Zadejte hledaný výraz...

Startup roku 2007

Jaguar
verified
rating uzivatele
17. 8. 2007 10:12:14
Napsal baz;7109
ono 500tis neni zas tak zavratna suma - to Vam pujci jakakoliv banka i kdyz jste zacinajici spolecnost.
Pokud ma nekdo chytry napad a alespon trochu podnikatelskeho ducha, pujde do toho sam nez by se hlasil do takove souteze.
Já bych byl s tím scháněním peněz do start upu opatrnější. Resp. někdo ty možnosti jistě má, ale velká část lidí i se skvělým nápadem a nadšením prostě ne a ne potřebné peníze sehnat. Není to jednoduché. Pro jeden projekt jsme je scháněli více než rok. A naráželi přitom na řadu paradoxů. Pro jedny to byla obrovská částka. Pro jiné to bylo tak malé, že jsme slyšeli: kdybyste chtěli desetrát tolik tak to není problém, ale toto je pro nás příliš malé i když myšlenka skvělá. No nakonec se nám podařilo najít schůdnou cestu a projekt začali realizovat.
Chci tím tedy říci, že sehnat peníze do začátku není vůbec jednoduché ... banky půjčit nechtěli pro ně to bylo moc rizikové, fondy s RK měli přílišné požadavky na podíl, nakonec jsme to vyřešili obdobou Business Angel. Pochopitelně ideální je mít VK nicméně na větší akce to zpravidla nestačí.
A tak nějaká takováto soutěž může pomoci, nicméně já bych do ní také nešel. Pominu, že nesplňuji o trošku jednu z podmínek - tak jsem možná paranoidní vůči "vykrádání nápadů" a také daná akce na mne nepůsobí příliš seriozně (nezkoumal jsem do hloubky, jen první dojem)
17. 8. 2007 10:12:14
https://webtrh.cz/diskuse/startup-roku-2007/strana/2/#reply12902
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit