logo
10.10.2018 21:44
31
Honziceks: Chápu, že při tisících položkách nelze řešit vše manuálně a je potřeba zvolit vhodné softwarové řešení. Rád bych vám nějaké doporučil, ale přiznám se, že o žádném veřejném nevím. Velké firmy, které skutečně prodávají tisíce položek, si často vyvíjejí řešení vlastní.

Je ale velký rozdíl nabízet tisíce položek a reálně prodávat tisíce položek. Možná to není váš případ, ale znám české e-shopy, které také na Amazonu nabízejí spoustu produktů, ale reálně se jich prodává třeba jen 5 %. A to jsem optimistou. Pak je z mého pohledu zcela nemorální, když vám nějaká agentura na Amazonu zalistuje všechny produkty a pěkně si to naúčtuje. Pokud to pro klienta udělá, tak ho buď vědomě okrádá a nebo tomu zkrátka nerozumí.

Ale zpět k věci. Tisíce položek vlastních produktů na Amazonu prodávají pouze značky jako Adidas atd. Pokud se snad vaše firma řadí k takovýmto velikánům, tak pak je vhodné vybudovat si interní tým pouze pro Amazon a asi skutečně v ČR nenajdete nikoho, kdo by vám ve vaší situaci pomohl. Pokud tomu tak ale není, tak je mnohem lepší si dle paretova pravidla zhodnotit, které produkty za to opravdu stojí a o ty se starat a nabízet je. Nebo vám to může dělat někdo jiný, přesně jak popisujete vaší win win situaci.

Já chtěl svým prvotním komentářem pouze upozornit na mýtus, se kterým se v ČR setkávám. A tedy, že buď budu prodávat přes Vendor, kde mne amazon "oškube" (to je pravda) nebo si to na Amazonu prodám sám, což je spojeno s potřebou vyřizovat reklamace, vratky, pozdní dodání a další věci, které jste uvedl (to už pravda není). V případě, že využíváte FBA, tak se o vše uvedené stará Amazon. Vy maté na starosti marketing a na toho si můžete někoho najmout. Z pohledu náročnosti a finančního výsledku (i cashflow) bývá toto nejvýhodnější volbou. Ovšem pouze za předpokladu, který jsem uvedl. Tedy, že na Amazonu nabízíte jen ty produkty, které dokážete prodávat ve vámi uspokojivém množství.

Co se právě děje na Webtrhu?

10.10.2018 22:26
32
ja beru amazon jako takovy uzavreny affiliate, ktery je zalozeny na tom umet najit spraven produkty k prodeji a je uplne jendo co prodavate, staci ze to dokazete dodat s naklady ktere budou klidne jne o malicko nizsi nez obraty a mate yvstarano a je jedno co prodavate, dulezity je delat obraty a tocit penize - mame v nasem nastroji pro prodejce na amazonu, ktery je na celosvetovemn trhu nejvetsi s nejvetsim pokrytim sluzeb i poctem klientu - strasne spousty prodejcu kteri nic nevydelavaji a jen toci penize a hledaji ten jeden nebo nejakou serii produktu, ktere jim prinese prolomeni do plusu... a maazon an tomhle vsem hrabe neskutecne prachy se strasne nizkym rizikem a nasledne vas vyhodi tim, ze zacne prodavat sam to same co vam tak dobre slo. A oni prodavaji opravdu jne to co jde, nic jineho... taklze vlastne generujete data s trochou provize kolem toho, abyste nakrmili v soucasne dobe nejvetsiho drzitele dat o trendech v nakupech ted uz an celem svete... je to fakt mazec jaky to ma rozsah...

nicmene vite jak - taky mame lidi kteri ocividne delaji fakt balik... asi je to prilezitost v urcitem ohledu...a proto to asi funguje...

Je to takove obrovske MLM noveho tisicileti...
26.02.2019 19:25
33
Původně odeslal honziceks
Mirek Novotný: Určitě souhlasím pro malého živnostníka neznalého věci mohou být přínosem. Nicméně tak jako ke spoustě dalších nabídek je potřeba mít trochu odstup a vše pečlivě zvážit hlavně s ohledem na efektivitu. Zkrátka a dobře tak aby konečný zisk nešel firmě která Vám radí.

Ještě takové pokračování k mé story k Amazonu. Dodávky přímo jako Vendor jsem stopnul(jak píši i výše), nicméně podařilo se nám navázat spolupráci úplně jiným způsobem. Oslovil nás jeden jejich zaměstnanec (znal jsem ho již v minulosti kdy jsme spolu spolupracovali) s tím, že by rád dodával naše zboží (on jako Vendor) s tím, že by se o vše postaral (fakturace, dodávky, plnění objednávek) za určité procento. Začali jsme tímto způsobem opět dodávat v průběhu srpna s tím, že fakturujeme české firmě a ne Amazonu. Jak jsem psal výše Amazon napřímo nikdy více. Zatím jsme na začátku, než se nasčítají prodeje a než se vše rozeběhne jak má tak to bude půl roku rok trvat. Nicméně už po 2 měsících máme velice zajímavé výsledky a obraty. Ale hlavně nám odpadla starost s řešením jakýchkoliv nedostatků. Každý den pošlou objednávky a my je jen vyskladníme jednou či dvakrát týdně, pošleme do skladu v CZ a vše je vyřízeno. Nemusíme řešit vratky, pozdní dodání zkrátka nic z toho o čem píši výše. Sice dostaneme méně peněz, ale na druhou stranu nemusí pořád někdo něco řešit. On si to pohláídá a vyřeší. Taková win win situace.
Super článek, přínosné informace, díky za sdílení. Na Amazonu také prodáváme naše vlastní produkty i distribuované značky. Už vcelku velké objemy v řádech stovek tisíc EUR. Bylo by případně možné poskytnout kontakt na toho člověka, který Vás oslovil? Rádi bychom v některých projektech navázali případnou spolupráci - oběma stranám by to mohlo pomoci k rozvoji. Pokud ne, chápu. Pokud ano, bylo by to super. Děkuji.
12.06.2019 15:08
34
Pár lidí zmiňovalo že hledá synchronizaci skladů, cen případně objednávek. V cs.expan.do jsme vyvinuli aplikaci která (nejen) všechny tyto funkce má. Pokud by jste měli zájem o propojení na aplikaci, dokumentace je zde