Python / Django Developer
Stránka 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 60 z 61

Pokuta od MP

 1. Pan xakrurychle to pochopil správně. Objektivní odpovědnost provozovatele vozidla, tedy správní delikt provozovatele vozidla sice existuje, ale jak jsem psal výše, platí na parkování na zákazu zastavení / stání, na rychlost změřenou automatizovaným technickým prostředkem (to jsou ty na pevno postavené kamery ve městech), jízda na červenou, kde je kamera atp., ale neplatí na změření rychlosti od PČR z vozidla, tedy přímo příslušníkem PČR / MP s radarem v ruce / v autě nebo na jízdu v jednosměrce, na záboru veřejného prostranství atp. kde vás nikdo neztotožnil. Kdo si to chce ověřit může tak učinit v zákoně 361/2000 Sb. Zákonu o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, par. 125f, odst. 2. Pokud tedy to úřad bude vést jako zábor veřejného prostranství, což by měl být i ten paragraf 5 odst. 1, g) zákona č. 251/2016, který popisujete nahoře, tak nejlepší řešení je teď vše od MP ignorovat, vyčkat na dopis od úřadu / magistrátu, na VÝZVU buď nereagovat nebo odpovědět to, co jsem psal výše s LZPS a odmítnout vypovídat, nebo VÝZVU ignorovat a reagovat až na případný PŘÍKAZ stejným způsobem. Pokud má zakladatel témata v plánu takto parkovat i nadále, tak to alespoň dá najevo správnímu orgánu, že nebude tak lehké z něj získat peníze a pro příště raději budou řešit 4 jiné lidi, kteří zaplatí hned, než jednoho, který jim dělá problémy a je těžké z něj peníze dostat :)
  Naposledy upravil realwltn1 : 13.11.2019 v 00:29

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To neznat a neudat je samozřejmě naprostá hloupost.
  "Provozovatel vozidla se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 10 nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."
  Prostě pokud nezajistíš a nenapráskáš jak po tobě chtěj (a je fuk jestli budeš tvrdit že neznáš, že neudáš, nebo to prostě odignoruješ), tak ti jednoduše napařej jinej přestupek a nijak si nepomůžeš.

  Pravda je, že třeba rychlost (na tu se vztahuje objektivní odpovědnost provozovatele) je jiné téma, než zábor veřejného prostranství (tam se asi dá neudávat a snažit se to nechat vyšumět). Ale jak už jsem řekl, vždycky záleží na urputnosti toho úřadu. Občas se prostě nevyplatí se s tím srát a je lepší těch pár stovek zaplatit. Zvlášť pokud člověk opravdu zaparkoval jako prase (a ne, parkovací místo není lidský právo a stát mimo skutečná parkovací místa se prostě nemá).

 4. Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  To neznat a neudat je samozřejmě naprostá hloupost.
  "Provozovatel vozidla se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 10 nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."
  .

  Odpověděl jste si sám, přestupek o záboru není z tohoto zákona, tudíž se na něj nevztahuje to, co píšete. To, co píšete se vztahuje na situaci, když jste ztotožněn při spáchání přestupku podle daného zákona a zároveň se jedná o přestupek z daného zákona. Zábor věřejného prostranství je ale z odlišného zákona, jak jsem psal výše, prosím přečíst znova.

 5. Citace Původně odeslal realwltn1 Zobrazit příspěvek
  Odpověděl jste si sám, přestupek o záboru není z tohoto zákona, tudíž se na něj nevztahuje to, co píšete. To, co píšete se vztahuje na situaci, když jste ztotožněn při spáchání přstupku podle daného zákona. Zábor věřejného prostranství je ale ze zákona, jak jsem psal výše, prosím přečíst znova.
  Když už seš takovej sečtělej, tak by sis měl nejdřív přečíst celý posty, než na ně začneš odpovídat.

 6. Jestlize auto stoji mimo pozemni komunikace... nevztahuje se "silnicni" zakon, lze pouzit osobu blizkou.
  a vic ti uz poradit nemuzu

 7. Hlavne prosim nikdo nedejte na Láďu. Píše blbosti. Více se k tomu nebudu vyjadřovat...

 8. jak byste se postavili k následujícímu: mám takovou větší cisternu na kolech a parkuji ji na v obci na plácku u kolejí které patří ČD. Jenže nedávno obec vydala vyhláškou zákaz parkování vozidel nad 3, 5 tuny v katastru obce. Přijeli samozřejmě ti přiblblý paraziti od MP a začali mi na to lepit ty lístky jako že chtějí pokuty. Já se bráním že to není pozemek obce, ale oni tvrdí že je to v katastru, takže konají v souladu s nařízením. ČD je to jedno kdo tam kdy a sčím stojí.

 9. webtrh roste.... řešení pokut :D

  rooibosman - zkusil bych jiné forum, tohle už není tak "easy" a běžný.

 10. Tak jestli je to v katastru, tak je jedno, ci je to pozemek, ne? Ciste selskym rozumem vzato.

 11. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Tak jestli je to v katastru, tak je jedno, ci je to pozemek, ne? Ciste selskym rozumem vzato.
  není takové vyhlášce nadřazeno soukromé vlastnictví. Když ti vyhláškou zakáží stavět plot tak se nebudeš bránit krádežím postavením plotu?

 12. Hnal bych to pres zdravej rozum, zakazovat plot ti nikdo nebude (snad), parkovani cisterny oproti tomu nemusi byt uplne hezky. Treba te nemaj radi a je to ucelovka.

 13. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Hnal bych to pres zdravej rozum.
  Jó, to by bylo fajn, kdyby ho lidi používali :D

 14. fakt mě to zajímá z pohledu zdravého rozumu. Řešily se tu bildoardy na kolech - s těmi je taky podobný problém. Dle mého názoru a dle jednoho ustavení čl.ústavy o svobodě je soukromé vlatnictví nad jiným nařízením, pokud předmět zákazu neohrožuje zdraví nebo život člověka, jenže vysvětli to strážníkovi z MP, který má 6 tříd a taneční kurz.

 15. Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  fakt mě to zajímá z pohledu zdravého rozumu. Řešily se tu bildoardy na kolech - s těmi je taky podobný problém. Dle mého názoru a dle jednoho ustavení čl.ústavy o svobodě je soukromé vlatnictví nad jiným nařízením, pokud předmět zákazu neohrožuje zdraví nebo život člověka, jenže vysvětli to strážníkovi z MP, který má 6 tříd a taneční kurz.
  To si jen špatně vykládáš ústavu, resp. LSZP. Samozřejmě ti zákonem mohou určit, co nemůžeš mít za svůj majetek na svém pozemku.
  Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy.

  Pod zákonem obecně chráněný zájem se dá schovat ledacos. Od toho, že nemůžeš mít na zahradě skládku jaderného odpadu, až po to, že nemůžeš na pole vedle dálnici umístit billboard. Ústava i LZSP jen na velmi málo místech skutečně určuje stav věci, aniž by ho nebylo možno upravit zákonem.

 16. Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  To si jen špatně vykládáš ústavu, resp. LSZP. Samozřejmě ti zákonem mohou určit, co nemůžeš mít za svůj majetek na svém pozemku.
  Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy.

  Pod zákonem obecně chráněný zájem se dá schovat ledacos. Od toho, že nemůžeš mít na zahradě skládku jaderného odpadu, až po to, že nemůžeš na pole vedle dálnici umístit billboard. Ústava i LZSP jen na velmi málo místech skutečně určuje stav věci, aniž by ho nebylo možno upravit zákonem.
  díky za věcnoé vysvětlení a teď ten pravý důvod:MP musí vybrat nějaké ty pokuty za něco..(vykázat činnost s finančním efektem), zastupitelstvo ji vyhláškou dává do rukou nástroj "..a teď se kluci snažte..."jak jinak si vysvětlit obecný zájem nemít na soukromém pozemku zaparkované těžké vozidlo na SPZ-kách..to je absurdní. Jinak chápu, že v právu nejsem..OK.

 17. Citace Původně odeslal pawlisko Zobrazit příspěvek
  Hlavne prosim nikdo nedejte na Láďu. Píše blbosti. Více se k tomu nebudu vyjadřovat...
  Jaké blbosti, klidně do SZ.

 18. Láďo, spamuješ mi jiný vlákna, tak jsem se rozhodl, že ti to objasním.... moje reakce, že píšeš blbosti patří k tomuto:

  Záleží co považuješ za správní řízení, píši o tom, že nepřijdu podat vysvětlení a MP policie to předá nadřízenému úřadu. Samozřejmě, když jsem pozván na něco co vyvolal někdo jiný a uspěji tak neplatím. Poplatek platí ten co správní řízení vyvolal a to je v tomto případě zakladatel vlákna, když by se nedostavil na podání vysvětlení.

  Příklad z praxe #1

  Vozidlo zaparkuje na místě, kde nemá a je zdokumentované. Jako provozovatel vozidla jsem kontaktován s výzvou "na smírové řešení". Částka 700 Kč. Posílám odpor. Celá věc je mi znovu podrobně popsána. Udělám své právní kroky. Úředník to posílá do správního řízení, dostávám rozhodnutí. Já se odvolávám na kraj. Kraj mi dává za pravdu. NIC neplatím.

  Příklad z praxe #2

  Zastaví mě hlídka, já nesouhlasím s přestupkem, ŽÁDÁM o předání správnímu orgánu. Správní orgán mi posílá návrh "na smírové řešení". Odmítám. Na osobní jednání nechodím. Já jsem byl ten kdo chtěl správní řízení a po 2 letech ho vyhrávám. Já jsem byl podle tebe správní řízení vyvolal a měl bych platit poplatek. NEPLATÍM ani korunu.

  Je úplně jedno kdo správní řízení vyvolá. Pokud prohraješ správní řízení, tak ho zaplatíš v jakémkoli případě. Pokud vyhraješ správní řízení, tak ho logicky platit nemůžeš.

  To jen k těm blbostem, co jsi uváděl.

  A že se nedostavím na ústní jednání/vysvětlení? Co to s tím má společného? Já nebyl nikdy na žádném a chceš vidět moji kartu řidiče?

 19. to, že si to nějak zařídíš, je ale druhá věc. Nevím jak ti může dát kraj za pravdu, když parkuješ, kde nemáš a je to zdokumentované, můžeš ukázat takové rozhodnutí. Ano i já považuji některé zákony za blbost, ale platí.

  Nevím o jakém spamování mluvíš:)

 20. Pawlisko, z těch osobních jednání se nějak omluvíš nebo je prostě ignoruješ?

 21. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  Pawlisko, z těch osobních jednání se nějak omluvíš nebo je prostě ignoruješ?

  lepsi omluvit.

 22. lado zopakuju ti to znova - v priapde dopravnich prestupku v podstate vzdy zahajuje spravni rizeni urad, i v pripade parkovani kdy se vyseres na vyzvu a nedosavis se na vysvetleni (idealne s omluvou). Pokud spravni rizeni vyhrajes, opravdu poplatky neplatis. Vyhrat spravni rizeni je samozrejme jine tema, nemam desitky nebo stovky zkusenosti abych mohl vypravet, ale proste spravni se nerovna automaticky 1000Kč z kapsy, tvoje vysvetleni tady se snazilo tvrdit ze ano, ale neni to pravda. Nemuzou ti uctovat poplatek za to, ze zahajili spravni rizeni, nechat prestupek prezkoumat pred spravnim organem je tvoje pravo a uctovat ti poplatek mohou jne v pripade ze ti prestupek prokazou. Vyjimky ktere ses tu snazil zalozit zakonem se toho v podstate netykaji. Vim to, protoze se o to zajimam uz dlouho a nekolika spravnimi jsem bez poplatku prosel. To tvoje tvrzeni mi timpadem od zacatku prijde podivne. Spravni poplatek odjakziva u dopravnich prestupku fungoval takhle (na internetu je o tom tolik ctiva, ze snad ani enmusim linkovat, projdi si treba 30kmh.cz)
  Naposledy upravil Aleš Jiříček : 19.11.2019 v 13:04

 23. Láďo, že si to zařídím? Prostě postupuju podle zákona. Nemám žádnýho "známýho", prostě postupuju tak, jak mi to zákon dovoluje. Že to nakonec vyhraju?.... snad se nebudu za to stydět ne?

  Marat, někdy jsem se omluvil, někdy jsem se neomluvil, žádná zákonná povinnost dostavit se neexistuje.

  Láďo, fakt si to neber špatně, já neútočil na tvou osobu, jen na hloupé a blbé informace, které tu dáváš. Prostě správní poplatek se platí POUZE v případě, že ten "spor" prohraješ, pak dostaneš k pokutě ještě něco navíc. Pokud tomu nerozumíš, zaplať pokutu bez toho, aby to šlo do správního.

  Já jsem v tomhle docela obrněnej, takže vím o co jde.

 24. Když se dívám na Ostravu, tak Ostrava má vyhlášku, kde jsou specifikované plochy veřejného prostranství a za neoprávněný může se považovat nenahlášený zábor se neplatí pokuta, ale navyšuje se výše poplatku za zábor. Podívej se tedy ještě i na městskou vyhlášku.

 25. Nevidím spojitost. Princip funguje na všechno stejně. A je jedno jestli jde o radar, semafor, stání, pásy, .....

 26. Píše, že se chce vyhnout pokutě za zábor, já píši, že pokuta za zábor se nedává, že se jen zvyšuje cena záboru. Pořád ti mě hlava nebere, když píšeš, že zdokumentovaný přestupek kraj označí, že se nestal.

 27. Tak, nenapsal jsem ti v čem mi dal za pravdu. Třeba byl úředník idiot a udělal chybu. A když udělá úředník chybu, tak co? ....... já "vyhrál" :)
  Detaily tu psát nebudu, nejsem blázen.

 28. Zdravím, trochu oživím toto vlákno,


  věc se vyvinula následnovně - dostal jsem předvolání od magistrátu. Tudíž se chci zeptat/potvrdit si, že v souvislosti s tímto je OK odepřít vysvětlení na základě odmítnutí vypovídat, ano?


  díky všem!
  Přiložené miniatury Přiložené miniatury Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: InkedIMG-1829_LI.jpg Zobrazení: 49 Velikost: 1,55 MB   Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: IMG-1830.JPG Zobrazení: 32 Velikost: 171,4 KB  


 29. Muzes odepsat s odkazem na §60 (1), ze se omlouvas, ale odmitas podat vysvetleni, nebot by tobe nebo osobe blizke mohl vzniknout postih za prestupek a proto se nedostavis. Je to tvoje pravo.

  zabor VP nespadne pod SprDel, takze to tim nejspis skonci...

 30. Díky, chápal jsem to stejně, ale chtěl jsem se jen ujistit.

  Díky

 31. jojo, presne tak jak rika ales

Hostujeme u Server powered by TELE3