logo
18.10.2020 17:08
1
Chci si pronajmout byt, ale všímám si občas v nabídkách, že i když byt je udáván jako cihlový, tak občas při "bližší inspekci" (třeba i jen online) jde zjistit, že byty ve spodním (nebo spodních - více) patrech jsou z litého betonu... Nevím jestli jen vnější nosné zdi nebo i mezibytové příčky v těchto domech, ale je jasné, že cihla to není. Viděl jsem to už vícekrát, viz tento obrázek jako příklad:
Screenshot by Lightshot

Vzadu, červeně zakroužkovaný vidíte příklad toho co myslím. Viděl jsem to už u více bytů... Podle mě takový byt fakt "cihlový" není (nejsem si teda jistý mezibytovými příčkami...? Jestli ty jsou z cihel nebo ne...?).

Chci se zeptat někoho kdo s tím má větší zkušenosti, ideálně asi nějakého stavaře pokud by tu byl:
Jak jsou na tom (asi) tyto byty hlukově...? Slyšel jsem že litý beton přenáší zvuk "jedna báseň", tzn. že v takových bytech by mělo jít slyšet "všechno"... Že je to jak panelák, ne-li horší... (i když skutečně cihlové byty v horních patrech té stejné budovy můžou být hlukově v pohodě)... Bude to pravda, že pokud chci "ticho", tak se takovým bytům vyhýbat? Nebo mají alespoň mezibytové příčky z cihel a tedy hluk jde jen z té části z litého betonu (tedy z nosné zdi , tedy zvenku)?

Díky
18.10.2020 18:09
2
Co znamená bližší inspekce online a dle fotky z nějakých 200 metrů? Já tam teda vidím kulový. Jak poznáš z čeho ty stěny jsou a jestli to není jen nějaká svrchní krycí vrstva? Máš k tomu nějaké bližší materiály z "inspekce"? Nebo to jsou vše jen domněnky?
18.10.2020 18:30
3
v každym "paneláku" i "cihláku" kde nebydlíš sám, bude slyšet hluk od sousedů, spíš než na zdivu záleží na tom jestli nad tebou bydlí rodina s dětmi nebo 80-letá vdova
18.10.2020 18:39
4
To by ses divil, my jsme v cihlaku a nevim, ze mame sousedy.
18.10.2020 18:59
5
Taky bych řekl, že z podobné fotografie lze těžko usoudit co to je. Co když je to něco ve stylu pórobetonu, porfix je taky šedý (ale nevím zda vydrží takové zatížení)? Navíc to může být přetáhnuté šedým lepidlem, nebo klidně cihla, polystiren a lepidlo...hluk samozřejmě k paneláku patří, pokud je to novostavba, asi k tomu bude nějaký technický list, takže zkus si jej od majitele vyžádat. Nebo, pokud budeš bydlet dlouhodobě, domluvit se na zvukové izolaci stropu a klidně i příčky sousedící s dalším bytem. To se týká spíše starších bytů, u novostavby to mají předpokládám trochu ošetřené.

Pochybuju, že jsou vnitřní příčky z betonu, to bude dneska ytong, nebo sádroš...
18.10.2020 20:37
6
já jsem si docela jistý že to je litý beton, viděl jsem i jiné bližší fotky ze stejné lokality.
Prostě to co vidíte je litý beton, jak moc pujde z takového bytu slyšet ruch ulice a ruch sousedů...?

(hitman1 díky za informace že i pokud jsou nosné stěny takovéto budovy z litého betonu tak mezibytové příčky i tady jsou z něčeho jiného než litého betonu (to jsem nevěděl, nejsem stavař).
18.10.2020 21:21
7
je jedno z jakého materiálu to je, je třeba plnit vzduchovou a kročejovou neprůzvočnost.
Dnes 00:25
8
Prenajmy si radsej samostatny dom so zahradou a mas pokoj.

Skor je dolezite aka je tam zvukova izolacia a nie z akeho materialu je byt.