logo
06.01.2019 22:24
31
Ahoj/dobrý den všem,

cca po roce od založení topicu přináším roční hlášení, kam se náš e-shop posunul.

Rok 2018 pro nás byl celkem úspěšný i poučný. Zvedl se nám obrat i zisk, pro některé prodejce jsme již významná konkurence a tak jsme zjistili, jaké to je, když na Vás někdo posílá udání na úřady :0)

V dubnu jsme o něco zvětšili skladové prostory a "upgradovali" kancelář (vybavení, IT,...), v červnu na úvěr pořídili zánovní, větší auto, protože stávající nám již nedostačuje a na podzim jsme nepatrně rozšířili sortiment. A hlavně, v listopadu jsme zjistili, že i tak, se už prostě do současných prostor nevejdme a že e-shop je již práce na full-time pro jednoho člověka (neberu v potaz vánoce) a druhý ještě musí přiložit ruku k dílu, aby se vše zvládalo.

V tomto roce plánujeme několik zásadních věcí, přičemž ty nejzásadnější jsou již v "procesu". Od 1. ledna se e-shopu věnuje na full-time manželka po návratu z rodičovské. Momentálně řešíme pronájem nových prostor pro zřízení skladu a prodejny/výdejního místa. Dále chceme ke konci 1Q 2019 doplatit úvěry, které máme. Jednáme s dodavateli, abychom mohli ještě trochu rozšířit stávající sortiment a od druhé poloviny roku se chceme zaměřit na slovenské zákazníky.

A další, nemalý, velmi ambiciózní cíl (když vše dobře půjde) máme na rok 2020, kdy bychom se chtěli e-shopu a podníkání věnovat na 100% (jako hlavní činnost) manželka i já.
06.01.2019 22:33
32
Ahoj, s úřadama si to musí každý prožít :-). O kolik se Ti zvedl obrat? A s čím, že vlastně podnikáš? Jen tak dál a ať se daří..
07.01.2019 00:21
33
Původně odeslal XwebtrznikX
... Proto jsem vždy musel nakoupit spoustu i věcí, které jsem momentálně nepotřeboval. Ty jsem pak s minimálním ziskem prodával na e-shopu jako akční zboží a snažil se to co nejvíce točit.....

....Ale jak to tak chodí, došlo ke zdeformování trhu (zejména cenou)...
jestli jste si za to tak trochu nemohl sám...
26.07.2019 00:48
34
Dobry vecer vsem, po delsi pauze pridam dalsi informace ohledne vyvoje naseho podnikani. V unoru jsme k nasemu e-shopu otevreli i kamennou prodejnu, ktera cca z 80% slouzila jako nove zazemi e-shopu (kancelar, sklad). Rozsirili jsme sortiment,ale stale v nasem, oboru'. Na prelomu cervna a cervence jsme rozsirili 'prostory' z puvodnich 40m2 na 80m2 = zvetsil se sklad a nepatrne zmensila 'prodejna'... Nejzasadnejsi zlom nastane od zari, kdy se podnikani budeme venovat 2 na plny uvazek! Od unora se navysily skladove zasoby z cca 150tis na necelych 300tis.Cca 80% obratu i zisku stale tvori eshop, zbytek prodejna. Aktualne pouzivame pouze zbozi.cz a heureku, ale vetsina zakazniku prichazi pres vyhledavace. Od zacatku cervence jsme rozsirili expedici i na slovensko. Od zari planujeme i nasazeni placenych reklam. Momentalne prubezne navysujeme skladove zasoby u nejprodavanejsich polozek a snazime se rozsirovat sortiment. Neco zkusime, kdyz se to chyti, jedeme dal a kdyz ne, tak doprodame a zkusime dalsi :-) s vyse uvedenym souvisi i pro nas nemale investice - letos cca 500tis...upgrade na vetsi auto, vybaveni skladu a prodejny, it,... (cca polovina z vlastnich zdroju, zbytek na uver...)
26.09.2019 13:16
35
Ahoj, můžu dotaz? Jak je to ze začátku, když chci rozjet eshop a mít zboží v garáži? Co je potřeba pro to vše udělat? Já se dočetl, že je potřeba udělat kvůli tomu projektovou dokumentaci atd.. aby to mohl být sklad. Jak to funguje v praxi?

Díky moc
26.09.2019 13:28
36
Nejlepší bude to nikomu neříkat.
Pokud to chceš oficiálně musíš změnit užívání z garáže na sklad, takže budeš potřebovat vyjádření hasičů a hygieny a s tím půjdeš na stavební úřad. Ale úplně nejjednodušší je jít se nejprve zeptat na stavební úřad, co budou všechno požadovat, třeba tvůj sklad bude mít nižší požární nebezpečí než zamýšlený sklad a nebo ti to v místech, kde musíš mít zajištěné parkování ani nepovolí..
26.09.2019 14:08
37
Ok, taky moznost :D a mate nekdo zkusenost s tou projektovou dokumentaci?
26.09.2019 20:14
38
Prosím co s tou projektovou dokumentací máš, vezmeš projektovou dokumentaci garáže a místo garáž tam napíšeš sklad. Pokud ji nemáš a nenajde se na úřadě, tak ti to nějaký projektant s razítkem musí nakreslit. Neřeš hlouposti a jdi na ten úřad.