Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 20 z 20

Prokázání odeslaného e-mailu

 1. Potřeboval bych poradit,

  jsme v právním sporu a budeme se soudit. Druhá strana tvrdí a podle mě i vytáhne papír že nám odeslali mail ohledně předání práce s přístupy do administrace. A já vím že jsem žádný mail s hesly neobdržel - trochu se obavám toho že si vytisknou papír a budou tvrdit bylo odesláno.

  Ano je to podvod , ale v dnešní době a přístupu soudům se klidně může stát že to soud bude brát jako dostatečný důkaz.

  Jde nějak prokázat, že e-mail nebyl odeslán? Tím pádem ani nebyl obdržen. Popřípadě jak se bránit? Proti tomuto jednání?

  Dekuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. jen hádám:

  zkusil bych předložit záznamy provozovatele e-mailového systému, kde ten mail nebude

  nebo ukázat, že v následující komunikaci se protistrana na mail neodvolávala, takže je jasné, že je to účelový podvrh

 4. Ze mail odesel, mozna prokazat muzou. Ale jak prokazi ze byl dorucen pokud to nebylo v ramci jejich serveru? To bych rad videl.

  Mail je jako obycejny dopis - hodis ho do schranky a doufas,, ze ho prijemce dostane

 5. tohle bývá složití a rozhodování není konstantní, ze zkušenosti z okolím vidím, že soud nepřihlíží pouze k takovým důkazům.

  Odeslaný email lze dá prokázat získáním jeho hlaviček (s message id), bohužel, tyhle informace nebývají moc dostupné. U některých email. serverů lze stáhnout odeslaný email a jeho hlavičky. Logy email. serveru jsou další místo, kde lze prokázat odeslání. Email sám o sobě je nespolehlivá a nezaručená služba, pouze odeslaný email bez dalších návazností/potvrzení nemůže být brán jako jednoznačný důkaz.

  Z tvé strany opět není jednoduché prokázat, že jsi nic nedostal, můžeš poskytnout výpis emailové schránky, logy serveru či potvrzení tvého dodavatele/správce emailu. Nejlepší by bylo, kdyby se email. našel někde v logách na cestě, případně jako zablokovaný spam filtrem třetí stranou. Vždy se tohle bude řešit a dokazovat hodně individuálně, email. není zákonem nikterak definován.

  Důležitější spíše bude následná či předcházející vaše komunikace, jak je možné, že celý spor visí na jediném emailu?

 6. prokazat, ze se neco nestalo, je trochu nemozne
  vytisknuty mail, ci log ze serveru, ktery si mohu kdykoliv upravit dle libosti, nemuze byt prukazny
  prukazne doruceni Vam je, kdyz Vam to dojde datovkou, dopisem do vlastnich rukou a podobne


  ze neco bylo/nebylo odeslano mailem (maji to v odeslane), neni podstatne - podstatne je pro ne prokazat, ze Vam to bylo doruceno ;-)
  mail (predpokladam bez digi podpisu) se da lehce podvrhnout

 7. E-mail nie je zarucena sluzba, takze v pripadnom sudnom spore moze posluzit odoslany e-mail maximalne ako vtip na odlahcenie atmosfery.

 8. Vytlac si prazdny papier ako dokaz, ze ti nic nedoslo :D ak oni chcu tlacit email, ktory mozno neposlali

 9. Protistrana tvrdí že nám byl předán projekt včetně přístupu do administrace a na tom se chtějí hájit - je to jejich jediná možnost jak teoreticky vyhrát spor.
  Realita je ta ze něco nahráli na server , ale script není dodržen podle zadání a je nefunkční.

  Samozřejmě ze už vše jede v rovině právní a advokát mě upozornil ze spor ohledně chyb v dile nemá cenu ani zahajovat.

  My víme ze dokumentace a provedení je úplně jinde. A přední díla neproběhlo ani přístupy do administrace nebyli předány.

  Spor je samozřejmě o zalohu plus zisk

 10. Kdysi se mi stala podobná věc. Poslal jsem mail, a pak na mě šli s tím, že jim nic nepřišlo. Jelikož jsem měl placené emailové řešení od třetí strany, tak jsem si vyžadal logy a poslal. Následně stáhli ocas.

  Pointa je, že stačí vytáhnout logy (před filtrem, pač někdy se to zahodí) a argumentovat. Max to bude tvrzení proti tvrzení a tam už to bude o tom, kdo má lepší právníka.

 11. Citace Původně odeslal Tomve Zobrazit příspěvek
  Kdysi se mi stala podobná věc. Poslal jsem mail, a pak na mě šli s tím, že jim nic nepřišlo. Jelikož jsem měl placené emailové řešení od třetí strany, tak jsem si vyžadal logy a poslal. Následně stáhli ocas.

  Pointa je, že stačí vytáhnout logy (před filtrem, pač někdy se to zahodí) a argumentovat. Max to bude tvrzení proti tvrzení a tam už to bude o tom, kdo má lepší právníka.
  Otázka je jak z gsuite budu tahat logy?

 12. i mimo online svět potřebuji mít na předávku potvrzení druhé strany, těžko někde složím z kamionu zboží, pořídím si jeho fotku a pak budu tvrdit, že jsem ho předal. Stejně tak slouží někdy doručenka u dopisů, email. nic takového nemá, pouze datová schránka nese s sebou určité záruky.

  Pokud nemají tvoje přímé či nepřímé potvrzení a jediný důkaz je odeslaný email, ze zkušenosti to nevidím, že by to jako důkaz mohlo posloužit. Z tvoji strany není jak dokázat nepřijetí.

 13. Citace Původně odeslal Hagen Zobrazit příspěvek
  Otázka je jak z gsuite budu tahat logy?
  Co toto? https://support.google.com/a/answer/2618874?hl=en

 14. Citace Původně odeslal Tomve Zobrazit příspěvek
  To by mohlo jit díky

 15. Citace Původně odeslal Hagen Zobrazit příspěvek
  Protistrana tvrdí že nám byl předán projekt včetně přístupu do administrace a na tom se chtějí hájit - je to jejich jediná možnost jak teoreticky vyhrát spor.
  Realita je ta ze něco nahráli na server , ale script není dodržen podle zadání a je nefunkční.

  Samozřejmě ze už vše jede v rovině právní a advokát mě upozornil ze spor ohledně chyb v dile nemá cenu ani zahajovat.

  My víme ze dokumentace a provedení je úplně jinde. A přední díla neproběhlo ani přístupy do administrace nebyli předány.

  Spor je samozřejmě o zalohu plus zisk
  Takže vy tvrdíte, že vám dílo nebylo včas předáno, jo?

 16. Citace Původně odeslal red.med Zobrazit příspěvek
  Takže vy tvrdíte, že vám dílo nebylo včas předáno, jo?
  Ehm 5 měsíců po termínu dodání ... To mluví za vše... a 4 měsíce jen kecy a kecy

 17. Strana ktora poda zalobu, bude musiet vsetko dokazovat. Ak chce protistrana podat zalobu, nebal by som sa.
  Chce to len dobreho pravnika.

 18. Jak píše misikkubik nademnou.

  Snad ještě žijeme ve státě, kde se prokazuje vina a ne, kde musíme prokazovat svou nevinu, ne?

  Logicky oni musí dokázat, že jste něco obdržel a dokud to neprokážou, což v případě emailu asi nikdy, tak vy můžete houpat nohama.

 19. pokud ale ta žaloba není z druhé strany, protože třeba tady tázající za něco zaplatil zálohu a nedostal to, soudí se třeba teď o tu zálohu.

  Prokazovat, že jsem něco nedostal je oříšek a v praxi právě vídám, že se spoléhá naopak na průkaznost důkazů o doručení/převzetí druhou stranou. Podobných sporů je kolem mě hodně, zpravidla jakýkoliv obchodní spor u SW vývoje končí dokazování, kdy vlastně došlo k převzetí.

 20. Ja som toto riešil tiež, nič menej, u mňa išlo na súde o viac vecí v dokazovaní než len email, v podstate o dátume kedy bolo dielo odovzdané a email s prístupmi ako vo vašom prípade sa neriešilo, pretože bolo dielo (online foto galéria) na mojom serveri, ako napríklad dodanie podkladov dodávateľovi (to bol bohužiaľ nevydarený manéver), na koľko percent bolo dielo hotové v čase podania návrhu od advokáta, a podobne.

 21. Možná OT, ale ve smlouvě máte popsáno jak si předáte přístupy? A bylo to dodrženo?

Hostujeme u Server powered by TELE3