Instagram.cz prodej domény
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 39 z 39

Vyber notebooku 2019

 1. Citace Původně odeslal skyppy2000 Zobrazit příspěvek
  Tak bych to udělal já, kdybych nechtěl mít počítač plný balastu a všelijakých trial serepetiček, jak to některé nejmenované i dražší značky dělají. Je ale dobré si zjistit, zda ten počítač nemá nějaké specifické programy, které slouží ke změně nastavení parametrů počítače. Jsou to aplikace, které ovládají ty knoflíky na ovládacím panelu nad klávesnicí. U SONY například se takto přepíná turboboost, zajišťuje se aktualizace ovladačů, změna různých režimů...
  Pokud je to však nějaký známější nejnovější laptop - co to je zde není uvedeno, tudíž nelze lépe poradit - pak se podívat na google, co všechno obsahuje a ty aplikace pak dodatečně stáhnout.
  Když tam ty appky, co by eventuelně sloužily k výše zmíněným věcem nebyly, pak by třeba nemuseli jít měnit ty režimy procesoru z režimu úspora na režim vysokého výkonu. To však neznamená, že to nelze změnit někde v systému. Lze, ale pro běžného uživatele je pohodlnější zmáčknout knoflík na laptopu, jít do příslušné sekce a vybrat požadovaný mód, případně přepínačem přepínat mezi módy. VAIO má například aplikaci na ovládání bluetooth a WIFI a bez této aplikace wifi nefunguje - ověřeno fakt to tam musí být.

  Takže buď na to jít jednoduše => najít údaje o počítači - nejlépe na stránkách výrobce, kde bývají uvedeny také příslušné aplikace a je k nim detailnější popis k čemu v počítači slouží a tyto aplikace si vyhledat a uložit odkazy k pozdějšímu stažení, poté stáhnut ISO windows 10 a udělat napoprvé čistou instalaci z flashdisku nebo si práci udělat (časově) složitější a provést prvotní instalaci nastavenou od výrobce a poté počítač přeinstalovat. Já jakožto zkušený uživatel bych volil tu první cestu -> nainstalovat hned na poprvé čisté Windows bez balastu, avšak pokud jsi méně pokročilý uživatel, raději proveď druhou možnost.

  Hlavně ! neformátovat recovery oddíl ! - nikdy nevíš, kdy se to může hodit. Jsou tu ,,vzácné modely", kde ne všechno je dostupné online (takový Dell Alienware) a pokud není zálohovaná instalačka té které aplikace, pak se to může velmi obtížně hledat. Člověka to naučí pak zálohy dělat hned na několik míst.
  Díky za pochopitelné příspěvky.

  Ještě mě napadlo jestli když je některý software užitečný, tak odinstalovat postupně za pochodu jen některé programy?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pokud se necítíš na provedení časově náročnější čisté instalace (Win 10 Pro s SSD do 20 minut), ať už tě k tomu vedou jakékoli důvody, udělej to, co je pro tebe jednodušší -> nainstaluj verzi od výrobce a následně odeber balast. Sice tam nějaké zbytky od toho balastu zbydou, když se to neodstraní i ve skytých složkách, ale pořád lepší než aby tam pak nedej bože něco chybělo.

 4. Vyhod disk z ntb, kup novy ssd, kup win 10pro 64bit na ebay a udelej cisty install

 5. Tak už mám nastahované téměř všechny ovladače a iso soubor, ale čistou instalaci dělat asi nakonec nebudu, protože je tam překvapivě od výrobce málo balastu a flash disk si nechám na straně až pocitím, že systém není tak svižný.

  Co mě tiží je touchpad, s ním se nedá absolutně pracovat! Koukal jsem tedy po dokovací stanici, nicméně za originál HP k mému notebooku chtějí cca 6000 Kč. Existují nějaké univerzální, které jsou levnější a máte snimi dobrou zkušenost?

  Pak by mě zajímalo jestli máte tip na dobrý disk do volného 2,5" slotu a na RAM do 2 SODIMM slotu typu DDR4? Koukal jsem a ty original od HP mi přijdou také předražené jako dock..

 6. Jak souvisí touchpad s dockem? Neřeší to spíš myš?

 7. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Jak souvisí touchpad s dockem? Neřeší to spíš myš?
  Uvazuji uz dopredu, protoze predpokladam, ze nezustanu u jedne pripojene periferie...

 8. Citace Původně odeslal streetcz Zobrazit příspěvek
  Mám návod na výběr jakékoliv kvalitní elektroniky a celkově jakéhokoliv produktu.

  1) Otevři si google a najdi si x zahraničních porovnání/testů na daný produkt. Jeden nestačí, protože může jít o placenou propagaci a výsledek nebude relevantní. Z tohoto researche si za pomoci svého mozku dokážeš najít kvalitní produkty.

  2) Pokud neumíš anglicky k bodu 1 přidej google translátor.

  3) Pokud si neschopný lenoch ptej se na subjektivní názory zde. V tom případě ignoruj moji radu a pokračuj.

  Nikdy se mi nestalo, že bych koupil jakýkoliv produkt, který by byl k hovnu :)
  Ja to nakonec asi stejne nebudu komplikovat a notebook pripojim pres hdmi k TV a dokoupim akorat bezdratovou klavesnici a mys a budu kodovat z gauce.
  Akorat co me trapi, ze kdyz se notebook zaklapne tak se vypne. Jde to nějak udelat, aby bezel I zavreny?

 9. Jde, v nastavení napájení, když klikneš na baterku.

  Vidíš? poradil jsem ti, i když to byl teda zatím asi tvůj nejslabší dotaz.

 10. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Jde, v nastavení napájení, když klikneš na baterku.

  Vidíš? poradil jsem ti, i když to byl teda zatím asi tvůj nejslabší dotaz.
  Dík za radu, takhlen se mi to libi :))

  Je to sice slabsi dotaz, ale tak hodi se mi, protoze bych ho jinak nemohl mit pripojeny pod TV, kdyz mam ve skrince pod ni uz regaly zaplnene receiverem a playstationem..

  ---------- Příspěvek doplněn 16.05.2019 v 19:11 ----------

  Tak s tou bezdratovou klavesnici vůbec nevim, co jsem tak nasel tak same all in shity nebo s predpotopnim Bluetooth 2.1 atd.

  Resil nekdo vyber bezdratove klavesnice k notebooku?

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3