Frontend developer externista
Stránka 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 61 až 90 z 101

Co říkáte na naše zdravotnictví?

 1. Ono je taky potreba myslet na ty doktory a sestricky, prace s lidma je narocna (nekdy zasnu, proc si dana osoba zvolila takovou praci, kdyz lidi nema rada) a kdyz pak prijde nasranej cechacek v nejlepsi forme, tak je jasny, ze se k nemu vsichni nebudou chovat vzorne.

  Takze jsme zase u toho - vsechno zacina a konci u jednotlivce.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  a proč by se nemohl mít na tu dobu dobře, stačilo nebát se práce a jít na šachtu nebo do hutí. Všichni komunisté nebyli špatní. A proč někteří v průmyslových oblastech považovali lidi ten režim za dobrý, protože se prostě měli dobře. Moc dobře ses neučil tak budeš horník/hutník. Po vyučení jsi podepsal na šachtě 10 let a nešel jsi na vojnu, dostal jsi byt, když jsi byl rozežraný vzal jsi družstevní 3+1 za 27 tis., 50 tis. byla novomanželská půjčka na 2%, 10-30 tis. jsi dostal od odborů a za to sis ho luxusně vybavil. Když jsi nechlastal a nehulil jak fabrika za 2 roky jsi měl Škodu 120. Každý víkend jsi mohl zdarma na podnikovou chatu, Chorvatsko a Soči letecky na 3 týdny s plnou penzí bylo za 900 Kč, což bylo levnější než život v Česku. O politiku se většina nezajímala, podívat se ven na západ nikoho moc nelákalo nikdo neuměl jazyky. A soudruh Mamula se výměnou za 4 pracovní soboty v roce navíc uměl postarat, aby ocelové srdce republiky nestrádalo. Byly relativně vysoké platy, vysoké důchody, výsluhy, deputáty. Tak proč by tato generace měla na tehdejší režim nadávat. Prostě měli se "relativně" dobře, nadřeli se, sice nehleděli na své zdraví, ale i horník v důchody měl mnohdy lepší kondici, než dnes polovina 30 letých ajtáků. Bohužel a to, že jinde v republice nebyl toaleťák fakt bohužel, nedovedu si představit, že by někdo horníků tehdy řekl není toaleťák. A proto sev. Morava pořád volí komunisty a ČSSD, které pamatovali a bude tomu tak, dokud ti důchodci neumřou.
  Já to chápu a napsal jsi to přesně. Horníci sice byla elita, ale ni běžným jednotlivcům se nežilo špatně, pokud se nějak neznelíbili systému. Stejně dobře si žije i lidem např. KLDR, nebo za Hitlera. O tom žádná.
  To ale ovšem není nic, co by nějak omlouvalo zločinnost systému. Ono teoreticky, kdyby se jednalo po počítačový model bez vlivu člověka, tak by třeba komunismus klidně mohl být použitelný model pro společnost. Kdyby každý dělal co má, dělal to dobrovolně, nekradl .....
  Jenže toho není v reále možné nijak dosáhnout, než silnými represemi.
  Celý svět je o svého vzniku založen na soutěži. Lepší přežije, slabší končí a to má za následek pokrok. To je opak komunismu a proto není možné jeho dlouhodobé udržení.

 4. Citace Původně odeslal Martin Kejzlar Zobrazit příspěvek
  Celý svět je o svého vzniku založen na soutěži. Lepší přežije, slabší končí a to má za následek pokrok. To je opak komunismu a proto není možné jeho dlouhodobé udržení.
  Trošku kec, nemyslíš? Tohle je převracení darwinovi teorie, které často slýchávám, ve stylu "silnější přežije". Darwinova teorie je ovšem jiná, říká že "přizpůsobivější vnějším podmínkám" přežije! A to je rozdíl!

  Strašně se ty věci mění. Když já začínal v IT, tak jsme byly outsideři, "ti divní". Dneska nám píší mladé holky na LinkedIn a doufaj, že nás přetáhnou, jak se ta doba mění, že! A za 10 let to může zase klidně být jinak...

  Nejúspěšnější jsou ti, co po pádu komunismu rychle přehodili kabát a přizpůsobili se nové situaci.

  ---------- Příspěvek doplněn 30.04.2019 v 23:46 ----------

  Jinak já dneska ty lidi nechápu. Oni chodí o protestují proti Babišovi, fakt to nechápu. Babiš je přesně příklad člověka, který s pádem komunismu jen rychle přehodil kabát a přizpůsobil se situaci. Jak vlezl do politiky, pochopil jak to funguje a ujal se moci. Velmi schopný člověk.

  Ve společnosti panuje jisté přesvědčení, že když na Babiše něco vyhrabou, že se tu něco změní. Fakt jsou ti lidi tak hloupí? Tady přece vůbec nejde o Babiše, on jen slibuje a dělá věci, co po něm chtějí jeho voliči = dej prachy do důchodů, moc se v ničem nehrabej a zachovej status quo, po nás ať je potopa.

  Babiš je opravdu na 100% zástupce lidu a jeho voličů. Když tam nebude on, tak se k moci na tuty dostane někdo jiný, kdo udělá úplně to samé. Nevím kde ti odpůrci Babiše vyhrabali to, že když se ho zbaví, tak tam najednou nastoupí liberální pravicová vláda, která se zasadí o minimální stát, to je přeci blbost, jen se divím, že to těm lidem nedochází!

  I kdyby Babiše odsoudili, celé ANO by zaniklo, tak to nejspíše skončí tak, že do vlády se možná dostanou piráti a ČSSD, obě strany by se vyprofilovali na levo, a piráti by tu kecali každý měsíc o tom, o kolik stovek se zvýší důchod, a pražská kavárna by zase pořádala demonstrace na zbavení se pirátů a hledala špínu na Bartoše, pak by vyhrabali jednu fotku, jak si dává někde jointa, označili by ho za feťáka, vyvěsili by plakáty "Nechceme feťáka premiérem" a jelo by se od znova to samé, divím se, že to ještě ta pražská kavárna neprokoukla, že je šumák, kdo je u koryt, protože k volbám furt chodí ti samí idioti a hlavní volební skupina, která navíc sílí, jsou důchodci, a tak jediné volební téma je, o kolik se zvýší důchody.

  Principiálně si myslím, že ve společnosti se za 1.000 let nic důležitého nezměnilo. Furt platí to, že musíš posluhovat tomu, kdo je zrovna u koryt, atd... Jak tu někdo psal, že za komunismu by se měl stejně dobře, to je podle mě dobrý přístup. Já když si lůza odhlasuje komunismus, tak budu první kdo si půjde pro červenou knížku a budu psát ódy na stalina a mezi tím si budu stavět svojí vilku a srát na lůzu. Nechápu co je na tom špatného. Myslet si člověk může co chce, ale hlavní je se přizpůsobit se situaci, vůbec nemám osobní problém s tím, že to tak je.

  A jestli byl Babiš člen STB, já ho za to neodsuzuji, taková byla doba. Přesně jak je to tu napsáno, horníci to podporovali, a spousta lidí dole to chtěla, Babiš podle mě jen využil příležitosti, ale veskrze pochybuji, že by tomu režimu sám věřil, prostě jen žil v aktuální době, nijak to nepodporoval, jen to využíval ve svůj prospěch. Přesně takovíhle lidé mají největší úspěch.

 5. Tak timhle si ale okecas i vrazdu, zejo, proste byla zla doba, tak se kradlo a rabovalo, kdyz to delali ostatni, bylo to prece v poradku, ne?

  Proto se rika, ze je to tu v prdeli, kdyz delame ze zlodeju a lharu hrdiny a vzor uspechu…

 6. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Tak timhle si ale okecas i vrazdu, zejo, proste byla zla doba, tak se kradlo a rabovalo, kdyz to delali ostatni, bylo to prece v poradku, ne?

  Proto se rika, ze je to tu v prdeli, kdyz delame ze zlodeju a lharu hrdiny a vzor uspechu…
  Úplně jsi nepochopil pointu mého příběhu, a ta není ta, že Babiš je vzor, ale že když tam nebude on, bude tam někdo jiný, bleděmodrý, protože plebs ho tam zvolí. Jako vzor si často bereme lidi, které jsme celý život pronásledovali, které jsme zabili, atd. Kopernik, Kristus atd. Proč? Jestli sám chceš být vzor a jet podle přísných morálních zásad, zkus si to na týden na sobě, uvidíš co s tebou společnost udělá...

 7. Jasne, ja nerikam, ze by to byla bez nej buhvijaka zmena, narazel jsem na to omlouvani nemoralniho/nelegalniho jednani tvrzenim, ze “takova byla doba”.

  Jinak se mnou spolecnost nic nedela, ja si ziju svoje, jedu podle jedny zasady, kterou kdyby se lidi ridili, hned by bylo lip, rika se ji zlate pravidlo:

  “Jak chces aby se lidi chovali k tobe, tak se chovej k nim.”

  Takhle jednoduchy to je.

 8. Příklad totální absurdity: Praha, která neví, co s penězi, nemá jediný svůj špitál.

  Menší a výrazně chudší města investují obří prostředky do svých nemocnic. Pražákům cvaká stát.

  Celý řetěz je silný jako nejslabší článek. Je hezké, že zahraniční odborníci velebí naše zdravotnictví. Míň hezké je, že jim je prezentováno jen to hezké.

 9. ekosystém vytváří vůdce a ekosystém je mnohdy zlikviduje, pak je na každém jednotlivci jestli si zvolí roli mučedníka, nosiče vody, nebo parazitující krysy. Problém Babiše je to, že neví co vlastně v tom ekosystému je: chvíli je mučedník, chvíli vůdce a mnohdy se za svůj život choval jako krysa (např. když donášel stébákům), nyní lavíruje mezi mučedníkem a vůdcem. Boužel pro něj mu ekosystém nedává v krátkém čase na výběr, ale takhle to známe z dějin u mnoha výjmečných lidí (což Babiš bezesporu je). Někomu to vyšlo jiný padl až na dno. Je potřeba si připomenout, že pár pokusů tu bylo a ty systém upozadil (někdo dopadl dobře někdo hůře) Babiš vylezl snad do nejvyššího levelu a teď se od něj očekává velké rozhodnutí (čin). Když ho neudělá přijde o všechno a možná i Moniku. Je to jediný z těch krys kterému fandím, asi proto, že je pravda, e po něm by to vedl zase nějaký Franta z kavárny.

 10. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Jasne, ja nerikam, ze by to byla bez nej buhvijaka zmena, narazel jsem na to omlouvani nemoralniho/nelegalniho jednani tvrzenim, ze “takova byla doba”.
  Jenomže právě ta morálka i legalita dost souvisí s dobou, za 2. světové bylo morální a legální zabít žida.

  Vem si jak funguje společnost. Dole je nějaká lůza (ovce), kteří něco chtějí, ale odmítají převzít zodpovědnost za své činy. Pak tu máš vychytralé jedince, kteří za to převezmou zodpovědnost (Babiš), a realizují to co ovce chtějí. Nakonec tu máš pár chytrých jedinců, a ty zase celá společnost odrbává.

  Ty se musíš někam zařadit. Chtělo by to trošku znalostí sociologie.

 11. Ja se nikam zaradit nemusim, chtelo by to trochu znalosti zivota a svobody.

  Ani ve snu si netroufam odhadovat, jak bych se zachoval za nacistu a komancu, jsem srab, takze bych asi neschovaval doma Frankovou, ale pises nesmysly, prave luza vetsinou stala za revolucema, zkus trochu historie.

 12. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Ja se nikam zaradit nemusim, chtelo by to trochu znalosti zivota a svobody.

  Ani ve snu si netroufam odhadovat, jak bych se zachoval za nacistu a komancu, jsem srab, takze bych asi neschovaval doma Frankovou, ale pises nesmysly, prave luza vetsinou stala za revolucema, zkus trochu historie.
  samotná lúza nikdy žádnou revoluci sama nezrealizovala, vždycky tam byl nějaký jedinec s vyšším IQ, motivován nějakou ideologií, který tu masu doslova "použil". Tak jako Andrej používá "své" ovce. Ale má je pěkně rozdělené: socky a důchodci a funkcionáři ANO-,ti se hezky doplňují +jeho finanční síla, takřka neomezená, no a když použije tento koktail, tak je v podstatě nezesaditelný. To jsou všecno triky, které mu byly částečně předány z titulu jeho původu (otec Štefan Babiš byl komunistický intrikán, dostal za komančů 10 let natvrdo a vyvázl díky amnestii) a to jeho zahraniční angažmá za bolševika byla v podstatě škola zahraničního agenta se zaměřením na byznis. Výsledkem je že je to seběvědomí člověk, který se nezalekle a tuto bitvu vyhrál už dávno než začala, nemá soupeře- jen Švejky, Cimrmanny a kavárnu s velmi malou palebnou silou. Ty ostatní si už dávno ekonomicky zavázal.

 13. Ve Střešovicích např. si nemůžu stěžovat, oddělení a tým primáře Říhy naprosto super, odborníci, příjemní lidé, vybavení nemocnice na jedničku. Ale osobně jsem zažil i opačný dojmy, když mě přivezli s krvácením do mozku na Vinohrady, na JIPce supr (dle hodnocení mojí rodiny, já byl mimo tak nevim) ale na normálním pokoji, humus, prochcaný stropy, voloupaný zdi, personal ignoranti nepříjemný.

 14. rooibosman: Hele já jsem býval vždycky hodný a naivní, a taky to roky hodně měním, díky tomu, jak se chovaj lidi kolem mě, se hodně učím, hlavně třeba i z práce z korporátu. Nechci lidi moc soudit, každý je tak trošku produktem svého okolí, vidím to dost na sobě.

  Uvedu příklad, můžete tu očerňovat Babiše nebo Davida Ratha, že lžou a zapírají. Ale já třeba jsem byl člověk na škole, kdo reagoval na slovo "kdo se přizná, tomu se nic nestane" a skončil jsem s dvojkou z chování, takovéto věci si člověk prostě zapamatuje, jak ta společnost má přístup k jedinci, a dneska bych taky třeba lhal a zapíral co to jde, protože tak nějak vím, že společnost si to dnes žádá.

 15. Budu se opakovat, ale pak se div, že je to tu tak v prdeli, když seš se chováš takhle.
  To je fakt smutný.

 16. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Budu se opakovat, ale pak se div, že je to tu tak v prdeli, když seš se chováš takhle.
  To je fakt smutný.
  Nemyslím si, že kdyby se lidi chovali jako já, že by to tu bylo špatné. Já nejsem pokrytec jako hodně lidí, kteří chtějí aby politici brali co nejméně, nejlíp zadarmo jednali ve veřejném zájmu, ale ti lidé co tohle tvrdí sami pro společnost udělaj hovno.

  Já osobně jsem proto, ať poslanec bere milión měsíčně, ale chci výsledky, jako fakt výsledky! Ne jenom hašteření o ideálech.

 17. Citace Původně odeslal bart28 Zobrazit příspěvek
  Já osobně jsem proto, ať poslanec bere milión měsíčně, ale chci výsledky, jako fakt výsledky! Ne jenom hašteření o ideálech.
  Háček je v tom, že to co jsou pro vás výsledky může být pro někoho jiného něco za co by dotyčného politika nejradši nakopali do zadku.

  Demokracie není vůbec ideální. Můžeme tu mít 51% lidu, který přehlasuje a tudiž vládne 49% lidu, kteří můžou mít absolutně opačné názory, což mi nepřijde vůbec správné. Bohužel nic lepšího, zde nemáme a proto jsem zastánce liberalismu, že bychom měli mít, co nejmenší právní systém pro udržení společnosti a vše ostatní by měl stát nechat na lidech, protože jak jsem řekl, k čemu máme demokracii když ve finále je to zase totalitní režim většiny nad menšinou.

  Ještě bych rád uvedl proč nemám já a většina lidí v mém okolí rádo Babiše. Není to protože údajně zbohatl na podvodech a byl v STB apod. Ale protože právě on je teď největší tvůrce nových zákazů, omezení a jiných omezování ekonomické svobody. Za poslední roky ekonomická svoboda v ČR padla v globáním idexu o tolik příček... Jen se strachuju a očekávám kdy přijde na řadu osobní svoboda... nicméně na tu osobní tu máme zase totalitu z EU.

 18. rozhodně se posunulo v před technicky
  personálně naopak do minulosti

  v čekárnách sedíš jak kkt a čekáš čekáš a čekáš
  v případu, že nemáš známé jako v letech dávno minulých :)

  škoda, že se nedá zaplatit legálně za to, že jdeš hned na řadu, prože když se objednáš stejně čekáš jak trubka

 19. Citace Původně odeslal vikin Zobrazit příspěvek
  rozhodně se posunulo v před technicky
  personálně naopak do minulosti

  v čekárnách sedíš jak kkt a čekáš čekáš a čekáš
  v případu, že nemáš známé jako v letech dávno minulých :)

  škoda, že se nedá zaplatit legálně za to, že jdeš hned na řadu, prože když se objednáš stejně čekáš jak trubka
  Jak tu někdo psal na začátku, nikdo vám toho konkrétního lékaře nenutí, já osobně mám lékaře, takové kde se objednávám na týdny dopředu, nicméně když se na 10:00 objednám, tak neexistuje abych před sebou pouštěl x lidí a čekal :)

 20. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Jak tu někdo psal na začátku, nikdo vám toho konkrétního lékaře nenutí, já osobně mám lékaře, takové kde se objednávám na týdny dopředu, nicméně když se na 10:00 objednám, tak neexistuje abych před sebou pouštěl x lidí a čekal :)
  Do jiste miry mas pravdu, do jiste nemas. Protoze situace co popisujes, muze byt treba na ocnim. Jenze z osobni zkusenosti vim, ze ne na kardiologii. Tam mam jit sice na radu v 10 a v tu chvili se tam sotva nekdo dobelha, ze nemuze dychat a boli ho na hrudi. A ten doktor ho tam z principu nemuze nechat cekat.

  A tzv. akutky jsou proste uprednosteny v mnoha dalsich oborech. A hned tu mame pul hodinky v cekarne. K tomu je clovek slusny, dava si par minut k dobru, takze dorazim o 10 minut drive a uz je z toho cekani 40 minut :)

 21. Citace Původně odeslal musil.david Zobrazit příspěvek
  Do jiste miry mas pravdu, do jiste nemas. Protoze situace co popisujes, muze byt treba na ocnim. Jenze z osobni zkusenosti vim, ze ne na kardiologii. Tam mam jit sice na radu v 10 a v tu chvili se tam sotva nekdo dobelha, ze nemuze dychat a boli ho na hrudi. A ten doktor ho tam z principu nemuze nechat cekat.

  A tzv. akutky jsou proste uprednosteny v mnoha dalsich oborech. A hned tu mame pul hodinky v cekarne. K tomu je clovek slusny, dava si par minut k dobru, takze dorazim o 10 minut drive a uz je z toho cekani 40 minut :)
  Hele, myslím, že doktor není pohotovost a třeba co jsem si platil nadstandardní zdravotní péči, tak na to i upozorňovali předem, že když máš pohotovostní stav, máš si zavolat záchranku.

  A samozřejmě, mám třeba svého doktora, a občas se stane, že má prostě něco důležitého, někdo se déle zdrží atd., ale nemůže z toho být zvyklost! Když tam chodím jednou měsíčně na kontrolu, a stane se mu to jednou za rok, tak ok, ale když tam 3x jdu, a stane se mu to 3x, tak je někde chyba, a doktora měním.

  Měl jsem třeba kožní, a ta běžně dělala to, že si zvala 3 lidi na stejný čas, tak u mě skončila. Nebo jsem měl obvoďáka, a ten nebral telefony (jako nikdy), skončil. Jako v dnešní době, alespoň v Praze si člověk na hlavu srát nechat nemusí.

  ---------- Příspěvek doplněn 02.05.2019 v 21:40 ----------

  Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Ještě bych rád uvedl proč nemám já a většina lidí v mém okolí rádo Babiše. Není to protože údajně zbohatl na podvodech a byl v STB apod. Ale protože právě on je teď největší tvůrce nových zákazů, omezení a jiných omezování ekonomické svobody. Za poslední roky ekonomická svoboda v ČR padla v globáním idexu o tolik příček... Jen se strachuju a očekávám kdy přijde na řadu osobní svoboda... nicméně na tu osobní tu máme zase totalitu z EU.
  Hele nejsem schopný posoudit, mě se za poslední roky životní úroveň značně zvýšila, ale je to souhra různých okolností, a co se týká ekonomické svobody, ve výsledku jsem na tom mnohem lépe, dokonce se více v IT rozvinuli příležitosti na kontrakty, více se rozvinuli možnosti práce z domova atd., subjektivně u sebe pozoruji zlepšení a to poměrně značné.

  Jinak co se týká svobody, to je složité, lidi od pádu komunismu strašně zdivočeli, dneska když někoho pořádně neplácneš přes prsty, tak na vše kašle a je bezohledný. Osobně jsem velkým přívržencem toho, aby ohleduplné a legální chování bylo podporováno a bezohledné potlačováno. Nerad bych tu měl takovou svobodu jako na Ukrajině, ale je to asi věc pohledu. Ostatně, jestli chceš svobodu, nikdo ti nebrání žít na ukrajině, tam je to mnohem svobodnější, ale za jakou cenu!

 22. Také pracuji v IT a plat se mi za poslední roky hodně zvýšil. Stále někdo otravuje s nabídkami práce, práci z domova si bere více lidí než dříve, to ale možná také souvisí se stále většími kolonami v Praze a okolí.
  Omezování svobody pozoruji. To co si třeba dovolili v české sodě by si již dnes nikdo nedovolil. Příklad jak vypere Žilková cikáně, po vyprání se objeví bílé dítě a Źilková nadšeně říká, že dítě je bílé a čisté. Vadí mi, že se již nemůžou říkat některé vtipy. FB maže příspěvky a banuje lidi za fakta, která by teoreticky mohla někoho urazit. Klausovi zabanovali účet jen za to, že napsal, že existují 2 pohlaví, apod... Témata, o kterých se nebude moci, bavit bude bohužel přibývat. Neziskovky musí proti něčemu bojovat, aby vykázaly činnost.
  Platy v IT jsou dobré také proto, protože programátory dělají v podstatě jen běloši, východní asiaté a pár Indů(většina Indů je neschopných ale najdou se světlé vyjímky). Mezi novými obyvateli Evropy, kteří přicházejí z Afriky nebo Asie programátoři nejsou. Nejde jim to ani je to nebaví. Není to jen otázkou vzdělání, ale také nižším vrozeným intelektem. V Číně, ve velkých městech už mají stejné platy jako u nás. Lidí schopných programovat bude vlivem nízké porodnosti ubývat a naopak bude přibývat lidí neschopných programovat. Chytrých lidí ubývá a hloupých přibývá. I to je důvod rozevírání nůžek mezi chudými a bohatými. Chudí přicházejí na západ a na pracovním trhu konkurují místním chudým nejenom v oblasti zaměstnání, ale i v oblasti bydlení. Chudí dostanou v práci díky velké konkurenci menší plat a následně musí vynaložit více na nájem, protože bytů je vlivem migrace nedostatek.

 23. Citace Původně odeslal PetrVomacka Zobrazit příspěvek
  Omezování svobody pozoruji. To co si třeba dovolili v české sodě by si již dnes nikdo nedovolil. Příklad jak vypere Žilková cikáně, po vyprání se objeví bílé dítě a Źilková nadšeně říká, že dítě je bílé a čisté..
  O tom přesně svoboda je :-) Taky už se třeba nemůžou mlátit ženský, což bylo v minulosti taky normální. Kam to ten svět spěje.

 24. Citace Původně odeslal Martin Kejzlar Zobrazit příspěvek
  O tom přesně svoboda je :-) Taky už se třeba nemůžou mlátit ženský, což bylo v minulosti taky normální. Kam to ten svět spěje.
  taky mi to trochu prijde jako kdyz si stary chlapci v americe stezujou, ze uz dneska nemuzou placat zensky po zadku a rikat jim zlaticko... :D

 25. Citace Původně odeslal Martin Kejzlar Zobrazit příspěvek
  O tom přesně svoboda je :-) Taky už se třeba nemůžou mlátit ženský, což bylo v minulosti taky normální. Kam to ten svět spěje.
  Je dost podstatný rozdíl mezi tím někoho fyzicky mlátit a dělat si z někoho legraci. K té svobodě slova. Například nesnáším Justina Biebera, vyvolává ve mne nenávist. Byl bych rád, kdyby se nehrál v rádiích a jeho písničky byly navždy zapomenuty. Nicméně respektuji svobodu slova a nepožaduji jeho zákaz, prostě to musím zkousnout. Podobně jako nemám rád Justina Biebera, tak v určité malé části populace vyvolává nenávist, pokud si někdo dělá legraci z menšin. Místo toho, aby se vtipům zasmáli nebo to jako já zkousli, tak požadují i od ostatních, aby si nemohli dělat legraci. Současná demokracie byla založena na svobodě slova, všechny totality vždy omezovali svobodu slova podobně jako současná západní společnost.

 26. PetrVomacka: u demokracie je jeden velky rozdil - v demokracii se to da zase zmenit. Ted proste zkousime cestu tolerance a potlacivani rasismu a uvidime jestli to k necemu bude... A kdyz nebude tak se muzeme demokraticky shodnout ze je zase v poradku byt rasisti... Ale ted proste zkousime nebyt...

 27. Citace Původně odeslal PetrVomacka Zobrazit příspěvek
  Současná demokracie byla založena na svobodě slova, všechny totality vždy omezovali svobodu slova podobně jako současná západní společnost.
  Demokracie je prakticky taky jedna z forem totalit. Názorová většina vládne názorové menšině a menšina s tím nemůže nic udělat.

 28. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Demokracie je prakticky taky jedna z forem totalit. Názorová většina vládne názorové menšině a menšina s tím nemůže nic udělat.
  Muze, muze presvedcit tu druhou pulku, ze jejich cesta je lepsi, ale to chce proste trochu umu a komunikace a vzajemneho pochopeni... A podivej se do spolecnosti, vsichni na sebe jen stekaji urazky a kontruktivni diskuse prakticky neexistuje, touha o pochopeni druhych prakticky neni... A za to si ale muzou lidi sami... to neni chyba systemu, ze misto diskuse se vedou hadky...

 29. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Demokracie je prakticky taky jedna z forem totalit. Názorová většina vládne názorové menšině a menšina s tím nemůže nic udělat.
  Ale může, však se podivej na vzsetup Babiše, to je typickej příklad toho, kolik toho menšina dokáže podělat.

 30. Já nevím, co mají všichni za problém. Já rasistickej a jakkoliv jinak morbidní humor nejtěžšího kalibru používám naprosto běžně. Myslím si, že humor nemá hranice. A taky žádné hranice nepociťuju. Žádná se mě ještě nikdy nedotkla. Samozřejmě, tenhle humor používám mezi přáteli, s lidmi, u kterých vím, že jim to nevadí a že se tomu taky zasmějí. Nikdy by mě nenapadlo to říkat veřejně, natož to psát někde na Facebook - nikoliv proto, že bych pociťoval jakejkoliv tlak společnosti, či cenzuru, ale čistě proto, že nejsem idiot a uvědomuju si, že ne každý má takový humor rád a že to někteří lidé mohou vnímat negativně. Nevidím žádnej rozdíl oproti situaci dnes, před pěti, deseti, nebo třeba patnácti lety. Nikdy jsem nezaznamenal jedinej požadavek, přání, nebo myšlenku, že bych neměl, nebo snad nesměl takovej humor používat. To je čistě o slušnosti, protože vím, kdy se některé věci hodí a kdy se nehodí. Stejně jako si ve vlaku nebudu pouštět fekál porno, nebo masturbovat, tak tam nebudu vykřikovat rasistické vtipy. Ale před přáteli, kteří to také mají rádi, si ten fekálek klidně pustím, zamasturbuju si a u budu jim u toho vykládat vtipy o negrech.

 31. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Muze, muze presvedcit tu druhou pulku, ze jejich cesta je lepsi
  Tohle je ten základní problém, co když moje myšlenky pro ně třeba lepší nejsou. Většině lidí například vyhovuje opak toho co chci já, co mám pak dělat? Mám prostě smůlu prostě se musím podřídit totalitnímu režimu většiny.

Hostujeme u Server powered by TELE3