Zadejte hledaný výraz...

WEDOS a chyba 503

Registrace
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
31. 5. 2012 10:56:12
Napsal Petr Jeník;802155
Tak já pořád nevim co si o tom wedosu mám myslet.
Mám u nich několik hostingů i vps. A všechno bez problémů. Když něco nevím, napíšu podpoře a vyřeším to.
Čím to je, že ostatní ty problémy mají a já ne? Máte u mě poznámku "chovat se k němu slušně a dávat mu víc, než kolik si platí, protože je to šmejd, kterej by nás mohl zprasit na blogu?" :D
Mimochodem mám na blogu momentálně 2 volné bannerové pozice a stále čekám, kdy se mi v mailu objeví Požadavek na schválení reklamy a po rozkliknutí tam uvidím Wedos :D
Objednávat můžete tady: http://adexpert.cz/domena/owww.cz
Já tam taky problémy nemám, naopak jsem tam spokojenej jako nikde jinde. Ale to je jenom o tom, co od nich člověk očekává.
Wedos nabízí masovou službu, ne individuální. Nabízí to za masový ceny (levný), takže nikdo nemůže čekat, že tam někdo bude individuální řešit jejich web, nebo jejich problémy, protože to nejsou problémy Wedosu a ale problémy těch lidí. Wedos nabízí webhosting s jasně danýma parametrama a to poskytuje kvalitně, nic víc, nic míň. To že si lidi neumí zjistit co a proč jim nefunguje a proč jejich web dělá to a to není věc Wedosu. Ten zcela jasně říká co nabízí a každej si to může zjistit.
31. 5. 2012 10:56:12
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770194
buffy
verified
rating uzivatele
(5 hodnocení)
31. 5. 2012 11:00:41
registrace: ano, nabizi neomezene aliasy - tj. sluzba webhostingu. jak mam zjistit u 30 webu, ktery zatez generuje, kdyz nektere kody nejsou ani moje? to se mam vrtat v cizich kodech ja a pridavat tam nejake mereni? ty weby jedou a obcas ne... ja vim, co od wedosu cekat, mam to otestovane, nestezuju si na nic, co chci individualne nastavit apod. nic takoveho neni. nektere weby jsem z uctu presunul, ale asi jsem netrefil ty spravne...
31. 5. 2012 11:00:41
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770193
Registrace
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
31. 5. 2012 11:00:56
Napsal buffy.cz;802173
btw: s tim prihlasenim mam taky problem, kdyz tam lezu z https://client.wedos.com/
z hlavni stranky to proslo
Skutečně, problém je s tím oranžovým boxem nahoře stránce. I když tam napíšu spolehlivě správné údaje, tak píše špatný jméno a heslo.
Ostatní formuláře na přihlášení fungují, takže to je asi prostě problém v tím jedním boxem.
31. 5. 2012 11:00:56
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770192
buffy
verified
rating uzivatele
(5 hodnocení)
31. 5. 2012 11:11:32
Napsal Registrace;802180
Skutečně, problém je s tím oranžovým boxem nahoře stránce. I když tam napíšu spolehlivě správné údaje, tak píše špatný jméno a heslo.
Ostatní formuláře na přihlášení fungují, takže to je asi prostě problém v tím jedním boxem.
me nefunguje ani ten formular dole na dane strance a problem jsem zaznamenal uz vcera.
31. 5. 2012 11:11:32
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770191
Registrace
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
31. 5. 2012 11:12:05
Napsal buffy.cz;802179
registrace: ano, nabizi neomezene aliasy - tj. sluzba webhostingu. jak mam zjistit u 30 webu, ktery zatez generuje, kdyz nektere kody nejsou ani moje? to se mam vrtat v cizich kodech ja a pridavat tam nejake mereni? ty weby jedou a obcas ne... ja vim, co od wedosu cekat, mam to otestovane, nestezuju si na nic, co chci individualne nastavit apod. nic takoveho neni. nektere weby jsem z uctu presunul, ale asi jsem netrefil ty spravne...
A kdo by se měl hrabat v kódech tvých webů a zjišťovat kde je problém? Kdo jinej než ty?
A pokud to jsou třeba weby tvých zákazníků, tak to bych teda nechtěl být tvým zákazníkem, pokud nahážíš 30 webů na jeden webhosting za stovku za měsíc a pak se divíš že něčí script způsobuje problémy všem.
31. 5. 2012 11:12:05
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770190
buffy
verified
rating uzivatele
(5 hodnocení)
31. 5. 2012 11:15:24
Napsal Registrace;802183
A kdo by se měl hrabat v kódech tvých webů a zjišťovat kde je problém? Kdo jinej než ty?
A pokud to jsou třeba weby tvých zákazníků, tak to bych teda nechtěl být tvým zákazníkem, pokud nahážíš X webů na jeden webhosting za stovku za měsíc a pak se divíš že něčí script způsobuje problémy.
asi jsi to stale nepochopil. problem neni v kodu webu, ten jede. problem bude ve vytizeni najednou s vice weby. potrebuji urcit, ktery web to dela. ja po nikom nechci at se hrabe v kodech, ale v logu serveru ci jinde, k cemu ja nemam pristup.
nedavej mi vubec do ust, jak ja pracuji s komercnimi weby klientu. tvoje optika je uplne mimo a je videt, ze sis ani neprecetl, co jsem vyse napsal. pro predstavu: nedovolil bych si weby klientu nahazet na 1 wedos hosting (navic tech hostingu mam nejen u wedosu nekolik). jsou tam vesmes me projekty nebo projekty mych znamych, nikoliv firemni prezentace... tohle ale neni vubec soucast diskuze. takze mi prosim prestan davat do ust neco, co neni ani vzdalene pravda.
btw: a rozhodne se nebudu hrabat v kodu webu znameho, pokud ty ano, nechtel bych byt ani tvym znamym, natoz zakaznikem.
31. 5. 2012 11:15:24
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770189
Registrace
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
31. 5. 2012 11:24:25
Napsal buffy.cz;802187
asi jsi to stale nepochopil. problem neni v kodu webu, ten jede. problem bude ve vytizeni najednou s vice weby. potrebuji urcit, ktery web to dela. ja po nikom nechci at se hrabe v kodech, ale v logu serveru ci jinde, k cemu ja nemam pristup.
nedavej mi vubec do ust, jak ja pracuji s komercnimi weby klientu. tvoje optika je uplne mimo a je videt, ze sis ani neprecetl, co jsem vyse napsal. pro predstavu: nedovolil bych si weby klientu nahazet na wedos hosting. jsou tam vesmes me projekty nebo projekty mych znamych, nikoliv firemni prezentace... tohle ale neni vubec soucast diskuze. takze mi prosim prestan davat do ust neco, co neni ani vzdalene pravda.
Napsal jsi "jak mam zjistit u 30 webu, ktery zatez generuje, kdyz nektere kody nejsou ani moje? to se mam vrtat v cizich kodech ja a pridavat tam nejake mereni?"
Z toho jasně vyplývá, že od někoho čekáš že se bude vrtat v kódu. O logu serveru tam nikde napíšeš, tak si to příště ujasni než to napíšeš.
A z toho ("v cizích kódech") jsem taky odvodil, že je možné že to nejsou tvoje weby a proto mě logicky napadlo že to můžou být weby tvých zákazníků. A samozřejmě jsem ti nic nevkládal do úst, pouze jsem nahodil takovou možnost, ale nikde jsem nenapsal že to tak je.
A zcela logicky - pokud ti něco přetěžuje webhosting, tak asi začni od webů který maj největší návštěvnost a mají nejrobustnější kód. Skutečně nevidím důvod, proč by ti měl kterejkoliv z webhosterů zjišťovat, kterej tvůj web (script) způsobuje problémy. A už vůbec bych něco takovýho nežádal od webhostingu jako je Wedos, kterej za pár šupů za měsíc nabízí čistě standardizovaný služby.
Jasně, třeba ti Wedos pomůže a skutečně si tam někdo dá tu práci, to je mu jen k dobru, ale to je čistě z jejich dobré vůle, protože nikde v nabídce Wedosu nevidím nic jako "individuální řešení problémů".
31. 5. 2012 11:24:25
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770188
BeTriCH
verified
rating uzivatele
31. 5. 2012 11:24:54
to WEDOS:
ad zavedené firmy: To jsem uvedl z toho důvodu, že se Buffy hned na začátku zeptal "Co attivo? datahousing?".
Jinak jsem pouze konstatoval, že na trhu existují i webhostingy, které nabízejí podstatně vyšší výkon než WEDOS a to tak, že mají sdílený webhosting clusterovaný a balancovaný mezi více fyzických strojů, nic víc, nic míň. Ne každý má webhosting řešen technicky stejným způsobem jako mělo FORPSI za vašeho působení a současně i WEDOS ;-)
31. 5. 2012 11:24:54
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770187
Jan Stejskal
verified
rating uzivatele
(7 hodnocení)
31. 5. 2012 11:24:56
Napsal buffy.cz;802187
asi jsi to stale nepochopil. problem neni v kodu webu, ten jede. problem bude ve vytizeni najednou s vice weby. potrebuji urcit, ktery web to dela. ja po nikom nechci at se hrabe v kodech, ale v logu serveru ci jinde, k cemu ja nemam pristup.
nedavej mi vubec do ust, jak ja pracuji s komercnimi weby klientu. tvoje optika je uplne mimo a je videt, ze sis ani neprecetl, co jsem vyse napsal. pro predstavu: nedovolil bych si weby klientu nahazet na wedos hosting. jsou tam vesmes me projekty nebo projekty mych znamych, nikoliv firemni prezentace... tohle ale neni vubec soucast diskuze. takze mi prosim prestan davat do ust neco, co neni ani vzdalene pravda.
btw: a rozhodne se nebudu hrabat v kodu webu znameho, pokud ty ano, nechtel bych byt ani tvym znamym, natoz zakaznikem.
Myslím, že to zde již dávno všichni pochopili. Jen ty ne. Máš prasácky napsaný web, nevíš, který z těch několika prasáckých webů to je a chceš po někom jiném, aby ti to zjistil, protože to sám neumíš. Apache logy ti nijak nepomohou, u Wedosu mají pravděpodobně všechny weby na jednom hostingu společný log.
31. 5. 2012 11:24:56
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770186
buffy
verified
rating uzivatele
(5 hodnocení)
31. 5. 2012 11:39:49
Napsal Registrace;802192
Napsal jsi "jak mam zjistit u 30 webu, ktery zatez generuje, kdyz nektere kody nejsou ani moje? to se mam vrtat v cizich kodech ja a pridavat tam nejake mereni?"
Z toho jasně vyplývá, že od někoho čekáš že se bude vrtat v kódu. O logu serveru tam nikde napíšeš, tak si to příště ujasni než to napíšeš.
A z toho ("v cizích kódech") jsem taky odvodil, že je možné že to nejsou tvoje weby a proto mě logicky napadlo že to můžou být weby tvých zákazníků. A samozřejmě jsem ti nic nevkládal do úst, pouze jsem nahodil takovou možnost, ale nikde jsem nenapsal že to tak je.
A zcela logicky - pokud ti něco přetěžuje webhosting, tak asi začni od webů který maj největší návštěvnost a mají nejrobustnější kód. Skutečně nevidím důvod, proč by ti měl kterejkoliv z webhosterů zjišťovat, kterej tvůj web (script) způsobuje problémy. A už vůbec bych něco takovýho nežádal od webhostingu jako je Wedos, kterej za pár šupů za měsíc nabízí čistě standardizovaný služby.
Jasně, třeba ti Wedos pomůže a skutečně si tam někdo dá tu práci, to je mu jen k dobru, ale to je čistě z jejich dobré vůle, protože nikde v nabídce Wedosu nevidím nic jako "individuální řešení problémů".
tak znovu... z toho jasne nevyplyva a nikdy jsem nepozadoval at nekdo leze do kodu a neco tam resi. dale jsi dedukoval a logicky te napadlo neco o mych zakaznicich, opet mylna hypoteza. neni treba teoretizovat, staci se zeptat a nedelat hned ukvapene zavery.
a zcela logicky pokud mi pretezovalo neco hosting, tak jsem vybral ty nejvic navstevovane weby (o kterych jsem to vedel) a presunul je jinam :) ano, to jsem take udelal. ta zadost je zase dle meho logicka. kdyz uz nemam jak to sam zjistit, pozadam provozovatele hostingu, zda nema nejakou moznost tohle zjistit. pokud ani on ne, tak kdo a jak?
a znovu :) nejde o nic individualniho. nabizi tuto sluzbu. pokud by ji nenabizeli, zadny problem nemam a mam 2 aliasy na domene. vyrazne jsem si priplatil za neomezene aliasy, nechci tam neomezene domen. chci ale zjistit systemove, ktera domena pretezuje php procesy. poradis mi ty jak? navrhni. ja uz vycerpal vse vc. komunikace s podporou, proto tohle tema. pokud te neco napada krom pichlavych pripominek a hypotez, pojdme se o tom bavit.
31. 5. 2012 11:39:49
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770185
Tady se strhla taková debata, až webtrh zkolaboval.
Pokud jde o přihlášení na našem webu, tak zkoušíme a vše nám jede (i z jiné sítě), ale podíváme se na to.
Napsal Registrace;802192
Jasně, třeba ti Wedos pomůže a skutečně si tam někdo dá tu práci, to je mu jen k dobru, ale to je čistě z jejich dobré vůle, protože nikde v nabídce Wedosu nevidím nic jako "individuální řešení problémů".
No vidíte, máte pravdu a přesto snažíme se situaci nějak řešit. Nejde jen o konkrétního zákazníka, ale hledáme způsoby jak to vyřešit i do budoucna (tedy i pro další zákazníky). My to asi nevyřešíme, protože to bude muset zákazník, ale hledáme jak na to a to potom poradíme našim zákazníkům, kteří budou mít podobný problém.
Napsal BeTriCH;802194
to WEDOS:
Jinak jsem pouze konstatoval, že na trhu existují i webhostingy, které nabízejí podstatně vyšší výkon než WEDOS a to tak, že mají sdílený webhosting clusterovaný a balancovaný mezi více fyzických strojů, nic víc, nic míň. Ne každý má webhosting řešen technicky stejným způsobem jako mělo FORPSI za vašeho působení a současně i WEDOS ;-)
Ano, ale o tom tenhle problém není. Tady to skutečně není o výkonu jednoho webhostingu, který by narazil na omezení výkonu jednoho fyzického serveru. My máme hodně věcí jinak než to bylo (a stále hodně je) u forpsi... Člověk by řekl, že se pořád učí a zároveň "poučeni z předchozích chyb" jsme zase minimálně o krok dále.
Napsal Jan Stejskal;802195
Myslím, že to zde již dávno všichni pochopili. Jen ty ne. Máš prasácky napsaný web, nevíš, který z těch několika prasáckých webů to je a chceš po někom jiném, aby ti to zjistil, protože to sám neumíš. Apache logy ti nijak nepomohou, u Wedosu mají pravděpodobně všechny weby na jednom hostingu společný log.
Problém je v tom, že z logu nic moc nezjistíte. Tam vidíte přístupy, ale tohle nemusí souviset s počtem přístupů. Tam může být web, který bude mít 1000 prohlédnutých stránek za hodinu a neudělá sebemenší problém. Naopak tam bude jeden, který čeká na externí zdroj (třeba nějaká data z jiného webu nebo serveru) a stačí 5 přístupů a je konec. Přitom tam mohou běže současně. Musí se hledat cesta ke zjištění, které skripty jsou pomalé a proč. To je jediná možnost.
31. 5. 2012 11:42:12
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770184
buffy
verified
rating uzivatele
(5 hodnocení)
31. 5. 2012 11:42:45
Napsal Jan Stejskal;802195
Myslím, že to zde již dávno všichni pochopili. Jen ty ne. Máš prasácky napsaný web, nevíš, který z těch několika prasáckých webů to je a chceš po někom jiném, aby ti to zjistil, protože to sám neumíš. Apache logy ti nijak nepomohou, u Wedosu mají pravděpodobně všechny weby na jednom hostingu společný log.
v poradku, co mi pomuze? zrusit neomezene aliasy? jak na to prijit?
31. 5. 2012 11:42:45
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770183
Registrace
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
31. 5. 2012 12:52:36
Napsal buffy.cz;802203
v poradku, co mi pomuze? zrusit neomezene aliasy? jak na to prijit?
- Projít všechny weby, prozkoušet každou funkci, nejlíp několikrát, protože chyba se nemusí projevit pokaždé.
+ vyhodit z tvého hostingu všechny cizí prezentace, za který nemůžeš dát ruku do ohně (statický stránky bez externích skriptů jim tam můžeš nechat)
+ projít a zoptimalizovat zdrojový kódy svých webů, vyhodit zbytečnosti
To je jediný možný řešení, strávíš nad tím hodiny a hodiny, ale je to jediná možnost.
Případně můžeš postupně oddělávat weby z hostingu a pozorovat změny. Ale nad tím bys strávil několik měsíců, protože možných kombinací je hodně a problém může způsobovat více webů.
Jak psal Wedos, logy ani nic moc neobsahují, ale hlavně ti nikdo nebude prohledávat v desetitisích (statisících?) řádků.
31. 5. 2012 12:52:36
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770182
rpet
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
31. 5. 2012 14:18:59
Napsal buffy.cz;802203
v poradku, co mi pomuze? zrusit neomezene aliasy? jak na to prijit?
tak, jak psal registrace... žádný log na serveru ti vážně nevypíše exaktní cestu, že u klienta X a jeho domény Y, na stránce "fuckme.php" je zprasenej kód třebas v joomla, a vysí ti na něm požadavek na externí data...
já bych se s klientem (klienty) pro začátek dohodl, že je začnu šoupat jinam, třeba po třech, pěti webech (nemám představu, kolik toho máš na jednom účtu s kolika aliasy...), a šel bych prostě cestou postupný selekce. bude to krutý, a bude to na dlouho. ale teoreticky by to mohl být krok vpřed.
ale představa, že ti někdo udělá analýzu kódů u všech potencionálních "průser" webů? to si neumím představit i přesto, že pro naše zákazníky jsem ochotnej udělat ledasco... ne, tohle by mi nikdo nezaplatil.
31. 5. 2012 14:18:59
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770181
Pracujeme na tom a předpokládám, že se vše vyřeší. My podle toho uděláme nějaké návody a případně nějaké drobné úpravy. Doufám, že tím do budoucna pomůžeme dalším zákazníkům.
Na problematickém webhostingu je (dost často) několik přístupů za sekundu. Například za poslední půl hodinu je tam více než 3000 záznamů v logu a k chybě nedošlo, což jen potvrzuje vysoký výkon webhostingu za 25 korun). Nyní to bez jediné chyby zvládá vysokou návštěvnost.
Jsou tam stránky (domény), které se zpracují za několik milisekund. Jenže potom tam jsou skripty (na různých doménách), které trvají několik sekund (tahají externí data a čekají na odpověď, jiné dělají upload obrázků a čekají na to než se z klientova PC obrázek nahraje na server, několikrát za minutu tam běží nějaký skript s cronem a ten trvá taky dlouho)... Když se to potom sejde, tak je teoreticky možné, že 5 současných procesů se spotřebuje. Je to rychlý pohled.
K chybě tedy dojde v okamžiku kdy je tam ještě víc návštěv nebo jsou externí zdroje pomalejší.
31. 5. 2012 20:05:39
https://webtrh.cz/diskuse/wedos-a-chyba-503/strana/2#reply770180
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit