Chcete si koupit Webtrh?
Zobrazují se odpovědi 1 až 12 z 12

Pronájmy - fyzická osoba - nepodnikatel

 1. Ahoj, poradí někdo, prosím? :-)

  Fyzická osoba - nepodnikatel, která pronajímá byty. Do jaké výše mohu mít roční příjem, abych nic neporušoval a nemusel si dělat IČO? Nechci něco posrat v daňovým, nebo vynechat, nebo tak, tak potřebuji jistotu a nenašel jsem to úplně 100%.

  Díky, Dave
  Naposledy upravil jerrymag : 30.03.2019 v 20:05

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Neni to omezene, z pronajmu muzes mit kolik chces.

 4. Pokud se jedna o dlouhodoby pronajem tak neomezene :) , kratkodoby ( airbnb, chaty ) je podnikani vzdy.
  Jen pozor na dph - pokud podnikate tak prijem z pronajmu se zapocitava do obratu pro dph.

 5. V podstatě si rentier, OBZP. Na pohodu.

 6. Nechci zakládat nové téma a proto se připojím s dotazem. Jako FO vlastním komerční nemovitost, kterou chci pronajímat své s.r.o. kde jsem jediným majitelem/jednatelem a zároveň mám živnost. Mám tedy nájem fakturovat jako FOP a odvést z toho daň z příjmu? Jak s.r.o. tak jako živnostník jsem plátce DPH.

  Díky

 7. Citace Původně odeslal tallpa Zobrazit příspěvek
  Nechci zakládat nové téma a proto se připojím s dotazem. Jako FO vlastním komerční nemovitost, kterou chci pronajímat své s.r.o. kde jsem jediným majitelem/jednatelem a zároveň mám živnost. Mám tedy nájem fakturovat jako FOP a odvést z toho daň z příjmu? Jak s.r.o. tak jako živnostník jsem plátce DPH.

  Díky
  A) dan z prijmu - fakturovat mužete, ale bez iča a danit dle par 9, tam je výhoda, že se Vám počíta 5 lety test pro osvbození při prodeji. Jak a kdy jste nabyl ? ( pokud FO v těch prostorách nepodniká)

  B) DPH - zde si můžete vybrat, bud osovobzeně nebo s DPH, pokud je FO plátcem tak doporučuji s DPH. Nájem je obecně osvobozen od DPH jen 2 plátci se mohou domluvit že bude podléhat dph.

 8. koupil jsem to teď na podnikatelský úvěr, který je na IČ FO, nicméně na katastru je to zapsané na FO bez IČ a nemám to vložené do podnikání (to ani nechci právě kvůli těm 5 letům)

 9. Citace Původně odeslal tallpa Zobrazit příspěvek
  koupil jsem to teď na podnikatelský úvěr, který je na IČ FO, nicméně na katastru je to zapsané na FO bez IČ a nemám to vložené do podnikání (to ani nechci právě kvůli těm 5 letům)
  A fo v budove nepodnika ?

 10. ne nepodniká, pouze vlastní

 11. Jedna vec je co mate v uverove smlouve, zda to neporusuje jeji podminky. Pokud fo v budove podnika i castecne musite budovu zaradit do obchodniho majetku jinak nemuzete v par 7 uplatnovat naklady - zejmena odpisy a uroky. ( fo osvc mate pausal nebo skutecne vydaje ?)

  Pokud bude mit sro pronajete 100 procent budovy neni nutne zarazovat budovu do om a pak nudete danit v par 9 ( do nakladu odpis a uorky atd .)

 12. jako FO doposud daním 60% paušálem, tím pádem uplatňovat náklady nebudu

  jinak pro upřesnění se jedná o komerční prostor v přízemí bytového domu, vlastním tedy tento prostor a podíl na společných prostorech, s.r.o. bude mít toto vše pronajaté

 13. Z prenajmem mozes mit koľko chces, na slovenské to je rovnaké ako v čechách

Hostujeme u Server powered by TELE3