Stovkomat.cz: dnes 20% sleva na všechny PR články [345 nabídek, stovky recenzí]
Zobrazují se odpovědi 1 až 21 z 21

Kritika e-shopu Saxyna.cz

 1. Zdravím vás,
  chtěl bych požádat o reálný pohled na eshop www.Saxyna.cz.
  Vznikl v podstatě jen jako projekt během dlouhé chvíle. Ač bychom ho v průběhu roku rádi rozvíjeli a postupně zaplnili větším množstvím zbožím, celé je to v závislosti na tom, jak se podaří získat dodatečné dodavatele projekt rozšířili a pojali více reálněji.

  Vystavené zboží je naše, pro nás jsou klíčové zahraniční vánoční trhy, které nás vlastně uživí na následujících 11 měsíců, ale rádi bychom eshopem pokryli i zbytek roku.
  Momentálně funguje bez investic, v závislosti na vývoji, bychom rozhodli o udržení v současném stavu, nebo případných úpravách i dle vašich poznámek.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Až v košíku před odesláním objednávky se mi objevil kontakt na vás a dotaz, jestli nechci pomoci s vyběrem - to už je trošku pozdě :) Chybí mi tam nějaká viditelná sekce kontakty.

  A poštovné (třeba malé svíčky nebo papírového přání) 150 Kč + 60 Kč dobírka? Není to trochu moc?

 4. Je trochu legrační jak máte nad logem, na logu i pod logem adresu eshopu. Ty kontakty by se tam určitě měli objevit a to vítání nakonci potom, co si prohlédnu celou úvodní stránku mi příjde jako trochu pozdě. Jako poslední, čeho jsem si všiml, když jsem rychle projel eshop, že u popisu produktu máte popis a podtím popis produktu a název - to by tam být vůbec nemuselo.

 5. Provedeny nějaké úpravy dle výše zmíněného, plus průběžné aktualizace a vylepšení. Jak e-shop vnímáte nyní? Díky

 6. 99,90 poštovné a 59.90 dobírka - to už je hoodně mimo.

 7. Pro někoho, kdo nedosáhne na limit 100 balíků měsíčně, aby dostal smlouvu, a i kdyby, tak 99,5% balíků se vleze do kategorie "doporučený balíček", jde o běžnou realitu.

 8. Máte opravdu hezké věci, musím říct. Po delší době vidím dárkové zboží, které je prostě příjemné, ne odporný "aliexpres nebo slevový portál styl". Co se týká eshopu jako takového, tak řešení samozřejmě není nic extra, ale nakoupit se tam dá, tak bych to uplně nehrotil ... nějaké úpravy by to asi chtělo, viz. výše, ale uplně zlý to taky není. Lidé tady nejsou ti běžní kupující, co tam přijdou, tady to každý vidí i z jiných pohledů a spousta běžných lidí (zákazníků) tyhle věci ani neřeší.
  Věřím, že na různé trhy nebo stánky super, ale na netu to budete mít složité ... a to hlavně z důvodu nepoměru mezi průměrnou cenou zboží (vesměs levnější nebo drobnosti) a opravdu vysokým poštovným.
  A určitě by to chtělo rozšířit sortiment, lidé u nás se přeci jen radši "prodírají"

 9. Citace Původně odeslal BukajAktobos Zobrazit příspěvek
  Pro někoho, kdo nedosáhne na limit 100 balíků měsíčně, aby dostal smlouvu, a i kdyby, tak 99,5% balíků se vleze do kategorie "doporučený balíček", jde o běžnou realitu.
  doporučený balíček z váhou do 1 Kg, je 69Kč + dobírka 15kč bez zákaznické karty.

 10. Už jste dlouho nebyl na poště. Jde o to, že to je jen samotný poplatek za dobírku. K tomu je nutné ještě připočíst poplatek za použitou složenku A/C/bezdokladovka. V praxi tak dobírka u doporučeného balíčku vychází na 41,-, u balíku do ruky je to 50,-.

 11. Citace Původně odeslal BukajAktobos Zobrazit příspěvek
  Už jste dlouho nebyl na poště. Jde o to, že to je jen samotný poplatek za dobírku. K tomu je nutné ještě připočíst poplatek za použitou složenku A/C/bezdokladovka. V praxi tak dobírka u doporučeného balíčku vychází na 41,-, u balíku do ruky je to 50,-.
  ceny bez zákaznické karty jsou zde: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/bal...ruceny-balicek
  mne je to šumák, pokud hledáte důvod proč to nejde, je to váš problém, nikoliv můj.... vyřidte si zákaznickou kartu, uzavřete smlouvu s ČP...
  Jsou i jiné kanály než ČP, u PPL mám balík za 59 bez DPH + dobírka 15..

 12. Mě je také šumák, že se pořád oháníte nějakými ceníky (ve kterých jsou mimo jiné přesně tytéž sumy, o kterých píši já, takže se alespoň námáhejte si to pročíst, když se tím oháníte), pro mě je podstatné to, co mi pošta účtuje. Klidně použijte kalkulátor české pošty, dostanete tytéž sumy, o kterých mluvím.

  To že hledám důvod, je tvrzení, které zde proklamujete vy. Argument se zákaznickou kartou nechápu, evidentně ani vy netušíte, k čemu je. Protože zlevňuje pouze ceny za balík na poštu/do ruky, doporučené zásilky a dopisní psaní. Nic víc, kromě toho, že nemusíte vypisovat podací lístky.

  Upozornění, že vy máte za balík balík a dobírku je taktéž velmi relevantní. Gratuluji vám. Stejně tak mohu reagovat, že Alza má dobírku za 10-15,- (a stejně si za ni účtuje 60,-) a balík ještě levnější než vy. Jakou má takovýto argument hodnotu?
  Jasně jsem psal, že pro někoho, kdo posílá pidibalíčky a mimo sezónu se bavíme o 35 zásilkách měsíčně, je obtížné dostat se na jiné ceny. Vím, že ceny nejsou ideální, ale nejníže můžu jít na 89,- za poštu. Můžeme se bavit, jak moc vzroste konverze, když poštovné bude o celých 10,- nižší?

 13. Doporučený balíček Ceník:

  Hmotnost do 1 kg = 69,00
  Dobírka 15,00
  s tím můžete posílat drobnosti.
  Na zbytek není problém i u malého objemu sjednat přepravce a lepší ceny, neb balíky máte lehké.

  to máte poštovné o 40% levnější a pak už se bavit o konverzi můžeme.

 14. Ač se mě snažíte přesvědčit o opaku, dobírka na doporučený balíček stojí 41,-. Pokud má někdo jinou jinou cenu v rámci smlouvy, pak to může být jiné. Nicméně pokud do ceníku ČP lépe nahlédnete, tak zjistíte, že cena za dobírku je 12,-, tedy ne těch 15 co tu omíláte, a k tomu se připočítává cena za použitou poukázku. Na BA balíček nelze použít bezdokladovou dobírku, čili ve výsledku je cena 12+29 za složenku "Pk A". Tedy 41,-Kč.

  Když budu uvažovat 70,- jako cenu za balík, je pak nutné uvažovat taky cenu za balné. Krabice a výplňový materiál neroste na stromech. Cena na zabalení se pohybuje od 8-12,-, čili jsem již na 80,-.
  A teď je na debatu, jak moc se u unikátního zboží, které jinde koupit nelze, se projeví snížení ceny o 20,-?

 15. Zdá se že to tu jiskří. Někdo potřebuje a vyžaduje REÁLNOU zpětnou vazbu a když ji dostane, tak chytne na první našlápnutí. Úspěšný eshop se podle mě skládá ze spousty drobností a drobných maličkostí, který v součtu tvoří pro zákazníka zajímavý a výhodný celek. Nechápu proto, že když je možnost mít levnější poštovné, proč na "kunwalda" tak starujete a reagujete útočně? Poskytl Vám požadovaný reálný nezávislý pohled a vy si zubynehty bráníte svoji tezi. Jasně že samotná dvacka na poštovném není nic horentního, na druhou stranu je to fakt nepoměr mezi poštovným a cenou zboží.

 16. Na nikoho neútočím. Jen pokud někdo tvrdošíjně tvrdí, že dobírka činí 15,- (takováto suma ani v ceníku ČP není) a tvrdošíjně mě bude přesvědčovat o své pravdě, že prostě dobírka je za 15, byť realita je někde jinde, tak co pak s tím. Nechci se nikoho dotknout, ale dostal jsem nezávislý pohled od někoho, kdo tak zcela netuší, o čem mluví, pokud si vytrvale trvá na svém. Klidně věřím tomu, že má šlapající byznys a dobírky za 15,-, gratulace k tomu. Ale realita je nyní trochu jiná. Nehledě na tvrzení, že 99,90-40%=69,-...

  Ano, je mi jasné, že jde o nepoměr v ceně. A proto mě zajímá, jestli by byly nějaké relevantnější výsledky, pokud by bylo poštovné levnější. A to se tedy bavíme o té dvacetikoruně. Možná na to koukám z mého pohledu moc zaujatě, protože pro mě, pokud objednávám na netu to znamená, že nemusím něco shánět fyzicky někde po prodejnách a ztrácet tím čas a je mi relativně jedno, jestli poštovné stojí 59,- nebo 99,-. Ale je možné, že jiní na to koukají jinak.
  Stejně tak ale, tím, že jde o zcela unikátní zboží, je otázka, jestli má smysl výrazněji poštovné zlevňovat, tedy jestli bude měřitelný nárůst objednávek, který vykompenzuje nižší příjem z poštovného, nebo jde o situaci, že lidé si klidně pár korun připlatí, protože jinde tyto produkty neseženou.

  To si myslím, že je pointa debaty nad poštovným.

 17. Dejte dopravne zdarma. Konverze to zvysi a vas to bude tlacit k ekonomictejsimu pristupu k dopravnemu.

 18. Citace Původně odeslal BukajAktobos Zobrazit příspěvek
  ... Ale je možné, že jiní na to koukají jinak. .. je otázka, jestli má smysl ..
  Ano, tomu rozumím. Bohužel (bohudík), asi jediným způsobem je, abyste to vyzkoušeli sami. Vaše data tak budete mít ověřená a přesná. Pochybuji, že vzhledem k vašemu specif. sortimentu (což je na jednu stranu výhoda) bude mít někdo pro vás v otázce poštovného nějaký validní argument. Co sami nevyzkoušíte, to budou jen dohady. Každopádně z oboru eshopů mám ověřeno, že zákazníci řeší skutečně KAŽDOU korunu a každou výhodu. Dáváme např. různé akce a dárky novým i stálým zákazníkům a můžu vám říct, že je dost velké procento lidí, kteří řeší i to, že dostali během čtyř let (během cca 30 objednávek) podruhé stejný dárek. Ten dárek není inzerovaný, je tam navíc. Ale já ty lidi chápu. Chceme jejich peníze, musíme být tedy takoví, jako si oni přejí. Pak od nich ty prachy dostaneme..

 19. Řeknu to jinak, zvažoval jsem i nákup gratulační knihy, ale pokud zboží stojí 300, tak vám 160 za poštovné nedám a koupím něco jiného jinde. Jedinečné zboži neznamaná, že je nenahraditelné.
  Online platbu nemáte a převod cca 5 dní je dost pomalý pro to, abych měl zboží doma do pátku.
  Obalový materiál pokud nakoupite na rok, dva dopředu není také drahý.
  Tolik k mému pohledu a názoru k původní otázce a další vyjadřování už beru jan jako strátu času.

  Pouze dodám:
  ČP není jediný dopravní kanál a i u PPL se dá například dojednat přeprava i při malých objemech na cca 59 + 15 dobírka.

 20. kunwald: To je cena bez DPH? Protože mě PPL nabídlo kdysi za malé balíky cca 100Kč s DPH.

  OT: Já měl dojem, že se vydělává na zboží a ne na poštovném...! Je to váš boj. Ale 160Kč poštovné je šleha. Zato se dají poslat vrata od stodoly.

 21. Citace Původně odeslal marat Zobrazit příspěvek
  kunwald: To je cena bez DPH? Protože mě PPL nabídlo kdysi za malé balíky cca 100Kč s DPH.

  OT: Já měl dojem, že se vydělává na zboží a ne na poštovném...! Je to váš boj. Ale 160Kč poštovné je šleha. Zato se dají poslat vrata od stodoly.
  Bez DPH - jsem plátce

 22. Provedeny změny ve vzhledu a nějaké interní úpravy. Jak to nyní vnímáte? Děkuji

Hostujeme u Server powered by TELE3