Instagram.cz prodej domény
Stránka 1 z 10 12345678910 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 293

Požití obr. z googlu - mam zaplatit.

 1. .
  Naposledy upravil tola : 21.12.2010 v 14:56

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Můžou chtít. Hod sem přesně, co ti přišlo. Na 99.9% to bude "možná ten vůl zaplatí". Už jenom podle té částky. Ono se ke škodě musí teprve dojít, a ne napsat cifru.

 4. A není to nějaký "fake"? Moc se mi to nezdá.

 5. nehnevaj sa, ale Ty si taky blby alebo sa iba robiš? Jasne, ze mozu. Co si myslis, ze co najdes na google si mozes stahovat jedna radost alebo co?

 6. Peníze mohou chtit, ale ne rozhodne takovou palku, to je mafiánská technika

 7. A ted jeste dostane pokutu majitel webtrhu, protoze opět nejsou prava na obrazky zakoupeny :D

 8. 4. midraholding
  Nehněvaj sa na mě, ale jak bych to měl asi poznat, když na fotce není žádnej vodoznak ani informace, že někomu patří. Na těch samých fotkách na stránkách agentury, které jsem měl ukradnout to je...
  Naposledy upravil tola : 08.09.2010 v 09:18

 9. Ano!!! Mohou po Tobě chtít peníze. U každého obr. na Google, jež si rozklikneš máš upozornění na to, že snímek může podléhat autorským právům. To je první věc a druhá věc je, že když si rozjedeš rozšířené vyhledávání, tak můžeš filtrovat obrázky podle LICENCE. Pokud si to neudělal, jako že ne, pač když sem si dal filtrovaný výpis, tak mi snímek nevyjel. Tvůj problém. Částku si jen tak napsat nemůžou. Ta by musel být vyměřená dle prokazatelné škody, kterou si použitím obrázku způsobil.

 10. Citace Původně odeslal tola Zobrazit příspěvek
  Jak bych to měl asi poznat, když na fotce není žádnej vodoznak ani informace, že někomu patří.
  Každá fotka někomu patří (má nějakého autora). Pokud to nemůžeš poznat, musíš předpokládat že ji nemůžeš použít, respektive ji můžeš použít jen v rámci zákoných výjimek (citace, atd.). Předpokládát u každého díla možnost volného užití je úplne špatně.


  Každopádně nejdříve po nich chtěj doložení, že jsou autoři, respektive že mají k těm obrázkům platnou licenci od původního autora a že jsou legální zástupce držitele licence. Pak žádej doložení výpočtu požadované částky. To ti zajistí čas.
  Naposledy upravil ninja : 23.08.2010 v 18:53

 11. Zástupci jsou. Všechny tyhle papíry mě dorazili v mailu i s výpočtěm ceny...
  Jeden je za 353 EUR druhý za 303 EUR x2 za to že jsem je ukradl. je to licence na rok za rozlišení do 180x150 .... ještě že to nemam v 2mpix :-D

 12. Smazat z webu a neodpovídat na dopis.

  A pro příště - http://webtrh.cz/62230-brat-fotky-web

 13. Být tebou, tak si začnu přivydělávat třeba výkopovými pracemi.

 14. Jen tak na okraj, kde mám zákruku/jak dokážu, že fotka, která byla dneska free nebude zítra placená a nebude mě vydírat nějakej mafiánskej vykuk? Nebo snad web od svého interaktivního obsahu dospěje k neformátovanému textu psanému nelicencovaným fontem?

 15. Tu firmu znám - pracuje v ní můj kamarád a už mně o takovýchto věcech, jakože vymáhají takové částky za tak malé obrázky, říkal a varoval mě před tím, že je to fakt hard-core, no.. Už se s tím setkal, ovšem nevím, zda-li to ten dotyčný uhradil.. Se ti tedy zkusím zeptat..

 16. Panebože, nechápu, jak někdo může stáhnout obrázek odkudkoli a pak se divit. Jistě, že peníze mohou chtít a žádná velká pálka to není, prostě použití licence. Určitě ty fotky stáhni. Pak je otázka, jestli dělat mrtvou rybu anebo napsat kajícný dopis, ve kterém se přiznáš, nasypeš si popel na hlavu a napíšeš, že jim pošleš třeba 10 000 Kč.

  Protože když to budou chtít dát k soudu, tak prohraješ a zaplatíš ještě víc...

 17. Jak je to například s produktovými fotografiemi výrobku... Kabelky boty, mikiny Adidas atd..? Nemam na mysli soukrome fotky, které si nafotil majitel es-hopu, ale ty primo od Adidas.

 18. http://www.pouzitelnost-webu.cz/clan...bovou-stranku/ Začátečník se inspiruje a hned má na krku pokutu za 16k :D

 19. Citace Původně odeslal Han_solo Zobrazit příspěvek
  Panebože, nechápu, jak někdo může stáhnout obrázek odkudkoli a pak se divit. Jistě, že peníze mohou chtít a žádná velká pálka to není, prostě použití licence. Určitě ty fotky stáhni. Pak je otázka, jestli dělat mrtvou rybu anebo napsat kajícný dopis, ve kterém se přiznáš, nasypeš si popel na hlavu a napíšeš, že jim pošleš třeba 10 000 Kč.

  Protože když to budou chtít dát k soudu, tak prohraješ a zaplatíš ještě víc...
  Jinak, toto řešení je elegantní, ovšem - firma logicall je pouze sprostředkovatel - tj. pouze "vymahač" té částky, s nima nic neusmlouváš..

  Možné řešení - pokud není obrázek na adrese http://img409.imageshack.us/img409/1597/404orig.jpg (to schválně, ať i já pak nemusím cálovat) autorsky chráněn, tak co ho nechat grafikem upravit tak, aby vypadal přesně jako ten, co's použil ? (hloupé?, moc hloupé?)

 20. Teď mě ještě napadá, jak je to s webem, kde je nějaký rtedakční systém a příspívá tam třeba 50 uživatelů? Jste zodpovědni za všechny autory, jakožto admin webu? Co třeba facebook? Dám si na zeď fotku a facebook zaplatí pokutu?

 21. Po facebooku nic chtít zákonitě nebudou... Nebudou chtít nic po nikom, kdo to tam má omylem jako já, a má hromadu právníků... Ale jinak je co jsem vyčetl za obsah webu zodpovědný jeho provozovatel a to, že se u něho na webu nachází něco, co je nelegální, tak nelze omluvit ani tim, že on o tom neví, pokud by po tom někdo šel...

  To že jsem něco "ukradl" a nevim o tom, to je moje blbost, ale chtít za licenci pro obrázek do rozlišení max 180x150 300Euro na rok, je dle mě naprostá hovadina...

 22. Tak až si sparta bude chtít vydělat :D
  http://www.tineye.com/search/b5b87a4...7cd64704b637b/

  173 * 350Euro * 2 :D

 23. .
  Naposledy upravil tola : 21.12.2010 v 14:57

 24. Jinak, toto řešení je elegantní, ovšem - firma logicall je pouze sprostředkovatel - tj. pouze "vymahač" té částky, s nima nic neusmlouváš..
  To je řešení, jak bych postupoval já - Isifu znám, myslím, že jsem se potkal i s ředitelem (Hrodek) a snažil bych se domluvit přímo s nimi, on vypadá jako rozumný člověk.

  Možné řešení - pokud není obrázek na adrese http://img409.imageshack.us/img409/1597/404orig.jpg (to schválně, ať i já pak nemusím cálovat) autorsky chráněn, tak co ho nechat grafikem upravit tak, aby vypadal přesně jako ten, co's použil ? (hloupé?, moc hloupé?)
  Tomu asi úpně nerozumím.

  ale chtít za licenci pro obrázek do rozlišení max 180x150 300Euro na rok, je dle mě naprostá hovadina...
  Proč? Každý si může stanovit cenou jakou chce, když bu to lidi zaplatí. Platili jsme mnohem víc za jednorázové (sic!) použití fotky. Takové ceny prostě na téhle úrovni jsou úplně normální. To není nic přehnaného...

 25. Samožřejmě, píšou mimosoudni dohoda je nejlepsi.

  Stručně:

  Foto smaž.
  Absolutne ti nic nedokazou i kdyby meli 20 tisic kopii tveho webu, s tim u soudu proste nepochodi. Kolega řeši to same. Foot smazal žadny soud, i dkyby byl je to tvrzeni proti tvrzeni, takovych screenu webu ti nadelam nekolik
  Jsou totalně bez šance jen čekaji zda se s nime spojis a nabidnes dohodu, mimosudni vyrovnani napr asp 10tis atd.
  Nic neplat.

 26. Dal jsi to tam i s tim logem? pokud ne, natri si chodidla na zeleno ci nebo jaká barva to tam je a nafot stejne foto, trosku uprav a řekni že je to tvoje fotka taky že je. A POSLI JIM TVOJI FAKTURU NA POUZITI TVYCH FOTEK
  Nic neplat. Zajed si radeji na dovču :-)

 27. .
  Naposledy upravil tola : 21.12.2010 v 14:58

 28. Chyba. Psat jsim jim toto vubec nemel.
  Nemel jsi s nema vubec komunikovat

 29. .
  Naposledy upravil tola : 21.12.2010 v 14:58

 30. To je ale jiný případ. Pokud provozuješ web, na který si může dát kdo chce, co chce, pak nemáš odpovědnost za obsah vložený uživateli. Pouze jej musíš odstranit, pokud jsi na nelegálnost upozorněn. V tvém případě jsi ty sám tu fotografii na web umístil, nikoliv uživatel.

  Jinak něco k tématu:
  http://hn.ihned.cz/c1-45329910-isifa...ti-svych-fotek

 31. Já to tam neumisťoval, já ten web nedělal, dělal mě ho kamarád a před jeho zveřejněním jsem ho nijak nekontroloval, takže sitauce je dle mě uplně stejná jako v těch dvou nahoře napsaných případech.
  To na ihned jsem také už četl.. teď je to prostě IN.

Hostujeme u Server powered by TELE3