Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Přesměrování na https s platným SSL a vliv na Seznam.cz

 1. Dobrý den,
  nemáte někdo zkušenosti s přesměrováním 1:1 z http na https? Nedošlo u někoho k penalizaci?

  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Nadelinka nabízí: Staňte se pro klienty jedinečnými
  Tuttinho poptává: Preklad CZ/NL
  BABA Tumise s.r.o. poptává: Hledám prodejce za úspěsné doporučení dám 20%
 3. U jednoho webu co přešel z HTTP na HTTPS vypadl z pozic do neznáma. Mohla by to být příčina. Máte stejný problém?

 4. U našeho serveru došlo k výpadku, ale během pár týdnů se zase vrátil zpět.

  Je pravda, že mi přijde jako by Seznam někdy u SSL tápal a nejsem si úplně jistý zda bere stránku s HTTP a HTTPS jako jednu a tu samou.

 5. Po změně adresy se podle mě dá propad pozic očekávat. Kvůli Googlu bych adresy rozhodně neměnil. Pokud se vrátí pozice do pár týdnů, tak je to super, ale vůbec bych se nedivil, kdyby to trvalo x-krát dýl a otázka je, zda opravdu doskáčou až na původní hodnotu...

  Yuhů se k tomu vyjádřil tady.
  Naposledy upravil nahoru : 22.10.2014 v 16:56

 6. Před 5 měsíci jsem převedl zavedený eshop na https. Na google naprosto bez problému. Na seznamu to pravděpodobně problémy způsobilo.
  Návštěvnost ze seznamu šla od té doby dolů. Na jednu stranu se snižuje už delší dobu, ale od toho převedení byl sestup dost výrazný. Při porovnání návštěvnosti ze seznamu z minulého roku je to leden-březen -12 %, duben -20 %, květen -22 % (16. května byl převod na https), červen, červenec -45 %, srpen, září -70 %. Teď se to možná trochu začíná zvedat, vypadá to tak na -60 % oproti minulému roku.
  návštěvnost webu je v průměru 1000 lidí/den. 80 % vyhledávače, 12% direct, 8% referal.
  svou roli v tom možná sehrála i aktualizace algoritmu vis https://webtrh.cz/273788-aktualizace...znam-fulltextu
  Jakou váhu mělo v propadu https jde říct těžko, ale pravděpodobně to seznamu dělá problémy.
  Jinak je zajímavé, že celkově máme návštěvnost i s tímto propadem v posledních měsících stejnou nebo vyšší jako minulý rok. Víc lidí chodí z direct a o hodně víc lidí chodí z google.
  Takže na závěr - Pokud je pro vás klíčová návštěvnost ze seznamu a převod na https není nutný, tak bych ho raději nedělal. Pro uživatele je to sice asi většinou plus, ale seznam to prostě nezvládá.

 7. Zdravím,
  díky za posty.

  Lukas87 - řešil jste to s podporou seznam.cz? Můžete přiblížit obor - vyloučit sezónní vlivy? Máte správně nastavenou hlavičku s přesměrování?

  Na webu nejsme nijak bytostně závislí, otestuji asi jednu stránku, která se dobře umisťuje v Seznamu i Google, zapnu pouze pro ni https a uvidíme.

 8. Přesměrování je s kódem 301 přes htaccess, takže by mělo být v pořádku.
  Sezónní vlivy by se v meziročním srovnání moc projevovat neměly. Navíc mám statistiky od roku 2006 a tam se výkyvy pohybují většinou kolem 10-15% nahoru i dolu.
  Jinak se jedná o prodej chovatelských potřeb, akvaristiku, teraristiku, zahradní jezírka... Sezonní jsou hlavně ty jezírka, ale říkám, porovnávám stejný měsíc minulého roku a celková návštěvnost během roku se až tak moc nemění.
  S podporou seznamu jsem nic neřešil. Kamarád, který v něm pracuje jako programátor (ne přímo fulltext) mi říkal, že s 301 by se to po nějakém čase mělo vrátit zpět. Ale může to prý trvat docela dlouho. Mluvil o cca 3 měsících. Musí se přeindexovat zpětné odkazy a přepočítat ranky a další ukazatele.
  Ale už je to dlouhá doba a pořát nic. Z původních 400 uživatelů ze seznamu denně jich teď chodí tak 120. Klidně by za tím mohla být i nějaká úprava algoritmu. Hodně lidí si stěžuje na propady z prvních pozic na 5-10 stranu. Stejné je to u nás.

 9. Jak to nakonec dopadlo se seznamem? Já čekám už 6 měsíců (po přechodu na https) a stále nic.

  Díky.

 10. Naše zkušenost je jednoduchá. Pokud začínáte začněte s HTTPS je to mnohem lepší a i Seznam to tak nějak chápe. U staršího webu s přesměrováním na HTTPS je to těžší.

  Máme navíc i HSTS (s tím má ale Seznam možná trochu problémy).

 11. Citace Původně odeslal bartama Zobrazit příspěvek
  Máme navíc i HSTS (s tím má ale Seznam možná trochu problémy).
  Pochybuji, že Seznam HSTS vůbec rozpozná. Nemá ani důvod se s ním zabývat.

 12. Po roce žádná změna. Z původních cca 25 % návštěvnosti se seznamu je to kolem 8 %. Ale těžko říct jestli je to jenom tím přesunem na HTTPS.

Hostujeme u Server powered by TELE3