27.07.2021 16:33
1
Ahojte, vedeli by ste odporučiť laikovi, ako začať celkovo so strojovým učením / machine learning ? kde sa odraziť ?

Ďakujem za info :)
27.07.2021 17:14
2
nezačínat.

Studentům dáváme jako dobrý zdroj na dostudování třeba https://github.com/microsoft/ML-For-Beginners, jde-li o zejména zpracování a vyhodnocení dat. Jen nezapomeň, že samotná příprava a výběr dat je spíše pro hodně zkušeného statistika, jinak ti z toho vypadávají v podstatě náhodné věci, to lze vidět na realizacích všude okolo.

Chceš-li si hrát s něčím praktickým, nějakým robotem, který ti bude chodit po místnosti a postupně se učit, určitě se podívej na openai a nejlépe třeba začít tímhle pískovištěm https://github.com/openai/gym, to je tak pro úroveň středních škol, pro které třeba pořádáme kurzy a zvládají to poměrně slušně, hlavně to je zábavné.
27.07.2021 18:18
3
Začni.

Nájdi si problém fiktívny, užitočný, komerčný, ... je to jedno a pracuj na ňom. A špecializuj sa, dnes už nie je reálne robiť ML/AI v celku. Zameraj sa napr. na obrázky a v nich ešte na nejakú svoju niche.

Určite závisí od toho, čo už vieš. Zvládaš python, pandas - super. Vieš klásť hypotézy - super. .... Vo finále možno zistíš, že je výhodnejšie nerobiť ML/AI priamo, ale vedieť o ňom len dosť na to, aby si tým ľudom vystvetlil svoj problém a ty si tam dodal svoju expertízu (a zase je jedno, či to bude analytická chémia alebo marketing).