Snadná tvorba vlastního e-shopu nebo webstránky online v systému WEXBO.com CZ/SK
Zobrazují se odpovědi 1 až 17 z 17

GEIS - jak řešíte identifikaci plateb z dobírek?

 1. Máme nyní nově Geis, ale překvapila mě u nich velmi jedna věc: a to (žádná) identifikace plateb z dobírek na náš účet.

  Zatímco jiné přepravní služby posílají emailem extra doklad o zaslaných platbách z dobírek (ať už jednotlivých nebo hromadných), Geis neposílá nic...

  Obchoďák o tom nic neví, že prý už se ptal, ale nedostal relevantní informace, atp.

  Kdyby Geis aspoň poslal platbu z dobírky pod naším VS, nebo VS použil číslo balíku, ale oni to posílají pod svým zcela unikátním VS.

  Pořád dokola jim vysvětluji, že v účetnictví je třeba aby byly všechny platby na účet identifikovatelné, ale zdá se mi, že snad vůbec neví o co jde.

  Má tady někdo Geis a jak to řeší s identifikací plateb s dobírek?

  díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Mně normálně chodí dobírky na účet s VS, který u balíku zvolím. Takže s tím nemám žádný problém.

 4. Citace Původně odeslal Suke Zobrazit příspěvek
  Mně normálně chodí dobírky na účet s VS, který u balíku zvolím. Takže s tím nemám žádný problém.
  Tak to je asi nějaký jiný GEIS... :-D

  ----

  Právě jsem to znovu na účtu kontroloval a oni navíc posílají jednu platbu za více dobírek dohromady. A ještě k tomu to není např. souhrn dobírek dle Předávacího protokolu (z daného dne), ale prostě vezmou několik dobírek (z různých dnů) a pod jednou sumou ( a pod jejich unikátním VS) pošlou na (náš) účet...

 5. Nám to také chodí včetně našeho variabilního symbolu (číslo objednávky) a jedna platba - jedna dobírka. Naopak jsem byl u GLS a z těch jejich souhrnných faktur jsem rostl. Geis to má udělané dobře.

  Ale máme přímé napojení - máme to programované na míru. Tak je otázka, zda to nemají pro klienty, kteří používají ten jejich standardní program jinak než pro ty, co jim to tam hrnou dávkou.

 6. beraniste: popisuji opravdu reálný stav, používáme jejich standardní program.

  U GLS to není až tak katastrofální (máme také), soupis Seznam dobírek se musí sice v Excelu upravovat (posunout oblast tisku a pak dát tisknout na šířku) a VS používají z toho Seznamu dobírek co je (náš) poslední. Ale aspoň nějaký soupis máme a můžeme platby identifikovat. Od Geisu nemáme nic a je to totální chaos. :-(

  Jinak jedna platba/jedna dobírka je pro tisk měsíčního bankovního výpisu (obzvláště za prosinec) určitě to "pravé ořechové"... :-D

  ----
  Editace: a máte k těm jednotlivým platbám/dobírkám od Geisu nějaký doklad, anebo máte pouze Předávací protokol (kde si to zkontrolujete, odškrtnete)?

 7. Taky chodí co platba to položka na výpise a nevidím v tom problém.

 8. Na vše je doklad. Každá platba je rozepsaná na faktuře.

 9. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Na vše je doklad. Každá platba je rozepsaná na faktuře.
  Aha, takže zkontrolovat (spárovat) to můžete až když vám přijde faktura - tedy jednou za měsíc?

 10. Ne, párovat to přeci můžete automaticky, když vám chodí každá položka na účet zvlášť - přes API

 11. Dobře, to mi ale nemáme. Používáme cca 14 dní ten jejich standardní program.
  Ptám se znovu: v zaslané faktuře jsou rozepsané platby z dobírek vč. VS, které Geis zaslali na účet?

 12. Bohužel ne, tam jsou jen čísla balíku. Tak zavolejte obchoďákovi, zda vám nemohou upravit reporty. Není lepší to automatizovat a párovat to přímo z účtu?

 13. Jak to můžu párovat z účtu, když tam Geis sází ty dobírky v kumulované částce...? Viz konec mého druhého příspěvku na začátku.
  Obchoďáka naháním kvůli to mu již několik dnů. Prý že mu ještě fakturační nedodalo relevantní info... :-(

 14. No, teď máte ale novou informaci, že to u nich jde.

 15. Stačí jim zavolat a říct, že to chceš po jedné a hotovo. Nechápu, že se jdeš ptát na problém sem, místo abych zavolal obchoďákovi a zeptal se jeho... Už jsi to mohl dávno mít opraveno.

 16. Citace Původně odeslal myshirt Zobrazit příspěvek
  Stačí jim zavolat a říct, že to chceš po jedné a hotovo. Nechápu, že se jdeš ptát na problém sem, místo abych zavolal obchoďákovi a zeptal se jeho... Už jsi to mohl dávno mít opraveno.
  "Pane chytrý", hned v úvodním příspěvku píši: Obchoďák o tom nic neví, že prý už se ptal, ale nedostal relevantní informace, atp. ... Pořád dokola jim vysvětluji, že v účetnictví je třeba aby byly všechny platby na účet identifikovatelné, ale zdá se mi, že snad vůbec neví o co jde.

 17. Citace Původně odeslal Standa63 Zobrazit příspěvek
  "Pane chytrý", hned v úvodním příspěvku píši: Obchoďák o tom nic neví, že prý už se ptal, ale nedostal relevantní informace, atp. ... Pořád dokola jim vysvětluji, že v účetnictví je třeba aby byly všechny platby na účet identifikovatelné, ale zdá se mi, že snad vůbec neví o co jde.
  Asi jsi mu to málo jasně řekl :-) Toto je naprosto normální funkce všech dopravců, to není nic o čem by se měl obchoďák rozmýšlet. Má jít a udělat to. S tímto závěrem bych mu šel zavolat a dal mu na tak zhruba "do zítra" ;-)

 18. Takže "záhada" vysvětlena. Ale až poté, co jsem zavolal na ústředí (dlouhá čekací doba na spojení hovoru) a tam mě přepojili na fakturační.
  Geis má totiž dva modely zasílání peněz z dobírek na účet: 1) jednotlivě za každou dobírku, s VS odesílatele ; 2) kumulovaně za více dobírek s jejich vlastním unikátním VS a k tomu emailem souhrn (Report).

  Problém byl v tom, že jsme měli nastaveno (aniž by se nás někdo předem ptal) kumulované platby, ale jaksi "se zapomnělo" aktivovat i zasílání těch jejich Reportů k těmto kumulovaným platbám.
  "Zajimavé" je ale především to, že o tom nevěděl ani obchoďák (který nám měl nabídnout hned při/po podpisu smlouvy, jak chceme zasílat peníze z dobírek - což neučinil), ale ani oblastní "asistentka", která si myslela, že se dobírky zasílají pouze jednotlivě.
  Mno, myslel jsem si, že lidé kteří se tím živí (a jistě mají nějaká školení), budou takové základní věci vědět...
  Och jak jsem se zmýlil...

  Řešil jsem to skoro tři týdny... :-(

Hostujeme u Server powered by TELE3