Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 48 z 48

Náš crowdsourcing po česku

 1. Citace Původně odeslal polakpet Zobrazit příspěvek
  běžně jsem to dělal, ale možná mě čeká "veřejná zakázka", nebo lépe řečeno zakázka, kde mi může být oponentem člověk na radnici. Uvažoval jsem o zprůhlednění zakázky veřejnou grafickou soutěží.
  Tak to pak není špatné řešení, ale jen abys pak něco vybral :( Těžko odhadnout v jakých kvalitách by se návrhy pohybovaly..

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Jako vítěz prvního designu mám morální potřebu se aspoň trochu vyjádřit.

  Celý projekt chválím a beru ho jako super věc, co na české scéně chyběla. Neříkám to jen proto, že jsem vyhrál, bral jsem to jako velkou příležitost již před vložením prvního designu.

  Je jasné, že to není pro profesionály, kterým nestojí ani za tisícovku zapnout Illustrator. Takže vzhledem k cenám a k tomu, že až na 3 návrhy nebude nikdo oceněn, je zřejmé, že se ho zúčastní hlavně průměrní designéři, nebo začátečníci, pro které je to fajn způsob, jak se zviditelnit.

  Narozdíl od webtrhu, kde všichni posílají designy klientovi do SZ, nebo na mail a nikdo vaše práce nevidí, tady je vidí zadavatel i ostatní uživatelé a obě strany mohou váš návrh hodnotit hvězdičkama a reagovat v komentářích, tedy vidíte skoro okamžitou odezvu a pokročilí tak mohou kritikou popohnat kupředu začátečníky anebo více pokročilí hnát pokročilé a všichni se navzájem od sebe něco přiučit. Někdo může být na webtrhu léta, nikdo neviděl jeho návrhy, žádné logo nikdy
  neprošlo výběrovým řízením a dotyčný vůbec nemusí vědět proč, protože jeho práci nikdo nikde neviděl. Takhle se jistě najdou designéři - jelikož kritizovati je oblíbená činnost jak Čechů, tak Slováků - kteří ihned vytknou danému člověku jeho chyby a on se může hnout z místa.

  Takže v tomhle ohledu je to úžasná věc. Nečekám, že to pochopí profesionální designéři, pro které jsme my začátečníci špínou, přestože i oni museli někdy začínat a pochybuji, že by už za své první logo, vytvořené v InkScape, kde byl použit jen font, který úspěšně obarvili na jinou barvu, dostali 10.000,- ...  Mochito(R) >

  Váš nápad se mi libí, ale spíše ce to celé hodí pro kutily, kteří dělají či poptávají loga za 500,- Kč a ne pro lidi,kteří to myslí s designem vážně...
  Také reaguji na poptávky "logo za 500,-", a? Vy jste snad už, když jste začínal, bral za vše několikatisícové částky? Asi nikoli. To, že jsem zatím mezi logama nováček a teprve se do toho dostávám a proto nebudu vyžadovat 10.000 za kus, neznamená, že to s designem nemyslím vážně. Zas tak namyšlený nejsem, jsem realista a vím, že má loga nejsou špičková.  polakpet >

  ale záporné výsledký první aukce a záporné reakce zúčastněných grafiků(někteří už nechtějí s topdesigner mít nic společného)
  Kdo konkrétně a kde mohu tyto reakce vidět? Je samozřejmé, že úplně vždy, když je něco veřejného, tak zúčastnění brblají, protože nevyhráli. Vzhledem k tomu, že logo vybírá klient je to spíše sportka, nežli soutěž o opravdu nejlepší a nejpoužitelnější logo. Kdyby třeba tady, na webtrhu, u všech výběrových řízení byly vidět i ty vklady, co desítky uživatelů zasílají a pak by člověk viděl vítěze, tak by tu bylo plné forum jen nespokojených příspěvků, protože někdo prohrál a nedokáže rozdýchat vkus zadavatele... s tím ale nikdo nic udělat nemůže.

  Jinak záporné ohlasy po jediné ukončené soutěži mi přijdou dost ufňukané a dětinské. Asi jako kdybych si koupil los do sportky, nevyhrál a začal řvát, že je to nefér.


  ///


  Jinak vy, co jste psali, že všechna 3 výherní loga jsou tragédie, tak by neškodily argumenty (a "nelíbí se mi" není argument). Zadání klienta jsem splnil, vytvořil jsem jednoduchý symbol vystihující činnost firmy. Dbal jsem na použitelnost při tisku a kontrastu a při menších velikostech. Co konkrétně je tak hrozného na mém vítězném návrhu? Co se týče druhých dvou míst, ty komentovat nechci, určitě bych vybral jiné návrhy, ale zase - je to věc zadavatele, tak do toho nikdo z nás asi moc mluvit nemůže. Můžete nad tím naříkat v hospodě, ale to je asi tak vše. :)

 4. Blahopřeji k vítězství(to bez ironie). Nejde o tragédii ve smyslu pádu WTC v roce 2001, ale jen v malém srovnání s dalšími logy. Ano, očekává se, že do podobné soutěže nepošle návrh Musho, ale byla tam poslaná i lepší loga. Nebo máš opačný názor?

 5. Díky. Co se týče druhých míst, tak ano, byla tam lepší loga. Co se týče prvního, tak co chceš, abych napsal? Kdybych si nedokázal obhájit své logo a říkal, že nestojí za nic a že všichni ostatní jsou lepší, tak byste mě měli za chudinku, co si neumí stát za svým. Napsat "jsem bez pochyby nejlepší" je další extrém, co by mě zas vyobrazil jako narcistu a namyšlence. Takže nevím, co ti mám napsat. Určitě tam byla loga, co jsou dost podobná tomu mému a měly stejnou šanci na výhru. Některá z nich ale byla vcelku nepoužitelná (např. přechod do ztracena, to by se asi dobře dávalo na razítka), nebo ztrácely efekt při změně na černobílou, nebo byl použit naprosto jednoduchý symbol, který mají už desítky jiných, existujících firem. Já jsem se snažil vymyslet něco originálního a výstižného a zároveň jednoduchého a asi jsem se trefil do vkusu zadavatelům. Věřím, že jsi v oboru déle než já a že tomu určitě rozumíš více, tak se třeba zúčastníš nějaké další soutěže a ukážeš nám začátečníkům, zač je toho design. :)

 6. Zdravím všechny zdejší uživatele,

  rád bych Vás informoval o ukončení soutěže přímo na naše logo. Z obdržených návrhů jsme vybrali 24 finalistů. Pomůžete nám najít vítěze? Který design se Vám líbí nejvíce? Budeme rádi za Váš názor a zhodnocení, jelikož výběr skutečně není jednoduchý.

  Soutěžní loga naleznete zde

  S pozdravem,
  Petr Synek

 7. Rád pomůžu. Otázka: Má jít o výběr loga, které bude absolutně korespondovat se stávajícím webdesignem? Nebo může jít o logo trochu mimo, které naopak určí směr vývoje webdesignu?

  Mí favorité(v pořadí, jak jsou uvedení):

  1. V případě zachování stávajícího layoutu #242(plus změna fontu na webu); #150; #248(plus změna barev webu, ale raději celý redesign); #266

  2. V případě redesignu layoutu #248; #253; #168; #155

  U #248 vidím potenciál jak při redesignu webu, tak při zachování stávajícího layoutu(ale to by byly nutné změny v designu stávajícího webu).

  Osobně nejvíce preferuju #248 a odpovídající redesign.

  Tužka z #168 je kreativní, ale došlo mi to až na druhý pohled, kdežto #248 fungovala hned. #155 se mi líbí zpracováním, ale v porovnání s ostatními pokulhává v kreativě.
  Naposledy upravil polakpet : 31.03.2012 v 12:57

 8. Citace Původně odeslal polakpet Zobrazit příspěvek
  Rád pomůžu. Otázka: Má jít o výběr loga, které bude absolutně korespondovat se stávajícím webdesignem? Nebo může jít o logo trochu mimo, které naopak určí směr vývoje webdesignu?[COLOR="Silver"]
  Dobrý den, děkuji za skvělou analýzu naší soutěže...:) V současné době samozřejmě musíme vybrat logo, které bude odpovídat vzhledu tak, jak je. Už jsem to zde zmiňoval, že do budoucna redesign plánujeme určitě. Ale nyní bych rád trochu opustil konečně technickou stránku a více se zaměřil na obchodní část - tj. postarat se o více projektů. Až bude portál trochu žít vlastním životem a zaběhnou se nám určité procesy, tak se rádi pustíme do redesignu. Nyní by nám to ubíralo síly, které jsou potřeba jinde. Myslím, že by to tak mohlo být optimální. Portál je nyní ve stavu, ve kterém dokáže plnit dobře svoje základní funkce. Na estetiku ještě čas přijde...:)

  Nyní k návrhům. Ty, které jste vyjmenoval výče jsou v podstatě přesně ty, nad kterými nyní uvažuji. Takže jsem rád, že mi tímto rozhodování tak trochu ulehčujte. Opravdu si vážím, že jste se nad tím tak zodpovědně zamyslel!

  Jinak bych chtěl ještě upozornit na probíhající soutěž pro trikator.cz, kterou si zadavatel nechal nakonec „zviditelnit“ a začínají se tam scházet zajímavé designy a ještě to bude asi hodně zajímavé sledovat. A začíná se nám trochu ukazovat, že náš systém je i vhodným místem pro kvalitní designéry…:) Už víme minimálně o třech designérech, kteří dostali účasti v soutěžích nabídku nějaké další spolupráce (je pravděpodobné, že jich bude i víc). Potvrzuje se tak, že kvalitní designér skutečně nedělá "zadarmo"... Takže rozvojový účel, tak jak jej prezentujeme, skutečně plníme. A máme z toho radost, že designérům v tomto pomáháme.

  Ještě jednou děkuji a přeji hezký víkend.

  S pozdravem,
  Petr Synek

 9. když je tak skvělá, zvyšte reputaci. Ha ha.

 10. Citace Původně odeslal polakpet Zobrazit příspěvek
  když je tak skvělá, zvyšte reputaci. Ha ha.
  Omlouvám se, ale nechápu, co tím přesně myslíte...:)

 11. Citace Původně odeslal TopDesigner.cz Zobrazit příspěvek
  Omlouvám se, ale nechápu, co tím přesně myslíte...:)
  že když se Vám nějaký příspěvek zdá hodnotný, můžete kliknout na hodnocení vpravo dole pod příspěvkem. Tím se zvýší reputace diskutéra. Je to takové ocenění hodnoty příspěvku. že když někdo tráví s diskuzí čas a řekne něco podnětného, nemá za to peníze, ale aspoň reputaci:)
  Naposledy upravil polakpet : 31.03.2012 v 19:11

 12. Citace Původně odeslal polakpet Zobrazit příspěvek
  že když se Vám nějaký příspěvek zdá hodnotný, můžete kliknout na hodnocení vpravo dole pod příspěvkem. Tím se zvýší reputace diskutéra.
  Aha.. To mě nenapadlo a asi mělo..:) Máte to tam!

 13. Zdravím všechny, konečně jsme udělali finální výběr vítězů v naší soutěži o nejlepší logo na náš portál. Na výsledky se můžete podívat v detailu soutěže.

  1. místo - #253 - zde uvedu důvod výběru tak, jak je na našem facebookovém profilu: "Vítězný návrh nás zaujal svojí jednoduchostí, moderním vzhledem, zajímavou typografií a nadčasovostí. Nejvíce se nám hodí pro náš budoucí rozvoj. Náš pohled na portál se za předešlý měsíc nějak utvářel a tento návrh se mu přiblížil nakonec nejvíce."

  2. místo - #230 - tento návrh u nás dlouho vedl díky velmi kreativnímu zpracování. Ale pak jsme si uvědomili, že bychom chtěli mít logo, ve kterém nebude grafický prvek příliš sloučen s názvem. Chtěli bychom, aby mohl do budoucna samostatně vystupovat bez názvu. Což u něj není prakticky možné.

  3. místo - #242 - u tohoto loga jsme Váhali, jestli jej nedat na druhé místo. Nakonec jsme jej umístili na tuto příčku, jelikož z kreativního hlediska je už ve světě designu "přepanáčkováno"... Není to tak originální, jak se nám na první pohled zdálo.

  O výběru jistě lze vést dlouhé debaty. Ale nakonec jsme se snažili vybrat racionálně a pak teprve zařadit nějaké emoce. Snad jsme nikoho výběrem nepohoršili.

  S pozdravem,
  Petr Synek

 14. No nic moc, to raději vyberu zahraniční soutěže, tam jsou na tom lépe :)

 15. Citace Původně odeslal TopDesigner.cz Zobrazit příspěvek
  Zdravím všechny, konečně jsme udělali finální výběr vítězů v naší soutěži o nejlepší logo na náš portál.

  Petře, #253 je v kombinaci se současným designem katastrofální řešení.

 16. Citace Původně odeslal polakpet Zobrazit příspěvek
  Petře, #253 je v kombinaci se současným designem katastrofální řešení.
  Nemyslím si, že je to katastrofální řešení... Portál se bude určitě později redesignovat, takže jsme si nechtěli svázat ruce výběrem loga, které by nás fixovalo na současný design. A hlavně potřebujeme grafický prvek, který může existovat i bez našeho názvu, což se podařilo - viz. naše FB stránky... Už jsem viděl v životě horší katastrofy, takže bych to nedramatizoval...:)

 17. Dramatizovat ani nemám zájem. Přesto trvám na svém názoru, že podobně jako DM COLOR jste výběr nezvládl(i když jste to neprošvihl tak hodně). Současné logo až příliš bije do očí v kombinaci s designem. Pokud chcete prodávat designérské služby nebo jejich zprostředkování, neměl byste chodit bosý jako kovářova kobyla.

  Každopádně je to Váš byznys a je jen na Vás jak se rozhodnete. Na veřejnosti pak je, jak na to zareaguje a jestli to bude mít vliv na hospodářské výsledky Topdesigner.cz.

  Nic zlého Vám nepřeji, logo není nejhorší(sám jsem jej vložil do užšího seznamu favoritů), avšak ladí s naprosto odlišným webdesignem. A základní barva by pak měla být spíš ta oranžová.

 18. Citace Původně odeslal polakpet Zobrazit příspěvek
  Dramatizovat ani nemám zájem. Přesto trvám na svém názoru, že podobně jako DM COLOR jste výběr nezvládl(i když jste to neprošvihl tak hodně). Současné logo až příliš bije do očí v kombinaci s designem. Pokud chcete prodávat designérské služby nebo jejich zprostředkování, neměl byste chodit bosý jako kovářova kobyla.

  Každopádně je to Váš byznys a je jen na Vás jak se rozhodnete. Na veřejnosti pak je, jak na to zareaguje a jestli to bude mít vliv na hospodářské výsledky Topdesigner.cz.

  Nic zlého Vám nepřeji, logo není nejhorší(sám jsem jej vložil do užšího seznamu favoritů), avšak ladí s naprosto odlišným webdesignem. A základní barva by pak měla být spíš ta oranžová.
  Názor Vám neberu a respektuji jej... Napsal jsem důvod výběru, který jsem samozřejmě nedělal sám - za portál směrem ven vystupuji především já, ale nejsem jediný, kdo o podobných věcech rozhoduje... Máme nějakou vizi, kterou chceme v budoucnu naplnit a tento design loga nám do ní zapadal nejvíce... A souhlasím, že pro současný design by se možná hodilo více některé z ostatních log. Ale snažíme se dívat trochu i dopředu... Věřím, že většina uživatelů je schopna výběr akceptovat a máme i mnoho pozitivních reakcí.

 19. Máme mnoho pozitivních reakcí... // prosím, můžete investovat do svého byznysu několik minut a pro radost mi je spočítat?

  Neřekl jsem, že to logo je absolutně nepoužitelné. Ale, že mi nepřijde rozumné jej nacpat do stávajícího designu. To jste tam raději mohli nechat to stejné a nové zapracovat do redesignované verze, pokud nemůže redesign přijít hned. Tenhle kočkopes nemá v mých očích logiku. A je jedno jestli k nápadu vytvořit kočkopsa musel přijít jeden člověk, nebo se na něm musela podílet armáda:)

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3