Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Stránka 4 z 4 PrvníPrvní 1234
Zobrazují se odpovědi 91 až 102 z 102

Celní Pošta Praha 120 - rychlost v těchto dnech

 1. Nechal jsem si zaslat 1 ks zboží (radio) v hodnotě 51€ z Holandska a zboží bylo prokazatelně odesláno z Rotterdam holandskou poštou do české republiky přes českou poštu a dnes jsem zjistil pode čísla zásilky že byla zásilka převedena do statusu ,,Příprava zásilky k celnímu řízení,,. Jak je to možné, Holadsko je snad součást EU, nebo je to jen nějaký omyl? Děkuji za odpověď

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Tak jsem také účastník "pošto celního" kolečka, ale to, co jsou schopni vyplodit....

  "Dobrý den
  dárek lze akceptovat pouze v případě, že odesilatel i příjemce jsou soukromé osoby. Ve Vašem příoadě je odesialtelem 4PX Woelwisw Expess Co. Ltd. což evidentně nebńí sukromá osoba z tohoto důvodu zásilka nemůže být odbavena jako dárek..
  Pokud jde o cenu celní úřad pojal podezdření že je zboží podhodnocena a požaduje doklad o ceně zboží
  Pokud s tímto nesouhlasíte můžete si zásilku odbavit sám."

  To, že firma 4PX Woelwisw Expess Co. Ltd. je obdoba české PPL DHL ,.... ani se nepodívá na internet, prostě pro ně je tato firma odesílatel. "Dárek můžete dostat jen od soukromé osoby". Bože můj, a tohle platíme ,... o psaném projevu dotyčného raději pomlčím.
  Tak toto s nimi už řeším druhý den.

 4. lol, to jsi asi narazil na hlupáka, ne? Vždyť jako dárek se posílá 99% zásilek. A přece není problém dostat dárek od společnosti, jako poděkování, např. :)

 5. haha ... to je jako, když po mě chtěli doklad o platbě, protože se jim nezdala cena, asi si balíky nechávaji ocenit, a když jsem jim poslal screen a dotaz, že jestli je hranice pro clo s dph tolik, tak mi ani neodpověděli.

  prostě inteligence taková, že opice má větší :)

 6. Posílá ni kolega ze zahraničního fóra (je ze Singapuru) HDD se speciální závadou, Bohužel to "internetem" neprocpe , a napsal tam cenu 5 AUD (australských dolarů, cca100Kč) jen kvůli pojištění balíku. No jo, hold se ze Singapuru kupují pevné disky. Že se tahají z Číny přes Ebay, ale ze Singapuru? Asi pan celník si myslí, že je to asi "provincie" v Číně a platí se tam AUD (měl jsem za to, že v číně jsou stále "juany"). Nic jsem kolegovi neplatil, jak mám doložit platbu. Poslal jsem "čestné prohlášení", ale to mu nestačilo(viz výše), tak nevím, jak pan celní deklarant udělá.
  Napsal jsem mu, že dárek můžu dostat jak od firmy, tak od soukromé osoby a že tuto definici uznávají i české zákony. Odpověď od něj:

  Dobrý den
  mimochodem si myslím, že celní zákony a předpisy znam trochu víc než Vy.

  Asi celní zákony zná, ale ty české ne. Asi tam budu muset osobně. dám vědět.

 7. Tak, zaplať pánbůh, jsem do prahy osobně nemusel, po zaslání asi 4 verzí "čestného prohlášení" , pan "celní deklarant" mě milostivě sdělil, "Já to tedy zkusím předložit" a "voalá" disk 29.8.2014 slavnostně česká pošta doručila. Závěr: odesílano 14.8. česká pošta převzala 19.8. celní kolečko 19.-28.8 doručeno 29.8. Celkem zásilka na "cestě" 15 dní, z toho 6 dnů "cestovala" a celých 9 dnů dělala "pošto-celní kolečko". Herdek, ta celní pošta asi musí být velká, když ze Singapuru na tu celní poštu to je jen 6 dní a na celní poště to "cestuje" 9 dní. Ach jo.

 8. Tohle je bez komentáře.Jedná se o reakci mého bratra na poštu 120 :) :) :)
  Celej posranej svět se snaží fungovat líp každej den a v čechách je to furt 30 let zpátky.Ups, dhl, deutsche post, ems, fedex ti všichni posílaj zásilky po celém světě i do nigerie a poslednímu klokanovi do austrálie.Česká pošta ti proclívá balík 9 dní a neni jim to divný.Co to je za kokot firmu když to proč tu jsou, co maj dělat, jak fungovat dělaj na hovno ale když prijdu na poštu tak mě pinda za přepážkou cpe los, omalovánky, puzzle, časopis a dokonce knihu s receptama z trávy a podobný vymrdaniny???Ty vole brácha vždyť je to jak když půjdeš za šťetkou že chceš sex a ona ti řekne že sex ne ale může ti umejt hlavu šampónem kterej teď nově nabízí

 9. Citace Původně odeslal Bacon Zobrazit příspěvek
  lol, to jsi asi narazil na hlupáka, ne? Vždyť jako dárek se posílá 99% zásilek. A přece není problém dostat dárek od společnosti, jako poděkování, např. :)
  Označení jako "dárek" už dávno nefuguje, celníci ho igorují. Nejsou to takoví pitomci, aby jim nebylo divé že třeba z DX.com chodí tisíce dárků po celé republice... Pokud dárky "projdou" tak prostě jen proto že jsou vyhodnoceny jako levné a ne proto že na tom byla samolepka GIFT.

  Jinak to proclení "zásilky z Evropy" je jeden z príma podpásovek většinou čínských eshopů. Propagují že posílají z EU, takže zákazník "logicky" předpokládá že se ho clo ani DPH netýká. Přitom to ale posílají ve zvláštním režimu ze skladů v přístavech, které ještě nebyly procleny. Takže to pak normálně putuje na celnici ve státu adresáta zásilky, jako kdyby to šlo přímo z Číny. Ale nekup to, když je to tak levný! :D

 10. Ahojte,

  trochu obnovím téma. Jak jste na tom teď v říjnu se zásilkami ze zahraničí? Mám podezření, že se ČP povedlo ztratit (nebo "ztratit") zásilku z Číny s chytrým náramkem. Už téměř 14 dní je ve stavu "Výstup z vyměňovací pošty". Samozřejmě já jako příjemce to reklamovat nemůžu a sere mě, že se zásilka ztratí tady v ČR, 200 km a 2 dny od doručení a já to budu muset řešit s Číňanem (GearBest).

  11.10.2018 Výstup z vyměňovací pošty. 22000 Praha 120
  10.10.2018 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 Praha 120
  10.10.2018 Odeslání zásilky do České republiky.
  Volal jsem na infolinku už po týdnu a ženská mi řekla, že balíček je v přepravě a že toho teď mají hodně, tak to může trvat týden nebo dva.

 11. očividně ten náramek není tak chytrý jak by si člověk myslel :).

  Doba několika týdnů není vyjímka a nemusí to znamenat ztrátu, dělají vše ručně a trvá jim to dlouho. Z ali již moc nenakupuji, zásilky z USA si nechávám proclít buď přes UPS nebo využiji služeb zpřátelených firem, které to také zajišťují. S ČP to je celkově dost problematické.

 12. Tak druhý balíček, poslaný o 3 týdny později, už dohnal ten první a oba teď leží ve stavu "Výstup z vyměňovací pošty." Říkám si, jestli třeba ČP nenutí zaměstnance před vánoční sezónou vybrat dovolené, a proto to je teď tak pomalé.

  ---------- Příspěvek doplněn 26.10.2018 v 04:47 ----------

  Tak naděje umřela, balíček poslaný o 3 týdny později je ve stavu "Příprava zásilky k doručení." :( Takže Mi Band ztratili nebo se "ztratil" někomu do kapsy.

 13. tak co, me ted sel balicek mesic a pul z toho minimalne pulku jen po ČR :D ale prisel nakonec...

Stránka 4 z 4 PrvníPrvní 1234
Hostujeme u Server powered by TELE3