Python / Django Developer

Výsledky hlasování: vytvořím-li ujíždějícímu motorkáři zátaras

Hlasující
23. Nemůžete hlasovat
 • bezpečně zabrzdí

  11 47,83%
 • nikdy to neubrzdí

  2 8,70%
 • nikdy to neubrzdí a zmrzačí sebe i ostatní

  10 43,48%
Stránka 1 z 4 1234 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 100

Prchající motorkář narazil do policejního zátarasu a vážně se zranil. Měla policie postupovat jinak?


 1. Co se právě děje na Webtrhu?
 2. Co se ti na tom nezdá?

 3. výsledek hovoří jasně, nepovedlo se to jako málokterá honička v hustém provozu, situace se akorát vygraduje a neštěstí se urychlí či jen přenese o kus jinam. Použít zátaras
  se dá, ale najít místo chvíli trvá a v době monitoringu komunikací není potřeba jednat jako v americkém filmu.

 4. Několikanásobný zákaz řízení a stejně v sedle - logika?

 5. Citace Původně odeslal GRAFIKOM Zobrazit příspěvek
  Několikanásobný zákaz řízení a stejně v sedle - logika?
  přesně tak, ten průser se stal hodně před tím než začal úhánět, zátarasy, honička, střelba jsou alibistická řešení neřešeného hodně před tím, přičemž už tehdy to mají policejní orgány v kompetenci.

 6. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  přesně tak, ten průser se stal hodně před tím než začal úhánět, zátarasy, honička, střelba jsou alibistická řešení neřešeného hodně před tím, přičemž už tehdy to mají policejní orgány v kompetenci.
  Nemá smysl toto posuzovat, pokud to nebude soudit expert k tomu určený. Jedno je jisté:
  řidič motocyklu byl pod stresem, ve strachu, ujížděl na základě svého rozhodnutí: mohl zabít klidně 5 lidí najednou. Masakr v Uherském Brodě - pomalý zásah policie (měli útočníka "sundat") a zde? Dav křičí zlá policie... Až by někoho zabil, veřejnost by otočila.
  Btw - okolí mohl ohrožovat v tunelu, za tunelem, před tunelem, ohrožoval vše živé ve své blízkosti a nechat jej ujíždět až někam do pole, viz výše: za tu cestu mohl zabíjet. Policie měla povinost zasáhnout a zasáhla. Pokud zůstal ležet viník, není o čem.

 7. Citace Původně odeslal GRAFIKOM Zobrazit příspěvek
  Nemá smysl toto posuzovat, pokud to nebude soudit expert k tomu určený. Jedno je jisté:
  řidič motocyklu byl pod stresem, ve strachu, ujížděl na základě svého rozhodnutí: mohl zabít klidně 5 lidí najednou. Masakr v Uherském Brodě - pomalý zásah policie (měli útočníka "sundat") a zde? Dav křičí zlá policie... Až by někoho zabil, veřejnost by otočila.
  Btw - okolí mohl ohrožovat v tunelu, za tunelem, před tunelem, ohrožoval vše živé ve své blízkosti a nechat jej ujíždět až někam do pole, viz výše: za tu cestu mohl zabíjet. Policie měla povinost zasáhnout a zasáhla. Pokud zůstal ležet viník, není o čem.
  no viděl jsem nějaké posudky "expertů", ve smyslu kdyby šlápl na brzdu o 0,1 s dříve brdná drá by byla o tolik a tolik... blablabla, tady snad stačí selský rozum, pokud je někdo psycho, tak maják za prdelí celou situaci eskaluje a to zabití je o procenta pravděpodobnější! Podle logiky zde uvedených argumentů by tedy bylo nejúčinější střelit pachatele rovnou do hlavy.

  ---------- Příspěvek doplněn 16.07.2017 v 19:30 ----------

  Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  to nevysvetlis, tyhle lidi jako je cargopro sou strasne chytry, ale chtel bych je videt v nejaky kompetentni funkci kde by o tom realne rozhodovali, idealne treba vedouci zasahu nebo pod... Rozbrecel by se jak male decko...
  já tu jsem nejchytřejší až druhý a hádej kdo je první? Jsem na silnici dnes a denně s 16 tunovým autem a na brečení opravdu nemám čas musím se rozhodovat za sekundu pokud narazím na vola, zatím to vždy vyšlo:)

 8. Jeho volba, jeho zivot a zdravi. Policie jednala spravne.

 9. Podle logiky zde uvedených argumentů by tedy bylo nejúčinější střelit pachatele rovnou do hlavy.


  ---------- Příspěvek doplněn 16.07.2017 v 19:30 ----------

  Myslíte vážně srovnání mých argumentů? Tj. srovnání člověka, který někam vejde s úmyslem vraždit a idiota, který jede rychle podělaný z policajtů? To mi opravdu hlava nebere a chápu komentář Aleše.
  Váš názor mne děsí.
  Za mne - neshledávám v jednání policie nelogiku. Hlasování se zdržím, diskuze zajímavá a místy alarmující.

  ---------- Příspěvek doplněn 16.07.2017 v 19:44 ----------

  Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  nechat ho jen tak ujet taky neni reseni, stejne jako neni zadnej argument ze se to melo resit davno predtim, tak si to preved do jine situace, neni to zadny psycho co ma X zakazu rizeni, je to normalni clovek co prave nekoho zabil a ujizdi z mista cinu... Nebo dealer drog co jede s davkou po kapsach a boji se persekuce... Tam se to neda resit predem, stale ho maji nechat ujet? To je proste mimo... Ten clovek ujizdi na SVOJE nebezpeci a organy maji povinnost udelat vse pro to aby ho co nejdriv zastavili, pokud bude pouzivat vozidlo jako zbran (najizdet treba na policisty) tak i strelba je ospravedlnitelna... ostatne policiste casto strileji (na pneumatiky) :)
  Samozřejmě, řešit problém můžeš v okamžiku, kdy se o něm dozvíš - jinak to pochopitelně nejde. Stejně jako policie, která má povinnost zasáhnout v okamžiku, kdy se o protiprávnímu jednání dozví. Řešila? Řešila. Tečka. Když se objeví posudek, že to nebylo správně - bude se řešit zase tato situace (neboť vznikne).

 10. já se pachatele vůbec nezastávám, jen jsem toho názoru, že Policie vzhledem k místu situace nejednala správně, nevím co kdo na tom nechápe, byli byste stejného názoru kdyby vzhledem k nahánění motorkáře vám tento vyletěl do protisměru a rozpleštil se vám o přední sklo? Napadá vás, že by nejel tak rychle kdyby si nebyl vědom, že je pronásledován, ale přitom by byl stále na monitorech (jel po sledovaných trasách) a zasáhnout elegantně ve chvíli kdyby to nejmíň čekal a ta situace vzhledem k množství policejních vozů v Praze by dříve či později nastala. Argument, že používá vozidlo jako zbraň a může někoho zabít je správná, ale proč tu situiaci proměnit v jistotu, když mu dám v tunelu překážku a to tím způsobem, že dokáže zranit ještě dva lidi? Jak můžete obhajovat očividně zpackanou akci?

 11. Tedy tajná akce....
  Někdo tu psal o americkém filmu.
  Myslíte očividně zpackanou akci ve Vašich očích?
  Přeji Vám klidný zbytek dne, diskuzi opouštím s výše uvedným názorem, své jsem si řekl, rád jsem si vyslechl Váš názor a rád nechám prostor jiným.

 12. Aleši Jiříčku, víš mezi námi je ten rozdíl, že já žiju v reálném světě a ty čučíš celý dny do klávesnice a seš chytrej jak rádio. Jiné tu moralizuješ a pak se sám posuneš ve svém vyjadřování do roviny kanálu. Seš nějak rozpolcenej, viděl bych tam i trochu schizofrenie, neboť si tvrdil že mě máš v ignoraci, ale stále asi čekáš na moje příspěvky, jdi taky mezi lidi ale asi už nemáš kamarády ani v té hospodě není to pravda:) ?

 13. Každý je povinný uposlúchnuť výzvu policajta. Kto tak neurobí porušuje zákon a berie na seba riziko, že policajt použije donucovacie prostriedky, medzi ktoré patria aj

  f) zastavovací pás, zahrazení cesty vozidlem a jiný prostředek k násilnému zastavení vozidla nebo zabránění odjezdu vozidla,
  g) vytlačování vozidlem,

  alebo strelná zbraň
  V tomto prípade je vinník jasný.

  Na druhej strane aj policajt by mal použiť donucovacie prostriedky primerane, podľa okolností prípadu. Inak postupuje ak prenasleduje ozbrojeného bankového lupiča unikajúceho na motorke a inak zase ak mu nejaký adolescent nezastaví počas dopravnej akcie.

  Zátaras je ešte jeden z miernych donucovacích prostriedkov, vodič pri ňom má dostatok času zareagovať ak mu nevytvoria náhlu prekážku v smere jazdy. Horšie by dopadol ak by prišlo k vytlačeniu motocykla z cesty autom, alebo streľbe, ale i tak by si to policajti obhájili a bolo by to v súlade so zákonom.

 14. @AK47: "Na druhej strane aj policajt by mal použiť donucovacie prostriedky primerane, podľa okolností prípadu.".. no do detailu nevím o co šlo, možná měl kolem pasu výbušniny a chystal se najet do davu lidí, pak potom jo, ale to by tam zase chyběli ti polismeni:)

  někdy v 70 letech známý terorista Carlos alias Šakal navštívil Prahu a ubytoval se ve známem hotelu, KGB kontaktovala naši rozvědku ať se ho zbaví, protože nechtějí aby ho dostala CIA (byl to komunista), přitom CIA požádala o jeho zatčení. Jeden bodrý pražský "Vacátko" zaklepal Carlosovi na dveře hotelového pokoje a sdělil mu, že před hotelem na něj čeká francouzská rozvědka (což byla lež, ale Carlos se bál Francouzů jak čert kříže), a že když se urychleně sbalí pomůže mu zadním vchodem opustit hotel, načež přistavené auto odvezlo Carlose i s jeho arsenálem na letiště odkud zmizel asi na Cubu. Co tím, chci říci? Že "Vacátko" nemusel být žádný kovboj, ale použil normálně v klidu mozek namísto ozbrojeného zásahu, kde by se vystřílelo nemálo nábojů . Prospělo by více "Vacátků" se selským rozumem u naší policie.

 15. Myslet si, ze tohle se da resit sledovanim monitoru a vystupu z kamer, je usmevne. To mozna funguje na dalnici, ale ne ve meste. A ten ujizdejici dobytek se zakazem rizeni je tipuju typ cloveka, co smete zenskou s ditetem na prechodu a ujede. Takovymu cloveku bych dozivotne sebral papiry. Zasah naprosto v poradku, skoda zranenych poldu, pokud auto pouzili jako zataras, nemeli sedet uvnitr.

 16. Citace Původně odeslal lrs Zobrazit příspěvek
  Myslet si, ze tohle se da resit sledovanim monitoru a vystupu z kamer, je usmevne. To mozna funguje na dalnici, ale ne ve meste. A ten ujizdejici dobytek se zakazem rizeni je tipuju typ cloveka, co smete zenskou s ditetem na prechodu a ujede. Takovymu cloveku bych dozivotne sebral papiry. Zasah naprosto v poradku, skoda zranenych poldu, pokud auto pouzili jako zataras, nemeli sedet uvnitr.
  Motorka jezdí na benzín a ne na papíry. Vymahatelnost zákazu řízení je u nás nulová, jak je vidět na odhalených případech s 12ti zákazy řízení, atp.

 17. Citace Původně odeslal lrs Zobrazit příspěvek
  Myslet si, ze tohle se da resit sledovanim monitoru a vystupu z kamer, je usmevne. To mozna funguje na dalnici, ale ne ve meste. A ten ujizdejici dobytek se zakazem rizeni je tipuju typ cloveka, co smete zenskou s ditetem na prechodu a ujede. Takovymu cloveku bych dozivotne sebral papiry. Zasah naprosto v poradku, skoda zranenych poldu, pokud auto pouzili jako zataras, nemeli sedet uvnitr.
  Si asi neviděl seriál "Lovci zločinců" :-).

  V reálu je to sledování kamerami samozřejmě kravina. To by jim úspěšnost dopadení klesna o dvě třetiny. Na tom zásahu nebylo vůbec nic divného. Prostě většině lidem vadí policie ať udělá cokoliv. Vždycky to je nejlíp vidět, když někoho policie zastřelí třeba v USA. To jsou pak hrozný protesty, na novinkách.cz je to samej chytrák a pak policie zveřejní video, kde 5 policistů řvě na černocha co má ruce za zádama, ať se nehýbe a zvedne ruce nahoru a on nijak nereaguje a pořád se k nim blíží. To já si říkám, že osobně bych ho sundal ještě dřív.

  ---------- Příspěvek doplněn 16.07.2017 v 23:55 ----------

  Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  @AK47: "Na druhej strane aj policajt by mal použiť donucovacie prostriedky primerane, podľa okolností prípadu.".. no do detailu nevím o co šlo, možná měl kolem pasu výbušniny a chystal se najet do davu lidí, pak potom jo, ale to by tam zase chyběli ti polismeni:)
  Nejsem policajt, ale určitě je ujíždění před policií hodnoceno jako velmi vážný přečin. Už jen proto, že ujet se hlavně snaží "opravdoví zločinci", kteří nemají co ztratit. Jasně že to občas udělá i nějaký trouba (i já to jednou udělal :-)), ale zastavení takového člověka je pak priorita.

 18. Policie během zásahu nesmí způsobit větší škodu, než jakou by svým jednáním způsobil pachatel. Přeberte si to jak chcete.

 19. Kdyby někoho na té motorce zabil, bylo by jedno jestli byl ve stresu nebo ne. Jakmile začne ujíždět, je podle mě zásadní ho co nejdřív zastavit. Nechat ho odjet? Špatné řešení a precedent co sice dočasně třeba pomůže, ale vyvolá řadu nebezpečnějších situací do budoucna...

  Osobně by mě zajímalo, co by s takovou motorkou udělaly pásy s hroty :) - záterasem mu alespoň dali možnost...

 20. Citace Původně odeslal adopro Zobrazit příspěvek
  Policie během zásahu nesmí způsobit větší škodu, než jakou by svým jednáním způsobil pachatel. Přeberte si to jak chcete.
  Jakou policisté způsobili škodu??? To je jejich vina, že je to dement a najel do zátarasu. Podle téhle logiky by mu ještě měli zajistit volný průjezd městem, aby se při svém útěku náhodou s někým nesrazil. Nechápu jak někteří lidé uvažují.

 21. Citace Původně odeslal cargopro Zobrazit příspěvek
  Aleši Jiříčku, víš mezi námi je ten rozdíl, že já žiju v reálném světě a ty čučíš celý dny do klávesnice a seš chytrej jak rádio. Jiné tu moralizuješ a pak se sám posuneš ve svém vyjadřování do roviny kanálu. Seš nějak rozpolcenej, viděl bych tam i trochu schizofrenie, neboť si tvrdil že mě máš v ignoraci, ale stále asi čekáš na moje příspěvky, jdi taky mezi lidi ale asi už nemáš kamarády ani v té hospodě není to pravda:) ?
  Takový za volantem jsou nejhorsi. myslej si jak vsemu rozumi a jak jsou nejlepsi.


  ----
  zajimala by me statistika jak casto policajtum nekdo ujede. jezdil jsem pres pul roku v noci(cca 3-5) pres celou prahu a tak 3x tydne me staveli policajti. obcas ani nechteli doklady, jen obcanku treba. kdyz jsem se na ptal, proc me teda stavi tak mi jedna policistka rekla, ze je jen zajimalo jestli zastavim, ze jim spousta lidi ujizdi.

 22. Nepřipadá mi teda úplně v pořádku řešit porušení zákazu řízení honičkou v ulicích. Jo, takovýho člověka je podle mě daleko lepší nechat v klidu odjet a vychytat si ho někde jinde.
  Tady to naštěstí odnesl v podstatě jen on sám, je to tedy jeho vlastní blbost, nicméně je dost velká pravděpodobnost, že to odnese taky někdo třetí a to je ten problém. Pouštět se do honičky by policajti měli jen v naprosto krajním případě, kdy nějakej řidič sám o sobě ohrožuje ostatní. Ale vytvořit rizikovou situaci jen kvůli tomu, že někde viděli někoho se zákazem řízení, je nesmysl.

  Citace Původně odeslal Re4DeR Zobrazit příspěvek
  jezdil jsem pres pul roku v noci(cca 3-5) pres celou prahu a tak 3x tydne me staveli policajti. obcas ani nechteli doklady, jen obcanku treba. kdyz jsem se na ptal, proc me teda stavi tak mi jedna policistka rekla, ze je jen zajimalo jestli zastavim, ze jim spousta lidi ujizdi.
  Pokud je to pravda, tak je to opravdu do nebe volající zhovadilost a šikana.

 23. zrovna tenhle blbeček co už mu bylo 30 let by v Rakousku už dávno seděl ve vězení a morka mu byla zabavena už při prvním deliktu. Zhrnuto -policie nekoná jak má a pak koná tak, že blbečkovi budeme platit život na kryplkáře do konce života, A.J.stačí ti tento argument?

 24. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  A jak chces realne zjistit proc ujizdi? Nechas vsechny odjet a pak zpetne budes resit proc to bylo? :D to sou zase uvahy... Je treba o tom premyslet trochu obsirneji, ne jen ze tenhle konkretni pripad nebylo nic az tak vazneho... To asi meli vedet jak?
  No tak v prvé řadě si myslím, že by vždycky měli vědět, proč chtějí někoho zastavit. Preventivní buzeraci neuznávám. Takže argument "nevěděli, proč jim začal ujíždět" považuju za chybu policie/zákonů. Pokud nevěděli, proč by jim měl ujíždět, tak proč ho vůbec chtěli zastavit?
  Policie by měla mít právo zastavovat jen při konkrétním podezření a to si vždycky umět v protokolu o úkonu zdůvodnit.

  A pokud ho náhodou chtěli zastavit, protože měli podezření na porušení zákazu řízení (např. proto, že potkali SPZ, jejíž majitel měl zákaz), tak zahájením honičky uprostřed města zbytečně vytvořili skutečnej problém. Do té doby to bylo jen blbý porušení zákazu řízení, aktivitou policie se z toho stala pro okolí životu nebezpečná situace.

 25. Vidím, že aj u vás tento prípad vyvolal vlnu diskusie.

  U nás na Slovensku sa niečo veľmi podobné (streľba na unikajúce auto s fatálnym následkom pre vodiča, neoprávnené riadenie vozidla ... ) odohralo len nedávno:
  Policajti počas nočnej naháňačky postrelili v aute 17-ročného chlapca, zomrel –…

  Viac zaujímavých článkov/názorov:
  Policajná streľba na auto – Denník N

  Proste ľudská hlúposť zo starany vodičov. Akože nech mi nikto nevraví, že niekto normálny sa rozhodne policajtom uniknúť (nech už je to buzerácia alebo nie je), keď sa ho pokúsia zastaviť/odstaviť. Čo si mysleli? Že utečú a nechajú ich tak? Vôbec mi toho človeka nie je ľúto.

  Platia tu nejaké pravidlá, ktoré ignoruje a nedodržiava, neuposlúchen výzvu, tak čo čakať? To sa môže skončiť len takýmto spôsobom a nedajbože kvôli idiotovi sa zrania aj nevinní ľudia, ktorí s tým nemajú nič spoločné.

  Normálny človek zastaví a uposluchne výzvu, aj keď mu nie je po chuti buzerácia. Uteká len vagabund, ktorý zákony porušuje. Od toho tu tá polícia je. :)

  Do té doby to bylo jen blbý porušení zákazu řízení, aktivitou policie se z toho stala životu nebezpečná situace.
  Blbý, možno neblbý. Zákaz riadenia nedostaneš len tak. Čo ak predtým ohrozoval životy ľudí svojou bezohľadnou jazdou pod vplyvom? Čo keby takýto bezohľadný človek zranil niekoho z tvojej rodiny?

 26. Citace Původně odeslal adopro Zobrazit příspěvek
  Policie během zásahu nesmí způsobit větší škodu, než jakou by svým jednáním způsobil pachatel.
  Nějaký odkaz na judikaturu?

 27. Citace Původně odeslal Eastwood Zobrazit příspěvek
  Nějaký odkaz na judikaturu?
  Že má policie svoji moc používat v přiměřené míře a s co největší ohleduplností ke svému okolí, je snad logické.
  A vytvoření pro okolí nebezpečné honičky, kvůli blbému porušení zákazu řízení, je tak trochu přesně ten případ.

  Jak to vzniklo samozřejmě nevíme (my, veřejnosti). Ale víme, že to dopadlo blbě. Proto není nic špatnýho na tom, být po bitvě generál. Jelikož se můžeme poučit a popřemýšlet, jak to příště dělat tak, aby se něco takovýho nestalo.

 28. že ti policajti nebyli žádní inteligenti dosvědčuje i to, že zůstli sedět v tom autě, dále ke střelbě v jiných případech -mrtví spolujezdec (sice hloupá nána, ale taky člověk), dále před lety zabitý policista opdraženou kulkou od disku kola . Těch případů bylo více, prostě honička a střelba ve městě je nesmysl, stejně jako střelba v letadle, pokud ochranka nepoužívá speciální kulky. Pozn. vyjímkou jsou zákroky proti teroristům, kde je ta situace celkem jasná.

 29. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Ale kde je ta jistota že důvod nebyl? Ve zprávě se o tom nic nepíše, jak víte že nereagovali na jeho nebezpečnou jízdu třeba? Jste věštci?
  Můžeme předpokládat, že kdyby tam něco takového předtím bylo, tak by se tím policie pochlubila. Protože to tak dělá vždycky, dodává to totiž legitimitu jejímu zásahu.

 30. Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  Že má policie svoji moc používat v přiměřené míře a s co největší ohleduplností ke svému okolí, je snad logické.
  Nejen logické, ale policie to má i dané zákonem. Já narážel na absurdně nesmyslné tvrzení o tom, že "nesmí způsobit větší škodu, než jakou by svým jednáním způsobil pachatel."


  Citace Původně odeslal Registrace Zobrazit příspěvek
  Jak to vzniklo samozřejmě nevíme (my, veřejnosti). ... se můžeme poučit a popřemýšlet, jak to příště dělat tak, aby se něco takovýho nestalo.
  Takže my veřejnost nevíme, ale závěry dělat můžeme? To v tom případě ale nebudou zcela relevantní závěry.

  Jinak, je chyba, pokud se způsobené ohrožení při pronásledování dává za vinu policii. Viníkem je vždy, tj. i v tomto případě, ten kdo ujíždí. Že v některých případech mohla policie reagovat jinak, nebo líp, je samozřejmé. Už jen tím, že někdy není dostatečně vybavená, viz např. nedávná "aféra s absencí zastavovacích pásů, které od té doby policajti vozí. Policie má ze zákona povinnost zasáhnout při páchání přestupku, nebo tr. činu. A nechat někoho ujet a neřešit ujíždějícího jen proto, aby nedošlo k veřejnému ohrožení je nesmysl. A nedělá to žádná policie na světě.

Stránka 1 z 4 1234 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3