Prodej webového studia na Praze 2 - vlastní platforma e-shopů - vlastní internetové projekty

Výsledky hlasování: vytvořím-li ujíždějícímu motorkáři zátaras

Hlasující
22. Nemůžete hlasovat
 • bezpečně zabrzdí

  11 50,00%
 • nikdy to neubrzdí

  2 9,09%
 • nikdy to neubrzdí a zmrzačí sebe i ostatní

  9 40,91%
Stránka 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 31 až 60 z 114

Prchající motorkář narazil do policejního zátarasu a vážně se zranil. Měla policie postupovat jinak?

 1. Citace Původně odeslal adopro Zobrazit příspěvek
  Policie během zásahu nesmí způsobit větší škodu, než jakou by svým jednáním způsobil pachatel.
  Nějaký odkaz na judikaturu?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Po bitvě je každý generál :) tu situaci jste přece nikdo z vás neviděli... Ač teda s tím že by neměli stavět bez důvodu vcelku souhlasím... Ale kde je ta jistota že důvod nebyl? Ve zprávě se o tom nic nepíše, jak víte že nereagovali na jeho nebezpečnou jízdu třeba? Jste věštci?

 4. Citace Původně odeslal Eastwood Zobrazit příspěvek
  Nějaký odkaz na judikaturu?
  Že má policie svoji moc používat v přiměřené míře a s co největší ohleduplností ke svému okolí, je snad logické.
  A vytvoření pro okolí nebezpečné honičky, kvůli blbému porušení zákazu řízení, je tak trochu přesně ten případ.

  Jak to vzniklo samozřejmě nevíme (my, veřejnosti). Ale víme, že to dopadlo blbě. Proto není nic špatnýho na tom, být po bitvě generál. Jelikož se můžeme poučit a popřemýšlet, jak to příště dělat tak, aby se něco takovýho nestalo.

 5. že ti policajti nebyli žádní inteligenti dosvědčuje i to, že zůstli sedět v tom autě, dále ke střelbě v jiných případech -mrtví spolujezdec (sice hloupá nána, ale taky člověk), dále před lety zabitý policista opdraženou kulkou od disku kola . Těch případů bylo více, prostě honička a střelba ve městě je nesmysl, stejně jako střelba v letadle, pokud ochranka nepoužívá speciální kulky. Pozn. vyjímkou jsou zákroky proti teroristům, kde je ta situace celkem jasná.

 6. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Ale kde je ta jistota že důvod nebyl? Ve zprávě se o tom nic nepíše, jak víte že nereagovali na jeho nebezpečnou jízdu třeba? Jste věštci?
  Můžeme předpokládat, že kdyby tam něco takového předtím bylo, tak by se tím policie pochlubila. Protože to tak dělá vždycky, dodává to totiž legitimitu jejímu zásahu.

 7. To už stejně je dohad, nemůžeš založit argument na dohadu...

 8. Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  Že má policie svoji moc používat v přiměřené míře a s co největší ohleduplností ke svému okolí, je snad logické.
  Nejen logické, ale policie to má i dané zákonem. Já narážel na absurdně nesmyslné tvrzení o tom, že "nesmí způsobit větší škodu, než jakou by svým jednáním způsobil pachatel."


  Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  Jak to vzniklo samozřejmě nevíme (my, veřejnosti). ... se můžeme poučit a popřemýšlet, jak to příště dělat tak, aby se něco takovýho nestalo.
  Takže my veřejnost nevíme, ale závěry dělat můžeme? To v tom případě ale nebudou zcela relevantní závěry.

  Jinak, je chyba, pokud se způsobené ohrožení při pronásledování dává za vinu policii. Viníkem je vždy, tj. i v tomto případě, ten kdo ujíždí. Že v některých případech mohla policie reagovat jinak, nebo líp, je samozřejmé. Už jen tím, že někdy není dostatečně vybavená, viz např. nedávná "aféra s absencí zastavovacích pásů, které od té doby policajti vozí. Policie má ze zákona povinnost zasáhnout při páchání přestupku, nebo tr. činu. A nechat někoho ujet a neřešit ujíždějícího jen proto, aby nedošlo k veřejnému ohrožení je nesmysl. A nedělá to žádná policie na světě.

 9. Většina motorkářů, kteří nezastaví na výzvu policisty nejsou pachatelé trestné činnosti, ale lidé, kteří v momentu výzvy si uvědomí svůj přestupek (řízení bez ŘP, bez STK, překročení rychlosti) zatáhnout za plyn a doufají v dobrý konec. Neuvědomují si, že v tu chvíli se stávají lovnou zvěří pro policisty, kteří je dostanou za každou cenu, i za tu cenu nejvyšší. Bohužel z vlastní zkušenosti vím, co umí dopravní policie a radši bych jim na té motorce zastavil, protože jsou to větší bezmozci než kluk, který ujíždí na motorce...

  Především ten zásah policie jenom čirou náhodou nezpůsobil další větší škody na zdraví a majetku...

  Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta na motorce. Muže s koženou brašnou. Rozkaz zněl jasně: Nesmí projet za žádnou cenu! Nebyl čas lámat si hlavu kdo je kdo…

  Kluci, buďte trochu soudní a přestaňte tady googlit zákony a být odborníky na všechno, protože víte o tom prd, stejně jako já :)

 10. Ne ale mě by třeba vážně zajímalo jak konkrétně by se jaké případy měli řešit :) ono se tady dobře křičí jak to udělali špatně, ale přemýšlejte obecně, obšírně, žádné velké konkretizováni, protože to že teď to bylo možná špatně neznamená že když zacnem uplatňovat ujížděni bez nahanení tak to bude vždy lepší řešení...

 11. @Aleš Jiříček - toto řeší všechny policie na světě. Kdyby "ujíždění bez nahánění" mělo nějaký smysl, už by bylo praktikováno. To je prostě nesmysl. A jako laikové můžeme mít každej jinej názor, ale předpokládám, že policie má ten názor na to daleko profesionálnější a podložený praxí. V tomhle policii důvěřuju.

 12. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  Většina motorkářů, kteří nezastaví na výzvu policisty nejsou pachatelé trestné činnosti, ale lidé, kteří v momentu výzvy si uvědomí svůj přestupek (řízení bez ŘP, bez STK, překročení rychlosti) zatáhnout za plyn a doufají v dobrý konec. Neuvědomují si, že v tu chvíli se stávají lovnou zvěří pro policisty, kteří je dostanou za každou cenu, i za tu cenu nejvyšší. Bohužel z vlastní zkušenosti vím, co umí dopravní policie a radši bych jim na té motorce zastavil, protože jsou to větší bezmozci než kluk, který ujíždí na motorce...
  A co by jsi tu napsal, kdyby ti takový jeden bez ŘP zabil dítě, jenom proto, že si uvědomil svůj "přestupek" a začal nesmyslně ujíždět.
  Jinak toto ujíždějí, je jen projevem slabosti a zbabělosti oněch přestupců.Pokud jsem něco udělal, zastavím, vyřeším, zaplatím. Nemá to větší grácii?

 13. Jako ja hlavni problem vidim v tom, ze si tu nekteri neuvedomuji ze jakmile by policie zacala uplatnovat nejaky postupy co se tu navrhujou tak by proste uz policajtovi nikdy nikdo nezastavil, protoze za A) pozdeji uz nikomu neprokazou ze ridil a za B) proc by zastavovali kdyz dopredu vi ze je honit nebudou, nasledne bvy to vedlo k ciry anarchii... Je tu krasne videt jak lidi nedokazou nad vecma premyslet obecne, zato rvat ze nekdo neco udelal spatne, to jde kazdemu :)

  A ze se motorkar stava lovnou zveri pro polici kdyz nezastavi azacne ujizdet? Ne... on se hlavne stava velkym nebezpecim pro cele svoje okoli, to uz ej jeho vlastni volba... A nasledky zna kazdy...

 14. Presne tak, už niet čo dodať.

 15. Citace Původně odeslal Eastwood Zobrazit příspěvek
  Nějaký odkaz na judikaturu?
  Ale Policie ani nikdo jiný nemůže předvídat, jakou škodu může způsobit provinilec. Co když díky rychlé jízdě havaruje do cisterny, ta exploduje a zabije to 5, 10, 15 lidí? Já vím,...co když, ale logiku to má. Prostě nekomromisně zasáhnout. Viník si pak může podat stížnost.

 16. Idealnim jednani ridice ma byt takove, ze jezdi tak, aby neohrozoval sebe, svuj majetek a ostatni. K tomu nepotrebuje zakony. Pokud by policie nikoho nezastavovala, jak by to melo vest k anarchii? Zacal bych sam jezdit jako prase a ohrozoval ostatni? Nebo me okoli? Ne, k zadne anarchii to nepovede.

  Pokud nekdo neustale porusuje predpisy, tak je bude porusovat stale dokola nez sam zemre nebo se zmrzaci nebo dospeje. To je fakt a na tom bohuzel nikdo nic nezmeni, tresty, zakaz rizeni tomu nema jak pomoci, kdyz je to v cloveku. Je jen otazkou zda a kdy se sejme a jestli vezme nekoho s sebou.

  Ve vetsine nehod vznikle z honicky vznikne, kdy stresujici ridic zacne prchat, protoze se lekne a zacne jednat iracionalne a ve strachu. A policie pouze zvedne riziko toho, ze ridic se drive zmrzaci a hlavne, ze to do nekoho napali. Vyjimkou neni ani kolona z civilnich aut.

  Takze co s tim? Pokud by policie nepredvadela agresivni honicky, tak se nezmeni nic, popripade se statisticky o nejakou jednotku snizi cislo nehodovosti.

 17. John Dormer: Buzeracni kontroly jsou jen jedna z moznosti kdy lide ujizdeji policistum, co ten zbytek? z toho taky cas od casu nakej smrtak bude a budem to tu resit porad dokola... Navic buzeracni kontroly alespon na zbezne zkontrolovani ridice a stavu vozidla schvaluju, v cechach kde kazdej druhej jezdi prorezlou nebo ztuzenou pleckou, se zakazem rizeni a pod vlivem mi to neprijde jako neco co by tu bylo navic

 18. Citace Původně odeslal hnidopich Zobrazit příspěvek
  A co by jsi tu napsal, kdyby ti takový jeden bez ŘP zabil dítě, jenom proto, že si uvědomil svůj "přestupek" a začal nesmyslně ujíždět.
  Jinak toto ujíždějí, je jen projevem slabosti a zbabělosti oněch přestupců.Pokud jsem něco udělal, zastavím, vyřeším, zaplatím. Nemá to větší grácii?
  A co by si psal, kdyby ti tvůj kluk vytáhl tvou motorku z garáže a jel se projet a ze strachu, že to táta zjistí otočil plynem a uháněl by před hlídkou policie a v návalu stresu a adrenalinu to pak napálil do policejního zátarasu ?

  Já nejsem odborník a nevidím do hlavy ani tomu motorkáři a ani policajtům, kteří jsou vystavení stresu a i oni jednají někdy iracionálně, ale tvrdím, že tímhle způsobem stavět motorkáře zbytečně riskuji zdraví svých kolegů a život provinilce. Pro mne je to srovnatelné jako by vystřelili varovný výstřel a pak mu to napálili do zad. Já vím, měl přeci zastavit už dávno před tím a vůbec neměl, co dělat na silnici bez papírů ...

 19. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  A co by si psal, kdyby ti tvůj kluk vytáhl tvou motorku z garáže a jel se projet a ze strachu, že to táta zjistí otočil plynem a uháněl by před hlídkou policie a v návalu stresu a adrenalinu to pak napálil do policejního zátarasu ?
  No hele rozhodne byhc to nedaval za vinu policistum... Maximalne tak sobe ze sem si lip nehlidal klicky a jeste k otmu se me moje vlastni diet tak boji, ze radsi umre nez by zastavilo... Prece svadet to na druhe je tak jednoduche... Ale je to spatne...

 20. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  No hele rozhodne byhc to nedaval za vinu policistum... Maximalne tak sobe ze sem si lip nehlidal klicky... Prece svadet to na druhe je tak jednoduche... Ale je to spatne...
  To máš pravdu. Já jenom reaguju na to " co kdyby " ... a tak jak tak mně osobně se prostě tento způsob zastavování vozidla zdá jako nepřiměřený. O tom tu přeci je i tahle diskuze. Tvrdím, že na začátku může být klukovina a byl bych rád kdyby se možnému tragickému konci prostě předešlo ... Nicméně souhlasím s tím, že mávnutí nad tím rukou a tak si jeď , zastavíme si někoho jinýho je určitě taky špatně.

 21. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  A co by si psal, kdyby ti tvůj kluk vytáhl tvou motorku z garáže a jel se projet a ze strachu, že to táta zjistí otočil plynem a uháněl by před hlídkou policie a v návalu stresu a adrenalinu to pak napálil do policejního zátarasu ?
  Asi mi to nebudeš věřit, ale vylískal bych ho, jako malého smrada.
  Díky bohu moji oba kluci byli za svých 23 let tak rozumní, že žádnou takovou věc nikdy neudělali.
  Neříkám, že jsme vzor ctností, ale stále máme před autoritami zdravý respekt.Těžko se tomu dneska věří, ale prostě policajtům normálně zastavujeme, když nás zastavují.Beru to jako schopnost, být zodpovědný na své činy.Pokud někdo koná jinak, je to jeho boj.
  Do dnešní doby jsem se vždycky z každým policajtem domluvil a nemusel nikdy nikam ujíždět.Je ale pravdou, že já osobně, bych bez ŘP nebo např. propadlé STK záměrně nejezdil, považuji totiž za normální, řídit se pravidly, která tu jsou nastavena.

 22. no... Ja prave porad resim to, ze tu nikdo nenavrhnul jak to ale vyresit jinak... On takovy ujizdejici motorkar nebo samozrejme i clovek v aute je proste svemu okoli nesmirne nebezpecnej, vozidlo se v takovem pripade da snadno povazovat za zbran a je proste tezke udelat zasah tak, aby se vyloucilo zraneni ostatnich osob ale zaroven byl clovek perzekuovan a neujel... Navic kolik denne honicek dopadne dobre a jendou za par let se stane naka tragedie a hned jsou toho plne diskuse a policisti ti spatni... to zase dost vadi me :) Policie nejsou zadni beranci a reforma policie je u nas potreba jako sul, ale zrovna tohle se nejspis nikdy nebude dat vyresit vyrazne jinak... a vyrazne tomu predchazet... Pokud ano, tak sem s resenim, nejen my bychom to nejspis radi slyseli...

 23. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  no... Ja prave porad resim to, ze tu nikdo nenavrhnul jak to ale vyresit jinak... On takovy ujizdejici motorkar nebo samozrejme i clovek v aute je proste svemu okoli nesmirne nebezpecnej, vozidlo se v takovem pripade da snadno povazovat za zbran a je proste tezke udelat zasah tak, aby se vyloucilo zraneni ostatnich osob ale zaroven byl clovek perzekuovan a neujel... Navic kolik denne honicek dopadne dobre a jendou za par let se stane naka tragedie a hned jsou toho plne diskuse a policisti ti spatni... to zase dost vadi me :) Policie nejsou zadni beranci a reforma policie je u nas potreba jako sul, ale zrovna tohle se nejspis nikdy nebude dat vyresit vyrazne jinak... a vyrazne tomu predchazet... Pokud ano, tak sem s resenim, nejen my bychom to nejspis radi slyseli...
  Je to sice sci-fi, ale ideální, kdyby policisti uměli dálkově vypnout motor daného vozidla :D

 24. Citace Původně odeslal hnidopich Zobrazit příspěvek
  Je to sice sci-fi, ale ideální, kdyby policisti uměli dálkově vypnout motor daného vozidla :D
  a já myslel, že něco jako elektromagnetická střela už dávno funguje i v praxi :)

  Jinak ono se i píše, že v tomto případě policie věděla o koho jde, není pak lepší si pro něho v klidu zajít a patřičně mu to osladit? A jestli není možno mu prokázat, že na motorce to byl 100% on, tak je chyba jinde ...

 25. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  John Dormer: Buzeracni kontroly jsou jen jedna z moznosti kdy lide ujizdeji policistum, co ten zbytek? z toho taky cas od casu nakej smrtak bude a budem to tu resit porad dokola... Navic buzeracni kontroly alespon na zbezne zkontrolovani ridice a stavu vozidla schvaluju, v cechach kde kazdej druhej jezdi prorezlou nebo ztuzenou pleckou, se zakazem rizeni a pod vlivem mi to neprijde jako neco co by tu bylo navic
  Chci jen rict, ze honicky nic nevyresi. Resenim je jen to, aby k tomu vubec nedochazelo a to je obecne ve spolecnosti, ve vychove.

  Pokud by kompletne odesla u lidi pokora k druhym, odesel by pocit, ze si za zdravi stojime prevazne sami, odesel by pocit zabezpeceni rodiny a naposled by odesel strach z poskozeni z vlastniho majetku, tak pak co? Pak by tu anarchie byla, lide by ignorovali nejen dane zakony, ale i nepsana pravidla a byla by potreba super policie, ktera by to cele korigovala. Jenze bez nasledku na zivotech by to nebylo, nejde to. Tudiz to neni resenim.

  A stav spolecnosti se nazorne ukazuje i na silnicich, kdy obcas nejaky ridic nerespektuje druheho. Nastesti si ale dost stale chrani vlastni majetek. Pokud se bude zvedat jen represe policejnich slozek, tak se tim nic nevyresi, bude se to dit stale dokola a s postupne zvysujicim tempem. Jsou to jen naplasti na zakrvacene telo, kde vznikaji dalsi rany.

 26. Citace Původně odeslal John Dormer Zobrazit příspěvek
  Chci jen rict, ze honicky nic nevyresi. Resenim je jen to, aby k tomu vubec nedochazelo a to je obecne ve spolecnosti, ve vychove.

  Pokud by kompletne odesla u lidi pokora k druhym, odesel by pocit, ze si za zdravi stojime prevazne sami, odesel by pocit zabezpeceni rodiny a naposled by odesel strach z poskozeni z vlastniho majetku, tak pak co? Pak by tu anarchie byla, lide by ignorovali nejen dane zakony, ale i nepsana pravidla a byla by potreba super policie, ktera by to cele korigovala. Jenze bez nasledku na zivotech by to nebylo, nejde to. Tudiz to neni resenim.

  A stav spolecnosti se nazorne ukazuje i na silnicich, kdy obcas nejaky ridic nerespektuje druheho. Nastesti si ale dost stale chrani vlastni majetek. Pokud se bude zvedat jen represe policejnich slozek, tak se tim nic nevyresi, bude se to dit stale dokola a s postupne zvysujicim tempem. Jsou to jen naplasti na zakrvacene telo, kde vznikaji dalsi rany.
  nejpozdstatnejsi je resit realitu sveta, ne si vysnit, ze spavne by nemely byt vrazdy, kradeze, nasili apod. Ano, to by bylo super, muzeme si lehnout do travy, koukat na oblacky a premyslet jake by to bylo skvele zit v miru a pokoji. Pak je dobre se zvednout a resit realitu, nez si snit, jake by to bylo uzasne. Ano bylo, to vi asi kazdy a zaroven vi kazdy, ze to neni realne a ze je treba resit svet takovy jaky je.

  Takze potrebujeme najit reseni pro tu realitu. Takze honicky jsou resenim teto reality. Ano vychovavejme, snazme se mit svet lepsi a hezci, ale zaroven resme to co se deje.

 27. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek

  ani jeden z vas me nezna, tak si tyhle kecy nechte od cesty, ubozacci...
  myslel jsem tim carga, ktery vsemu rozumi vse dela nejlip a vetsinou je to typ "na dalnici je 130 tak nevim proc na me v levym pruhu blikas blbecku kdyz jedu 131"

 28. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  nejpozdstatnejsi je resit realitu sveta, ne si vysnit, ze spavne by nemely byt vrazdy, kradeze, nasili apod. Ano, to by bylo super, muzeme si lehnout do travy, koukat na oblacky a premyslet jake by to bylo skvele zit v miru a pokoji. Pak je dobre se zvednout a resit realitu, nez si snit, jake by to bylo uzasne. Ano bylo, to vi asi kazdy a zaroven vi kazdy, ze to neni realne a ze je treba resit svet takovy jaky je.

  Takze potrebujeme najit reseni pro tu realitu. Takze honicky jsou resenim teto reality. Ano vychovavejme, snazme se mit svet lepsi a hezci, ale zaroven resme to co se deje.
  Ano, je to slunickove, naivni. Otazkou je, zda resenim te reality nevede k prohloubeni problemu.

  Co kdyz resenim te reality vznikaji dalsi skody, jednak materialni, na zivotech, tak take i na myslenim, protoze svuj vlastni strach, vlastni presvedceni, vlastni mysleni prenachavam nekomu jinemu a to policistum. Coz povede k dalsim represim. Ja v tom vidim ukazkovy zacarovany kruh, ze ktereho nelze jit ven.

  A je mi jasne, ze se to nezlepsi. Kazdopadne to neznamena, abych svuj smer reseni smeroval takto, ze budu volat po tom, aby policiste honily kohokoliv, kdo se jim nezda a kontrolovali vse bez duvodu.

 29. Ja nemam nic proti tomu, aby se pracovalo na zlepseni a i ja se snazim to zlepsovat. Jen proste potrebujeme resit i dnesni dny a ty slunickove nejsou.

 30. Citace Původně odeslal Re4DeR Zobrazit příspěvek
  myslel jsem tim carga, ktery vsemu rozumi vse dela nejlip a vetsinou je to typ "na dalnici je 130 tak nevim proc na me v levym pruhu blikas blbecku kdyz jedu 131"
  aha, promin, spatne jsem te pochopil...

 31. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Takze potrebujeme najit reseni pro tu realitu. Takze honicky jsou resenim teto reality. Ano vychovavejme, snazme se mit svet lepsi a hezci, ale zaroven resme to co se deje.
  Řešení jsem tu navrhl. Zrušit "namátkový" (čti buzerační) kontroly. Dát policii právo zastavit vozidlo pouze v případě konkrétního podezření. Pak nikdy nenastane situace, kdy by došlo k honičce, kde by policie nevěděla proč.
  Tzn. pokud jim někdo bude ujíždět a oni budou mít důvodný podezření, že jde o teroristu, ať si ho honí jak je libo. Ale pokud budou chtít někoho zastavit kvůli blbýmu zjištění, že má řidič řidičák, tak by se do toho prostě pouštět neměli a měli by daný auto zkusit zastavit jiným způsobem. Nebo ho radši nechat ujet. Lepší, než se s ním honit kvůli blbosti a reálně tak vytvořit mnohem větší nebezpečí.

  Je v zájmu všech, aby tato situace nastávala pouze za předpokladu, že samotná honička není nebezpečnější, než důvod, proč by ho měla policie stíhat.

Hostujeme u Server powered by TELE3