Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Prodej za 2500 Kč (aukro) a už jde finančák po mně

Napsal Nick;581516
Zdravím,
mám dotaz, jakých tu byla asi už miliarda, ale přesto. Jsem normální student VŠ, nemám ŽL, nepodnikám. Jelikož jsem ale IT maniak a pořád něco kutím, začlo se mi tady hromadit spousta staršího hardwaru. Letos jsem se rozhodl, že to na Aukru postupně rozprodám, celkem asi 35 věcí od února do října (neházel jsem to tam všechno najednou), za celkovou částku necelých 12 tisíc Kč. Všechno to byly moje osobní, starší věci (grafické karty z r. cca 2000 - 2005, nějaké desky, procesory, paměti atd.), nic nového, tedy žádný přeprodej nových věcí. Jedná se z hlediska FÚ o podnikání nebo ne? Já už tomu nerozumím...
Neboj se, podle zákona o daních z příjmu to bude od daně osvobozeno. Přesně to je napsané v §4, odst.(1) písm. c), kde se říká:
Od daně jsou osvobozeny:
c) příjmy z prodeje movitých věcí. Osvobození se nevztahuje na příjmy z prodeje motorových vozidel, letadel a lodí, nepřesahuje-li doba mezi nabytím a prodejem dobu jednoho roku. Osvobození se nevztahuje rovněž na příjmy z prodeje movitých věcí, včetně příjmů z prodeje movitých věcí uvedených v odstavci 1 písm. g), pokud jsou nebo byly zahrnuty do obchodního majetku pro výkon podnikatelské a jiné samostatné výdělečné činnosti poplatníka, a to do pěti let od jejich vyřazení z obchodního majetku,
No, a prodej věcí v osobním vlastnictví se za podnikání nepovažuje (na rozdíl třeba od prodeje zboží nakoupeného za účelem jeho dalšího prodeje)
9. 10. 2010 00:45:36
https://webtrh.cz/diskuse/prodej-za-2500-kc-aukro-a-uz-jde-financak-po-mne/strana/2/#reply549189
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit