Frontend developer externista
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 38

E-shop při zaměstnání/začátek podnikání

 1. Zhruba před 5-lety, když jsem začínal se svým "podnikáním", dostalo se mi zde na Webtrhu několik rad a tipů, které mi dost pomohly. Nyní je na čase to vrátit a pomoci všem začátečníkům a hlavně přivést na "správnou cestu" všechny Kruciany, Panv12 a další, aby přestali řešit kokotiny a začali něco dělat. Nebudu zde psát o velkém byznysu na full-time, ale o tom, že i e-shop provozovaný bokem k zaměstnání má smysl a může sloužit jako zajímavý vedlejší zdroj příjmů.

  1. Úplně nejdůležitější - je nebýt líný a nastudovat si všechny potřebné informace, které jsou nyní volně dostupné - stačí použít Google. Následně se zkusit obrátit s dotazem přímo na konkrétní instituce (např. FÚ, ČOI, ÚOOÚ, dopravci...)

  2. Výběr sortimentu/dodavatele - nevěděl jsem co chci prodávat, ale věděl jsem, že chci něco prodávat. Pro začátek jsem si "vygooglil" všechny velkoobchody v místě bydliště, abych byl tzv. přímo u zdroje a mohl cestou z práce jezdit pro zboží a tím pádem i rychle expedovat objednávky. Nakonec jsem si vybral oblast, která mi byla celkem blízká a hned jsem kontaktoval dodavatele. Stačilo si vyměnit pár e-mailů a podmínky spolupráce byly dohodnuty.

  3. E-shop - e-shop se dá rozjet prakticky bez koruny. Začínal jsem s Prestashopem, který jsem si sám upravoval ku obrazu svému. Bez jakýchkoliv předchozích znalostí a zkušeností - díky tomu jsem se naučil HTML, CSS, základy PHP. Průběžně co jsem takto "ladil" Prestashop jsem si vždycky po výplatě koupil nějaký modul, který jsem chtěl/potřeboval. A cca po 3/4 roce byl e-shop naplněn a připraven ke spuštění.

  4. Konkurence - samozřejmě jsem si prověřil i konkurenci v daném sortimentu a zjistil, že jejich největší slabinou je lhůta dodání, protože brali zboží od stejného dodavatele jako já. Takže blízkost dodavatele byla moje první výhoda oproti nim. Dále jsem dále důkladně prozkoumal jejich e-shopy a služby a zjistil jsem, že např. nemají SMS notifikace o stavu objednávek, neumožňují platby kartou, nemají filtry zboží...takže, jsem toto zavedl a získal další konkurenční výhody. A na závěr
  i provedl několik menších nákupů u nich, abych zjistil, jak rychle expedují, jestli dávají k objednávkám dárky, jakým způsobem zboží balí...

  5. První nákup u dodavatele, první expedice objednávek - hlavní překážkou byla minimální hodnota nákupu pro velkoodběratele. Objednávek bylo ze začátku pár týdně a chtěl jsem je expedovat hned. Proto jsem vždy musel nakoupit spoustu i věcí, které jsem momentálně nepotřeboval. Ty jsem pak s minimálním ziskem prodával na e-shopu jako akční zboží a snažil se to co nejvíce točit. Zhruba půl roku jsem jenom posílal objednávky a "vychytával" co se prodává a držel si minimální skladové zásoby. Pak se to začalo rozjíždět a generovat prvotní zisk, který jsem investoval do účetního/skladového systému. Objednávek stále přibývalo a tím i rostl zisk - přechod na nový e-shop vč. grafiky "na míru" a přechod na poloautomatické propojení e-shopu s účetním/skladovým systémem.

  6. No a takto jsem se pomalu vypracoval, postupně učil se základy marketingu a po 3 letech provozu měl roční obrat cca 2mil, z bezvýznamného "živnostníka" jsem se stal hýčkaným zákazníkem onoho velkoobchodu a měl slušný přivýdělek ke stávající práci.

  Ale jak to tak chodí, došlo ke zdeformování trhu (zejména cenou), problémům s dodavatelem, vyšším nákladům na provoz, takže jsem ve finále posílal hromady objednávek s minimálním ziskem.

  Takže tento e-shop jsem prodal a začal na novo, se zcela jiným sortimentem a "taktikou". Start druhého e-shopu byl již mnohem snažší, věděl jsem přesně co chci, jak to mám udělat a měl jsem peníze na rozjezd. Rozhodl jsem se "obětovat" 50tis a doufal, že to vyjde. A vyšlo to :0) Nyní již není mým cílem mít vystaveno na shopu stovky či tisíce položek, na sklad nakupovat až na základě objednávek od zákazníků. Teď mám cca v sortimentu cca 30 položek, které trvale držím na skladě, vím o zboží naprosto vše a každý produkt mám osobně vyzkoušený. E-shopu se věnuji cca 2h denně (kromě Vánoc - to nemám čas se ani vyspat a musel jsem si vzít v práci dovolenou abych to stíhal). Po roce a čtvrt jsem si byl schopen ušetřit na auto (není to žádná super kára, ale zboží a rodinu na dovolenou to uveze), "vytáhnout" zpět počáteční vklad ještě navýšit skladové zásoby.

  Tím jsem Vám chtěl pouze naznačit, že když budete chtít, investujete trochu času a peněz, lze i při zaměstnání provozovat celkem ziskový e-shop, který se třeba jednou může stát hlavním zdrojem Vaší obživy :0)

  A pár nejdůležitějších rad na závěr: ke svým obchodním partnerům a zákazníkům přistupujte slušně a férově, prodávejte - nebojujte cenou, a hlavně, až se dostaví první úspěchy, tak se z toho nezblázněte (zánovní báwo z áček a super iphone z vás lepšího obchodníka neudělají, radši investujte zpět do svého podnikání)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Amen. Velmi zajímavý a hodnotný příspěvěk.

 4. Tak to je super, gratuluji, pro Kruciana a Panv12 je to však moc náročné (časově i finančně), on chce okamžitý výdělek bez práce.
  A to mohl třeba psát bez větších investic - prostě lenivost a žádný ajfr

 5. Gratuluji k úspěchu a díky za sdílení své zkušenosti. Krásný příklad jak lze uspět i při práci. Bohužel na Panv12 je to nepřenosné, jak už psal Aleš on nechce pracovat, ale jen okamžitý výdělek bez práce. Jinak by nezakládal chujoviny jakou jsou témata typu Bonushunting či Jak nepracova pro peníze.

 6. Citace Původně odeslal hardyhard Zobrazit příspěvek
  Gratuluji k úspěchu a díky za sdílení své zkušenosti. Krásný příklad jak lze uspět i při práci. Bohužel na Panv12 je to nepřenosné, jak už psal Aleš on nechce pracovat, ale jen okamžitý výdělek bez práce. Jinak by nezakládal chujoviny jakou jsou témata typu Bonushunting či Jak nepracova pro peníze.
  On totiž jede, jak říkal, podle Paretova pravidla – dvě hodiny teorie, dvě minuty praxe :-)

 7. Pěkné čtení. Zkus sem napsat za dalších pár let. Upřímně by mě zajímalo, kam se za tu dobu posuneš - příspěvky jako tento jsou pro mě inspirativní.

 8. ty 2 hodiny denně při obratu 2 mil ročně..no.. jaké člověk musí mít zaměstnání aby mohl provozovat bokem e-shop? Státní správa?

 9. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  ty 2 hodiny denně při obratu 2 mil ročně..no.. jaké člověk musí mít zaměstnání aby mohl provozovat bokem e-shop? Státní správa?
  tak ridic kamionu to asi nebude.... ale jinak 9 lidi z 10 ma proste pracovni dobu 8 hodin (zdroj: muj nazor). A hlavne kdo chce, tak si ten cas najde a ten zbytek si najde duvody, proc ty 2 hodiny nejdou.

 10. GJ, jen já osobně bych neměl koule vyměnit širší portfolio za užší (i když samozřejmě jsem si vědom, že to je na úkor efektivity práce). Když vidím, jaké změny v prodejnostech, dodavatelích se dějí z roku na rok :-) Ale tady je jasně vidět, že stačí chtít a něco dělat. Což se některým moc nechce.

 11. Slibuji, ze az se tu objevi dalsi prispevek od toho trolla, budu mu porad dokola posilat odkaz na tohle vlakno.

  A mohli bychom to delat vsichni.

  Ono to pak zacne vadit i tomu, kdo Panav12ridi.

 12. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  tak ridic kamionu to asi nebude.... ale jinak 9 lidi z 10 ma proste pracovni dobu 8 hodin (zdroj: muj nazor). A hlavne kdo chce, tak si ten cas najde a ten zbytek si najde duvody, proc ty 2 hodiny nejdou.
  "9 lidi z 10 ma proste pracovni dobu 8 hodin" opravdu?

  ---------- Příspěvek doplněn 20.12.2017 v 17:30 ----------

  Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  "9 lidi z 10 ma proste pracovni dobu 8 hodin" opravdu?
  a k mašině sjíždí po požární tyči :)

 13. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  "9 lidi z 10 ma proste pracovni dobu 8 hodin" opravdu?

  ---------- Příspěvek doplněn 20.12.2017 v 17:30 ----------  a k mašině sjíždí po požární tyči :)
  Zastávám stejný názor.
  RadekO. mluvil o lidech zaměstnaných a zde je 8H v průměru prostě standard.

  Jinak obrovský respekt ke každému, kdo po své pracovní době dokáže rozjet a udržet podnikání.

  Holt komu se nelení...

 14. Tak 8h pracovni doba je minimalne 10h casu (obed, cesta). Jo nekdo to ma do prace prez ulici, ale v prumeru je to 1-2h, kor kdyz presedas na mhd. Ta statni zprava podle me byla myslena tak, ze vyrizuje veci z eshopu v ramci pracovni doby. Co si budem povidat, kdo ma pribuzneho nebo znameho ve statni sprave tak vi jak to funguje.

 15. Veľmi zaujímavý príspevok a držím palce aj do budúcnosti :) Veľmi fandím ľuďom čo vedia čo chcú a idú si za tým. My sme s manželkou tiež pred cca 3-4 rokmi založili eshop a momentálne nás už živí. Keď si predstavím tie začiatky, tak sa mi chce plakať. Prepálili sme dosť veľa peňazí a nechali sa pár krát aj oklamať. Nevedeli sme o tom v podstate nič a teraz sme pomaly jeden z najväčších predajcov v našom segmente. Tvrdá práca sa vypláca a šikovným patrí svet ;) Nikomu nič z neba len tak nespadne.

 16. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  GJ, jen já osobně bych neměl koule vyměnit širší portfolio za užší (i když samozřejmě jsem si vědom, že to je na úkor efektivity práce). Když vidím, jaké změny v prodejnostech, dodavatelích se dějí z roku na rok :-) Ale tady je jasně vidět, že stačí chtít a něco dělat. Což se některým moc nechce.
  Já třeba ale tento trend sleduju delší dobu. E-shopy, které vyměnili spoustu položek, o kterých nic nevěděli...tedy kromě toho, že je možná má dodavatel, za malý e-shop úzce specializovaný. Kde si pohrají s popisky, návody a prostě z toho e-shopu dýchá, že ho dělá člověk, který tématu rozumí. Ty e-shopy jsou poměrně úspěšné. Samozřejmě je neporovnávám s něčím jako je Alza, ale spíš bych řekl, že je to taková večerka. Důležité je mít dobré pečivo a dobré uzeniny a zákazníci si Vás najdou.

  ---------- Příspěvek doplněn 21.12.2017 v 09:51 ----------

  Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  tak ridic kamionu to asi nebude.... ale jinak 9 lidi z 10 ma proste pracovni dobu 8 hodin (zdroj: muj nazor). A hlavne kdo chce, tak si ten cas najde a ten zbytek si najde duvody, proc ty 2 hodiny nejdou.
  To je přesné a ono je docela jedno i kdyby dělal 10 hodin. Když jsem začínal zcela jistě jsem nedělal za den 10 hodin, ani 12 hodin. Vstával jsem do kanceláře v 5 a končil jsem v kanceláři v 9 večer. V sobotu pravda jsem dělal jen do oběda :))

 17. Možná by nebylo od věci založit nějaké hlavní téma "důležité" ... právě na takové příběhy. Je to inspirující a také bych se třeba přidal. My to teda máme taky hodně vydřené a ty začátky už bych asi znovu nedal. Bylo to vyčerpávající sebeobětování :-) ... ale ať člověk dělá cokoliv, stačí když se snaží a prostě to musí jít. Tyhle příběhy docela rád čtu a hlavně, když to není pohádka o geniálním vizionáři. Když člověk vidí, že se všichni potýkáme se stejnými problémy ...

 18. Citace Původně odeslal Pavel Cibulka Zobrazit příspěvek
  Tak 8h pracovni doba je minimalne 10h casu (obed, cesta). Jo nekdo to ma do prace prez ulici, ale v prumeru je to 1-2h, kor kdyz presedas na mhd. Ta statni zprava podle me byla myslena tak, ze vyrizuje veci z eshopu v ramci pracovni doby. Co si budem povidat, kdo ma pribuzneho nebo znameho ve statni sprave tak vi jak to funguje.
  Divejte je jasne ze to je neco navic, ale o to nejde. Jde o to, ze cargopro hleda zase duvody proc neco nejde a s tim jak nemuzu souhlasit. Ano, par lidi bude mit hodne problem s casem, ale u zbytku je to pouze a jen o tom, si to dat jako prioritu a neco tomu obetovat.

 19. Pro mě nic nového - shrnuté pouze obecné body jako vyber si právní formu, vyhledej si dodavatele, použij jako malý hráč open-source který si poté budeš podle potřeb "ohýbat"atd.

  btw: Proč máte e-shop pouze jako part-time job?

 20. Tak isto vstávam do roboty o 6 a pridem o 16, kuriér už čaká odovzdám zasielky z predchadzajúceho dňa. Medzi tým pobalim zasielky, ktoré prišli do 16 a idem odniesť na poštu. O 17 už musím byť online na pc pre zákaznícky servis, popri tom si pripravujem veci, plánujem, vyhodnocujem data pre eshop. Pc vypínam okolo polnoci a idem spať. Takto fungujem prakticky celý týždeň okrem víkendov kedy do roboty nejdem, ale viac sa starám o eshop. Času na osobné voľno je málo ale v dnešnej dobre nič nie je zadarmo a treba proste makať. V konečnom výsledku začínam zbierať prvé plody a už môžem kľudne opustiť HPP. Držím palce každému kto namiesto vyhovoriek ide za svojím cieľom.

 21. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  ty 2 hodiny denně při obratu 2 mil ročně..no.. jaké člověk musí mít zaměstnání aby mohl provozovat bokem e-shop? Státní správa?
  Ten první e-shop (po 3letech obrat 2mil) zabral podstatně více času, ale měl jsem to vcelku dobře zorganizované a měl v práci benevolentního šéfa a pevnou pracovní dobu. Večer jsem si "hrál" s e-shopem, vyfakturoval objednávky za ten den a nachystal štítky pro přepravce. Ráno vzal faktury, a zboží které jsem měl skladem, naložil to do auta a jel do práce. Cestou do práce jsem ve velkoobchodu nakoupil co mně chybělo do objednávek a co jsem potřeboval. V práci jsem měl ve firemním skladu vyhrazený svůj koutek, kde jsem měl věci potřebné pro balení. V rámci přestávky na oběd jsem stihl něco zabalit a pak tam byl po skončení prac. doby, abych dobalil zbytek. Balíky jsem hodil do auta a cestou z práce přibrzdil na depu, kde jsem je předal dopravci a jel domů.

  ---------- Příspěvek doplněn 21.12.2017 v 11:07 ----------

  Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  ty 2 hodiny denně při obratu 2 mil ročně..no.. jaké člověk musí mít zaměstnání aby mohl provozovat bokem e-shop? Státní správa?
  Buď na prodejně, nebo ve fabrice, kde i THP mají pevnou pracovní dobu.

  ---------- Příspěvek doplněn 21.12.2017 v 11:10 ----------

  Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  "9 lidi z 10 ma proste pracovni dobu 8 hodin" opravdu?

  ---------- Příspěvek doplněn 20.12.2017 v 17:30 ----------  a k mašině sjíždí po požární tyči :)
  ne, dojíždění do práce mi denně zabere cca 50min

  ---------- Příspěvek doplněn 21.12.2017 v 11:26 ----------

  Citace Původně odeslal Panv12 Zobrazit příspěvek
  Pro mě nic nového - shrnuté pouze obecné body jako vyber si právní formu, vyhledej si dodavatele, použij jako malý hráč open-source který si poté budeš podle potřeb "ohýbat"atd.

  btw: Proč máte e-shop pouze jako part-time job?
  Proč mám e-shop pouze na part-time?

  Jednoduchá odpověď :0)

  Jednak mám práci, kde je příjem větší než z e-shopu. Nechci být podnikatel "na plný úvazek", možná mi na to chybí odvaha - dávám radši přednost (i když je to hodně diskutabilní) jistotě a výhodám HPP. Další důvod je, že kromě peněz mám e-shop pro radost a zábavu, místo kde si věci můžu dělat podle sebe a nikdo mi do toho "nekecá". Navíc mám pocit, že pokud by se to stalo hlavním zdrojem příjmů, už by to nebyla zábava, ale "povinnost" a musel bych celé začít brát víc "vážně". A v neposlední řadě, manželce příští rok končí mateřská, tak bych jí to chtěl přenechat.[COLOR="Silver"]

  ---------- Příspěvek doplněn 21.12.2017 v 12:06 ----------

  [QUOTE=skranc;1431523]Já třeba ale tento trend sleduju delší dobu. E-shopy, které vyměnili spoustu položek, o kterých nic nevěděli...tedy kromě toho, že je možná má dodavatel, za malý e-shop úzce specializovaný. Kde si pohrají s popisky, návody a prostě z toho e-shopu dýchá, že ho dělá člověk, který tématu rozumí. Ty e-shopy jsou poměrně úspěšné. Samozřejmě je neporovnávám s něčím jako je Alza, ale spíš bych řekl, že je to taková večerka. Důležité je mít dobré pečivo a dobré uzeniny a zákazníci si Vás najdou.[COLOR="Silver"]

  Přesně tak, dle mého už to pár let k tomu směřuje a myslím že to tak i dopadne. Zůstanou ti velcí, multisortimentní a pak ti malí, ale specializovaní.

  ---------- Příspěvek doplněn 21.12.2017 v 12:18 ----------

  Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  GJ, jen já osobně bych neměl koule vyměnit širší portfolio za užší (i když samozřejmě jsem si vědom, že to je na úkor efektivity práce). Když vidím, jaké změny v prodejnostech, dodavatelích se dějí z roku na rok :-) Ale tady je jasně vidět, že stačí chtít a něco dělat. Což se některým moc nechce.
  Hodně bude záležet asi na oboru, ale v tom mém k nějakým velkým změnám nedochází. Cca 2/3 sortimentu jsou již v nabídce několik let a ještě několik dalších taky budou - nakupuji od "výhradního dovozce", který je zde již dlouhodobě zaveden. A zbytek, tam občas nějaký model skončí, ale je nahrazen jiným, případně obdobným od jiného výrobce, takže pro tuto část sortimentu mám 3 dodavatele, od kterých nakupuji dle aktuálních dostupností. Ale ona "úzká" nabídka má svoje velké výhody. Začal jsem s o něco větším počtem položek, které jsem pak dle prodejnosti vyřadil a nechal v podstatě jenom ty, to se točí. Díky tomu nemám na skladě ležáky, vím že se to prodává, tak nakupuji ve velkém a dostanu se tak na lepší ceny a hlavně mám díky tomu mnohem jednodušší expedici. Dřív jsem používal bublinkové obálky, strečku, bublinkovou folii a krabice, které jsem si bral z okolních prodejen (hlavně potraviny a tak, tam jsem to měl domluvené a nechávali mi tam vybrané krabice bokem). Krabice jsem pak musel různě seřezávat, upravovat a pak to ještě motat strečkou, aby to nějak vypadalo...Teď už to mám podchycené a vím nejčastější skladbu objednávky, takže jsem si změřil všechny produkty co mám a nakoupil 4 různé velikosti krabic (opět ve velkém, abych dostal lepší cenu) a pro drtivou většinu objednávek mám ideální krabici, do které naskládám, zalepím a hotovo. Je to mnohem rychlejší, zboží je lépe chráněno, z pohledu zákazníka je to hezky zabalené a ve finále je to ještě levnější.
  Naposledy upravil XwebtrznikX : 21.12.2017 v 11:44

 22. já jsem nikde nepsal že to nejde, ale taky to není obecná pravda, že to jde v zaměstnání všude. Popravdě mi to nedává logiku, proč by to někdo dělal? Beru malý plat, chci si přivydělat? Tak změním zaměstnání. Baví mně e-shop? Tak pak na přechodnou dobu ano, ale současně se honit v práci a ještě se po nocích a přes oběd se obsírat s e-shopem? Nedává to globálně racionální význam. Pokud mně budou bavit e-shopy tak se v nějakém nechám zaměstnat, dělám to naplno a firma to ocení, tedy měla by.Jestli chcete "srdceryvný" příběh, tak třeba o tom jak jeden miliardář při studui prodával kopírky:) Ale snad je jiná doba, pracuji abych žil a ne naopak.

 23. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  já jsem nikde nepsal že to nejde, ale taky to není obecná pravda, že to jde v zaměstnání všude. Popravdě mi to nedává logiku, proč by to někdo dělal? Beru malý plat, chci si přivydělat? Tak změním zaměstnání. Baví mně e-shop? Tak pak na přechodnou dobu ano, ale současně se honit v práci a ještě se po nocích a přes oběd se obsírat s e-shopem? Nedává to globálně racionální význam. Pokud mně budou bavit e-shopy tak se v nějakém nechám zaměstnat, dělám to naplno a firma to ocení, tedy měla by.Jestli chcete "srdceryvný" příběh, tak třeba o tom jak jeden miliardář při studui prodával kopírky:) Ale snad je jiná doba, pracuji abych žil a ne naopak.
  Tak ono všechno nemusí mít logiku :0) Můj plat je prostě na dané pozici v daném regionu strop a víc mi prostě už nikdo nedá, takže změna zaměstnání nic nevyřeší. Ale hlavní je ten fakt, že e-shop kromě peněz (což si přiznejme je ten hlavní důvod, protože každá koruna navíc se hodí) mám jako svoji zábavu. Někdo lepí modely a jeho uspokojením je perfektně sestavený model válečného dvouplošníku, někdo rád běhá a jeho odměnou za tu dřinu je zaběhnutí 10km pod nějaký časový limit. Moji zábavou je provozování e-shopu (i když je fakt, že ne všechny činnosti s tím spojené mě baví a snažím se je odkládat) a moji odměnou je zisk, který následně investuji zpět do své zábavy (tj. do e-shopu) a do své rodiny (dovolená, nové auto + občas nějaké kravinky pro děti, abych je zdravě rozmazloval). Momentálně mi největší uspokojení přináší pohled na svoje skladové zásoby, protože kdyby mi někdo v loni v létě řekl, že se to takto rozjede, tak bych se mu vysmál). A moje pravá odměna přijde až na jaře, kdy má vyjít Red Dead Redemption 2, to si dělám zálusk na novou TV A PS4 :0)

 24. já jsem se k tomu vyjádřil jen z důvodu, že si někteří tvůj příběh můžou vzít jako bernou minci jak vybudovat na úkor pracovního fondu další mall.cz, a ty vlastně jen vylepšuješ rodinný rozpočet, místo abys seděl poctivě denně po šichtě v hospodě :) To já raději zeefktivním svoji činnost a pak si raději ve volném čase přečtu nějakou hezkou sbírku básní.

 25. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  já jsem se k tomu vyjádřil jen z důvodu, že si někteří tvůj příběh můžou vzít jako bernou minci jak vybudovat na úkor pracovního fondu další mall.cz, a ty vlastně jen vylepšuješ rodinný rozpočet, místo abys seděl poctivě denně po šichtě v hospodě :) To já raději zeefktivním svoji činnost a pak si raději ve volném čase přečtu nějakou hezkou sbírku básní.
  Kupodivu par ceskych opravdu velkych eshopu vzniklo velmi podobne jako zdejsi priklad.
  Nevim proc jste vuci tomu tak negativni. Proste jste dobry a dokazete z jedne prace tezit vice...

 26. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Kupodivu par ceskych opravdu velkych eshopu vzniklo velmi podobne jako zdejsi priklad.
  Nevim proc jste vuci tomu tak negativni. Proste jste dobry a dokazete z jedne prace tezit vice...
  ..a tak nejsem negativní, jen jsem hledal v tom moc racio, ale pokud bych dělal třeba školníka v Horní Dolní a byl v práci neviditelný a rozuměl online podnikání..tak asi jo. Vzpomněl jsem si na jednoho co jako obecní strážník rozjel ve velkém chovatelské potřeby a drogerii, v podstatě si z antona udělal pick-up a pracovně řešil jen v sobotu rvačky na tancovačce, jinak byl stále duší OSVČ. Dnes je milionář a vlastně mu k tomu obec pomohla z veřejných zdrojů--i tak se dá.

 27. S jakou marží cca pracujete? On obrat není všechno ;-)

 28. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  ..a tak nejsem negativní, jen jsem hledal v tom moc racio, ale pokud bych dělal třeba školníka v Horní Dolní a byl v práci neviditelný a rozuměl online podnikání..tak asi jo. Vzpomněl jsem si na jednoho co jako obecní strážník rozjel ve velkém chovatelské potřeby a drogerii, v podstatě si z antona udělal pick-up a pracovně řešil jen v sobotu rvačky na tancovačce, jinak byl stále duší OSVČ. Dnes je milionář a vlastně mu k tomu obec pomohla z veřejných zdrojů--i tak se dá.
  U státních by si na to netroufl :-) ale já znám zase jednoho, který u státních 30 let vybíral popelnice a ládoval to do služebáku a následně odvážel na chatu. Nikdo s ním nechtěl sloužit, protože byl fakt nemocný a nemohl si pomoci. Hlavně porušil hned jeden z prvních paragrafů zákona o policii - "Policista a zaměstnanec policie jsou při plnění úkolů policie povinni dodržovat pravidla zdvořilosti a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní." ... no abych nezdržoval, po 30ti letech odešel s krásnou rentou a otevřel si bazary, které provozuje dodnes. A dodnes rozprodává to, co si za 30 let služby nabufetil :-)

 29. Citace Původně odeslal TDS Zobrazit příspěvek
  S jakou marží cca pracujete? On obrat není všechno ;-)
  k prvnímu e-shopu již data nemám k dispozici, u nového shopu pracuji s průměrnou marží 40,4% (rabat 67,8%).

 30. Davam + za znalost rozdilu marze a rabat :)

 31. Máte na to stejný pohled a přístup jako já. K tomu také pracuji na HPP, po nocích pracuji jako OSVČ a e-shop je prostě zábava. Rád se ohlížím a vzpomínám, jak jsem začal se 3 krabicemi z IKEI a dnes se mi to nevleze ani do místnosti.

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3