Zadejte hledaný výraz...

Zalozeni firmy v GB – idealni pro zacatek podnikani, ci ne?

domain
verified
rating uzivatele
(96 hodnocení)
2. 5. 2010 14:21:29
Napsal skodik;503251
Ono dokazu si predstavit i neco jako mistni cukrarnu...
pro cukrarnu v cesku je to uplne nevhodne
Napsal derk;503319
Jinak mě by zajímala možnost podnikat jako OSVČ na Slovensku, což je asi obdobné. Kdybych chtěl slovenský ŽL a podléhat slovenskému zdanění, tak na to asi jako občan ČR ani nemám nárok, že? Jedině přes právnickou osobu.
proc ne?
podnikat muzes v kazde zemi eu
(to znamene ze zivn. list muzes dostat i na slovensku, ale pro cukrarnu v cesku taky nevhodne)
Napsal Neregistrovaný;503581
Prestante delat pravniky, kdyz pravnici nejste.
tak zase nemusi nutne v techto otazkach radit jenom pravnik
ale evidentne rady od nahodilych webtrzniku jsou casto horsi nez zadne
2. 5. 2010 14:21:29
https://webtrh.cz/diskuse/zalozeni-firmy-v-gb-idealni-pro-zacatek-podnikani-ci-ne/strana/2#reply497476
Czech Lawyer
verified
rating uzivatele
2. 5. 2010 16:43:03
Zahraniční osoba může vykonávat činnost na území ČR prostřednictvím:
- svého podniku (tj. sama Limited) nebo
- své pobočky (organizační složky) umístěné na území ČR (§21 OZ.) nebo
- převedeného či pronajatého českého podniku nebo
- české komanditní společnosti nebo
- samostatné dceřinné české právnické osoby (s.r.o., a.s.,)
Zjednodušeně budeš danit tam kde skutečně podnikáš, příjmy takto dosažené jsou buď částečně nebo zcela předmětem daně z příjmu v ČR. Máš dvě oddělené účetní jednotky: britskou podléhající britskému zdanění a českou podléhající českému zdanění. U org. složky platí standartní zdanění podle zákona o dani z příjmu PO. Má-li mateřská společnost provozovnu /org. složku/ a je-li daňovým rezidentem na území EU či států, které tvoří evrop. hosp. prostor, nepodláhá žádným dalším zvláštním daň. režimům. Plus dle Maastrichtských smluv a smluv o zamezení dvojího zdanění - zdanění provozovny v druhé zemi nebude v této zemi nepříznivější než zdanění podniku druhé země, vykonávající stejnou činnost. Budeš-li vyplácet dividendu společnosti v UK, stačí ji v ČR již jen jako příjemce dividendy dodanit rozdílem mezi britskou a českou dividendou (15% - 10% = 5%.).
Řada principů vychází z práva EU, zejména v oblasti podnikání a zdanění příjmů.
Já sám jsem právník, takže na všechny tvé dotazy, to je minimálně na 1-2 hodiny práce, dle činnosti a rozsahu
a to je přesně ten případ, kdy
a) projdeš net a najdeš si informace a budeš jim věřit
b) poradíš s právníkem a daňovým poradcem na dané téma a za tuto konzultaci zaplatíš s tou jistotou, že dostaneš kvalifikovaný rozbor (samozřejmě písemně) a podle toho budeš postupovat a společně řešit problémy (budou, věř mi že každý případ je individuální a nedá se radit bez širších souvislostí).
Nechám na Tobě co je lepší, ale otázky zdanění v mezinárodním rámci jsou relativně složité a není důvod, aby ti, kdo tomu skutečně rozumí se s tím zaobírali zdarma. Ten kdo tomu nerozumí, či si přečetl jeden článek na netu, ten ti toho řekně spoustu, protože je mu to jedno.
2. 5. 2010 16:43:03
https://webtrh.cz/diskuse/zalozeni-firmy-v-gb-idealni-pro-zacatek-podnikani-ci-ne/strana/2#reply497475
domain
verified
rating uzivatele
(96 hodnocení)
2. 5. 2010 16:54:30
Napsal Czech Lawyer;505536
Zjednodušeně budeš danit tam kde skutečně podnikáš, příjmy takto dosažené jsou buď částečně nebo zcela předmětem daně z příjmu v ČR.
mistni cukrarna...
2. 5. 2010 16:54:30
https://webtrh.cz/diskuse/zalozeni-firmy-v-gb-idealni-pro-zacatek-podnikani-ci-ne/strana/2#reply497474
skodik
verified
rating uzivatele
2. 5. 2010 17:05:24
diky za odpoved, toto je velmi konkretni, ackoliv jsem plno tech veci uz cetl, jako ty dividendy, sam si to pak spise nedokazu predstavit v praxi jak budu danit pouze 5% jako jak to uvest do danoveho priznani, takze kazdopadne s tim zaverem mas asi pravdu, a tak se tedy zeptam, ackoliv zde budes asi mluvit spise o sobe, ale jake hodinove sazby za poradenstvi se clovek muze v teto oblasti dostat?
Dale bych zde jeste znovu napsal realne naklady,uz i proto, ze vyse jsem zapomnel uvest poplatek na zapis do Obchodniho rejstriku (5000Kc),
takze zalozeni spolecnosti v UK + apostylace+sidlo+soudni preklady dokumentu - 5000Kc, dale u nas zapis do Zivn. rej. 1000Kc a Obc. rej 5000Kc -> 11000Kc, coz vpodstate vychazi uz temer jak u nas zalozeni s.r.o. kdyz ma clovek kapital 200k (coz bych mel ted problem, neb je zainvestovany).
Cele se to bezpochyby komplikuje v momente podavani danoveho priznani, ale nevidim to tak nerealne, ovsem asi s nejaky poradentsvim bud muset v prvnim roce pocitat, tady bych videl strop asi jako 5000Kc u velmi cilenych jednotlivych rad a nikoliv komplexniho zpracovani. Coz jsme na 16tis v prvnim roce, coz uz clovek muze nekde sehnat kapital a zalozit s.ro.
Vyhody pomalu mizi, ale zustava ta hlavni, organizacni slozka nema pravni subjektivitu, takze i kdyz jste ve vztahu tady s Financakem, ma na vas i trochu kratke ruce, jako kdokoliv dalsi tady, nelze podat zalobu na tu organizacni slozku, ale na materskou spolecnost, kde je i to nizke ruceni Limited spolecnosti.
Druha velka vyhoda je pak asi moznost zalozeni LLC spolecnosti v USA, kam se vyvadi zisky s nulovym zdanenim (CR to neumoznuje pres britskou Limited to ale lze), proste obecne nevypadate podezrele, jako s Seychillama a snizite si dane. Je to pomerne uz "maly" krok, nez v pripade mit sro a zalozit si vsechno to vyse znova.
Kazdopadne ja bych uvital, jestli nekdo seriozne resi podobne problemy, abychom se treba nejak spojili, neb tady kazdy potaji resi dokola stale ty stejne veci, zapis do OR, ZU, FU apod... castokrat to jsou stejne dokumenty a notari/pravnici na toto spolehaji, ze ty informace jsou dost roztrhane. Popravde nevim jakou spolupraci cekat, ja toho tu mam tunu a zpracovane, odkazy, serazene popsane, takze zas taky nechci nic jen tak dat z rukavu, kdyz je to jak tady vsichni pisou "komplikovane natolik aby se o tom hovorilo zadarmo", coz ja i dokazu pochopit.
No je to trochu komplikovane a ta krasna informace typu zalozeni Limited spolecnosti za 20GBP, je ted v trochu jinych rozmerech :-D
2. 5. 2010 17:05:24
https://webtrh.cz/diskuse/zalozeni-firmy-v-gb-idealni-pro-zacatek-podnikani-ci-ne/strana/2#reply497473
Pěkný, dám ti jednu radu, moc si nepomůžeš když budeš mít firmu v Anglii protože jsi furt v EU a v EU tě oškubou vždycky.
Tím neříkám nic konkrétního, nýbrž mluvím všeobecně. Spíš si všechno akorát zkomplikuješ. Jenom zjišťování ti určitě zabralo plno času
2. 5. 2010 20:30:21
https://webtrh.cz/diskuse/zalozeni-firmy-v-gb-idealni-pro-zacatek-podnikani-ci-ne/strana/2#reply497472
skodik
verified
rating uzivatele
2. 5. 2010 21:41:08
no v GB by po X letech mohli vyhrat konzervatisti, takze to jsou taky dobre indicie, ale spise jde, o to, ze tam se nemeni podminky podnikani a paragrafy jako ponozky jak u nas kdy mas porad jiny zaklad vseho, navic jak jsem rikal GB umoznuje vyvadet zisk do dalsich pravnickych osob, tedy popularne americke LLC, coz ceske firmy nemohou, ale metod je plno to kazdopadne.
Jak rikam, budu to muset promyslet, ale doufam, ze jsem aspon vyvratil myslenky, ze Limited je pro firmy s zisky stovky tisic, to asi urcite neb je na tom +- stejne jak ceska sro.
2. 5. 2010 21:41:08
https://webtrh.cz/diskuse/zalozeni-firmy-v-gb-idealni-pro-zacatek-podnikani-ci-ne/strana/2#reply497471
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit