Sháníme investora pro výrobu Vánoční velkoobchodní zakázky
20.04.2021 14:05
1
Mám takový zdravotní problém, jde spíše o estetický problém, kvůli kterému jsem byl už několikrát u dvou (podle recenzí na znamylekar.cz) UDAJNE dobrych doktorek (kožních)... Obě mi daly naprosto rozdílnou diágnózu, obě špatně a obě mi samozřejmy nepomohly (a obě se mnou byli hotovy v rámci pár minut)... Takovou stupiditu a nekompetenci u doktora jsem opravdu neviděl... Praktická doktorka mě jen neustále posílá ke kožní... Takže buď budu prostě zkoušet různé kožní, jednu po druhé (to nevím jestli vůbec jde...?), dokud fakt nenarazím na nějakou kompetentní, co se mi bude fakt věnovat (a internet v tomto není pomocí), nebo mě prostě napadlo, že budu muset zajít k soukromému doktorovi, tomu patřičně zaplatit, modlit se a doufat aby se mi alespoň on fakt věnoval (za ty peníze) a důkladně se mnou prošel všechny možnosti co mi může být (jakkoliv nepravděpodobně) a postupně to případně vylučoval, až dojde k tomu co/čím to doopravdy je (já jsem si celkem jistý, že vím čím to je (alespoň přibližně) ale kožní moje informace v podstatě ignorovali)... Prostě potřebuju někoho kdo se mi fakt bude věnovat (tedy za peníze)...

Moje Dotazy (nemám žádné zkušenosti se soukromými doktory-kožními):

1) Fakt se mi soukromý doktor (KOŽNÍ) za ty peníze bude věnovat? Nebo "jen předstírat" a zinkasuje prachy a stejně mě "odbyde" tak jako standardní doktor, jen to třeba "lépe okecá"...?

2) Kolik se tak platí soukromému doktorovi (za hodinu?) ("kožní" problém menší, ale asi relativně netradiční (proto to asi taky ty dvě předchozí blbky kožní špatně diagnostikovali) (Olomouc , Brno... Ale pokud by fakt bylo potřeba dojedu i do té Prahy no...)

3) Pokud mě soukromý doktor pošle na nějaké vyšetření, třeba já nevím "ultrazvuk", "rentgen" cokoliv někam do odborného pracoviště (nemocnice, klinika nebo laboratoře nebo já nevím...), tak to už platí standardně moje VZP pojištovna (i když je to na "příkaz" soukromého doktora?) Nebo i vyšetření, na které mě pošle soukromý doktor, je "soukromé", takže dané vyšetření taky musím platit já a pojišťovna mi to nezaplatí?

Díky
20.04.2021 14:13
2
žádný soukromý doktor neexistuje. Existuje pouze lékař se smlouvou se zdravotní pojištovnou a nebo bez smlouvy.
20.04.2021 14:20
3
Dobrý den.
Po dlouhém hledání jsme našli MUDr. Rozkošovou z Prostějova( je to lékařka v nemocnici Agel)
Snad vám pomůže.
S pozdravem
DM
20.04.2021 14:21
4
Já jsem kdysi platil ortopedovi na soukromé klinice 1500 za vyšetření. Neměl smlouvu s VZP. Ale pak když mě operoval nebo posílal na vyšetření do Motola, tak jsem to už hrazené měl. Takže záleží pak i na konkrétním zařízení a oddělení, kam tě na vyšetření pošle dle mého. Jemu do kapsy šlo prostě jen platba za vyšetření u něj na klinice a pak případně úplateček za mimořádný termín. Měl dost narváno.

Ale za těch 1500 jsem dostal fakt péči, necítil jsem se odbytý. Ale to bude lékař od lékaře.
20.04.2021 15:46
5
no ono i ve státním ještě pořád klasická obálka do šuplíku umí udělat divy:)
20.04.2021 16:06
6
Původně odeslal láďa1979
no ono i ve státním ještě pořád klasická obálka do šuplíku umí udělat divy:)
To určitě jo, zámožná tetička si takhle koupila invalidku na hlavu. Už se jí asi nechtělo moc makat.
20.04.2021 16:31
7
Asi záleží o jaký konkrétní obor se ve zdravotníctví jedná. Konkrétně u toho kožního si dovolím tvrdit, že soukromá klinika bude podstatně kvalitnější. Nevím jak to je s tím pojištěním jak tu nahoře bylo zmíněno, ale já soukromou kliniku považuji takovou, která prostě maká na sebe. Tzn. sama si pronajme prostory, získá potřebné akreditace, dobrovolně se vzdělává v oboru a snaží se nabízet tu nejkvalitnější službu, aby obstála na trhu práce. Logicky, když si pak uděláš nějaký research, tak většina TOP klinik bude ''soukromých''. Asi tu jako jsou kvalitní státní nemocnice, kde pracují kvalitní lékaři, ale to budou obory jako chirurgie, atd.

Z osobní zkušenosti můžu říct, že většina státních nemocnic jsou naprostý odpad, kde pracují lidé, kteří nemají nadšení pro svou práci. Samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, ale to je má zkušenost. Raději si připlatím za služby člověka, kterého práce baví, dobrovolně i nad rámec povinného vzdělávacího programu se o danou problematiku zajímá a má přehled i v roce 2k21. Většina státních lékařů mají old-school knowledge (nevěřím, že povinné vzdělávání co mají jim může dát tu nejkvalitnější knowledge pro jejich práci).

Takže pokud se jedná o kožní, stomatologii, atd., tak bych určitě doporučil soukromou na místo státního ústavu :) ta kvalita je úplně někde jinde.

Jo a ještě takovej úvod do reality co se tvého problému týče. Určit plno kožních problémů není absolutně žádná sranda. Nevím teda přesně co máš za problém, ale třeba u akné není šance, abys přišel k doktorovi a on řekl ''jooo chlapáku, vím čím to je''. Tam je takových proměnných, které to můžou způsobovat, že se standardně musí prostě zkoušet a čekat jestli daná věc pomůže. Pokud ne zvolí se jiný approach. Věřím, že to bude podobné u x dalších kožních problémů.
20.04.2021 18:35
8
Původně odeslal láďa1979
no ono i ve státním ještě pořád klasická obálka do šuplíku umí udělat divy:)
Mohu potvrdit!
20.04.2021 20:49
9
Záleží o co jde :)
Soukromé klinika jde po penězích. Když jsem tam šel já, na konci laseru řekla, že se to musí dělat opakovaně. 1zákrok 2500,-Kč za asi 20 uderu laserem.
Napiš do PM, kdysi jsem dopadl jako ty, až jedna doktorka na viniční pomohla.
20.04.2021 21:14
10
Snažím se žít poměrně spořivě a zdravotnictví je jedna z málo oblastí, kde si rád připlatím. Osobně mohu soukromé kliniky doporučit, využívám je už u spousty medicínských oborů (pro celou rodinu) a jsem nadmíru spokojený, přestože to nějakou kačku stojí. Jedna ze života, cca 3 roky jsem opakovaně (cca po půl roce) chodil ke "státnímu" ortopedovi s tím, že mě bolí při zátěži koleno. Tím, že od mlada sportuji se se mnou vůbec nepáral, rovnou mi "prodal" výživové injekce do kolene, na které jsem k němu pravidelně chodil (1x a za půl roku 3 injekce, jedna za 1 000Kč, tedy 6 000Kč ročně) s tím, že holt aktivním sportováním je normální, že mě koleno bolí, opotřebování. Takhle to trvalo tři roky, pak jsem si na doporučení kamaráda z tenisu zašel na soukromou kliniku, na kterou mi dal doporučení přímo ke specialistovi, co dělá pouze kolena a nic jiného, do dvou minut hmatem poznal, že mam přetrženou nějakou část menisku, za dva týdny mě vzali (už ve státní nemocnici) na operaci a od té doby mi koleno slouží absolutně bez problému. Nebo další, z tenisu jsem měl klasický tenisový loket, dva státní doktoři mi nezávisle na sobě řekli "no jo, to se tenistům stává, když to bolí, tak omezte sport a tady máte mastičku s obsahem alkoholu na bolest". Objednal jsem se opět na doporučení do soukromé kliniky, kde mi našli paní doktorku, která chodila na vysoké škole na přednášky k fyzioterapeutovi Novaka Djokoviče (kdo zná tenis tak snad ví), takže rozuměla speciálně potřebám tenistů. Během půl roku mi pomocí cvičení, rázových vln a laserů dala ruku do pořádku tak, že to jsou dneska cca 2 roky od rehabilitací a nemám absolutně žádné problémy a to tenis hraju cca 2 hodiny 5x v týdnu. Sice jsem tam jezdil 2x týdně a každá návštěva mě stála kolem 2 000Kč, ale musím říct, že se každá koruna vyplatila.
20.04.2021 21:17
11
Původně odeslal colbi
Soukromé klinika jde po penězích. Když jsem tam šel já, na konci laseru řekla, že se to musí dělat opakovaně. 1zákrok 2500,-Kč za asi 20 uderu laserem.
On taky ten přístroj stojí klidně x M, takže se to z něčeho musí zaplatit.
20.04.2021 21:57
12
Hmm, nevím, jestli je soukromý doktor vyloženě top volba. Existuje to u nás vůbec? Nebo že má vlastní ordinaci a dělá na sebe? Tam bych paradoxně moc nespoléhal a zkusil bych soukromou kliniku. Sám jsem si takto našel zubaře, kterému sice platím asi 3krát tolik co jinde, ale za ten přístup to stojí. A od té doby hledám jen soukromé specialisty, resp. kliniky, a vyplácí se. Jen to prostě něco stojí, no. Naposledy jsem třeba platil 700 Kč jenom za to, že se objednám, abych pak hodinu čekal :D Ale lékař zase pomohl, to jo.
21.04.2021 14:33
13
Já měl "soukromýho" kožního i zubaře a oba jsem poslal do háje. Lepšího zubaře a na pojišťovnu jsem našel hned, kožního jsem chvíli vybíral, ale taky to bylo na první pokus a na pojišťovnu. Bohužel jak zubař, tak kožní, se moc o práci bát nemusí, i když se rozhodnou na to s*át. Je jich málo, pořád k nim chodí další lidi. Takže je to jen o motivaci konkrétních lidí. Otázkou zůstává, jestli tvůj problém je fakt pro kožního. Je spousta problémů, co se vyskytujou na kůži, ale řeší se někde jinde. Ale kožní ti o tom samozřejmě neřekne, ten chce, abys přišel znovu k němu. Pokud k němu teda nepřijdeš zrovna se syfilisem.
22.04.2021 17:04
14
A jak se tedy liší soukromá klinika od soukromého doktora, jak to někdo zmiňoval...? To na soukromé klinice jsou sice "normal doktoři" (jakože mají smlouvu s pojišťovnou) ale i tak jim prostě budu muset zaplatit něco navíc jakože za "lepší servis"?
22.04.2021 18:27
15
Státní zařízení jsou městské,okresní a krajské nemocnice atd. jedou z rozpočtu státu nebo obcí a mají smlouvy s pojištovnami. Soukromá klinika je třeba Agel a má taky smlouvy s pojištovnami. Soukromá klinika může pronajímat jen ordinace jednotlivých lékařům a to mohou mít a nemusí mít smlouvy a poslední verze soukromá klinika s lékaři, kteří jsou zaměstnanci a nikdo nemá smlouvu s pojištovnami. Stejně tak většina ambulantních lékařů mimo nemocnice jsou vlastně soukromí lékaři se smlouvou nebo bez. Z toho plyne, že soukromý doktor nebo klinika nedává žádný obraz o tom zda se tam platí nebo ne, je rozhodující zda jsou smluvní nebo nesmluvní zařízení. U smluvních zařízení bys neměl doplácet nic nad rámec zákona kromě daných věcí jako lepší plomba či nadstandardní pokoj či něco nehrazené z veřejného zdravotního pojištění.
27.04.2021 14:45
16
Hele, s kožníma problémama jsem bojoval přes 10 let a žádnej kožní mi nepomohl. Semtam nějakej kortikoid něco potlačil, ale jinak se vše jen zhoršovalo. Drtivá většina kožních je naučená jen hasit následky, ne zkoumat příčinu. Když jsem se tu a tam ptal třeba na to, jestli by to nemohl dělat jídelníček anebo životní styl, tak mi jednoznačně všichni říkali – to né, to s kůží nesouvisí..

A pak jsem změnil jídelníček a životní styl a zmizely všechny problémy. :) Dle doktorů "neléčitelná" seborrhea a růžovka zmizely po změně jídelníčku (Whole30) a přechodu na mytí čistou vodou (nechal jsem jen tekuté mýdlo na ruce). Přechod na 100% bavlnu (u všeho s čím přicházím do styku) mě zase zbavilo nadměrného pocení (co se tehdy zdálo jako hyperhydróza) a ekzémů (a že jsem jich měl).

Nevím, zda se za tu dobu něco změnilo, ale vzhledem k tomu, jak ignorantský jsou třeba nutriční specialisté, kteří veřejně prohlašují mýty, co jsou desítky let vyvrácený, tak se obávám, že u kožních specialistů to nebude jiné. Budou ti nabízet všelijaké léčby, ale žádnou prevenci..

Za sebe doporučuji hledat příčinu. Začni googlit. Jen teda v angličtině, v ČJ toho moc nenajdeš. Zkus hledat "skin problems" a projíždět nehezký obrázky. Nějak popiš jak to vypadá a dřív nebo pozdějš to najdeš. Já měl problémů "za svou kožní kariéru" snad desítky a našel jsem vše. Prohledal jsem zahraniční diskuse, články, zkušenosti od lidí, co trpí tímtéž a co jim pomáhalo. Začetl jsem se do vědy, experimentoval, zkoušel..

Trvalo mi fakt dlouho vůbec zvážit, že by za to mohl životní styl. Věřil jsem těm kožním, co říkali, že to tím být nemůže. Až když jsem začal sledovat to, jak žiju a hledat souvislosti (asi rok jsem si vedl excelovskou tabulku s tím, co jsem v ten den dělal a jak se problémy lepšily či horšily), tak to začalo dávat smysl a pak jsem poměrně rychle našel příčiny, vyřešil je a od té doby mám klid.

Pokud se ten tvůj problém objevil až nedávno, tak co nejdůkladněji analyzuj to, co jsi předtím (řekněme v řádech měsíců) změnil a co to mohlo spustit. Třeba to objevíš. A když ne, tak... googli a zkoušej. Držím palce, ať se toho zbavíš taky, ať je to co je to. ;)
27.04.2021 15:26
17
Je to tak jak říká lVlorf3us. Řadu problémů vyřeší změna životního stylu (strava + sport). Bohužel je to složitý proces do kterého se lidem nechce. Vyžaduje to výstup z komfortní zóny. Je to jak náboženství, kde lidí prostě věří nebo chtějí věřit tomu, že nějaká mastička/lék pomůže. Jasně, může třeba potlačit již existující problém, ale long-term neřeší příčinu.

A když už se do toho lidé pustí, tak očekávají efekt po jednom týdnu. Vyžaduje to ale dedication, třeba rok každý den se snažit jíst zdravě, sportovat, etc. Až pak uvidíte výsledky.

U těch kožních je to k zamyšlení. Jasně, je tu určitě celá řada kožních problémů, které bez lékaře a léků nevyřešíš, ale ty problémy, které má většina řešit lze. Pak je otázka zdali nemají vědomosti, nebo ti schválně neřeknou ''změn životní styl''. Protože za tuhle basic pravdu by je nikdo neplatil.

Takže jít na test potravinové intolerance, jíst zdravě a sportovat :)
27.04.2021 15:44
18
Hele, pro mě to nebyla až tak drastická změna. Teda jo, úplně jsem proměnil jídelníček, ale nebylo to nijak "bolestivé". Když máš přes 10 let problémy, co se zhoršují a kvůli kterým máš sebevědomí prakticky nulové, protože jsi neustále zarudlý, flekatý a zpocený, tak zkusíš cokoli.

Problém byl fakt vyloženě v tom, že jsem nevěřil tomu, že by za to mohla změna jídelníčku anebo vyhození všech mastiček a mycích přípravků, protože přeci všechny reklamy a doktoři říkají, že zdraví to neovlivní a že právě ty mastičky mají pomáhat..

A přitom ne. I v těch nejdražších krémech jsem narazil na propylen glykol, sulfáty a další látky, co kůže fakt nemá ráda.. Je možné, že ty formule tak designují naschvál, aby si svoje pacienty "udržovali" tím, že jim problémy zhoršujou. :)

Btw já bych uklidnil z hlediska té rychlosti:
• Ekzémy a pocení mi zmizelo snad do 2 dnů, jakmile jsem komplet přešel na bavlnu (byla to rychlo-změna, prakticky ze dne na den). A to jsem do té doby mazal jako šílenej a i kortikoidy mi to zahladily třeba až do týdne. A pocení jsem se nezbavil nikdy, to jsem měl už od mala..
• Růžovka mi zmizela asi do 3 dnů po změně jídelníčku, ale je fakt, že jsem to podpořil trávicíma enzymama. Ty ale pak už nebyly nutný, prostě stačilo ulehčit žaludku.
• Seborrhea začala mizet už do 2 dnů poté, co jsem se začal mýt čistou vodou. Do týdne vymizela úplně.

(Jen pro zajímavost, zrovna teď čtu od kamarádky, že vysadila mléko a asi do týdne jí zmizel ekzém, se kterým dlouhodobě bojovala. Nedávno jsem jí právě poradil totéž, ať hledá příčinu a ne mastičky. Poslechla, zkusila úpravu jídelníčku a voilá, fungovalo. :))

Nicméně takto, pokud dočasně zvrátím ty změny, tak vidím, že seborrhea a růžovka mají tendenci se vracet. Ale neberu to jako že je to nemoc, která je neléčitelná, nýbrž že je to prostě přirozený následek nezdravého životního stylu.

Dokud držím zdravou rutinu (která mě ani nijak neomezuje, naopak mi umožňuje žít naplno), tak je vše ok a tělo je spokojený. Jakmile ale přijdou třeba Vánoce, kde dobrovolně podlehnu nezdravosti, tak už to je znát. To, krom drobných kožních problémů, taky přiberu. Třeba letos 6 kg. :) Naštěstí to ale bylo do 3 týdnů dole...

Takže abych to shrnul – mně pomohlo prostě to uvědomění, že doktoři nejsou všemohoucí a naopak, že vědí dost málo. Jakmile jsem vzal zdraví do svých rukou a začal hledat netradiční cesty, už to šlo.

Ale je do nebe volající, že mi fakt nejméně 10 let trvalo vůbec zvážit, že v tom může mít prsty zdraví.. Byl jsem tak zblbej doktorama, lékárnama a obecně světem, co zdraví neřeší, že mi to přišlo jako "ezo" řešení. Přitom je to naprosto logický. Kůže je jen odrazem toho, jak funguje tělo uvnitř. A to, jak funguje uvnitř, ovlivníme (hlavně) životním stylem..

No nic. Snad se situace zlepší, protože vím, jaký utrpení je ty kožní problémy mít. Dokud nás ale budou "léčit" ti stejní doktoři, co studují stejné zastaralé zdroje, tak bude těžký bojovat s těma nesmyslnejma dogmatama..
27.04.2021 17:11
19
S tím životním stylem je to určitě pravda, ale nedělal bych z toho objevy hodné Nobelovky. Zeptejte se jakékoliv matky, když se jí osype miminko. Začne klasické co jedla a pila ona (při kojení), co jedlo dítě, co nosilo za oblečení, z čeho je vyrobené, v čem se pralo, jaké se použilo mýdlo/šampon, jaký olejíček/mastička, kde lezlo/nelezlo, na co sahalo/nesahalo... A ve většině případů se celkem rychle přijde na to, co je ten spouštěč a kde je problém.
27.04.2021 17:49
20
Znovu říkám, že autor neřekl co ho trápí, takže je zbytečné zkoušet radit. Těch problémů jsou stovky, ten problém může mít x stovek příčin a navíc jsme každý jedinečný (genetika, hormony, nemoce,...). Nějaký alergie z textilu bych asi vůbec nedával do poměru třeba s akné. Co funguje Vám, tak nemusí fungovat druhému (i když má stejné příznaky).

Tam to je prostě o vnitřním stavu tvého těla a to jinak než stravou a pohybem nezměníš. Může to být intolerancí na určité potraviny, genetickou predispozicí, nemocí, špatným střevním mikrobiomem, životním stylem (kouření alkohol), nerovnováhou hormonům,... proto do dnes neexistuje jasný a funkční lék na akné, který funguje všem. Je to o hledání a zkoušení :)