Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 18 z 18

Chystáme změny ve struktuře Webtrhu

 1. Webtrh se neustále vyvíjí a současná navigace není dostačující.
  Chystáme tedy změny ve struktuře a navigaci Webtrhu.

  Cílem změn je
  • Přizpůsobit navigaci cílům návštěvníků (chci prodat, chci koupit, chci zadat práci, chci najít práci), ne formě inzerátů (nabídky, poptávky, aukce),
  • Znovu promyslet, které kategorie mají smysl a které tu chybí,
  • Kvůli jednoznačnosti využívat v názvech co nejvíce podstatná jména aktivit.
   Například Vývoj a programování místo IT.
  K návrhu nové struktury jsme využili metodu třídění karet (card sorting), při které se všechny plánované návrhy kategorií vytisknou na kartičky a sdružují do skupin.

  Nová struktura bude pro větší intuitivnost multihierarchická, jedna kategorie se tedy bude moci nacházet na více místech. Multihierarchii jsme ale využili jen střídmě.

  Každá změna je nepříjemná. Budeme si muset navyknout na nová slova a nové průchody hierarchií. Věřím ale, že po převyknutí bude nová struktura intuitivnější a rychlejší.

  Změnu plánujeme na nejbližší týdny.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. pěkné, jsem zvědav. To zas bude prskání že "nová verze je na hovno, odcházím z webtrhu..." aby se to pak během tří dnů uklidnilo a všichni si zvykli. Jak na Facebooku :)

 4. Každá změna v navigaci a layoutu je bolestivá. Proto se snažíme, aby za tu bolest stála. :)

 5. Len smelo do toho.
  Vždy sa bude polka návštevníkov sťažovať na úpravy a neskôr si každý zvykne :)

 6. To bude zase nových webtrhů :)

 7. Citace Původně odeslal Martin Schlemmer Zobrazit příspěvek
  [*]Znovu promyslet, které kategorie mají smysl a které tu chybí,
  Jednoznacne chybi archiv aukci s vydrazenou cenou. Drive tu byl a lidi tak mohli porovnavat ceny drazenych webu s podobnymi weby, ktere se zde vydrazily v minulosti. Ted nemaji porovnani a proto mozna vazne obchodovani s weby.

  Dalsi zmeny nebudu zatim hodnotit, protoze si je nedokazu moc predstavit v praxi. Takze si pockam a potom zhodnotim :)

 8. Ja chci sekci Domenyyyyy :DDDDD

 9. Méně je někdy více. Samozřejmě změny jsou OK a inovativní řešení musí přicházet, ale proč měnit něco co funguje? Tak trochu si to celé neumím představit, uvidíme, jaké to bude v praxi.

 10. Změny uvítám a nechám se překvapit :-)

 11. Já bych nejraději viděl nový webdesign webtrhu. Sice jsme na tento všichni zvyklí, ale změna by podle mě prospěla. Například pokud mohu uvést webdeal tak na první pohled super webdesign, ale nepoužitelný na portál, který má být denně navštěvován tisíci návštěvníky. Tím chci jen říci, že by dalo opravdu hodně práce zrealizovat takový návrh, který by sedl většině a byl použitelný pro portál jako je webtrh, ale za zvážení to stojí.

  Na druhou stranu chápu každého kdo vybuduje nějaký web/portál, který se stane úspěšný a pak se má rozhodovat zda-li nový webdesign či nikoliv, to je určitě velké dilema a určitě i značný risk.

 12. Díky. Webdesign bude. Víc napíšu brzy.

 13. Mně by se líbilo, kdyby si každý uživatel mohl přesouvat okna na hlavní stránce podle sebe. Například jako to má Seznam. Stačí se tam přihlásit na email a okna na hlavní stránce si můžete poskládat podle toho, co vás zajímá a nastálo tak pro sebe upravit vzhled Seznamu.

 14. Citace Původně odeslal streetjelly Zobrazit příspěvek
  Například pokud mohu uvést webdeal tak na první pohled super webdesign, ale nepoužitelný na portál, který má být denně navštěvován tisíci návštěvníky. Tím chci jen říci, že by dalo opravdu hodně práce zrealizovat takový návrh, který by sedl většině a byl použitelný pro portál jako je webtrh, ale za zvážení to stojí.
  V čem je webdeal tak super? Když tam přijdu tak vidím kopii webtrhu, jen v zářivějších barvách a úhlednějším menu. Zrovna z pohledu designu tam nevidím žádné skvělé vychytávky nebo jiný pohled na věc.

 15. Citace Původně odeslal Petr Široký Zobrazit příspěvek
  V čem je webdeal tak super? Když tam přijdu tak vidím kopii webtrhu, jen v zářivějších barvách a úhlednějším menu. Zrovna z pohledu designu tam nevidím žádné skvělé vychytávky nebo jiný pohled na věc.
  Design není nejsilnější stránkou WebDealu, tou přidanou hodnotou, která jej odlišuje od Webtrhu jsou služby a propojení se samostanými službami jako je třeba PayPost.cz.

  Kopie Webtrhu tu už byly a všichni víme jak dopadly. Ale WebDeal jde jinou cestou...

 16. Brain32: Ono všecho nějak funguje a tak budeme všichni rezignovat na budoucnost?

 17. Nové změny Webtrhu určitě prospějí. Myslím si, že je na čase a už se na ně těším. A kdo sem rád chodí, tak si bez problémů zvykne. Život je změna. Na WebDeal jsem před nedávnem náhodou narazila a nijak mě neoslovil. Jen velmi slabá kopie Webtrhu s frekvencí poptávek blížící se k bodu mrazu.

 18. Jestli jste si všimli, některé sekce mají už týden přesnější jména.
  Zítra přijdou další změny.

 19. Povedené změny, minimálně pro mě o hodně líp přehledné :-) Díky

Hostujeme u Server powered by TELE3