Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Stránka 1 z 4 1234 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 109

Za tyhle penize je Skicovne :


 1. Co se právě děje na Webtrhu?
 2. Tak na tyto poptávky už jsem si zvykl a i když mě pěkně štvou, neuděláme s tím nic. Pánovi to udělá nějaký amatér a podle toho také skončí celý jeho projekt.

  Jako ještě větší mazec mi přijde toto http://webtrh.cz/132629-portalovy-we...cni-termin-000, hlavně ta poslední věta. Ten člověk se prostě zbláznil!

 3. Myslím, že takove poptávky tady nemají co dělat. Správci fóra je asi nevidí.

 4. No tak to je síla, majitele toho portálu znám. Raději jsem si to musel přečíst 3x, protože nějak již nevěřím svým očím.

 5. Zkuste se na to podívat z druhé strany (zákazníka). Už jsem tímto způsobem dvakrát vybíral logo. Je tady několik desítek grafiků, o jejichž kvalitě nemám ani tušení (a probírat se referencemi jestli jsou pravdivé nebo ne nemám čas). To dám prostě zadání, adekvátní odměnu pro toho, kdo bude logo realizovat a cekam na nabídky. Takhle se výběr dělají celkem standardně, já takovým způsobem dělám několik návrhů do týdne (ne grafických). Jde mi hlavně o ideu a úroveň ztvárnění, většinou na vítězném návrhu ještě hodně pracujeme. Jak jinak zjistit kvality zdejších grafiků?

 6. Citace Původně odeslal Jan Matějka Zobrazit příspěvek
  Zkuste se na to podívat z druhé strany (zákazníka). Už jsem tímto způsobem dvakrát vybíral logo. Je tady několik desítek grafiků, o jejichž kvalitě nemám ani tušení (a probírat se referencemi jestli jsou pravdivé nebo ne nemám čas). To dám prostě zadání, adekvátní odměnu pro toho, kdo bude logo realizovat a cekam na nabídky. Takhle se výběr dělají celkem standardně, já takovým způsobem dělám několik návrhů do týdne (ne grafických). Jde mi hlavně o ideu a úroveň ztvárnění, většinou na vítězném návrhu ještě hodně pracujeme. Jak jinak zjistit kvality zdejších grafiků?
  Vybereš podle referencí. Pokud ne, dej adekvátní odměnu vzhledem k vyběrovému řízení, to je u loga cca. 50 000Kč (výběrové řízení loga ČSU - 100 000Kč) i když u profi grafika tě na zakázku stojí i více. Co dostanu za to, že strávím čas vymýšlením loga a poté ho nakreslím. Ztrávím nad tím třeba 10h a kdybych bral 600Kč na hodinu, tak pokud mě nevybereš, prodělám 6 000Kč. Jak výhodné.

 7. Vybereš podle referencí. Pokud ne, dej adekvátní odměnu vzhledem k vyběrovému řízení, to je u loga cca. 50 000Kč (výběrové řízení loga ČSU - 100 000Kč) i když u profi grafika tě na zakázku stojí i více. Co dostanu za to, že strávím čas vymýšlením loga a poté ho nakreslím. Ztrávím nad tím třeba 10h a kdybych bral 600Kč na hodinu, tak pokud mě nevybereš, prodělám 6 000Kč. Jak výhodné.
  Myslím, že pleteš několi věcí dohromady:
  1) Logo za 100 000 Kč je mimo i ve světě "normálního" marketingu, abych ho odlišil od toho, co probíhá na Webtrhu. Myslím, že i logo za 50k je spíě výjimkou (kolik jsi jich dělal?), ale grafika není můj byznys, takže je možné, že grafici běžně loga za 50k dělají, ostatní ti to jistě potvrdí v tom případě.

  2) Pokud nejsi ochoten udělat pro klienta na začátku něco zadarmo (nemluvím teď o 10ti hodinách práce), ale spíš o dvou třech, strávených nad nějakým náčrtem, tak si myslím, že je něco špatně. Jak už jsem psal, klientovi na začátku spolupráce běženě "obětovávám" kolem tří až čtyř hodin práce, kterou, když se nedomluvíme, mi samozřejmě nikdo nezplatí, ale to je byznys. Samozřejmě ve chvíli, když máš stálé zákazníky, kteří se na tebe opakovaně obrací, tak to je něco jiného a když se dál nechceš rozvíjet, tak to není nic proti ničemu.

  3) Pokud je tvoje služba opravdu dobrá, tak bys neměl mít obavy se zúčastnit, pravděpodobně tvoje práce vyhraje.

  Chtěl jsem říct jen to, že pokud člověk rozjíždí nový projekt a není zrovna extrémě velká firma, obrací v ruce každou korunu (argumenty typu, když nemáš 100 000 Kč, tak nic nerozjížděj neberu, jsou to totiž hovadiny), tak je pro něj výběrové řízení příležitost zíksat dobrou práci, aniž by musel mít větší přehled na tehu právě třeba grafiky. Pokud jsou jasně stanovené podmínky, podle kterých to probíhá, tak v tom nevidím nic špatného.

 8. Nemluvil jsem o sobě, ale o profících. Přeci je blbost, aby někdo dělal výběrové řízení a vitězi dal za logo nebo webdesign 2 000Kč.
  Podle tebe platí toto: nemám peníze = udělám výběrové řizení, ale podle mě platí: nemám peníze = poptám grafika a vyberu si studenta který bude mít nejlepší reference. Chtěl bych se Tě zeptat v jakém oboru děláš?

 9. Já hlavně neobhajuji webdesign za 2000 Kč, ale ten systém výběrového řízení...
  No vidíš, takže ty logo uděláš levněji - profesionál je ten, který se tou danou věcí živí :), takže tě za profesionála považuji.
  Já ale přece musím nějak zjistit, co je ten člověk schopen udělat a to nezjistím (jak už jsem řekl, na reference moc nevěřím, několikrát se mi stalo, že reference a to co jsem pak dostal bylo v dost velkém rozporu) jinak, než, že si od toho člověka nechám něco udělat na míru. Navíc člověk, který pro mě takto něco udělá, tak má dost velkou šanci, že dostane další zakázku.
  Můj obor je interentovým marketing, ecommerce, Public Relations, nová média.

 10. V takových častkách se bude spíš pohybovat CID.

  Na výběrovku (ještě skoro za nic) se prostě nikdo kvalitní v oboru nechytí.

  K bodu 3), tohle vůbec není pravda. Většinou čím horší práce, tím větší šanci na výhru má. Je to bohužel tak. Souvisí to s tím, že si všichni myslí, že udělat web zvládne každý, že každý může být profesionál. Jenže webdesigner sleduje trendy, pořád se musí učit, číst odborné články a literaturu. Za webdesignem se skrývá mnohem víc, než jen grafika webu.

  Výmluvy, že se někdo nechce probírat referencemi, protože by mohly být kradené, jsou mimo. Tohle platí možná u lidí co dělají za 500 Kč. Je tu iTrader, příspěvky toho člověka, nějaká reputace, pokud si někdo vybere někoho, kdo má iTrader 0, nemá příspěvky, tak je to prostě jeho chyba.

 11. Drive (tedy drive, nez jste se tu registrovali) byla poptavka po designu tristni, co se tyka vypisovane ceny. Retal posleze stanovil min. cenu poptavky (viz pravidla), ktera, pokud se uziva rozumne, docela dobre funguje. Tyto pokusy, tedy neadekvatni cena vuci poptavane praci, tu byly a budou vzdycky. Neplacte tedy nad tim, nedovolavejte se spravcu o zasah, je to v ramci pravidel. Pokud nemate zajem, nereagujte na poptavku. Poptavajici dostane praci odpovidajici vypsane cene.

 12. to honya:
  Na výběrovku (ještě skoro za nic) se prostě nikdo kvalitní v oboru nechytí.
  - Nesouhlasím, jak říkám, dělal jsem výběrové řízení dvakrát, poprvé ty výsledky byl opravdu tristní, v tom druhém jsem naopak získal logo, které naprosto přesně vystihovalo moje přestavy.
  Většinou čím horší práce, tím větší šanci na výhru má.
  - To je hodně přitažené za vlasy...
  Výmluvy, že se někdo nechce probírat referencemi, protože by mohly být kradené, jsou mimo. Tohle platí možná u lidí co dělají za 500 Kč. Je tu iTrader, příspěvky toho člověka, nějaká reputace, pokud si někdo vybere někoho, kdo má iTrader 0, nemá příspěvky, tak je to prostě jeho chyba.
  - Já jen říkám, že se mi několikrát stalo, že reference byly úplně jinde,než to, co jsem obdržel. Z toho samozřejmě vyvozuji další závěry. To ze někdo nemá iTrader znamená třeba, že je tady jenom nový, o jeho kvalitách to neříká nic.

  to powebook:
  Já se zas za takového nováčka nepovažuji, i když pár měsíců navíc máš :). A myslím, že tuhle dobu pamatuji (i když bych to musel dohledat). Jinak musím souhlasit. Snažil jsem se jenom ukázat druhou stranu - zákazníka (i když jsem věděl, že to bude odsouzené k nezdaru :)).

  Když mám být konrkétní - za 4000 Kč jsem teď naposledy získal logo, které přesně odpovídalo tomu, co jsem chtěl (i když samozřejmě se nemusí líbit všem). Kolik na něm dotyčný strávil práce, to nevím, ale rozhodně to nebylo více než deset hodin, úpravy byly prakticky minimální...

 13. Mohl bys nám to logo ukázat? Děkuji

 14. Mohl bys nám to logo ukázat? Děkuji
  No to jsem přesně čekal a moc se mi do toho nechce, protože vím co bude násladovat: diskuze o tom, jak je to hrozný a za ty peníze, že je jasné, že nic lepšího jsem dostat nemohl atd. A to si nemyslím, že by bylo fér k člověkovi co to dělal (protože ten za to, že se tady s vámi o nečem dohaduji nemůže a svezl by se na té nagativní vlně vůči mě :)).

  Ale ok - Slevolovka.cz

 15. Ale jo, jde to.

 16. to logo je dokonce az prekombinovane :D za 4k to jde

 17. Pro mě, jako zákazníka to má následující výsledek - za peníze, které jsem navrhl jsem dostal několik desítek návrhů (cca 70 % byla úplně mimo graficky, takové bych si udělal v malování), pár jich bylo 100%ně použitelných, vybral jsem jedno, které se doladilo. Takže já byl spokojen, grafik byl (doufám) také spokojen.

  Chápu (protože jak už jsem psal), že dělat něco s nejistým výsledkem, může být frustrující, ale předpokládám, že kdo nechce, tak se prostě nezúčastní. Já jen se snažím od začátku této diskuze tvrdit, že výběrové řízení není nic špatného, když se ho lidi častní (za pro ně adekvátní hodnotu) a dá se z něho dostat velmi slušný výsledek.

  Navíc nikro netvrdí, že když kdokoli uvidí moje potávku, tak mě může oslovit napřímo, že váběrka nedělá, nabídnout své služby a třeba mě přesvědčí o tom, že se rozhodnu pro něj a nechám ho práci udělat...

 18. Mně se zdá, že požadují po referencích čím dále více, už to není jako dříve.

 19. Notak deti nehadejte se :)

 20. Citace Původně odeslal Jan Matějka Zobrazit příspěvek
  Takže já byl spokojen, grafik byl (doufám) také spokojen.
  grafik ktereho si vybral asi spokojen byl :)) ale co lidiktere si nevybral ale presto tomu navrhu venovali X hodin... aniz by ziskali jedinou korunu ? :)

 21. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  grafik ktereho si vybral asi spokojen byl :)) ale co lidiktere si nevybral ale presto tomu navrhu venovali X hodin... aniz by ziskali jedinou korunu ? :)
  Vyhrát může jen jeden (většinou). Svou účastí samozřejmě splňuje podmínky (pokud) jsou dané a je jen na něm, jestli do výběrka jde nebo ne. Jak říká Jan Matějka, 70% bylo nepoužitelných, a platit jim skicovné? Navíc alespoň získávají zkušenosti a reference, které třeba v budoucnu s menšími úpravami prodají. Ve výběrovce nevidím problém.

 22. @magnet
  Nevidíš v tom problém? A jak by se ti líbilo, kdybych dak k dispozici .psd a řekl bych: "Kdo má zájem, ať to nakóduje a já si vyberu podle toho jak se mi bude kód líbit."?

 23. grafik ktereho si vybral asi spokojen byl :)) ale co lidiktere si nevybral ale presto tomu navrhu venovali X hodin... aniz by ziskali jedinou korunu ? :)
  Je to výběrové řízení, ve kterém jsem jasně stanovil pravidla - takže kdo se zúčastnil, tak musel počítat s tím, že ta sitauce může nastat. Kdybych měl já si říkat peníze za každý návrh, který pro klienta udělám, nějaké peníze, tak nezavadím o práci, protože je to tak prostě běžné. Navíc já dost často do toho návrhu dám nějaký nápad, který kdy klient později sám použije tak nemám žádnou šanci to zjistit. To u loga je to celkem prokazatelné.

  Vyhrát může jen jeden (většinou). Svou účastí samozřejmě splňuje podmínky (pokud) jsou dané a je jen na něm, jestli do výběrka jde nebo ne. Jak říká Jan Matějka, 70% bylo nepoužitelných, a platit jim skicovné? Navíc alespoň získávají zkušenosti a reference, které třeba v budoucnu s menšími úpravami prodají. Ve výběrovce nevidím problém.
  Děkuji, jsem rád, že to někdo vidí podobně.

  A jak by se ti líbilo, kdybych dak k dispozici .psd a řekl bych: "Kdo má zájem, ať to nakóduje a já si vyberu podle toho jak se mi bude kód líbit."?
  Udělat to můžeš, i když sám asi cítíš, že to je trochu něco jiného a grafika a kódovní je trochu jiný druh práce. Jinak v tom z podstaty věci nevidím nic špatného :).

 24. Smirte se s tim, ze na webtrhu neni (a ani nemuze byt) arbitr, ktery by posuzoval kazdou jednotlivou poptavku. Retalova rada, jak uspesne zadavat poptavku (tematu se tyka hl. bod 5), je v rezimu doporuceni, nikoli (vymahatelneho) pravidla.
  Vypsat otevrene vyberove rizeni bez skicovneho je tedy mozne, ucastnici sami postupuji riziko, ze budou pracovat de facto zadarmo. Do spatne vypsane poptavky se ale zadny slusny grafik nepohrne. Jak uz jsem psal vyse, vysledek bude odpovidat zadani.
  imho to vybrane logo presne odpovida poptavce = je spatne.
  Naposledy upravil powerbook : 16.04.2011 v 16:46

 25. Vyberovka je naprosto v poradku. Sam jsem takto ziskal grafika, ktery pro me jiz nyni dela stabilne a zakazky uz jsou v souhrnu v desitkach tisic. Proste na zacatku nebyl linej udelat navrh i s tim vedomim, ze treba nic mit za to nebude.

 26. Citace Původně odeslal Kombo Zobrazit příspěvek
  @magnet
  Nevidíš v tom problém? A jak by se ti líbilo, kdybych dak k dispozici .psd a řekl bych: "Kdo má zájem, ať to nakóduje a já si vyberu podle toho jak se mi bude kód líbit."?
  Jak psal Jan Matějka, grafika a kódování je něco jiného. U kódu si můžeš být většinou jist, že dostaneš kvalitu (pokud tomu samozřejmě člověk rozumí). Kdyby jsi dal k dispozici .psd a řekl bys to co jsi napsal, tak se usměju, a jdu dál :-) Viz. věty před touto.

  Opakuji: Každý se výběrovky účastní dobrovolně, tak ať si nestěžuje, když se mu nelíbí pravidla. To je jako si stěžovat v obchodě a chtít slevu na rohlíky :D.

 27. Je to blbost už z princiou (výběrovka). To je jak kdybys šel do obchodu a řekl, ať ti dají rohlík, chleba, housku a bagetu a že to vyzkoušíš a potom si koupíš jedno z toho.

 28. Problem je, ze je tady spousta pseudografiku, kteri se proste ucastni at se to vam ostatnim kvalitnim grafikum libi nebo ne. Dokud tady takovy budou, nemuzete ocekavat, ze klient nabidne kazdemu na potkani skicovne. To jste trochu na spatnem miste - webtrhu.

 29. To je jak kdybys šel do obchodu a řekl, ať ti dají rohlík, chleba, housku a bagetu a že to vyzkoušíš a potom si koupíš jedno z toho.
  To přece není pravda - já ty ostatní loga přece nepoužívám, ty samozřejmě zůstávají v majetku jejich tvůrce. Je to to a samé, když bych řekl všem pekařům ve městě, aby upekli nejlepší chleba, co umí a já si podle toho, jak vypadají a voní vybral jeden a ten zaplatil.

  Výběrové řízení je naprosto standardní výběr dodavatele - vždycky musíš udělat nějakou práci zadarmo, abys dostal zakázku. Jak píše JerryBestie, když budu spokojený, tak vítěz dostane mnohem víc zakázek, protože už ho mám ověřeného a chci s ním spolupracovat dál.

  Pokud dostáváš zakázky jen na základě toho, že někomu napíšeš (velmi zjednodušuji): Ahoj jsem grafik a udělám ti logo za ty a ty peníze, tady jsou moje reference, tak klobouk dolů, jsi šťastná člověk :).

  ---------- Příspěvek doplněn 16.04.2011 v 17:08 ----------

  Problem je, ze je tady spousta pseudografiku, kteri se proste ucastni at se to vam ostatnim kvalitnim grafikum libi nebo ne. Dokud tady takovy budou, nemuzete ocekavat, ze klient nabidne kazdemu na potkani skicovne. To jste trochu na spatnem miste - webtrhu.
  Přesně tak - navíc když potávám věc do 10 000 Kč, jaké by asi tak bylo adekvátní skicovné? 200 Kč? To by asi nic nezměnilo. Navíc, pokud si to dobře uvědomuji, tak ani v soutěžích o loga za 100k není skicovné určeno rpo každého, ale třeba třem nejlepším kouskům...

 30. Jan Matějka

  Diskutuješ pěkně, ale myslím, že částí zdejšího osazenstva zůstaneš nepochopen. Především proto, že

  1) Výběrové řízení (nebo veřejná poptávka či jak to nazveme) je naprosto legitimním prvkem běžného byznysu, postaveným na riziku zúčastněných, že neuspějí. Někteří se s tím bohužel těžko smiřují.

  2) Ceny 50 tisíc a více za logo vypadají na první pohled trochu mimo, ale některým lidem nedochází, že v této částce je zahrnut i podrobně zpracovaný logo manuál (co logo představuje, jaký je jeho smysl, ukázky použití v nejrůznějších situacích, různé verze loga - třeba monochromatické, zjednodušené atp.)

  3) Skicovné za logo většinou není běžné, protože u podobných výběrových řízení se teprve tříbí představa - z pohledu grafika pak většinou bohatě postačí narychlo skicnout nějaký základ, s nímž lze dále pracovat. U grafického návrhu webu je to trochu jinak, protože pro vytvoření skutečně kvalitního návrhu musí grafik obětovat dost času s vyhlídkou, že jím navržený design bude pro někoho jiného těžce nebo vůbec použitelný. Je ale také pravdou, že většina grafiků, které znám, bere skicovné až v okamžiku, kdy se první podoba webu klientovi nezdá. Přijde mi to fér a v pohodě.

  Úvahy o tom, že ti levní kazí trh, jsou navíc bezpředmětné a hloupé. Kde je poptávka, tam bude i nabídka. Sám za sebe v tom problém nevidím. Je to prostě diverzifikace trhu - každý si vybere dle svých preferencí a finančních možností. A můžeme to tu možná zavřít.

  P.S. - to logo Slevolovky vůbec není špatné, má nápad a styl, mně se líbí :)

Stránka 1 z 4 1234 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3