01.12.2021 20:57
1
Dobrý den,

už nějakou dobu hledám vhodné řešení pro tzv. Search Engine Marketplace/ Store Aggregator
(S terminologií si nejsem úplně jistý, dohledám takto málo informací na googlu)

Každopádně mi jde o marketplace na jeden segment zboží a maximálně pár tuctů obchodníků.
Ty bych chtěl importovat pomocí XML, API nebo jednoduše CVS dokumentů a jednoduše dělat jen re-direct na jejich stránku.

Zkoušel jsem si hrát s Woocommerce, ale to mi nepřišlo vhodný. Po stažený template to nevypadá tak jak by mělo a přijde mi to nešikovný.

Bubble.io jako no-code by byl asi skvělý, ale vyžaduje toho dost umět.

Napadá vás nějaká vhodná alternativa kteoru použít?
02.12.2021 07:59
2
Pokud máš prachy na marketing abys tam dostal lidi, ukroj trochu z toho budgetu a nech si to udělat na míru. Bude to proti reklamním výdajům zanedbatelná položka.
02.12.2021 08:54
3
Custom development je only option pokud to ma byt kvalitni. Na WordPressu to také jde.
02.12.2021 09:12
4
Vyhledávač zboží na Wordpressu určitě nedoporučuju. Tru story bro. Uvidíš sám časem...
02.12.2021 09:46
5
Původně odeslal Wwwdisk
Vyhledávač zboží na Wordpressu určitě nedoporučuju. Tru story bro. Uvidíš sám časem...
Můžeš být konkrétní? :-)
02.12.2021 10:13
6
původní verzi skrz.cz jsme psali na Wordpressu, stejně tak na WP vzniklo spousty hooodně rozsáhlých webů, neodmítal bych to kategoricky. Ono je jedno na čem to založíš, důležité je, že si stejně musíš řadu logiky napsat sám, protože budeš potřebovat lepší efektivitu, jinou formu administrace, budeš chtít pracovat jinak s filtry atd.

Dnes už by mohlo existovat poměrně dost hotových řešení, před 10 lety jsme to museli psát na koleni od nuly. jak ale píšou ostatní, zpravidla náklady na vývoj jsou titěrné proti marketingu, obchodu a nezapomeň, že pokud nechceš paběrkovat, potřebuješ textaře.
02.12.2021 10:52
7
Ano můžu. Je to velký zápřah na DB, na server, WP je na to moc univerzální, raději to udělejte hned pořádně protože stejně časem z WP odejdete. WP není určený pro agregátor zboží, proč to složitě ohýbat, když to jde jinak - bez WP :-D
02.12.2021 10:56
8
tak přece nemusím využívat DB od WP, ale samostatnou. Někdy je lepší jít s produktem rychle na trh, ověřit jeho živatoschopnost než dlouze programovat to, co již mohu jako hotové použít (WP má slušnou administraci pro statické stránky, role, hotové šablony atd.).
02.12.2021 11:02
9
Původně odeslal Wwwdisk
Ano můžu. Je to velký zápřah na DB, na server, WP je na to moc univerzální, raději to udělejte hned pořádně protože stejně časem z WP odejdete. WP není určený pro agregátor zboží, proč to složitě ohýbat, když to jde jinak - bez WP :-D
Z tebe mám hroznej feel "WP BAD" a "Já jsem ASSEMBLER programátor a co si sám nenapíšu to neexistuje". Děláš jak kdyby na WP nebyl žádnej velkej projekt, jak kdyby WP nešel použít jen jako základ protože to má plno věcí hotovo ...
02.12.2021 11:23
10
To máš jen pocit. Já WP používám velice rád a udělal jsem desítky webů na tomto systému. Kdysi jsme zkoušeli na tom i ten agregátor tak předávám zkušenosti.
A další věc je obchodní model: Přijdeš za firmou, že chceš abys tam měl jejich feed - oni na to, nám stačí co teď máme, zboží, heureka, google nakupy, glami.... Proč bysme měli platit jinde?... tak řekneš ok tak já vám to tam dám zadara na zkoušku... a oni na to, no dyť nemáte ani pořádnou návštěvnost... pár lidí se možná chytne ale nic na tom nevyděláš... 
ano psal tady týpek ze Skrz ale on to zakládal v době, kdy ještě nebyla taková konkurence.. dneska to jde taky samozřejmně ale musíš mít buď kámoše co tomu dají čas zadarmo a nebo hodně peněz na marketing
02.12.2021 11:58
11
Wordpress ale přece nemá nic společného s tím, že se vám nepodařilo do něj implementovat agregátor, je úplně jedno na čem to založíš, jde jen o to jak to uděláš a to je pořád na tobě bez ohledu na to, jestli jedeš na zelené louce nebo využiješ hotové komponenty. Jak sám píšeš, hlavní problém není samotný vývoj, ale jak ten projekt udržet na životě.

Jsem k takovému projektu skeptický, bylo by potřeba nabídnout něco navíc, co na trhu není, aby další strany měli chuť do toho skočit. V první řadě je potřeba si říct kolik na to mám peněz a kdy je potřebuji zpátky, pak lze již něco vymyslet nebo to hodit do šuplíku.
02.12.2021 16:03
12
Na Wordpressu s pluginem WP All import postavíš základní web, aspoň si vyzkoušíš jestli lidi o tom budou mít zájem. Potom si můžeš udělat vlastní řešení. Sám provozují menší weby jako vian.cz nebo pobytydne.cz, těžší je spíše natáhnout co největší návštěvnost, protože konkurence je veliká a člověk je líný. 
02.12.2021 16:54
13
Přesně tak, na WP bych začal, když ti to vydělá, tak potom není problém si udělat vlastní řešení s vymazlenou funkcionalitou. Když na tom můžou v pohodě fungovat firemní portály, slevové agregátory atd... tak proč né takový affil. portál.

Hlavně je důležité mít 100% WP All import - na párování feedů, ideálně napsat klientům že pro import je potřeba Heureka Feed, aby si měl co nejjednodušší a jednotné párování.
A myslet na to, aby to tam nebylo případně zadělané zbytečnými free pluginami na rozšíření funkcionalit.

Většinou lidi co to dělají jsou dobytci a mají 1 plugin = 1 funkce - ideálně pokud ten plugin je FREE :D 

V dnešní době udělat i hezkou uživatelsky přívětivou administraci (nebo frontend dashboard) není vůbec problém.
A v ideálním případě udělat trochu automatizace, aby si nebyl otrokem těch stránek.
03.12.2021 07:06
14
Heureka favi nebo glami zacinala taky na polovicatem systemu a cekala zda se to ujme? Ne. Postav to hned napoprve poradne. Je jedno na cem, ale hned poradne. Ver mi, ze posledni veci, kterou chces, je kompletne predelavat projekt ktery zacal fungovat. Pojedou ti tam desitky klientu a pak si reknes "ok frci to, tak to smazu a udelam poradne"? To asi nechces. Takze na cemkoliv ale hned nejlip jak to jde.
03.12.2021 09:12
15
Favi pamatuji ještě v počátcích, když s tím Honza Zajíc přišel, pak do toho vstoupilo epojisteni a až později to odkoupil Barta. Favi se vyvíjí kontinuálně už počátku a ten systém byl přespaný snad 4x. Dopředu nebylo jasné, jestli se to uchytil a spousta věcí se měnila ze dne na den, web je špička ledovce, admin část je to cenné a drahé know-how. Nezapomeň, že do marketingu se ročně hrnou desítky až stovky milionů. Glami je na tom obdobně. Tyhle dva portály zrovna na první dobrou nejely.

Systémy, které se dělají napoprvé pořádně jsou drahé, validace na trhu je nejlevnější, modelovat vše dopředu stojí dost peněz, stejně tak budování robustního systému, kdyby se to náhodou uchytilo.

V onlinu ale platí, že to chceš dát ven co nejdřív s co nejméně náklady a ověřit si valuaci na trhu a ne rok a víc dělat vývoj v garáži. Wordpress je přesně k tomu, abych s tím šel rychle ven a rovnou pracoval na nové verzi. Mít zisk na vysoce konkurenčním trhu znamená to buď hrnout náklaďáky peněz nebo mít náklady co nejnižší a vystačit si s drobky.

To je samozřejmě můj osobní názor a klidně se mohu plést.
03.12.2021 09:27
16
Stejne jako se mohu plest ja :) je ale neco jineho, kdyz mas partu lidi a ti system predelavaji a porad se to nekam posunuje a neco jineho je one man show a wordpress a po roce smazani a tvorba komplet noveho systemu (nove url, novy system). To mi neprijde jako dobre reseni. Ale jen muj nazor no.
03.12.2021 15:42
17
Díky všem moc za příspěvky.
WP mi asi dává největší smysl. Jak tu bylo zmíněno, potřebuji ověřit myšlenku a získat trakci, než vysypu do vývoje.
Projekt se týká specifického segmentu kde je "jen" cca 700 tis zákazníků a žádná přímá konkurence. Nechceme teda dělat nábytek ani oblečení.
Díky moc
03.12.2021 17:55
18
WP a  WP All import není na párování feedu... wp all import je na to, že si tam nahraješ produkty a jedeš třeba eshop...ne k tomu aby to každý den párovalo produkty - budou ti tam skákat chyby, výpadky atd. uvidíš.. agregátor zboží nejde dělat na koleni... a pan Čapek asi není programátor, aby si to sám ladil aby to bylo rychlé atd.  No nic. Tak ať se daří.
04.12.2021 14:41
19
Nikdo nerika, ze WP All import je na parovani produktu. Wp all import je na to, ze si natahne produkty a potom ten feed necha jenom delat pripadne aktualizace produktu. 

Nebo lze udelat toto pres mergado. Sice to z dlouhodobeho hlediska vyjde potom celkem draze, ale zase to usetri hodne prace pres automaticke parovani a pravidla.