Prodej módní značky DANNYS clothing
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 36

"Špatně" nakódovaný design, kdo má pravdu?

 1. Ahoj,

  nechal jsem si vytvořit design. Ten je k vidění zde.

  Design jsem si nechal nakódovat.

  Kodéra jsem si vybral na doporučení, podíval se na jeho reference a tak jsem si řekl, proč ne.

  Když jsem kontaktoval kodéra, domluvili jsme se na 14 dnech, ceně a bylo mi sděleno, že je potřeba jen zadání. Věděl jsem, že se věnuje jiné zakázce. V průběhu následujících dní jsem se ho několikrát pokoušel kontaktovat s tím, že je možná potřeba se na některých věcech domluvit, před započetím práce a s několika dotazy. Ani na několikátý pokus o kontakt z mojí strany však nereagoval.

  Po 14 dnech se mi ozval, že je hotovo, ať mu řeknu e-mail, kam "to" má poslat a že mi obratem sdělí číslo BU.

  Jeho práci v překrytí se zadáním můžete vidět tady.

  Nejen, že se práce liší barvou, rozmístěním či proporcemi několika prvků, které tak jsou rozdílné. Některé dokonce chybí. Neprofesionálního přístupu podtrženého použitím výrazů jako "Gaylord Jebal" či něčeho o fekáliích ve zpracování, si zde nevšímám.

  Jelikož kodér nereagoval, vycházel jsem z jeho referencí, načež jsem byl překvapen, když místo galerie, na které jsme se nemohli domluvit, pouze vložil obrázky. Bylo mi sděleno, že implementace galerie není součástí práce kodéra a že z referencí nemohu vycházet.

  Jeho přístup "já nic, já muzikant" mne nakonec dorazil. Barvy dle něj nebyli jen jeho vina a nevěděl jaké poměry se mi nezdají. Ty můžete posoudit sami. Když mi bylo sděleno, že nemůže telefonovat, nasadil tím svému přístupu pomyslnou korunu.

  Odmítl jsem tuto práci jako špatně zpracovanou a kodér (cituji například: "barvy je pravda, ze jsou asi jine, je to dano tim, ze v navrh bylo pouzita technika, kterou jsem videl poprve a tak se stala chyba"), ochotný vyjít mi vstříct jen v "několika bodech obžaloby" po mě chce zaplatit dle jeho slov alespoň část ceny. Tento fakt však odmítám.

  Co si o celé "kauze" myslíte a kdo je podle Vás v právu? Zákazník, který je laik a vychází ze sděleného či z referencí. A nebo kodér, který po zadání a žádné domluvě až do ukončení "odfláknuté" práce nekomunikuje, na žádnou z těchto věcí neupozornil a na věcech, které on považuje za samozřejmé se nedomluvil? Zde samozřejmě přihlížím ke komplikacím, které mi tímto způsobil.

  -----------------------------------
  Nakódovaná verze k vidění.
  -----------------------------------
  Naposledy upravil enodis : 03.03.2010 v 23:03

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Zákazník má vždycky pravdu.. :)

  Jinak by nevadilo, poslat ukázku té práce bez těch překrytí.

 4. "když místo galerie, na které jsme se nemohli domluvit, pouze vložil obrázky"

  Záleží na rozsahu - na kterém jste se předem domluvili.

  Implementace fotogalerie - nějakého systému, kde můžete přidávat obrázky - není obvykle součástí XHTML kódování..

  XHTML kod je jedna věc a implementace nakodované šablony na fotogalerii nebo nějaký red. systém je věc druhá.. ale říkám, důležité je jaké bylo zadání a domluva na začátku

  Jinak je to těžké posoudit - dva překrývající se obrázky toho moc neřeknou... lepší by byl odkaz na hotový web..


  Zadání práce - rozsah a cena by měli být jasné na 150% na začátku každé zakázky - předejde se tím těmto tahanicím a nedorozuměním..

  Podle mě koder odvedl svou práci - design nakodoval a měl by dostat zaplaceno .. kvalitu z obrázků posoudit nedokážu..
  Naposledy upravil Dudyn : 08.07.2012 v 23:03

 5. Citace Původně odeslal bebo Zobrazit příspěvek
  Zákazník má vždycky pravdu.. :)

  Jinak by nevadilo, poslat ukázku té práce bez těch překrytí.
  Doplněno na konci příspěvku.

  BTW Štěpán Landa dělal grafiku, ne kód.

  Co s týče galerie, představoval jsem si nějaký předpokládám javascript, kdy při mouseover je vidět zvětšenina. Netuším, jak moc náročné to je.

 6. tim překrytím možná nevidim některý detaily, ale jako zpracování se mi zdá v pohodě! ne vždycky jde všechno zpracovat přesně podle návrhu, protože např. grafické programy dělají u písma trošku jiný odsazení než jak to zobrazuje webový prohlížeč...

  výsledek nevypadá přece zle, nebo snad jo? asi až moc lpíte na tom že to neni napuntík stejný jako návrh (tim odsazením např.) ale vždyť o to vůbec nejde.

  a to že php záležitosti kodér nedělá je naprostá pravda, po malíři taky nechcete pokládat koberec

 7. To že je zákazník laik nijak neomlouvá špatně odvedenou práci (většina zákazníků je laiků, jinak by si to udělali sami a nepotřebovali by profesionály). Může to jen znamenat, že dodá třeba špatné podklady nebo zadání je nesmyslné. Každopádně ze strany kodera je sazmořejmostí ho poučit, potřebné vysvětlit a na zadání se domluvit a správné podklady si vyžádat.

  Že web nesedí na výšku nebo detailech je jasné. Výška sedí podle množství textu a detaily jsou spíš buzerace kodérů a je to vina většinou grafiků (málo kdy se dá udělat to samé v kódu jako v grafice). Grafik si nad text může nalepit cokoliv, kodér už tam má ale nějakou výšku řádky a podobně. Takže lpět na tom, aby návrh seděl přesně "na pixel" je nesmysl.

  Nadruhou stranu udělat špatně barvy je prostě už jen odfláknutá práce (ta výmluva je nesmysl). Texty nacpané jako výplň mluví profesionálnosti kódéra taky dost.
  Úplně jiné rozměry obrázku v galerii je taky prasárna a nesmysl. Ale součástí HTML kódování už není žádná implementace galerie, prostě jen obrázky v HTML kódu a příslušné styly k nim (většinou prostě to, co je v zadání grafiky vidět).

 8. Písmo vůbec neřeším. Jde mi spíše o velikost tlačítek, "žhavé železo" zasahující z hlavičky do tlačítkové lišty, barva, celkový tvar a objem nejsvětlejšího podkladu pro text, ...

  Když se dělala grafika, docílili jsme určité podobnosti s tím co je nakódováno. Potom s upravovalo a vzniklo několik dalších kroků, o které se celé dílo posunulo.

  Tady jsme o spoustu kroků zpět a je to znát.

 9. Jsou to velmi "nepodstatné" odchylky, které by neměli ovlivnit tolik web. Jinak u těch textů špatně se dělá stejný bold, co nakreslí člověk ve photoshopu a co je pak v praxi na webu.

 10. enodis: pokud jste se domluvili na html kódování, tak nějaká galerie i v JS už je něco navíc. Ale mohl sis to samozřejmě domluvit už v zadání a pak není o čem diskutovat.

 11. Mě jde spíš o to, že k těmto problémům vůbec nemuselo dojít, kdyby komunikoval a kdybychom se díky tomu na všech těchto věcech mohli domluvit.

 12. To, že někde není na pixel něco přesně je běžné (ono to ani jinak nejde). Barvy můžou vypadat taky trošku jinak než v grafickém programu. V prohlížeči bude vždycky stránka trošku odlišná. Každopádně z toho rozmazaného obrázku nejde nic poznat, takže nemohu posoudit. Podle mě by ti to měl opravit, pokud "je co".

 13. Jinak při srovnání těch dvou verzí vedle sebe ta práce je odfláknutá a nedodělaná, o tom není pochyb. Krom zásadních změn/nedodělávek jako to železo, ´plně jiné barvy i pozadí stránky nebo dokonce chybějící tlačítko tam chybí i styly pro texty a podobně.

  Můj názor je že tohle bych nezaplatil.

 14. Citace Původně odeslal Bury Zobrazit příspěvek
  To, že někde není na pixel něco přesně je běžné (ono to ani jinak nejde). Barvy můžou vypadat taky trošku jinak než v grafickém programu. V prohlížeči bude vždycky stránka trošku odlišná. Každopádně z toho rozmazaného obrázku nejde nic poznat, takže nemohu posoudit. Podle mě by ti to měl opravit, pokud "je co".
  Úplně dole je vidět zpracovaná verze bez překrytí.

 15. Citace Původně odeslal enodis Zobrazit příspěvek
  Mě jde spíš o to, že k těmto problémům vůbec nemuselo dojít, kdyby komunikoval a kdybychom se díky tomu na všech těchto věcech mohli domluvit.
  To jste měli udělat hned na začátku. Těžko si jde představit, že koder nekomunikaoval a ty jsi mu přesto zadal práci..


  Viděl bych to na spor v příslušné sekci WT - se zveřejněnou komunikací od začátku z obou stran..

 16. To není problém. Mám veškerou komunikaci, která proběhla po ICQ.

  Já nevím jestli by s tím ale souhlasil, přeci jenom jsem mu vysvětlil, že nebudu platit za něco, co je podle mě nedodělané a nepoužiju to a bohužel pro obě strany to vypadá, že se s tím smířil.

  Jinak pokud se i bez té galerie zbytek opraví, jsem samozřejmě ochoten práci převzít a zaplatit, ale zkoušet na někoho, že je fér zaplatit polovinu práce, kterou jsem "zvrzal" mi přijde jako špatný vtip.

 17. Z obrázku se kvalita práce kodéra špatně posuzuje, svou roli na podání designu může hrát prohlížeč, ve kterém na to koukáš. Na první pohled tam nevidím nic zásadně "špatného" oproti tomu původnímu návrhu, pominu-li jiné písmo, jeho velikost a lehce odlišné barvy u některých těch prvků.

  Přístup toho kodéra je špatný. Pokud není schopný reflektovat Tvoje přání, že je potřeba něco ujasnit a posléze i připomínky, divím se, že ještě funguje. Problém a výhoda zároveň je, že na začátku nebyla zádná specifikace nebo smlouva. Už kvůli tomu bych mi nic neplatil, pokud jsi s jeho prací nespokojen. Pokud po něm požaduješ něco, na co jsi mu nedodal podklady a nepopsal fungování (=galerie), tak nemůžeš čekat, že Ti to dodá, pokud jsi se o tom s ním nebavil a soudil jen něco na základě referencí.

 18. jo toho "zařízlého" žhavého železa je škoda, je to moc hezkej detail :-) to by třeba ještě zvládl udělat. a u odkazů v navigaci jenom dát tučnější formát + zesvětlit barvu a bude to totožný a ještě dodat tlačítko "galerie"... určitě si za svojí práci peníze zaslouží, kord po tutěch opravách, a to ne jenom nějakých 50% .... kodéři i programátoři jenom nemají takovej cit pro detail, tak na malý detaily zapomenou, ale když ho na to upozorníte, on to zvládne tak aby to bylo podle představ (když to teda nepoženete do extrémů že je výška o pár px jinačí ap, protože jako celek to působí hodně dobře)

 19. pokud se nedohodl přesný rozsah a cena na začátku - udělal chybu především koder - pokud se smířil s tím, že nedostane zaplaceno - tak nevím co se tady řeší :) z těch rozmázlých JPGček toho fakt moc nevyčteme... fakt je že ten detail železa sprasil..

 20. Zkráceně:

  Kodér: Pošli mi PSD. Věnuji se jiné zakázce, 14 dní ok_??
  Já: Ok.

  Následující dny, několikrát: Haló, jsi tam? Můžeme se na něčem domluvit? Jak to vypadá?
  (přesně cituji například: "ahoj, premýšlel jsem o jedné věci, ...

  nevím jestil je možné s tebou konzultovat v průběhu práce nějaké úpravy, jako to bylo možné se Štěpánem, abys věděl, jakou mám představu")

  Neodpovězeno.

 21. Některé věci by se určitě dali nakódovat líp (železo, komprese obrázků, tlačítko...)

 22. Řeší se to, že já jsem bez webu, on je bez peněz. Mě přijde, že si přiděláváme zbytečné potíže.

  Abychom oba viděli, protože mám snahu se domluvit, názory nezaujatých stran, založil jsem toto téma.

 23. Viděl bych to na chybu v komunikaci, zejména na straně "kodéra". Na začátku se měl s tebou o návrhu pobavit, domluvit co nepůjde 1:1 a jak se mají které části stránky chovat v reálu (odkazy, JS pro náhledy apod.). Jiné barvy, chybějící prvky nebo nekompatibilita v prohlížečích jsou určitě důvodem k reklamaci. Odmítni práci převzít dokud to neopraví.

 24. Pokud se na to kouknu z pozice zákazníka - tebe tak tě chápu. Pokud se na to kouknu z pozice kodéra tak ho (jeho práci) víceméně chápu taky. Problém byla od začátku komunikace.
  Tak teď je nejvyšší čas ji zlepšit a domluvit se co dál. Zrušit kompletně? Dodělat, dodělat a navýšit cenu?
  A příště smlouva :)

 25. Je to odfláknutý/neumí to. Samozřejmě to nejde udělat na pixel přesně pro všechny prohlížeče, ale nenech si tu namluvit, že je normální aby to lítalo o 10px, písmo bylo jinak velký a mělo špatný rozestupy, byly špatně barvy a obrázky, chyběl odkaz na galerii atd.

  V galerii jste se nejspíš nepochopili. Pokud jde ale opravdu jen o to, že když klikneš na náhled, obrázek se ti zvětší, je to s využitím různých lightboxů otázka půl hodiny .. přeháním.

  Podle stylu to bude mladej kluk, který to bude dělat za malé peníze, což ho ale neomlouvá a nechal bych ho to opravit :) Pokud nekomunikuje, ví to všechno sám.

 26. Dovolím si napsat taky příspěvek do diskuse. Kodér si mírně řečeno ulehčil práci a detaily, na které se zadavatel / klient evidentně těšil, prostě vypustil. Existují jisté hranice, které nedovolí nakódovat web 1:1, ale v tomto případě je od nich výsledek na míle daleko. Je to škoda, protože jinak pěkný web sráží o třídu níž.

  Rozhodně bych nezaplatil, dokud detaily neopraví. Jak bylo správně zmíněno, mohl kdykoliv během práce připomínkovat, že nemá patřičné podklady. Ani jako kodér bych za takhle odvedenou práci nečekal žádné rychlé peníze.

  Poznámka pod čarou
  Vulgarismy a legrácky v obsahu mi přijdou mimo mísu, protože se může velmi lehce stát, že to někdo přehlédne během plnění obsahu a po spuštění přijde nemilé faux pas.

 27. No nevím, vidím to tak, že koder bude DEBIL, ale to se občas stává :D Když by komunikoval, tak se tohle nedorozumění nestane.
  //Pokud by objednavatel chtěl design znovu nakodovat, tak mu dám slevu :)

 28. Po srovnání grafiky a nakódovaného webu musím souhlasit s EnSim - kodér rozhodně nebude profík, protože práci dost odfláknul... Design je natolik jednoduchý, že 99% z něho nemůže být problém převést do kódu (i kdyby menu mělo být obrázkové).

  Jedno procento si musím nechat bokem, protože ten 12px text (a menší) v obsahu se vyhladí maximálně v IE, ostatní prohlížeče ho pravděpodobně nechají nevyhlazený...

 29. Tak tedy, ten kód rozhodně neodpovídá grafickému návrhu, a je to odbytá práce. Některé věci, jako podklad obsahu, jsou diskutabilní, a myslím si, že je to nějaký přechod, případně štětec, který není moc prakticky ke kódování, takže to by se mělo zmínit. Nic takového se zde ovšem nestalo, takže v žádném případě neplatit, ať odvede svoji práci, aby to vypadalo opravdu dle zadání, a pak se můžete dohodnout.

  Nebo si raději najdi někoho, kdo to udělá kvalitně a rychle, třeba freelancera.

 30. Jediný problém vydím s tím jak ta rožhavená tyč přechází do menu, jinak tam není nic těžkého. Tohle bych nakodoval za 3000 jako kompletní web vč. fotogalerie bez problému.

  Jinak jsem rád, že aspoň někdy se mnou někdo souhlasí :D

 31. Ten návrh je pěknej, ten kodér to samozřejmě mohl udělat lépe. Zvlášť pokud nekomunikoval - to by výsledek měl přesně odpovídat zadání.
  Pokud budeš mít zájem, tak ti to nakóduji do 2 dní ;)

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3