Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Eshop za 120 000 Kč ?

Meda190
verified
rating uzivatele
27. 5. 2014 19:43:44
Už jsem to na shopionu pročítal, zkoušel jsem demo a nic jsem tam takového nenašel. Psal jsem na podporu, tak uvidíme, co mi napíšou. Na ten starý eshop jsme platili zálohu a já doufám, že jí dostaneme po dobrém zpátky, protože se na to fakt vykašlali. Navíc na tom děla podle mne jeden člověk, ale nad nim se živil projektový manažer, nad ním jeho obchodník a ještě z toho celého musel něco mít majitel s.r.o. + daně :-))
Jen mne u toho shopionu odrazuje to, že máme například v plánu udělat editor na oblečení (jsme výrobce), kde si zákazník zvolí standardizovaný model, potom si do něho navolí barvy, velikost a my mu ho ušijeme. A bojím se, že mi jednoho dne tvůrce řekne, že to neumí, nebo že se mu to dělat nechce a nebo na to schválně hodí vysokou cenu atd. Například u Presta shopu je to dobré v tom, že si vás nemůže tvůrce shopu tolik vodit, protože když vás naštve, tak si na to prostě seženete někoho jiného.
---------- Příspěvek doplněn 27.05.2014 v 19:58 ----------
Nemá někdo tip na nějakou slušnou firmu, která by se nás ujala? Chceme reference, stabilní firmu, žádného freestyle studenta, někoho koho nebudu muset uhánět a nic po něm nebudu muset testovat a kontrolovat, sepisovat mu slohy o tom, na kterej stránce mu přesahuje text do banneru, protože si to po sobě byl línej projít. Co má jak udělat a proč a domáhat se atd. atd.? Schválně jsme minule vybrali fakt velkou a známou firmu, abych jim to jen zadal a po 7 týdnech (podle smlouvy to tak sami určili na deadline) si to od nich převzal a už na to nemusel sáhnout a nakonec jsme si spíš naběhli :-) A přitom to byl dodavatel Netdirectu. Nechápu.
Nejde ani tak o cenu, jako spíš o to, aby to bylo špičkový, spolehlivý a otevřený do budoucna pro naše další vychytávky. Eshop jako konkurenční výhoda a ne jako žrout času, nervů a brzda celý firmy. Uf.
27. 5. 2014 19:43:44
https://webtrh.cz/diskuse/eshop-za-120-000-kc/strana/3/#reply951450
Nemá někdo tip na nějakou slušnou firmu, která by se nás ujala?
My jedeme na ShopSysu od NetDevela... a přestože se s nimi nakonec vždy nějak domluvím, asi bych je už nedoporučil... Byly doby, kdy jsme měli projektového konzultanta, kterému jsem nastínil problém, a on to přepsal do požadavků pro programátory... pak ho vylili, a teď máme za konzultantku "modelku"... vypadá sice na jednání dobře :-) ale vše jí musím sepisovat polopatě... což mě nebaví...
Za další - nedávno jsem chtěl úpravu spočívající v jednom selectu na db (hromadné označení faktur pro export)... cenu 750,- jsem ještě akceptoval, dobu úpravy 4 týdny už ale ne... a problémy jdou dál - jedna úprava nám pokazí funkčnost jiné - občas se stane, chápu... úprav na míru máme opravdu hodně... ale nám se to stává hodně často... proto jsem chtěl firmu, aby vše dokumentovali a v případě dalších úprav se toto nestávalo...
Prostě celkově je to takové chaotické... ten eshop jako takový vůbec není špatný, administrace víceméně přehledná (pár drobností, na které jde si zvyknout), možnosti rozšiřování a úprav v podstatě neomezené (resp. omezené jen rozpočtem :-) )
Na druhou stranu - v den přechodu z OpenCartu na jejich řešení se vysypalo co mohlo, a celá firma makala jen na nás a během pár hodin bylo vyřešeno... takže když se chce, tak to jde :-)
28. 5. 2014 07:55:24
https://webtrh.cz/diskuse/eshop-za-120-000-kc/strana/3/#reply951449
Meda190
verified
rating uzivatele
28. 5. 2014 09:12:32
No, přesně toho se bojim, že se uvrtáme někam, odkud není cesty ven. Pokud se například na něčem se Shopionem nepohodnem, tak máme smůlu, protože za nebudeme moci jít jinam. Tedy budeme moci jít jinam, ale na kompletně nové řešení. U Prestashopu prostě jen vyměníme člověka, kterej se nám o to bude starat...
A co říkáte na eshopy vybudovaný na Joomla!/Virtuemart?
28. 5. 2014 09:12:32
https://webtrh.cz/diskuse/eshop-za-120-000-kc/strana/3/#reply951448
marat
verified
rating uzivatele
(2 hodnocení)
28. 5. 2014 19:11:07
Nevím přesně co stojí, ale zkusil jsi poptat Shopcentrik?
V dnešní době je podle mě zbytečný, nechat si programovat klasický eshop. Pokud nechce š něco speciálního, tak bych koupil hotový řešení.
Nebo je taky varianta zkusit poptávku na Freelancer.com, odesk, nebo elance. Je to sice virtuální prostředí, ale jsou tam schopný týmy a celý firmy a když budeš ignorovat indický všeuměly, tak by jsi mohl najít kvalitní lidi. Ale chce to angličtinu.
28. 5. 2014 19:11:07
https://webtrh.cz/diskuse/eshop-za-120-000-kc/strana/3/#reply951447
No, přesně toho se bojim, že se uvrtáme někam, odkud není cesty ven.
No to je právě ono... utéct od té firmy by pro nás znamenalo odepsat 200+ tis., které jsme dali za tvorbu...
A co říkáte na eshopy vybudovaný na Joomla!/Virtuemart?
Raději bych volil mezi OpenCart, Prestashop (dle mého pro tebe nejlepší volba) a nebo pro větší projekt Magento...
29. 5. 2014 09:34:09
https://webtrh.cz/diskuse/eshop-za-120-000-kc/strana/3/#reply951446
jave.web
verified
rating uzivatele
28. 11. 2016 03:47:37
Vím, že je toto staré vlákno, ale podle mne ho má stále cenu komentovat.
Z hlediska nezávislosti na 1 firmě je samozřejmě lepší nějaké dobře rozšířené open source řešení s nějakou dohlednou budoucností - to platí obecně.
Oba systémy jak PS tak OC mají myslím v plánu se stále rozvíjet... Osobně mám zkušenost jen s PS, ale z online čtení vyplývá, že PS je trošku robustnější řešení s kvalitnějším kódem (min. od verze 1.6) a lépe tvořenými šablonami a především moduly (které ale mohou být dražší).
Co se týče ceny vůči funkcionalitám, 120 000 je sice asi moc, ale 20 000 jak někteří pisálci psali je zase velmi málo, aby to byla kvalitní práce, čistě teoreticky by se možná našel jednotlivec (který by měl čistý profit 20k), ale dost silně o tom pochybuji, musel by to být někdo kdo těžce podhodnocuje svoji práci.
U kohokoli většího je ta cena nereálná. Z osobní zkušenosti vím, že i u open source celé seskládání, nastavení, doprogramování chybějících věcí a konečné vyladění a otestování dokáže zabrat opravdu hodně času.
Na funkcionality, které shop systém sám nemá samozřejmě existuje spousta modulů - je pak třeba správně odhadnout co se více vyplatí, cenově vyjdou moduly občas dráž, ale na druhou stranu mohou být rychlejším řešením. Ale záleží případ od případu.
Je třeba dát si pozor na to, že když už máte open source, pro který existuje kvalitní modul za dobrou cenu, tak asi nebude moc smysluplné aby ho dodavatel vytvářel celý znovu s rizikem, že nebude odladěný.
"Realistické" ceny celé záležitosti podle mého začínají tak na 40ooo, končí podlě mne někde kolem 70-80k.
Samozřejmě je také otázka, jestli je v ceně zahrnut i nějaký dlouhodobý servis (především exportních a synchronizačních záležitostí, co se mohou měnit (Pohoda,...)).
Tady na závěr zmíním dilema PayPal - je to sice nejrozšířenější brána, má vlastní modul pro PS (nevím jak OC), ale také je jedna z nejdražších - záleží pak tedy na obratu - zda se vám vyplatí spíše využít jeho zmíněných výhod nebo netratit na jeho nevýhodnosti.
28. 11. 2016 03:47:37
https://webtrh.cz/diskuse/eshop-za-120-000-kc/strana/3/#reply951445
Gabonator
verified
rating uzivatele
(1 hodnocení)
28. 11. 2016 07:17:50
Tých 120 K nebude až tak veľa, ak eshop zahrnuje veľkoobchod, maloobchod, eshop, platobný systémy a marketingové záležitosti. 120 K je asi 6 mesačný plat sekretárty a odvody a dovolenkou a dalšími výdavkami. Možno aj menej. Pre firmu ktorá robí velko a malobchod, má poriadne veľký sklad a potrebuje takýto systém, je to malina.
Pre snílka ktorý nemá nič, len veľké nacucané plány, je to dosť a ten to nekúpi ani za tých 80 tis.
28. 11. 2016 07:17:50
https://webtrh.cz/diskuse/eshop-za-120-000-kc/strana/3/#reply951444
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit