Zadejte hledaný výraz...

Půjčka 250 000 Kč při měsíční mzdě 14 500 Kč

Jan Fréhar
verified
rating uzivatele
(3 hodnocení)
25. 2. 2017 21:24:03
Já osobně neuznávám půjčky na "rozjezd byznysu". Sám jsem několik let pracoval a při ne příliš vysokém platu (cca 15 tis.) jsem dokázal s přítelkyní, která ještě studovala vybudovat z hovna podnik, který šlape. Něco jiného je, kdybyste si šla půjčit na rozvinutí již zaběhlého a ziskového projektu.
25. 2. 2017 21:24:03
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262586
darksir
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
25. 2. 2017 21:25:43
Tvl asi se tak dneska zodpovednosti rika.
25. 2. 2017 21:25:43
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262585
Radka.S
verified
rating uzivatele
25. 2. 2017 21:35:32
Nezlob se na mě, ale to máš asi hodně zkreslenou představu o realitě. Ve vesnici, kde bydlím chodí lidi běžně o sobotách, nedělích a svátcích do práce a ve výplatním termínu se "těší" na deset tisíc korun. Je to smutný život, možná nebudeš věřit, ale lidi jsou zde tak nějak celkem šťastní, na peníze často zanadávají. Pro tvé info - mamka pracuje v obchodě a má měsíční příjem 11 000 Kč, brácha dělá mistra v záměčnické firmě za 10 000 Kč čistého + 4 000 Kč bokem. A i tací se dostanou na hypotéku, když si chtějí postavit dům, já mám za minulý rok za 7 měsíců podnikání 170 000 základu daně, takže asi tak. A že není 15 000 Kč na nájem a jedno teplé jídlo - ano, s tím souhlasím, naštěstí v nájmu nebydlím, ale i tak energie v rodinném domě dokážou pěkně vysávat z kůže. A protože s tím souhlasím, tak bych právě chtěla více a aby byl rozjezd rychlejší, tak sháním, jak více získat a méně platit. Ano, mohla bych to dělat i tak, že nebudu mít žádné investice do podnikání na internetu, jen bych asi živořila do konce života... Asi tak 10% podnikatelů kolem mě nemá žádné půjčky a vybudovalo byznys z nuly - jsou tací a obdivuji je, ale je to vzácnost. A pak mě ještě hodně udivil rozpor mezi 100 tisícovým zadlužením po uši a 15ti tisícovým nicotným příjmem tak buď tak, nebo tak. Samozřejmě nikomu neberu názor a pohled na dnešní svět a nakonec za něj i děkuji, aspoň mám větší rozhled, já nakonec i se spoustou věcí souhlasím.
25. 2. 2017 21:35:32
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262584
Napsal darksir;1367159
S tim platem dostane tak kontokorent na 10 tisic. Jestli ji da nekdo vice, je to hovado. Kde dotycna bydli? 15 tisic neni v mem kraji ani na najem a jedno teple jidlo denne. Pokud do prace dojizdi, plati mobil, internet atd., tak ve chvili, kdy onemocni, je z ni bezdomovec. Takovemu cloveku muze zadluzovani radit jenom ten, kdo zije z lidskeho nestesti.
S takovym pristupem nikdy v zivote nic nedokazes. Pokud by vsichni videli takhle cerne cely zivot a potencionalni nebezpeci, tak nemas co jist, do ceho se oblect, ani strechu nad hlavou, protoze by nebyli podnikatele, kteri by ti tyhle sluzby a produkty nabidli.
Samozrejme, ze se jedna o maly plat v porovnani s Prahou nebo velkymi mesty, ale ve vesnicich je to celkem prumerny plat. Velka vetsina lidi pracuje i za podstatne mene.
25. 2. 2017 21:42:40
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262583
kojot6
verified
rating uzivatele
25. 2. 2017 21:53:57
Já si taky myslím, že ty názory typu "podnikat můžeš začít s 1Kč v kapse" je blbost. Pokud je to opravdu tak, že člověk vrazí 10 Kč do zákazníka, který za rok v zisku přinese 20 Kč, tak prostě ty investice a půjčky smysl mají.
25. 2. 2017 21:53:57
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262582
trx2010
verified
rating uzivatele
25. 2. 2017 21:56:57
Spousta lidí dělá za 14500 i v Praze. A půlka prodavaček v supermarketech na to ani nedosáhne. A nemyslim tim ted tesco ale treba načančaný nadnarodní obchody s hadrama
Napsal Radka.S;1367153
Musím ještě reagovat. Já příjem mám. 14 500 kč čistého je tady naprosto průměrný plat. A když teď dlužím 100 000 tak si nemyslím, že jsem zadlužená po uši.
25. 2. 2017 21:56:57
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262581
rendy84
verified
rating uzivatele
25. 2. 2017 21:58:42
Kdybych se ridil prehnane paranoidnimi vypocty bank, tak bych svoje podnikani nerozjel. Pamatuju si ze mi v moji bance vzdycky rikali, ze po odecteni vsech splatek a nakladu musi zbyt polovina prijmu. Coz bylo absurdni, tak jsem si musel pujcovat v nebankovnim sektoru. A ziju.
25. 2. 2017 21:58:42
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262580
darksir
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
25. 2. 2017 22:12:37
Hele, dělej jak myslíš, je to tvůj život, mě se to nedotýká :-) Svůj názor jsem napsal, klidně si nechej radit od lidí, ať se zadlužíš, stejně to rozhodnutí bude nakonec na tobě. Já bych to nedělal a místo shánění půjček bych sháněl odbyt pro to, co umím.
Žít se dá i v krabici pod mostem, nebo v kanceláři, za 3 tisíce a žrát rohlíky s paštikou :-) Taky tak hodně lidí dělalo. Já neříkám, že za ty peníze nejde přežít. Pokud tazatelka bydlí u rodičů a přispívá třeba jen 5 tisíc na bydlení, je to v pohodě. Pokud by bydlela v bytě a platila si všechny náklady, tak se prostě časem dostane do situace, kdy nebude mít na nájem. Stačí blbá nemoc, nebo nečekaný výdaj.
25. 2. 2017 22:12:37
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262579
Napsal rendy84;1367184
Kdybych se ridil prehnane paranoidnimi vypocty bank, tak bych svoje podnikani nerozjel. Pamatuju si ze mi v moji bance vzdycky rikali, ze po odecteni vsech splatek a nakladu musi zbyt polovina prijmu. Coz bylo absurdni, tak jsem si musel pujcovat v nebankovnim sektoru. A ziju.
Zcela uprimne - bezna praxe bank je, ze do vydaju svihnou 500-1500 Kc a je to. Vsichni poradci moc dobre vedi, ze kdyz by uvedli realne vydaje, tak neprojde nikdo. A prave proto se rika, ze dnes se pujci kazdemu a pak jsou vsichni v haji. Bankeri toto bezne praktikuji, pokud veri, ze mate na to, abyste z te pujcky neco rozjel a ze na splaceni svych zavazku u nich budete mit prostredky.
Pokud jste uplny nikdo s zadnou historii, resp. vas poradce vubec osobne nezna a nedovede sam posoudit rizika, tak postupuji tim klasickym pristupem, aneb realne vydaje, na 99% zadost odmitnuta.
Poradce ke kazdemu uveru totiz pise sve doporuceni a nazor k uzavreni uveru, a pokud ma clovek ciste registry a sedi cisla, pak schvalovatel nema duvod uver odmitnout, zvlaste pokud nejde o milionove castky.
Toto nijak neschvaluji, jen prezentuji realitu a beznou praxi.
Napsal darksir;1367189
Hele, dělej jak myslíš, je to tvůj život, mě se to nedotýká :-) Svůj názor jsem napsal, klidně si nechej radit od lidí, ať se zadlužíš, stejně to rozhodnutí bude nakonec na tobě. Já bych to nedělal a místo shánění půjček bych sháněl odbyt pro to, co umím.
Žít se dá i v krabici pod mostem, nebo v kanceláři, za 3 tisíce a žrát rohlíky s paštikou :-) Taky tak hodně lidí dělalo. Já neříkám, že za ty peníze nejde přežít. Pokud tazatelka bydlí u rodičů a přispívá třeba jen 5 tisíc na bydlení, je to v pohodě. Pokud by bydlela v bytě a platila si všechny náklady, tak se prostě časem dostane do situace, kdy nebude mít na nájem. Stačí blbá nemoc, nebo nečekaný výdaj.
Vsak to vubec neni spatny pristup, jen je velky rozdil mezi prodejem svych schopnosti a rozjeti napr. eshopu. Na prodej svych schopnosti (pr. programator) neni pochopitelne potreba zadna velka financni investice, nybrz pouze casova a chut a ochota se ucit. To je remeslo.
Pokud ale clovek chce expandovat jiz existujici profitujici eshop, pak kapital pro cashflow proste potrebuje a bez neho to nejde. Bez penez nepokryje objednavky, aby mohl drzet skladove zasoby a konkurovat tak rozumnou dobou dodani, atp.
Toto jsou dve odlisne veci.
Ja se na to take celou dobu divam z toho pohledu, ze pani ma rozbehly business a jen jej potrebuje expandovat, na coz je dalsi kapital naprosto v poradku.
Pro uspesny rozjezd businessu je take potreba urcita vytrvalost, bez ktere to opravdu nejde. Milionove obraty a zisky se neobjevi pres noc. Takze pokud to pani dela par mesicu/rok, nic zatim nesignalizuje, aby sla od toho a dal do toho neinvestovala, zvlaste pokud ji to, jak sama rika, nejake penize jiz vydelava v aktualnim stavu.
Vetsim businessum trva roky nez dosahnou break-even bodu, tak to v podnikani je.
25. 2. 2017 22:15:22
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262578
Radka.S
verified
rating uzivatele
25. 2. 2017 22:30:05
Aktualni me tri male pujcky naskocily v predschvalenych limitech prave i v mesicich, kdy jsem mela hruby prijem na uctu treba jen 15 000. Ted mam hrube prijmy daleko vyssi avsak bez predschvalenych limitu - asi tim vetsim mnozstvim sjednanych uveru uz dalsi nenaskakuji, ale verim ze konzolidace s nejakym navysenim uveru by snad schvalena byt po zadosti mohla. Ja take nejak nefandim pujckam obecne, ale chci-li pokracovat v tom co jsem rozjela, nemam jinou moznost.
25. 2. 2017 22:30:05
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262577
rendy84
verified
rating uzivatele
25. 2. 2017 22:40:19
Napsal Radka.S;1367196
Aktualni me tri male pujcky naskocily v predschvalenych limitech prave i v mesicich, kdy jsem mela hruby prijem na uctu treba jen 15 000. Ted mam hrube prijmy daleko vyssi avsak bez predschvalenych limitu - asi tim vetsim mnozstvim sjednanych uveru uz dalsi nenaskakuji, ale verim ze konzolidace s nejakym navysenim uveru by snad schvalena byt po zadosti mohla. Ja take nejak nefandim pujckam obecne, ale chci-li pokracovat v tom co jsem rozjela, nemam jinou moznost.
Predschvalenym pujckam bych moc neveril. Mam ucet u Postovni sporitelny, ktery pouzivam jen na to, abych tam poslal prave tolik penez, kolik jich na konci mesice odejde jako splatka hypotek a presto mi to nabizi predschvalenou hotovostni pujcku milion... trochu divny.
25. 2. 2017 22:40:19
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262576
darksir
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
25. 2. 2017 22:42:00
Bohužel ten rozjezd je strašně pomalý, spíše se zastavil. Když člověk nemůže sypat do reklamy a do dalších věcí, tak se jen těžko může něco posunout. Ano, i teď nějakou tisícikorunu vydělám, jenže chce to posun.
Ne, paní opravdu nemá profitující eshop, do kterého je třeba sypat peníze. Spíš bych se zajímal, proč neprofituje, když do něj ty peníze sype. Já třeba do reklamy dávám měsíčně 0Kč. Slovy NULA. Přesto mi to generuje zisk, který stačí na uživení. Čím to je? Do háje, když mám holou prdel, tak si nekupuju reklamu za peníze, které nemám, ale postarám se o propagaci sám, ne? Nebo ji ten skoro zastavený eshop vytěžuje natolik, že na to nemá čas?
25. 2. 2017 22:42:00
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262575
Napsal Radka.S;1367196
Aktualni me tri male pujcky naskocily v predschvalenych limitech prave i v mesicich, kdy jsem mela hruby prijem na uctu treba jen 15 000. Ted mam hrube prijmy daleko vyssi avsak bez predschvalenych limitu - asi tim vetsim mnozstvim sjednanych uveru uz dalsi nenaskakuji, ale verim ze konzolidace s nejakym navysenim uveru by snad schvalena byt po zadosti mohla. Ja take nejak nefandim pujckam obecne, ale chci-li pokracovat v tom co jsem rozjela, nemam jinou moznost.
Jaky tam mate urok na tech malych pujckach? Tipuju kolem 14,99-17,99% p.a.? Mene zrejme ne pri takove castce a online schvaleni na zaklade obratu. Mozna i 19,9% p.a.? To uz by byl celkem extrem pro dnesni dobu a trh, ale stale mozny.
Velmi zalezi na jakou dobu ty pujcky mate. Pri konsolidaci si hlavne dejte pozor na dobu splaceni, to je klasicka finta bank, kteri ji nabizi. Uzenou vas na tom, ze vam udelaji mensi mesicni splatku a prezentuji to tak, ze vlastne zaplatite mene, kdyz pujcky prevedete k nim, ale tim, ze pujcku budete platit treba o 3 roky dele a urok je udavan na rocni bazi, tak jeste vlastne preplatite. Pujcka formou konsolidace by nemela mi vyssi urok nez 14% p.a., idealne kolem 10% p.a.
Muzete si taky zamerne dat nejvysi moznou splatnost, kde vam daji nejnizsi mozny urok, treba i 9,9% p.a., pri 200tis Kc vysi uveru nizsi tezko a pokud verite, ze se vam to podnikani treba behem dvou let rozjede tak, ze budete mit znacne penize navic, tak tu pujcku predcasne splatit po dvou letech. Vyhoda je v tom, ze to pro vas v dobe rozvoje bude minimalni mesicne zatez a dostanete tak realtivne vyhodny uverovy produkt, POKUD jej predcasne splatite behem kratke doby.
Napsal darksir;1367198
Ne, paní opravdu nemá profitující eshop, do kterého je třeba sypat peníze. Spíš bych se zajímal, proč neprofituje, když do něj ty peníze sype. Já třeba do reklamy dávám měsíčně 0Kč. Slovy NULA. Přesto mi to generuje zisk, který stačí na uživení. Čím to je? Do háje, když mám holou prdel, tak si nekupuju reklamu za peníze, které nemám, ale postarám se o propagaci sám, ne? Nebo ji ten skoro zastavený eshop vytěžuje natolik, že na to nemá čas?
Pokud pouze stagnuje, je to normalni faze, kdyz se do nej nedavaji penize, aby eshop rostl, zasahoval vice zakazniku, atp. Porad pise, ze neco vydelava. Pokud opravdu neco vydelava, je to stale profitujici eshop. Pokud vsak mesicne prodelava a nevi proc, je to blbe.
25. 2. 2017 22:43:22
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262574
Bacon
verified
rating uzivatele
(2 hodnocení)
25. 2. 2017 22:46:06
Sám jsem si "převedl" půjčku od drahé ERA / ČSOB k Air Bank. S podobným platem jako máš ty, jsem dostal 150 000 Kč hned, postupem času se mi předschválená půjčka vyšplhala z cca 250k na lehce přes 500k a převedená půjčka dokonce na lehce přes 600k. Výši splátky si můžu změnit sám.
Neříkám, že je to nejlepší nebo jediné řešení, jen uvádím konkrétní příklad. Možností jsou právě i ty Zonky.
25. 2. 2017 22:46:06
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262573
Napsal Bacon;1367201
Sám jsem si "převedl" půjčku od drahé ERA / ČSOB k Air Bank. S podobným platem jako máš ty, jsem dostal 150 000 Kč hned, postupem času se mi předschválená půjčka vyšplhala z cca 250k na lehce přes 500k a převedená půjčka dokonce na lehce přes 600k. Výši splátky si můžu změnit sám.
Neříkám, že je to nejlepší nebo jediné řešení, jen uvádím konkrétní příklad. Možností jsou právě i ty Zonky.
Ano, AirBank by byla take moje prvni volba v teto situaci. Osobni zkusenosti v oblasti beznych a sporicich uctu s nimi nemam dobrou, ale pujcku jako produkt nabizeji velmi vyhodne a pry to tak funguje i v praxi.
Zalezi vsak u jake banky pani nyni pujcky ma, nejlepsi by bylo to vse udelat u stavajici banky, pokud je tam spokojena, on se ten lepsi urok vyhadat da, jen se clovek musi trochu bavit prave s tim poradcem a rict, co potrebuje, co si muze dovolit a na co je ochotny pristoupit. Oni jakmile vidi, ze tomu clovek rozumi a je financne gramotny, tak s vami take jednaji uplne jinak.
Pokud je to ale vsak treba Ceska Sporitelna, ktera ma poplatky i za poplatky a za neco tak absurdniho jako je clearing plateb nebo spravovani uveru, tak od te bych sel pryc okamzite.
25. 2. 2017 22:48:37
https://webtrh.cz/diskuse/pujcka-250-000-kc-pri-mesicni-mzde-14-500-kc/strana/2/#reply1262572
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit