Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Jak, v čem to spáchat?

 1. .
  Přiložené miniatury Přiložené miniatury Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: Mapa.png Zobrazení: 834 Velikost: 178,2 KB   Klikněte na obrázek pro plnou velikost Název: teplý týnec.jpg Zobrazení: 838 Velikost: 231,1 KB  

  Naposledy upravil worms : 23.09.2018 v 17:31

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. No, pokud neumíš lineární perspektivu a neumíš ty věci nakreslit v podobné podobě na papír, tak to digitálně asi nedáš. Jinak první obrázek vypadá na pixel art, druhý je vektorový, takže to jsou dva velmi odlišné styly. Pixel art je mnohem těžší a dělá se tradičně v bitmapě, takže třeba ve Photoshopu, Gimpu, ale není výjimkou, že ho lidé dělají i v malování. :) A druhý vektorový obrázek pak třeba v Illustratoru, InkScape (ale bude to tam bolet), Corelu či Affinity.

 4. Jde to od malování ve Windows přes Gimp a Inkscape až po Corel a Photosop. Ale vzhledem ke způsobu položení dotazu předpokládám, že nemáte ani základy. Pokud se u toho budete učit, tak to může trvat týden i rok práce. Pro zkušeného grafika, který samozřejmě ví v čem to tvořit to může být práce na tři, čtyři hodiny v závislosti na zručnosti a zkušenosti. Pokud netoužíte stát se grafikem a jde vám jen o jeden obrázek, tak se vyplatí to někomu zadat.

 5. Tři čtyři hodiny? :) Obojí je tak na 10 za předpokladu, že už je to naskicované a jen se to vektorizuje / pixelizuje. Ono se to nezdá, ale ten čas při kreativní práci utíká fakt rychle. Nehledě na to, že tak 70 % času padne na experimentování, protože v digitále vypadá vždy vše jinak, než v hlavě či na papíře, takže člověk musí zkoušet různé barvy, tvary, velikosti, dokud nedojde k tomu, co funguje. Na první dobrou to neudělá ani člověk s 20+letou praxí, to experimentování k tomu zkrátka patří.

 6. Citace Původně odeslal lVlorf3us Zobrazit příspěvek
  Tři čtyři hodiny? :) Obojí je tak na 10 za předpokladu, že už je to naskicované a jen se to vektorizuje / pixelizuje. Ono se to nezdá, ale ten čas při kreativní práci utíká fakt rychle. Nehledě na to, že tak 70 % času padne na experimentování, protože v digitále vypadá vždy vše jinak, než v hlavě či na papíře, takže člověk musí zkoušet různé barvy, tvary, velikosti, dokud nedojde k tomu, co funguje. Na první dobrou to neudělá ani člověk s 20+letou praxí, to experimentování k tomu zkrátka patří.
  S komunikací o obsahu obrázku, schvalováním od klienta a s řadou úprav to může eventuálně opravdu zabrat i 20 hodin. Převést bitmapový obrázek do vektorů a vyplnit barvou je do hodiny. Něco jiného je kreativní vymyšlení myšlenky obrázku. Každopádně do 20 hodin mám vymyšlený a navržený celý graficky originální e-shop i se všemi podstránkami. Zase neblázněte, že obrázek z předlohy by zabral to samé, jako vymyšlení celého e-shopu. Věc jiná je, zda to bude opravdu líbivé pro většinu, ale to je o talentu, ne času strávené prací.

  Rozhodně čas strávený teprve učením se malovat na počítači může zabrat od stovky hodin až po klidně tisícovku hodin a možná i déle. To se odhadnout nedá, záleží na talentu. Můj syn jako první obrázek ve Adobe nakreslil rozsahem podobně náročný obrázek za zhruba 3 dny práce v deseti letech. Dlužno dodat, že s mojí vydatnou pomocí, kdy jsem mu říkal jakými nástroji, jakým způsobem a čeho se vyvarovat. S učitelem za zády je to o úplně něčem jiném, než systém pokus omyl max. s YouTube návody.

 7. Do hodiny? :) Stáhněte si ten druhý obrázek (ten Teplý Týnec, čtu-li dobře), přes nějaký snímač natočte, jak ho zvektorizujete do hodiny a pokud to fakt dáte, pošlu vám litr. Jakože čestný grafický slovo. Klidně na fakturu.

  Jak říkám, ono se to nezdá ale kdejaká blbost zabere X hodin. Přo příklad, vektorizace tohoto loga (cca v 1/3 té prezentace) mi zabrala nějaké 2 hodiny. Skicu jsem měl, ale hrál jsem si s vyvažováním kotevních bodů, čitelností v menší velikosti atd. Pak jsem to tedy znovu vytiskl, dokreslil tužkou nějaké detaily a znovu naskenoval a znovu vektorizoval (další asi 2 hodiny). A to si myslím, že jsem v Illustratoru dost rychlý (zejména s Astute pluginama, které mi zrychlují práci tak o 40 %).

  Sám to občas nechápu. Řeknu si, že připravím jednoduchou prezentaci pro klienta a subjektivně odhadnu, že to musí být hotové do hodiny. Tak začnu a najednou koukám, 2 nebo 3 hodiny pryč a já to stále nemám hotové a to jedu jak drak..

  Samozřejmě každý pracujeme jinak rychle a je možné, že to fakt za hodinu dáte, ale z osobní zkušenosti a zkušenosti ilustrátorů, které znám, nevěřím, že je to možné. Proto opakuji a myslím vážně to, že nahrajete-li mi postup, jak to překreslíte do hodiny, máte ode mě 1000 Kč. Abych namotivoval více, tak za každých 10 minut další stovka navíc, tzn 50 minut = 1100, 40 minut = 1200, 30 minut = 1300 atd.

  Nemusí to být, pochopitelně, úplně na pixel stejné, ono by to ani nešlo, základní obrázek není v tak vysokém rozlišení, tudíž to není zrovna ideální předloha. Každopádně pokud bych měl obrázky překrýt, mělo by to +- sedět a měly by tam být všechny tvary, které jsou v předloze..

  Vlastně, klidně z toho udělejme veřejnou soutěž. :) Zúčastnit se může kdokoliv. První kdo pošle takové video na můj mail (v profilu), vyhrává. Nemám problém ty peníze dát, protože pokud mi někdo ukáže způsob, jak toho jde tak rychle dosáhnout, tak to mě samotného hodně posune. PS. automatickou vektorizaci pochopitelně neberu, jde mi o ruční práci.
  Naposledy upravil lVlorf3us : 21.07.2018 v 09:55

 8. Citace Původně odeslal Tomáš Herout Zobrazit příspěvek
  Každopádně do 20 hodin mám vymyšlený a navržený celý graficky originální e-shop i se všemi podstránkami. Zase neblázněte, že obrázek z předlohy by zabral to samé, jako vymyšlení celého e-shopu. Věc jiná je, zda to bude opravdu líbivé pro většinu, ale to je o talentu, ne času strávené prací.
  Tomáši, na míru připravený návrh e-shopu, splňující určité základní podmínky kvality, netrvá 20 hodin. O tom se nemá smysl bavit. Je možné vytvořit e-shop do 20 hodin, dokonce si myslím, že takový e-shop může být velice dobrý, pokud člověk ví co dělá a sáhne po kvalitní, vyhovující šabloně, kterou následně vhodně upraví, aby splňovala určité potřeby.

  Ale říkat někomu, aby se krotil a následně od boku vypálit takovou bombu o 20 hodinách vás nestaví do nejlepšího světla. Kvalitní grafické návrhy e-shopů se nevytváří za 20 hodin.

 9. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  ... pokud člověk ví co dělá a sáhne po kvalitní, vyhovující šabloně, kterou následně vhodně upraví, aby splňovala určité potřeby.
  Sáhnout po kvalitní šabloně? Sáhnout po šabloně znamená udělat nějaký průměrný web nebo e-shop. Já se bavil se o vytvoření originálního grafického návrhu na míru. O žádné šabloně. Šablony ať používají amatéři a poloprofesionálové.

  Pouhé zvektorování původně vektorového obrázku opravdu moc času nezabere, kreativita nula pochopitelně. Možná to je pro někoho problém, já mu to neberu. Ať si to dělá kolik hodin chce. Já to mám hotové relativně rychle. Něco jiného je kreativita a zkutečně originální návrh. To je už o jiných hodinách a hlavně talentu, nápadu, spolupráci se zadavatelem...

  Ale vy si to dělejte jako chcete a v jakém čase chcete. Mě by klienti asi zabili účtovat jim tolik hodin, ale jak píšu, to je každého věc. Někdo má hotovo za hodinu, jiný se s tím lopotí celý den. Tak to prostě je.

 10. Tomáši, na základě vašeho sebevědomí zvyšuji odměnu na 2000 Kč, pokud mi natočíte, jak ten obrázek překreslíte ručně do vektorů do hodiny. To není o tom, že je někdo pomalý a někdo rychlý (nebo snad dokonce že to někdo "chce" dělat pomalu, jak poněkud arogantně naznačujete – kdo to asi chce dělat pomalu?). Každá podobná manuální práce trvá nějakou dobu. Jsou tam tisíce kotevních bodů a prohnutých křivek. To prostě člověk příliš neurychlí.

  A že by vás klienti zabili si účtovat tolik hodin? Pokud ta práce tolik hodin zabere, tak se tolik hodin naúčtuje – jednoduché. Přeci pokud nad něčím strávíte den, tak nevyfakturujete jen hodinu, protože někdo jiný by to třeba za hodinu splácal..

 11. Ty jsi mu vytvoril polepy na 10 velkych vitrin a ani jste se pred tim nedohodli na cene???
  Naposledy upravil Tomáš Maňhal : 11.12.2018 v 10:44

Hostujeme u Server powered by TELE3