logo
25.08.2019 12:29
1
Dobrý den,
můj web má možnost nahrávat videa přímo na server, ale problém je v tom, že je nahrává bez komprese a zabírají zbytečně moc místa na disku.

Uměl by někdo na linuxu pomocí ffmpeg převádět tyto nahraná videa? Už mám příkaz jak komprimovat videa v celé složce, jen je problém s tím, že potřebuji aby se původní video smazalo a bylo nahrazeno komprimovaným se stejným názvem aby můj web rozpoznal správné video.

Sice je možné zadat přesně takový příkaz pro ffmpeg, ale je problém že to nefunguje, protože program nemůže komprimovat jeden soubor a zároveň ho přepisovat.

Takže bych potřeboval nějaký příkaz, který řekne programu ffmpeg aby prohledával určitou složku s videi a pokud se objeví nově nahrané aby ho komprimoval a staré video smazal. S tím, že se zachová přesně stejný název i formát videa, jen komprimovaný.

Děkuji za případnou pomoc, budu rád když mi napíšete soukromou zprávu a pomůžete mi s tím, za nějakou malou odměnu.

Co se právě děje na Webtrhu?

25.08.2019 20:43
2
Dobrý den, není problém napsat skript, který bude celou činnost dělat. Včetně vhodného nastavení komprese. Nevím, jak jsou videa velká, ale při převodu očekávejte velkou zátěž serveru.
25.08.2019 22:28
3
Už se mi ozval jeden pán, který na tom scriptu dělá tak snad se mu to podaří :-)
26.08.2019 12:53
4
Nejde o FFMPEG ale celkově o kompresi/zpracování jakýchkoliv souborů. Já to dělám tak, že vezmu původní soubor, a ten zpracuji jak potřebuji, jeho výslednou podobu ukládám jako soubor vedle a za to prdnu koncovku .tmp. Když se vše zpracuje jak má, tak jen starý soubor smažu a přejmenuji to.
Zjistil jsem že to má obří výhodu, jelikož když něco se podělá, původní soubor zůstane. A navíc operace, smazat + přejmenovat je v řádu několika málo ms, tak že se obávám že není ani možné se do tohodle procesu trefit v rámci nějakého stahování nebo tak.