Zadejte hledaný výraz...
Jakub Glos
Webtrh.cz
Vývoj webových stránek na WordPressu a proklientský přístup pro freelancery
Třídenní infromacemi nabitý prezenční + online kurz v Praze od Webtrhu pouze za 2 871 Kč
Více informací

Chtěl bych za 500 tisíc rozjet eshop se značkovým oblečením dováženým z USA. Dává můj plán smysl?

apep
verified
rating uzivatele
11. 3. 2017 14:18:05
Napsal PatoK;1369342
Reakce na posledni dva prispevky: Ja se hlavne ptam jestli bych s tim mohl uspet, zda se to nekomu s financnimy prostredky ktere mam jevi jako zrealizovatelny napad ktery by mohl mit uspech. To je prvni vec ktera me zajima. Na otazky co se tyka cla atd. si myslim ze to je bezna vec na kterou by mohl kazdy kdo vi jak to chodi odpovedet, s podnikanim jako takovym to moc spolecneho nema. Google jsem pouzil, tam toho moc dopodrobna respektive s radnym vysvetlenim nenajdes. No a pokud by se nasel nekdo kdo by byl ochotny mi pomoci treba cely napad zrealizovat ci mi odborne poradit, tak samozrejme nemam nejmensi problem vytahnout penezenku :). Ostatne par lidi uz mi napsalo osobne do zprav. Nekteri kteri se zivi s pomoci realizovat tyto plany, samosebou ze za penize, s cimz nemam problem. A taky taci kteri maji zkusenosti a snazi se mi poradit jen tak.... cemuz jsem sam skoro neveril :-)).
A k veci, ze bych se spojil s nekym kdo uz v tom umi chodit a poskytl prostredky abych si sam "nemusel vyslapavat cestu" od nuly... Ano to je skvela volba a samotneho me napadla. Problem je ze nikoho takoveho neznam a nevim, kde hledat.
Uspět může člověk v čemkoliv, i v tom v čem většina neuspěje. Ptáš se jestli by jsi s tim mohl uspět, mohl, podle mě na tom nic není. Důležitý pro tebe je si to dát na papír, spočítat si to. Je nabídka, to co prodáváš, je poptávka, je uplne jasný že uspěješ jenom pokud budeš vytrvalej a hlavně na co člověk nesmí zapomenout je důslednost.
Eshop, tuhle myšlenku bych úplně být tebou na začátku vypustil. Aby jsi uspěl, měl eshop, dělal na tom od A-Z, protože dostat návštěvníky, udělat z nich zákazníky, který si koupí jednu z pár věci, kterou budeš mít na eshopu vyžaduje taky nějakou práci, nehledě všechno co musí člověk dělat kolem toho a odborně se vzdělávat. Nic za hubičku není, když jo, je to jenom část z toho co potřebuješ.
Vyber produkty, zbozi co chces dovazet, projížděj internet, inzerce, aukce, eshopy, popřemejšlej co nabídneš, kde to koupíš, ceny, spočítej si to. Podle toho jak se tomu budeš věnovat, tak to má šanci na úspěch. Taky mozn,a se tam vyplati zaletet, letet nekam, kde koupis vse levne, zamerit se na nejaky produkt.
Ptal jsi se na clo atd.
Error
A to je přesně to, budeš mít více otázek, většinu si můžeš vygooglovat, odvodit si, naučit se podle toho, jaká bude práce s tvým projektem, na ostatní se můžeš zeptat, případně si někoho zaplatit. Záleží to na tobě.
11. 3. 2017 14:18:05
https://webtrh.cz/diskuse/chtel-bych-za-500-tisic-rozjet-eshop-se-znackovym-oblecenim-dovazenym-z-usa-dava-muj-plan-smysl/strana/3/#reply1264390
trnd1
verified
rating uzivatele
16. 4. 2017 23:35:05
1. Pri obleceni, ak chces dosahovat nejake cisla ktore ta uzivia, alebo ti umoznia dalsi zaujimavy rast, tak rataj s uplne inymi sumami. Pracujem v tejto oblasti mnoho rokov a zo skusenosti viem ze na sklade by si mal mat aspon veci za cca 50.000 EUR, potom investicia do rozumnej eshop administracie + dalsia hotovost na ucte na dalsie investicie, logistiku, reklamu atd. atd, proste takych 70.000 EUR aspon. co je takmer 2mil. Kč. Teda, ak chces aby si sa tymto biznisom aspon ako-tak uzivil a netrapil sa.
2. Hilfiger, Hollister, Guess - velmi zla volba. Su to "preflaknute" znacky, vsade hromada fakes.
3. Chces "na zkousku" investovat najprv 100.000kc = to je strasne malo. Zkus si to len tak otestovat na prazdnom eshope, v kategoriach budes mat len par produktov = uz len to zakaznika odradi. Uvedom si ze oblecenie ma nejaku sirku sortimentu: velkosti S/M/L/XL/XXL/XXXL a podobne., dalej, musis ist do hlbky: kupit z kazdej velkosti viac nez jeden kus = uz len tento fakt ide dost do penazi.
4. Mas sice nejake vypocty ziskovosti, ale to je cista naivita. Budes mat hromadu nakladov ktore ten tvoj zisk seknu na nulu alebo do minusu, to mi ver. Ludia ti budu zbozi vracat, menit, reklamovat, je s tym spojena hromada nakladov, casu, energie. Myslel si na to co sa stane ak ti dodavatel z USA posle vadny alebo uplne iny tovar? Co potom?
5. Niekto ti musi robit uctovnictvo (stoji to prachy), nezamyslel si sa nad tym kto doveryhodny ta zastupi ked pojdes na dovolenku atd atd.
6. Ako sa o tebe ludia dozvedia? Reklama = financne vydaje
Nechce sa mi detailne na vsetko odpisovat a vsetko podrobovat analyze, ale velmi vela ludi ma podobne plany a predstavy ako mas ty, ale moja rada na zaklade skusenosti je: kasli na to
Pre tvoju predstavu, zisk pred zdanenim je u mna 10-15% z obratu, tak si to hod do kalkulacky ako by to vychadzalo u teba, ci by si sa tym uzivil a uspokojovalo ta to.
16. 4. 2017 23:35:05
https://webtrh.cz/diskuse/chtel-bych-za-500-tisic-rozjet-eshop-se-znackovym-oblecenim-dovazenym-z-usa-dava-muj-plan-smysl/strana/3/#reply1264389
zbynad
verified
rating uzivatele
19. 4. 2017 01:49:33
Napsal PatoK;1369160
Dobry den, mam v planu rozjet podnikani a mam i nejaky zamer s cim a jak. Problem je, ze s tim nemam temer zadne zkusenosti, takze bych potreboval par rad do zacatku od nekoho kdo se vyzna nebo sam podnika. Stejne tak me hlavne zajima vas nazor na muj "napad" a zda budou stacit investice, ktere vam sdelim nize. Stejne tak pokud by se to cele dalo udelat jinak, lip a zda si myslite ze by to vubec melo cenu ci ne.
Takze cim zacit? :)
1) Budu mit ted nejaky obnos "navic" a pokud vse vyjde jak ma tak by to melo byt kolem 350-550tis kc, ktery bych rad investoval ve smyslu podnikani.
2) Silne uvazuji o podnikani z konkretnich duvodu a chci, opravdu chci, neco vymyslet a jit si zatim. Popisovat zde duvody asi nema hlubsi vyznam ale proc ne. Kvuli mladicke nerozvaznosti (zadne drogy :-D) jsem nedodelal skolu, ted toho lituji, ale nemam cas na to si ji nekde dodelavat. Zamestnani mam a vydelam si "slusne" penize ale jak to rict. Nechci cely zivot drit v monterkach a domu chodit unaveny, nepouzitelny. Vzhledem k dokoncenemu vzdelani si nemohu moc vybirat a jako nejlepsi moznost se mi jevi prave zivnost a podnikani. Tak to bylo bokem.
3) Nechci investovat celou castku, chci nejdriv investovat min a videt "jak to slape".Treba na zkousku 100tis. Pokud by to fungovalo, nemel bych problem dat do toho vse.
4) Tak, silne uvazuji o tom ze bych rozbehl e-shop se znackovym oblecenim dovazenym z USA. Presne se znackou Hilfiger, holister, guess.
Je to jednoduche...v usa bunda ktera zde stoji 5000 stoji tam 2000-2500 na ceske.
Co me ale zajima jsou veci jako doprava,clo,dan. Jak to funguje kdyz bych si chtel nechat dovezt treba 50ks obleceni? Da se zjistit nebo mate nejaky odhad na kolik by me mohlo vyjit napr. 50ks obleceni s celkovou cenou rekneme 80 000kc kdyz se do toho zspocita doprava, dan a clo? Vyplatilo by se mi to? Ja doufam ze pri nakupu za 80 000kc bych se se vsim mohl vejit do 110 000tisic. Mam spravny odhad nebo jsem uplne mimo? Kdyz jsem se snazil si to spocitat jakoby "na kus" tak ikdyby rekneme bunda za 2500 me vysla se vsim okolo clem a dopravou na 3500(coz si myslim ze je prehnany odhad) a prodal bych to za 4400 tak bych to mel stale o 600levneji nez jinde a zaroven bych vydelal 900kc na kusu.
Myslite si, ze kdybych dokazal za mesic rozprodat 30-50ks obleceni (zalezi co koupim, triko a bunda je velky rozdil), tak ze bych na tom s investici vcetne dopravy 100 000 mohl otocit 120-130 000? Tzn. 20-30tis cisty zisk? Myslim si ze rozprodat tak maly pocet kusu pro me nebude problem ikdyby jen po znamych. Znamych co nosi tuto znacku mam dost a zacal bych reklamou jen takovou ze bych to nechal nasdilet a vytvoril treba stranku. Pokud by se mi toto podarilo tak bych chtel do toho investovat vic a rozjet prave zminovany eshop. Je mi jasne ze nebudu na prednich prickach googlu atd. Ani ze budu hned vydelavat deseti tisice. Me v podstate do zacatku staci abych byl schopny si vydelat za mesic 20tis+ a ocekavat vetsi zisky je mi jasne ze by nebylo hned a nemam s tim problem. Jde mi o to aby me dokazalo i toto uzivit a zajistilo mi nejaky ten staly prijem. Pokud bych vse stihal casove nechal bych si zamestnani + do toho eshop a podnikani. Paklize bych to casove nestihal ale podnikani by mi vydelavalo minimalne stejne penize jako zamestnani tak nych samozrejme radeji venoval cas podnikani, nez manualne velmi namahave praci kterou vykonavam ted. Nevidim to s ruzovymi brylemi na hlave. Dovedu si predstavit ze to nebude bez starosti a nic jednoducheho. Jak jsem rekl, ze zacatku by mi postacilo abych si byl timto "podnikanim" schopny vydelat to co v bezne praci.
Budu velmi rad za vas nazor na vec, pripadne rady jak byste to udelali vy. Nejvic ocenim rady od nekoho v oboru kdo v tom umi chodit.
Dalsi otazky ktere me zajimaji ale tak nejak uz jsem si zjistoval jsou tyto: 1) jak je to se znackou jako takovou? Neni to protizakonne? Mam na mysli to ze si koupim zbozi, a to budu nove nerozbalene prodavat bez jakekoliv smlouvy s vyrobcem atd? Mohl bych mit eshop s tim ze prodavam nove zbozi z usa nebo by to muselo byt jako bazar?
2) mam znamou se kterou jsem predbezne domluveny na vytvoreni stranek na miru atd a mnohem levneji nez pres nejakou firmu. Jak je to ale s dalsimi poplatkami? Ma smysl delat e-shop kde bych mel ze zacatku 50ks obleceni? Nebo od kolika kusu zbozi by melo cenu eshop provozovat?
3) pokud bych nebyl nejaky velky shop coz ze zacatku urcite nebudu myslite ze budu schopny a je mozny se o to vcetne objednavek atd starat kompletne sam?
4) myslite ze pres zname sdileni atd je moznost ze mi to vydelavat bude (minimalne tech 20-30tis) kdyz takovych eshopu jsou tisice?
5) jak to funguje se servery jako heureka srovnani cen, reklamou na googlu atd? Na kolik by me to vyslo?
Je to nekdo ochotny mi jako "blbovi" vysvetlit jak presne toto funguje? Hledal jsem na internetu, ale uplne presne to stale nechapu.
Predem vsem ochotnym mnohokrat dekuji za vsechny pripadne rady!
Popripade, pokud si nekdo vylozene mysli ze se mi to nevyplati nebo je to blbost, budu rad za tento nazor, ale mnohem radeji budu za pripadne rady s cim zacit podnikat. Jak jsem psal, chtel byych to zkusit se 100tis kdyz bych za mesic zvladl to rozprodat jsem ochotny do toho dat kolem pul milionu korun. Pokud mate neco co by se vyplatilo s mnohem vyssim procentem uspesnosti ...v podstate nejakou "jistotu" ale muselo by se investovat vic nez 100 000 jsem samozrejme ochotny vse zvazit.
-------------------
Dobrý den,
pokud by jste hledal dodavatele oblečení a módy z US, jsem schopen Vám dodávat výše zmíněné dle Vašich kokrétních požadavků.
Skoro 20 let na trhu US, schopnost orientace na místním trhu, vyřešení dopravy bez nutnosti placení cla a DPH.
V případě Vašeho zájmu se můžeme zkontaktovat přes Skype.
S pozdravem,
Zbyněk D.
-------------
Chicago, Il USA
19. 4. 2017 01:49:33
https://webtrh.cz/diskuse/chtel-bych-za-500-tisic-rozjet-eshop-se-znackovym-oblecenim-dovazenym-z-usa-dava-muj-plan-smysl/strana/3/#reply1264388
X
verified
rating uzivatele
1. 5. 2017 02:06:05
Jsme továrna v Palowan v Bangladéši. Pro některé prestižní společnosti dodáváme oblečení a koženou obuv. Funguje to tak, že si u nás objednají produkt a doma si jen přišijí například: made in Italy. To samé boty. A labeling. Všechno to jde z našich továren, kde za pomoci specification sheet, zasíláme vzorky a potom celou doladěnou zásilku. Cena kvóty je vždy FOB. Platba L/C. Pozor. My to vyrábíme. Jsme na počátku výrobního procesu.
azad@walbd.com
1. 5. 2017 02:06:05
https://webtrh.cz/diskuse/chtel-bych-za-500-tisic-rozjet-eshop-se-znackovym-oblecenim-dovazenym-z-usa-dava-muj-plan-smysl/strana/3/#reply1264387
Pro odpověď se přihlašte.
Přihlásit