Chcete si koupit Webtrh?
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

InDesign a nezalomitelné mezery

 1. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat někoho, kdo se dobře orientuje v InDesignu, jestli existuje nějaká vlastnost, která by do anglického textu přidala automaticky nezalomitelné mezery.

  Připravuji anglický text v InDesignu a zjistil jsem, že některá slova se špatně zalamují.

  Nevíte jestli se dá tato činnost nějak automatizovat nebo je nutné před každé takové slovo/písmeno vložit ručně znak nezalomitelné mezery?

  Děkuji za reakce


  jojo

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Find/Change

 4. Děkuji za reakci. Mohl bych Vás jenom poprosit o trošku podrobnější popis? Chápu to správně, že byste v dokumentu hledal (asi) vynucené zalomení řádku, které byste nahradil pevnou mezerou?

 5. Existuje doplnek - plugin - do InDesignu. V cestine se jmenuje jednoznakove predlozky a zalamuje text podle pravidel cestiny - neodtrhava predlozky od slov atd. V anglictine je urcite taky a hledal bych nejaky plugin "Short words" nebo tak neco podobneho pro anglictinu.

 6. Děkuji! Přesně něco takového bych potřeboval. Zkusím pohledat. Přiznám se, že jsem již něco takového zkoušel hledat, ale zatím marně.

 7. Jak zmínil Martis78, Amsoft nabízí modul Jednoznakové předložky pro InD (od verze CS2) za 1490 Kč.
  Nebo free alternativa od Františka Erbena. Dříve se tento modul jmenoval příznačně Viktor Čistič, byl jen pro OSX. Nyní ho František nabízí (stále zdarma) i pro Win pod názvem TypoScript pro verzi CS4 a vyšší.

 8. Myslíte, že tato verze bude fungovat i na EN texty?

 9. Jednoznakové předložky mají v defaultu nastavenou češtinu. V nastavení lze nastavit i jiné jazyky (je to de facto předefinovaný seznam GREP zkratek, buď tedy odmažete řetězec ƒ„$Czech“ nebo dopíšete konkrétní jazyk).
  TypoScript je také multijazykový, nastavení je ale intuitivnější (není nutné jakkoli laborovat s GREPem). Je zdarma, takže ho v klidu zkuste, umí nejen jenoznakovky.

 10. Tak to je perfektní! Vyzkouším a podám zprávu.

  ---------- Příspěvek doplněn 28.05.2013 v 10:16 ----------

  Vyzkoušel jsem. Pokud jsem nastavil v Typo Angličtinu tak to bohužel vypsalo chybu. Pokud jsem nechal libovolný jazyk, v dokumentu mi to našlo celkem 41 chyb. Zeptám jen takové malé ověření, může být v anglickém textů "The" na konci řádku?

 11. O té chybě netuším, na OSX nic takového nehlásí. (zkuste reportovat autorovi).
  Myslím, že „the“ na konci řádku je spíše estetickou záležitostí než chybou. Ale snažím se (zejm. při sazbě na praporek) nemít člen na konci řádku.

Hostujeme u Server powered by TELE3