Zadejte hledaný výraz...

Je podle vás etické pozastavit neplatiči prezentaci?

.
16. 3. 2013 10:50:47
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878892
je podle vás etické to řešení, že mu, v případě nezaplacení, pozastavíme prezentaci?
Není to etické (ať už si pod tím slovem představuješ cokoliv) a nedělej to. Nikdy.
16. 3. 2013 10:54:05
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878891
Ok, díky moc za názor (i mně samotnému se toto krajní řešení příčí, ale napadlo mě to)
16. 3. 2013 10:57:58
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878890
Roman
verified
rating uzivatele
(15 hodnocení)
16. 3. 2013 11:11:50
Předpokládám, že si Plaváček dělal srandu. Samozřejmě bych mu zaslal fakturu za provedené práce se splatností třeba 14 dní a upozornění, že pokud nedojde k úhradě, bude prezentace okamžitě pozastavena a částka za provedené práce bude vymáhána. I ústní dohoda je závazná a vymahatelná. Na případných splátkách, ústupcích a dohodách se lze domluvit dodatečně, ale je třeba to začít řešit. Nebo pro něj budete zdarma pracovat dalších 10 let?
16. 3. 2013 11:11:50
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878889
Caesar
Ne, Plaváček si fakt nedělal srandu. Odpověděl pouze na otázku, a dokonce se domnívá, že správně. Nebudu nic pozastavovat, ale prostě pro takového klienta přestanu pracovat. Protože řešení "oko za oko, zub za zub" nefunguje ani v bibli, natož v reálném životě. Ne, když buduješ dlouhodobý byznys.
16. 3. 2013 11:14:40
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878888
Díky za další názor, máte pravdu s tím, že se to musí řešit. Fakturu jsem zaslal již 2x a je dávno po termínu splatnosti. :)
16. 3. 2013 11:16:32
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878887
Dreamweb4u
I mně se párkrát stalo, že jsem nedostal zaplaceno. Ne moc často, ale občas se problém vyskytne. Prakticky pokaždé jsem svou práci i fakturu odložil do "kolonky ztrát a poučení", a místo přemýšlení, jak s nespolehlivým klientem vydrbat, jsem hledal cesty, jak si najít zákazníky, s nimiž podobné potíže mít nebudu. Funguje mi to už od roku 1996. A těch ztrát zase nebylo tolik, aby můj byznys ohrozily.
16. 3. 2013 11:19:40
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878886
Roman
verified
rating uzivatele
(15 hodnocení)
16. 3. 2013 11:20:04
takže okamžitě zastavit, poslat email/SMS s textem "Vaše prezentace byla pozastavena. xxx" A vyčkat pár dnů. Pokud má pro dlužníka web nějaký smysl, tak Vás kontaktuje nebo pošle prachy hned s prosbou, abyste ho zase "zapojili." A pokud se nic dít nebude, poslat doporučený dopis s přiloženou fakturou a s upozorněním, že v případě, že do 15 dnů od doručení neuhradí, budete postupovat právní cestou...
---------- Příspěvek doplněn 16.03.2013 v 11:21 ----------
Napsal Plaváček;923815
Caesar
Ne, Plaváček si fakt nedělal srandu. Odpověděl pouze na otázku, a dokonce se domnívá, že správně. Nebudu nic pozastavovat, ale prostě pro takového klienta přestanu pracovat. Protože řešení "oko za oko, zub za zub" nefunguje ani v bibli, natož v reálném životě. Ne, když buduješ dlouhodobý byznys.
ano, z části to chápu. Ale na druhou stranu: za rok práce 2 lidí bys nepožadoval vůbec nic? Prostě bys to nechal jen tak být?
16. 3. 2013 11:20:04
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878885
Burak
verified
rating uzivatele
(6 hodnocení)
16. 3. 2013 11:23:27
Je etické, že ten maník neplatí za práci ? Pokud všechny jiné mechanismy sehaly, tak bych mu to zastavil.
16. 3. 2013 11:23:27
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878884
Caesar
za rok práce 2 lidí bys nepožadoval vůbec nic? Prostě bys to nechal jen tak být?
Ne, to jsem neřekl. Zkusil bych všechny možnosti, které mi současný právní řád dává. Ale ohrozit svou pověst tím, že někomu zaříznu web jen tak mýrnyx týrnyx, bych si prostě nedovolil. To se může hodně nepříjemně obrátit proti mně, a to bych fakt nechtěl.
---------- Příspěvek doplněn 16.03.2013 v 11:25 ----------
A mimochodem - nikdy, zdůrazňuji NIKDY. bych podobné věci neřešil na veřejném fóru - a ještě pod názvem vlastní společnosti.
16. 3. 2013 11:24:01
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878883
Roman
verified
rating uzivatele
(15 hodnocení)
16. 3. 2013 11:26:34
Napsal Plaváček;923822
Caesar
za rok práce 2 lidí bys nepožadoval vůbec nic? Prostě bys to nechal jen tak být?
Ne, to jsem neřekl. Zkusil bych všechny možnosti, které mi současný právní řád dává. Ale ohrozit svou pověst tím, že někomu zaříznu web jen tak mýrnyx týrnyx, bych si prostě nedovolil. To se může hodně nepříjemně obrátit proti mně, a to bych fakt nechtěl.
jenže ono to jen tak mýrnyx týrnyx není. Rok požadují platbu, 2x má fakturu po splatnosti, určitě ho několikrát upozorňovali mailem, možná i domluvou osobně... Co dál?
16. 3. 2013 11:26:34
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878882
Caesar
Co dál?
Nic. Jít prostě dál.
16. 3. 2013 11:27:25
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878881
Roman
verified
rating uzivatele
(15 hodnocení)
16. 3. 2013 11:29:33
Napsal Plaváček;923827
Caesar
Co dál?
Nic. Jít prostě dál.
No dobře, ale prezentace s sebou nese nějaké náklady. Předpokládám, že hostuje přímo na jejich serveru. Já bych ho prostě odříznul, většinou v takovém případě přijde nějaká platba a domluva hned.
16. 3. 2013 11:29:33
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878880
ikdy, zdůrazňuji NIKDY. bych podobné věci neřešil na veřejném fóru - a ještě pod názvem vlastní společnosti.
Asi máš pravdu, ale já chci zjistit názory, či zkušenosti ostatních a nemám zapotřebí se schovávat. Klienta a podrobnosti zde samozřejmě zveřejňovat nehodlám.
Alespoň odradím potencionální neplatiče před spoluprací se mnou (asi trochu naivní představa) :))
16. 3. 2013 11:40:04
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878879
Pokud je tobě i kolegovi jedno, že jste v tom utopili roční práci, což určitě nebude pár tisícovek, tak to nechte být a budu vás valně doporučovat, resp. začnu s vámi asi brzo spolupracovat, když nepotřebujete zaplatit, takový etický dodavatel (česky blbec) se určitě vždycky hodí :)
Já měl taky pár neplatičů, konkrétně dva, ale vždy jsem našel cestu, jak je přimět zaplatit. Kdyby jedním krokem mělo být pozastavení webu, udělal bych to minutu po třetí připomínce po splatnosti faktury. I kdyby šlo o 500 Kč, jsem v zásadě pro princip. Pokud ti to přijde neetické, tak taky neplať a uvidíš, jak hezky s tebou budou ostatní jednat.
IMHO je největší blbost ptát se na to veřejně. Jsou to tvoje peníze, tvoje úsilí, tvoje pověst, takže i tvoje rozhodnutí.
16. 3. 2013 11:54:49
https://webtrh.cz/diskuse/je-podle-vas-eticke-pozastavit-neplatici-prezentaci#reply878878
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit