Prodej eshopu s dámskou módou - Tochcesfashion.cz včetně skladových zásob v hodnotě 450.000 Kč
Zobrazují se odpovědi 1 až 19 z 19

Kritika webu na vzdělávání

 1. Zdravím. Zajímal by mě váš názor na web, na kterém pracuji. Jedná se o agregátor vzdělávacích materiálů https://databazekurzu.cz . Zajímal by mě názor například na rozložení interaktivních prvků, jestli je intuitivní, jestli web není moc "prázdný", případně co potle vás na webu chybí nebo by mělo být jinak.

  Případně pokud zde je někdo, kdo rozumí hlavním textům, tak konstruktivní kritiku vítám.

  Díky !

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Bofa nabízí: Grafik, grafička - Náchod a okolí
  Martin Schlemmer prodává: Chcete si koupit Webtrh?
  Luosron poptává: Tvorba loga
 3. Moc se mi to líbí. Jen mě napadlo, že byste tam mohli přidat ještě dva filtry:
  1) kurz podle ceny (myslím si, že v ČR je to pořád podstatná věc)
  2) kurz podle délky. Každá ta kartička má v detailu (po rozkliknutí) informaci o tom, jak dlouho ten kurz trvá --> dal bych to rovnou i do náhledu

  Ještě byste tam mohli dát hodnocení (třeba pomocí hvězdiček) + kolik lidí už ten kurz absolvovalo.
  Nevím, jestli to teda bude možné, když jste agregátor, asi každý provozovatel kurzu to má jinak... To byl jen takový momentální nápad :)

  Držím pěsti!

 4. Nepáči sa mi zmysel webu, predávate iba cudzie kurzy. Nevytvárate žiadnu novú hodnotu.

 5. Super stránka.

  Rozhodně přidat jméno autora.

 6. Nefunguje to. Mám kurzy na Naučmese.cz a nejsem tam vidět. Takže agregátor, který neagreguje. Pokud to tam ručně cpete, tak tomu neříkejte agregátor.

 7. Citace Původně odeslal streetcz Zobrazit příspěvek
  Agregátor je označení pro webovou stránku či počítačový software, který shromažďuje jeden typ informace z různých zdrojů. Agregátory můžou fungovat na manuální či automatické bázi a mohou uživateli předkládat jak konečný obsah, tak výsledky vyhledávání na jiných stránkách.

  Agregátor – Wikipedie
  Pokud je něco "ruční", tak je to stejné, jako bych řekl, že je to NEAKTUÁLNÍ. Prostě jak to není automatizované, tak je to naprd. A tohle zjevně automatizované není.

  PS: do Wikipedie si můžu napsat jakýkoliv slint

 8. siva01: sorry, ale nevim co tady vymyslis - agregace ve svem vyznamu znamena spojovani, nikde to nenaznacuje jak je to spojovani delane... Neskutecny jaky sracky tady nekdo dokaze "resit" :) Ze vytknes ze tam tvuj kurz neni, to bych bral, ze vytknes ze tomu rikaji agregator kdyz to nemaji automaticke... to je hnidopisstvi a jeste navic spatne provedene (protoze agregator se proste nerovna automatickej soft)

 9. Řešíte ptákoviny :). Já na http://iprednasky.cz třeba agreguju automaticky, ale stejně se musí provádět schvalování a řazení do kategorií :).

  Jinak líbí se mi to rozdělení na lektory, to mám také v plánu.

 10. Co znamená u online kurzu "Délka 145 minut"?


  Nebo opravdu někdo naučí neprogramátora dělat jednoduché aplikace v C++ za dvě a půl hodiny?

 11. Citace Původně odeslal Slavek J. Zobrazit příspěvek
  Moc se mi to líbí. Jen mě napadlo, že byste tam mohli přidat ještě dva filtry:
  1) kurz podle ceny (myslím si, že v ČR je to pořád podstatná věc)
  2) kurz podle délky. Každá ta kartička má v detailu (po rozkliknutí) informaci o tom, jak dlouho ten kurz trvá --> dal bych to rovnou i do náhledu

  Ještě byste tam mohli dát hodnocení (třeba pomocí hvězdiček) + kolik lidí už ten kurz absolvovalo.
  Nevím, jestli to teda bude možné, když jste agregátor, asi každý provozovatel kurzu to má jinak... To byl jen takový momentální nápad :)

  Držím pěsti!
  Hodnocení i komentáře máme samozřejmě v plánu, hlavně kvůli tomu, že je to důležitý faktor pro rozhodnutí uživatele, jestli kurz, video nebo článek shlédnout. Filtrování podle ceny je dobrý nápad, jen přemýšlím, jak filtr zakomponovat, jestli do výběrového formuláře, nebo například k náhledu všech kurzů.

  Díky za nápady.

  ---------- Příspěvek doplněn 28.04.2017 v 16:10 ----------

  Ano, vše zatím plníme ručně, každopádně máme v plánu celý proces automatizovat, nebo minimálně ty důležité části, jako je například cena u kurzů, což je věc, na které nyní pracujeme.

  Každopádně děkuji všem za pozitivní feedback, jsem rád, že se vám náš nápad líbí a web samozřejmě budeme nadále vylepšovat. V plánu jsou například i uživatelské účty. Ale pokud by vás napadlo cokoliv dalšího, co na webu chybí nebo přebývá, budu rád, když napíšete sem, nebo na mail uvedený na stránce.

 12. opravit gramatiku v úvodním textu, název domény v textu se mě nějak nepozdává DatabázeKurzů.cz
  Na webu se mě líbí "čistota"

 13. Jak je to s autorskými právy? Je nutné mít souhlas vlastníků jednotlivých vzdělávacích portálů s použitím textů a fotografií?
  Ptám se, protože také zvažuji něco podobného.

 14. Citace Původně odeslal Pablo74 Zobrazit příspěvek
  Jak je to s autorskými právy? Je nutné mít souhlas vlastníků jednotlivých vzdělávacích portálů s použitím textů a fotografií?
  Ptám se, protože také zvažuji něco podobného.
  Nevím, jak je to podle zákona, ale já jsem pro jistotu všechny poskytovatele obepsal a zeptal jsem se, jestli jim použití výňatku z textu a náhledového obrázku nevadí. Ale sám si myslím, že i bez toho by to mělo být (v našem případě) v pořádku, když je návštěvník přesměrován na stránku poskytovatele v případě zájmu o celý obsah.

 15. Citace Původně odeslal Sterba Zobrazit příspěvek
  Nevím, jak je to podle zákona, ale já jsem pro jistotu všechny poskytovatele obepsal a zeptal jsem se, jestli jim použití výňatku z textu a náhledového obrázku nevadí. Ale sám si myslím, že i bez toho by to mělo být (v našem případě) v pořádku, když je návštěvník přesměrován na stránku poskytovatele v případě zájmu o celý obsah.
  Díky za odpověď. Neřekl bych, že bude tak jednoduchý získat jejich souhlas, ale evidentně to jde :-) Já neuvažoval o webu, ale o mobilní aplikaci, kde by byla nabídka online kurzů, také od více poskytovatelů. Ovšem, na mobilu se hůř řeší (uživatelsky) přechod na web poskytovatele kurzu. Ne že by to nešlo, ale asi to není úplně ono.

 16. Zkoušel někdo kliknout na tlačítko "poradit s výběrem"? Dle mě strašlivě řešená záležitost, hraničící s drzostí - vždyť je to jen filtr, ale chová se to jak nějaký dotazník, je to tak neohrabané. To jen na úvod, klikl jsem na věc, u které jsem neměl tušení co dostanu, a dostal jsem filtr produktů na tři kroky, pomalu odpovídající objednávce na e-shopu.

  Nesouhlasím s lidmi, co říkají, jak je to super a že je ten web vůbec dobrý - na to jak jednoduchý web to je, je velice neefektivní, je tam spousta zbytečností a nedomyšlených věcí, takže by mě zajímalo, kdo si ho vůbec zkoušel projít, používat a zda mu to k něčemu bylo.

  - Úvod. Poradit s výběrem je úlet. Fakt, že nedokážete jednoduché filtry zabudovat přímo do výpisu kurzů svědčí buď o velké neprozřetelnosti (nikdo se nad tím nezamyslel?), nebo o velice omezeném systému. Spousta prostoru zbytečně zaplácnutá fotkou, následně zaplácnutá dlouhým slintem o ničem. Mrzí mě, když musím hanit cizí obsah, ale koho bude zajímat Taxonomickému rozřazení - opravdu si myslíte, že to bude zajímat více než jednoho člověka ze sta normálních uživatelů, a proto tomu dáváte přednost před výpisem kurzu?
  - Dejte výpis kurzů hned na úvodní stránku. Není důvod někam přecházet, vše může být rovnou na úvodu. Na představení webu by měl stačit krátký nadpis a jedna věta, dovedete si představit, že by třeba slevomat lidem nabízel odstavec textu před výpisem? Pro mě je seznam kurzů, doplněný několika jednoduchými filtry, víc než vypovídající.
  - Nevidím smysl v tom, aby si někdo procházel jen video kurzy, nebo jen odborné články, aniž by měl možnost filtrovat dle kategorií. Kdo si bude bezcílně procházet všechna videa, aniž by hledal konkrétní kurz? Proč je to takto řešeno? Připadá mi to jako alternativa nakupování nábytku, kde něco zvolím podle barvy, ale už neřeším co vlastně kupuji. Viz výše, možnost kurzy filtrovat podle jejich typu by měla být všude, nemělo by to být za žádných okolností oddělené. Mít to jako odkaz v menu je zbytečné.
  - Vyházet modré a zelené proužky u článků, které jsou výraznější než jejich názvy. Chci si rychle skenovat podle názvů a nedaří se mi, protože mi oči neustále skákají k výraznějším věcem, které nemají žádný význam. Případně jako zde propojit s názvem na barevném pozadí.

  Až vyřešíte úplně základní fungování webu, které má každý obyčejný blog (tohle docela dobře může být nějaká wordpress šablona, přiohnutá k trochu jinému účelu, a i takový systém má ve svém základu určité jednoduché filtry, které lze používat), tak se můžeme bavit o dobře fungujícím systému. Inspirujte se například od zmíněného slevomatu, jak jednoduše a efektivně lidem nabízí výpis určitých komodit, které jsou kurzům podobné.

  Ještě jedna věc nad rámec, tvrdíte, že jste první český agregátor kurzů. To je sice možné, ale nikde nepracujete s čísly a odhadem z vašeho stránkování vychází, že nemáte ani tolik kurzů jako níže zmíněné Naučmese, takže toho na webu zatím moc nemáte.

  EDIT: Podíval jsem se na https://www.naucmese.cz/ a to pro vás může být vzorový web, jak to dělat dobře a jednoduše. Po shlédnutí toho webu není jediný důvod využívat ten váš. Mohl jsem si ušetřit čas a jen napsat, ať se podíváte, jak to jiní dělají dobře :)

 17. "Petr Široký"


  Díky za skutečně důkladné projití webu. Některé vaše připomínky vítám a zapracuji na jejich odstranění. Například proužky u náhledů kurzů, které zhoršovaly přehlednost a čtivost dáme pryč.

  U vámi zmiňovaného výběrového formuláře mě zajímalo, jestli má pro uživatele nějakou přidanou hodnotu, nebo jestli tam je navíc, protože právě tímto formulářem jsem se inspiroval u podobných webů, jako je ten náš. Proto mě zajímalo hodnocení a názory uživatelů tady na fóru.

  Co se rozdělení dle typu výukových materiálů týče, tak si myslím, že to pro uživatele přínosné být může, protože každý z uvedených typů je něčím specifický a někomu vyhovuje učit se z textu, někomu zase, když může spíš jen poslouchat přednes lektora. Každopádně k zamyšlení je neuvádět to jako položku menu, ale jako filtr u výpisů.

  Nakonec, když se kouknu na naučmese, tak oni na webu mají 41 online kurzů, což bych řekl, že je rozhodně míň, než uchováváme v naší databázi my. Na webu jsou totiž jen online kurzy, ne offline, jak už název typu výukového materiálu napovídá, ale asi by o této skutečnosti, že DatabázeKurzů nabízí jen online materiály, které nemají dobu trvání a jsou dostupné kdykoliv a kdekoliv, mohl být uživatel informován například na úvodní stránce. Jinak byla vaše kritika přínosná, díky :)

 18. Jsem rád, že to berete statečně :) Napsal jsem to dost tvrdě, ale s tím jak nešťastně je v některých věcech ten web řešený mi to prostě nedalo. To, že máte na webu čistě online kurzy mi přijde jako jediná důležitá informace, kterou ten úvodní text obsahuje, proto bych vyhodil nic neříkající "S kvalitními podklady se naučíte cokoliv. S jejich výběrem vám pomůžeme." a nahradil to tvrzením, které bude říkat něco jako "první český agregátor čistě online kurzů" - to je samozřejmě jen příklad, ale na rozdíl od stávajícího stavu tak předáváte zajímavou informaci. Odstavec textu a všechny fotky, které se netýkají kurzů bych se nebál vyhodit.

 19. Samozřejmě, pokud je kritika k věci a člověk řekne proč se mu něco nezdá a jak by to mělo být lépe, tak se to vždycky hodí, alespoň tak to vidím já. Jinak co se textů týče, psal jsem je sám a ani náhodou nejsem profesionální copywriter, takže na nich se určitě zapracuje. Jen ještě přemýšlím, jestli je dobrý nápad používat slovo "agregátor" pro ryze český projekt. Chápu, že pro lidi zabývající se weby a vším okolo to není neznámé, ale pro běžného návštěvníka nemusí být moc informativní, nebo co si o tom myslíte ? Ale zase asi nemá smysl zabývat se jedním slovem :D

 20. Agregátor, katalog, databáze, seznam, soupis :-)

Hostujeme u Server powered by TELE3