Covistop Dezinfekce rukou Anti-Covid - 100 ml s rozprašovačem, 500 ml se stříkací vložkou, Skladem
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Povinnosti a odpovědnost pro zkracovač URL

 1. Zdravím.
  "Ptám se za kamaráda." Naprogramoval zkracovač URL - něco jako např. tinyurl.com. (Ve zkratce pro ty, kdo neví: uživatelé si přes tuto službu mohou převést dlouhé URL na krátké. Nový link vede na adresu služby s krátkým kódem/aliasem na konci, který se uloží do databáze - při načtení do prohlížeče k němu služba dohledá původní URL a na ten přesměruje.)

  Chce ho teď spustit a nechat ho jet, aniž by věnoval další čas manuálnímu kontrolování linků, které uživatelé přidali. Jenže: přes jeho službu mohou lidé zkracovat linky na neetické, nechutné, spamující, podvodné, nelegální, zavirované, … stránky.
  A on nechce být žalován někým postiženým (v jakémkoli smyslu toho slova), kdyby ho chtěl soudně napadnout, protože klikl na odkaz vedoucí na jeho websajtu.

  Nevím, nakolik je to relevantní, ale ještě pro úplnost uvedu, že jeho webová služba/website
  * má běžet alespoň zatím na běžném freehostingu (a nepředpokládá se, že by provoz a zátěž na server měly být nějak výjimečně velké)
  * není nijak financovaná (je to jeho free projekt)
  * nemá z toho žádný zisk
  * na rozdíl od ostatních zkracovačů URL, za kterými stojí firmy, on firmu nemá a nechce ji kvůli tomu zakládat
  * stejně jako některé zkracovače, jeho služba nabízí "preview", kdy původní URL pouze zobrazí bez přesměrování.
  * chtěl by co nejvíc zminimalizovat budoucí čas strávený "řešením" (eticky/legálně) závadných linků, s výjimkou -pokud k tomu kdy dojde- např. spolupráce s policií vyhledat kdo, z jaké IP, kdy a který odkaz přes tuto službu použil

  Otázky:
  1) Je možné se v tomto případě zříci odpovědnosti za obsah stránek, které uživatelé přidávají?
  2) Co byste doporučili dát do podmínek použití, aby se co nejvíce zajistil proti případnému soudnímu napadení (nastane-li)?
  3) Napadá vás nějaký mechanismus, pomocí kterého by uživatelé mohli závadné linky odstranit (a opět bez pomoci lidského auditora, např. hlasování/"thumbs down")?
  4) Jaký je vůbec právní status u takové služby za podmínek, které jsem tu popsal? Jaké má websajta povinnosti, co musí splnit?
  Díky moc

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Štěpán L. poptává: SuperQC -> Prestashop
  Tomáš Fojtík nabízí: Reklama pro vyhledavače a sociální sítě
  Skgroup poptává: Přeložení produktů do cizích jazyků.

 3. Tady o tom samozřejmě ví a v jeho pravidlech používání má stejnou větu jako u TinyURL. Otázky, které jsem položil, zůstávají.

  Naopak, ToS u bit.ly jsou naprosto nepoužitelný z několika důvodů, bit.ly v nich vystupuje jako společnost; předpokládám, že má svoje právníky ad hoc na řešení porušování pravidel; umožňuje uživatele registrovat (což jsem psal, že on nechce), má tam nějaký placený program (což jeho služba neplánuje a nechce nabízet), má oddělení pro služby zákazníkům, nějaké zákaznické záruky, a spousta dalšího komerčního a právního balastu (píše tam o arbitrážích, například) - přesně ten typ komplikací, kterým se on chce vyhnout.

Spolupracujeme: Jooble.org, Aximum - profesionální překlady Hostujeme u Server powered by TELE3