud bude trvat na svém, našel někoho jiného, to co radí jenik se mi osobně nelíbí, je to takové "oko za oko" - pokud ten člověk neměl žádný závazek, tak jste se prostě nedohodli a neseriózně se zachoval on.

 11. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  To už vypadá dost neseriózně. Stane se, že člověk stráví prací víc času, než předpokládal, protože většina z nás má tendenci podhodnocovat a neříkáme si o horní hranice, ale pak je zodpovědnost na zhotoviteli prácek, aby si domluvil jasné podmínky spolupráce, které bude respektovat.

  Záleží na tobě, co teď s tím. Osobně bych to nechal být, dal ultimátum s původní cenou a pokud bude trvat na svém, našel někoho jiného, to co radí jenik se mi osobně nelíbí, je to takové "oko za oko" - pokud ten člověk neměl žádný závazek, tak jste se prostě nedohodli a neseriózně se zachoval on.
  Děkuji za radu, problémem tady je, že texty nevyužívám na vlastní web, ale pro klienta, u kterého jsem dělal i něco jiného. Texty i práci už mi proplatil, tak mi přijde dost divné a neprofesionální mu teď říct, že nemůže texty použít. Proto hledám cestu, jak se tomu vyhnout.

 12. O jakou celkovou částku se jedná (resp. rozdíl)? Pokud jde o pár stovek, tak bych to proplatil a ukončil spolupráci.

 13. Citace Původně odeslal Whispere Zobrazit příspěvek
  O jakou celkovou částku se jedná (resp. rozdíl)? Pokud jde o pár stovek, tak bych to proplatil a ukončil spolupráci.
  Jde tam zhurba o 1200, štve mě to proto, že je to v zásadě celý můj zisk z té zakázky. A taky to takovému šejdíři nechci nechat.

 14. tak nepracuj zadarmo a nebudes mat taketo hlupe problemy..

 15. Citace Původně odeslal craZymans Zobrazit příspěvek
  tak nepracuj zadarmo a nebudes mat taketo hlupe problemy..
  Niet nad hodnotnú radu do života :D

 16. Osobně bych asi řešila tak, že urychleně najdu někoho, kdo mi bude schopen napsat texty nově ve stejné kvalitě, pána poslala i s jeho prací do patřičných míst s tím, že domluva byla jiná. Možná po tomto oznámení sám změní názor a přestane z vás zkoušet tahat peníze.

  Bohužel se občas toto stává a "podnikatelů", kteří si myslí, že mohou jednat jak se jim zlíbí, je čím dál tím více. Já měla nedávno podobný problém - klientovi jsem dodávala postupně články, ten každý z nich schválil a zaslal následující téma. Po vystavení faktury mi bylo sděleno, že mé články neprošly "týdenní revizí" a využijí z nich pouze dva. Takže zbytek jsem znechuceně uložila do šuplíku a po měsíčním sporu jsem se na to ....

Hostujeme u Server powered by TELE3