logo
25.05.2011 12:43
31
Už pár týdnů mám balík se zbožím na poště a dokumenty ke zboží i plnou moc jsem zaslal ihned po oznámení
- existuje už elektronické oznámení mailem, takže nemusíte čekat na dopis - stačí vyplnit elektronickou žádost: http://www.cpost.cz/assets/nastroje/...k_z_ciziny.doc , podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošta Praha 120, Plzeňská 139, 220 00 Praha 5 - Košíře)
Pro rychlejší vyřízení pak můžete poslat poště plnou moc dopředu
- plná moc: http://ceskaposta.cz/assets/nastroje/plna-moc.pdf - stačí vyplnit, podepsat, naskenovat a poslat na email cd-praha120@cpost.cz nebo na adresu Česká pošta, s.p., Oddělení celní deklarace, Plzeňská 290/139, Praha 5, 220 00
Dnes mi z pošty volali, že mi balík stejně neproclí, protože nejsou schopni vyřizovat zásilky, kde je zboží obchodního charakteru, co na to říct...
Odkazali mě na firmu Kama kama-eu.cz, která dokáže jako jediná v ČR zastupovat při celním řízení zásilky se zbožím obchodního charakteru, které příjdou do ČR, kde je přebírá Česká pošta (obyčejné balíky, EMS, ...).
Volal jsem teda do firmy Kama, kde mi řekli, ať se registruju na jejich stránkách a zašlu jim plnou moc ve třech vyhotoveních + dokumenty k zásilce, a to všechno v originálech poštou nebo osobně. Když jsem si prošel jejich sazebník, tak jsem zjistil, že jim zaplatím na poplatcích asi 620 Kč, jestli bude chtít ještě něco i ČP, netuším, snad ne.
Vzhledem k tomu, že zboží včetně dopravy vyšlo na necelých 9000 Kč, tak se platit poplatky při takové rychlosti a kvalitě ČP nebo firmě Kama moc nevyplatí a rozhodně si už nikdy nenechám nic zasílat ze zemí mimo EU přes EMS nebo jiné formy balíků, které skončí v rukou ČP. S DHL taky nemám jen kladné zkušenosti, ale alespoň se dá vše vyřešit, když nastane problém. U ČP nastane problém už v momentě, kdy dostanou vaši zásilku do rukou.

A do Prahy nejedu, jednou jsem tam jel zkusit celní řízení na vlastní pěst a den to byl opravdu "krásně" strávený.

Takže to jsou moje zkušenosti.
25.05.2011 22:14
32
dodání zásilek to já mám noční můra - pro balík si pak ještě musím sama zajít na poštu jelikož je vždy poškozený. 2 x se mi stalo i to že mi chybělo i v balíku zboží :-( prostě si někdo přivlastnil něco co mu nepatřilo !Paradox.. za jak krátkou dobu je zásilka z USA v ČR a tady u nás kysne takovou dobu holt česká pošta ...... nechci být sprostá :-)

Podací číslo zásilky přidělené v České republice: CS918165367VV.
Zásilka podána dne 07.04.2011.
Zásilka dne 09.04.2011 odeslána do České republiky.
Zásilka dne 12.04.2011 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka dne 12.04.2011 předána k celnímu řízení.
Zásilka dne 21.04.2011 uložena ve skladu vyclívací pošty 220 00 - pošta Praha 120.
Celní řízení dne 27.04.2011 přerušeno. Adresát vyzván k součinnosti.
Zásilka dne 19.05.2011 celně propuštěna do další přepravy.
Zásilka přepravována k dodací poště.
Zásilka uložena z důvodu poškození dne 24.05.2011 na poště 739 61 - Třinec 1.
Zásilka dodána dne 25.05.2011 poštou 739 61 - Třinec 1.
26.05.2011 22:19
33
Čekám celkem 6 zásilek ze zahraničí. Tento týden jsem teprve obdržel zásilku objednanou a zaplacenou 13.3. t.r. Na další z konce března ještě čekám. Ani za minulého režimu od roku 60 do 89 se mi nestalo, aby mi někdo cenzuroval a zadržoval můj osobní majetek. Toto jsou stalinsko-gottwaldovské metody z 50 let a jasně ukazují, že běžný občan pro tento pseudodemokratický režim naprosto nic neznamená. Zajímalo by mne, zda to takto funguje i v ostatních státech Evropské unie.
27.05.2011 09:14
34
Dovážím obchodní zboží z Kanady již 3 roky. Fungovalo to nejdřív tak, že jsem ve středu zaplatil, ve čtvrtek to Canadská pošta převzala, v pátek to odletělo, o víkendu to bylo předáno k celnímu řízení. V pondělí jsem jel do Prahy na poštu na Plzeňskou, ukázal jsem jim podací číslo zásilky, oni to našli a předali mi dokumenty k celnímu řízení a za hodinku, dvě jsem měl balík v autě.
Od prosince 2010 najednou všechno jinak. K balíku jsem se dostal za šest sedm týdnů.
Po těchto zkušenostech, jakmile na webu České pošty vidím v T&T, že "zásilka byla předána k celnímu řízení", vyrážím do Prahy. Předesílám, že je to zboží obchodního charakteru, vždy ze stejné adresy v Kanadě na stejnou adresu do Česka, faktury jsou vloženy v průhledné chlopni na balíku, což je na první pohled vidět. Jdu na poštovní přepážku do 3. patra a začnu se podle čísla zásilky shánět po balíku. Není, je prý někde ve skladě a nikdo neví kde. Rozčílím se (jakoby) a jsem poslán do druhého patra za panem Šámalem. Rozčílím se jakoby podruhé, pan Šámal si ode mne vezme číslo zásilky a telefon na mně a začne se hledat. Někdy mi zavolá zpátky ještě ten samý den, někdy až druhý den. Sdělí mi skladové číslo a podle toho mi ve třetím patře na přepážce najdou doklady. Potom zase jako dřív. KAMA - celnice - zaplatit DPH a clo - pošta, vydají balík. Minulý týden jsem ještě na poště musel zaplatit 96Kč za zastupování v celním řízení! To mi vážně uniká proč?

Dnes se zrovna chystám opět na vyclívací poštu:

Zásilka podána dne 19.05.2011.
Zásilka dne 20.05.2011 odeslána do České republiky.
Zásilka dne 25.05.2011 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka dne 25.05.2011 předána k celnímu řízení. (dnes je 27.5.2011)

Dorazím tam až po poledni, takže to vidím tak, že tam pojedu v pondělí znovu jako minule. Pošta si za svoji neschopnost ještě nechá zaplatit 96Kč, mně to vyjde na cca 1200 Kč za dvě cesty do Prahy.
Dneska se tam rozeřvu parádně a začnu jim vyčítat jejich neschopnost. Můžu si to dovolit, protože tam jedu naposled. Už nikdy si to nenechám poslat poštou. Řeknu v Kanadě, aby mi to posílali Fedexem nebo něčím podobným.

Podle Pošty je tato situace způsobena tím, že ministerstvo financí nařídilo rentgenovat každou zásilku, aby se prý mohlo vybírat clo a DPH z každé zásilky. Že to pošta ochotně dělá aniž by protestovala, že na to nemá kapacitu, je věc jiná. Tato vyhláška MF, či GŘC platí od 1. 12. 2010 (možná o měsíc dřív). A přesně od prosince se vyskytují tyto problémy. To, že si stát hlídá svůj daňový prostor je pochopitelné. Zcela nepochopitelné je však to, že si "nahoře" nikdo neuvědomil, že na 10 milionů obyvatel máme JEDNU jedinou celní poštu! Původně byla v každém krajském městě, ty doby ještě pamatuju.
Je to holt " banda nemyslících pitomců, kteří půjdou první ke zdi, až nastane revoluce"
31.05.2011 15:25
35
Hezký den všem, potřebuji poradit v problému s poštou. Mám tam balík z USA od začátku května, poslala jsem doklady které chtěli. Ještě podotknu že jsem OSVČ, začala jsem podnikat. Pořád se nic nedělo, dovolat se nešlo, až te´d mi napsali že po mně potřebují JSD. Nevím co to je, prý si to mám vyřídit přes nějakou firmu co se zabývá celní deklarací, u nás ve firmě která se tím zabývá mi řekli že JSD nemůžou vystavit bez toho abych měla zboží. V jiné firmě po mně zase chtěli nějaké EORI číslo a jestli ho prý nemám tak si mám zajít na finančák, přihlásit se k DPH a s DIĆ na celnici že tam mi pak dají EORI číslo. Jsem z toho zmatená, pošta vyhrožuje že mi balík příští týden odešle zpět. A na celnici v Opavě (jsem z opavska) mi řekli že JSD za mně vystaví pošta, pošta tvrdí že ne. Poradíte někdo co s tím?
01.06.2011 08:41
36
Původně odeslal yvonne07
Hezký den všem, potřebuji poradit v problému s poštou. Mám tam balík z USA od začátku května, poslala jsem doklady které chtěli. Ještě podotknu že jsem OSVČ, začala jsem podnikat. Pořád se nic nedělo, dovolat se nešlo, až te´d mi napsali že po mně potřebují JSD. Nevím co to je, prý si to mám vyřídit přes nějakou firmu co se zabývá celní deklarací, u nás ve firmě která se tím zabývá mi řekli že JSD nemůžou vystavit bez toho abych měla zboží. V jiné firmě po mně zase chtěli nějaké EORI číslo a jestli ho prý nemám tak si mám zajít na finančák, přihlásit se k DPH a s DIĆ na celnici že tam mi pak dají EORI číslo. Jsem z toho zmatená, pošta vyhrožuje že mi balík příští týden odešle zpět. A na celnici v Opavě (jsem z opavska) mi řekli že JSD za mně vystaví pošta, pošta tvrdí že ne. Poradíte někdo co s tím?
Jestli že jste zboží nakoupila jako OSVČ vaše zboží je posuzováno jako "obchodní zboží" a pošta za vás JCD udělat opravdu nemůže, ale proč, to nevím. JCD vám celní jednatelství samozřejmě musí vystavit i bez fyzické přítomnosti zboží, pokud máte fakturu s hodnotou a popisem zboží.

K plátcovství DPH se přihlašovat nemusíte a nedělejte to, to je blbost, pouze si na finančáku necháte vystavit "Osvědčení o registraci přidělení daňového identifikačního čísla"
S tím a živnostenským listem si zajdete na některý Celní úřad a požádáte je o přidělení EORI (IDENTIFIKÁTOR HOSPODÁŘSKÉHO SUBJEKTU PRO POTŘEBY CELNÍHO ŘÍZENÍ)
To bude nějakou dobu trvat. S tímto v ruce a ŽL si zajdete k nějakému celnímu deklarantovi a na základě faktury, kterou musíte mít od prodejce v ruce, si necháte vystavit JCD (jednotná celní deklarace). Tohle potom nějak dopravíte do Prahy na Celní poštu na Plzeňské ulici (poštou?)
Jestli chvátáte nebo nemáte fakturu, musíte udělat tohle:
vezmete si ŽL, osvědčení o registraci a vydáte se do Prahy na celní poštu sama. Tam si nejdříve vyzvednete dokumenty o zásilce na 1. přepážce na Celní poště ve 3. patře. Jestliže nemáte fakturu od prodejce v ruce a není ani mezi dokumenty, které vám pošta vydá, tak musíte na celní úřad v tomtéž patře a požádat je o povolení, abyste si mohla na poště otevřít zásilku a fakturu z ní vyndat. Tohle uděláte na přepážce 3, tj. výdej zásilek. Bez faktury vám nikdo JCD neudělá a zásilku vám tudíž nedají! Když už budete u celníků, tak celníky požádejte o vystavení EORI.
S fakturou, ŽL, osvědčením o registraci a EORI se vydáte na tomtéž patře na celní jednatelství KAMA s.r.o., kde vám udělají JCD za 250 Kč. S tímto se vydáte na celnici, kde vám vyměří clo a DPH a to na místě zaplatíte. Potom zpátky na poštu na přepážku 2 kde vám potvrdí průvodku za což zaplatíte 96 Kč a na přepážce 3 vám vydají balík.
Buďte tam radši v 8,00 ráno, kdy otevírají, abyste to všechno stihla do odpoledne. Na EORI budete muset možná pár hodin čekat. A všude jsou fronty

Já osobně si do Prahy radši vždycky zajedu sám. v pondělí jsem tam byl od 10,00 do 15,00 a za mnou byly na poště takové fronty, že na ty poslední lidi se do zavíračky nemohlo dostat.
Já jsem z Českých Budějovic a tohle martýrium postupuji letos již po desáté. Vloni, předloni, bylo všechno v pohodě i když do Prahy jsem musel vždy osobně, vyřízeno jsem to měl vždycky do hodinky. Teď je to naprostá hrůza. Hlavně to, že na zásilku musíte čekat 4 až 6 týdnů, kdy leží zbytečně na poště.

A rada do budoucna? Na Celní poště jsem mluvil s hodně lidmi, kteří si nechávají zboží posílat FedExem, DHL atd, a mají zásilku do 4 dnů v ruce. Kdo tedy dovážíte jako já obchodní zboží, zapomeňte na poštu. Tam se toho nahromaďuje stále víc, odbavovací doba se stále prodlužuje, za čtvrt roku tenhle systém zkolabuje, nebo se k balíku dostanete za 3 měsíce a budete rádi, že jste ho vůbec dostali. Podle informací z pošty jim tam denně dochází cca 16.000 zásilek, a odbaví jich něco přes 10.000 denně. Viděl jsem na celní poště ten sklad, balík na balíku až do stropu, za chvíli to nebudou mít kam dávat.
01.06.2011 10:34
37
Rád bych se taky poště vyhnul, ale teď jsem objednával už druhý balík z USA v hodnotě cca $170 (dílenské vybavení, dá se říct), hmotnost cca 10 kg. Poštovné s USPS mě vyšlo na nějakých $72, kdybych to posílal DHL, FedExem nebo UPS, bylo by to nejméně pětkrát tolik, což je taky šílené. Minule jsem měl štěstí a balík stihl vyřídit 31. 3., kdybych přišel o den později, už bych platil DPH. Teď to vidím bledě, doufám, že se to stihne do konce června, protože pak nebudu v Praze a čekat další měsíc, až balík vydeklaruje pošta, to se mi opravdu nechce. Taky je divné, že minule byl v ČR podle trackingu za 3 dny, teď už je to týden a nic...
03.06.2011 11:27
38
Zdravím všechny. Mám trochu jinou zkušenost. Objednával jsem si 10ks LCD teploměrů do bytu pro mě a známého z eBay. Podle sledovacího čísla:
17.4 zásilku odeslali z číny. 2.5 je na Praha 120. Nic se neděje, žádné oznámení. 28. 5 se něco začíná dít, odesílají zásilku zpět do číny.
2.6 je zpět v číně... vůbec nevím proč, nikdo mě nekontaktoval, kdyby mi prodejce nezaslal sledovací číslo, tak nic nevím. Je to normální?

Jinak ještě jsem objednával autonabíječky za $4 + $4 poštovné. Přišel mi dopis ohledně celního řízení, poslal jsem jim doklad o zaplacení z Paypalu. Jak to je s tím
účtováním poplatku 96Kč? Bude se to vztahovat i na mě? To by se mi pak ani nevyplatilo zaplatit...

Předem díky
05.06.2011 09:35
39
Zdravím,to s tím že balík pošlou zpět je možné taky sem to zažil.Stalo se mi to minulí rok měl,po nějaké době jsem zavolal na celní poštu jestli tam náhodou zásilky není.Pán mi řekl, že jo, prý mám štěstí poslaly údajně 3x dopis o příchodu zásilky ze zahraničí(ale na adresu do Ostravy ale jsme z Brna tak nevím komu to poslaly)a chystaly se zásilku vrátit odesilateli tak jsem hned poslal doklad o ceně .To bylo ve čtvrtek a v pondělí ráno telefon "vaší zásilku jsme omylem poslali zpět".Naštěstí prodejce mi poslal zásilku znova bez příplatku.
07.06.2011 20:33
40
Zdravím.Dnes jsem si konečně vyzvedl balík z USA.Nic nového,samozdřejmě ze zápisem o poškození.No balík,spíše torzo.To jem ještě nevidel, takový šrot!Ještě celý omotaný folií,aby to vůbec drželo pohromadě.Po otevření vytáhnu vlhkou fakturu a na ní už plesnivé fleky.Upozornuji,že balík odešel z USA 11.3.2011.CHudáček se skoro 3 měsíce potil někde na poště Praha 120, asi někde vespod.Prostě klasika.To mě ale až tak nes..e.Spíše toto: Celní hodnota celkem: 2647 kč
Clo: 0 kč
SPD 0 Kč
DPH: 1004,80 Kč
K tomu ještě 180 kč poště za celního deklaranta + 22 kč DPH. Celkem teda 1206,80 kč.Upozornuji že se jedná o neobchodní zboží(boty a nějaké mikiny).At počítám,jak počítám 20% DPH ani omylem.Podle mých informací je DPH na boty 16,90% a na oblečení asi 20%. Prosím o radu,zda si stěžovat na poště,když dělají ty deklaranty,nebo na Celní správě.Předem díky Josef
07.06.2011 20:37
41
Muze mi nekdo vysvetlit, jakym zpusobem se urcuje, kdo bude zasilku odbavovat?

V 1Q2011 jsme mel zbozi koupene na ebay v hodnote cca 400USD z USA. Celnice na ruzyni mi zasilku ihned odbavili, nauctovali DPH a posta dorucila, ktere jsme to nasledne doplatil. Nikdo se me na nic neptal, ackoliv zasilka je obchodniho charakteru a jsem platce DPH, takze ted musim resit vraceni zaplaceneho dph.

Ted mi dosla zasilka z ciny, hodnota baliku byla 35USD a hned mi posilaji doporuceny dopis atd atd. Je to vubec normalni? Kdo toto proboha resi. Nikdy s tim problem nebyla a ted se jeste dozvim, ze mi nauctujou dve kila jen tak ze srandy, ackoliv cena zasilky je min nez limitni, takze ji klidne mohli s klidnym svedomim propustit.

---------- Příspěvek doplněn 08.06.2011 v 12:05 ----------

aha tak uz je mi to jasny.. od 17.3, tak toto je fakt pekny hovno s prominutim, nechamu kdo vymyslel takovou koninu
08.06.2011 12:42
42
vyclívací pošta je valká banda zlodějů !!! Mám za to že když si objednám zboží a zaplatím vysoké poštovné tak bych snad zásilku měl dostat v pořádku a v co nejkratší době . Pokaždé čekám jak magor, platím nesmyslné poplatky +DPH a ještě mi dojde poškozený a vykradený balík který už ani jako balík nevypadá :-( a nikdo s tím nic nedělá !!! Pořád jen musíme platit platit a čekat a čekat ! Teď čekám další zásilku tak jsem zvědavá kdy se konečně zase někdo uráčí zvednout prdel a makat na tom aby se zásilka která je u nás už od 5.5 2011 odeslala k adresátovi to zas bude dílo :-(
Podací číslo zásilky přidělené v České republice: CS918435033VV.
Zásilka podána dne 29.04.2011.
Zásilka dne 01.05.2011 odeslána do České republiky.
Zásilka dne 05.05.2011 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka je od 05.05.2011 ve stavu přípravy k celnímu řízení.
Adresátovi odesláno 27.05.2011 oznámení o uložení zásilky v dočasném skladu na poště Praha 120 - nutno doložit doklady pro zjištění celní hodnoty.
Zásilka dne 29.05.2011 uložena ve skladu vyclívací pošty 220 00 - pošta Praha 120. !!!!!!
Dnes je 8.6. 2011 a balík nikde !!!!!!
08.06.2011 13:00
43
Původně odeslal Josef CHaloupka
Zdravím.Dnes jsem si konečně vyzvedl balík z USA.Nic nového,samozdřejmě ze zápisem o poškození.No balík,spíše torzo.To jem ještě nevidel, takový šrot!Ještě celý omotaný folií,aby to vůbec drželo pohromadě.Po otevření vytáhnu vlhkou fakturu a na ní už plesnivé fleky.Upozornuji,že balík odešel z USA 11.3.2011.CHudáček se skoro 3 měsíce potil někde na poště Praha 120, asi někde vespod.Prostě klasika.To mě ale až tak nes..e.Spíše toto: Celní hodnota celkem: 2647 kč
Clo: 0 kč
SPD 0 Kč
DPH: 1004,80 Kč
K tomu ještě 180 kč poště za celního deklaranta + 22 kč DPH. Celkem teda 1206,80 kč.Upozornuji že se jedná o neobchodní zboží(boty a nějaké mikiny).At počítám,jak počítám 20% DPH ani omylem.Podle mých informací je DPH na boty 16,90% a na oblečení asi 20%. Prosím o radu,zda si stěžovat na poště,když dělají ty deklaranty,nebo na Celní správě.Předem díky Josef

Pri odesilani baliku z USA se to posila bez DPH - DPH 20% se vymeruje tady v CR na vse zbozi, krome toho, ktere spada do snizene sazby DPH 10%.

Jake tedy DPH na boty 16,90%?

Jaka tedy nakupni cena byla z USA vcetne postovneho za danne zbozi, ze ktereho se vypocitalo DPH 1004.80,- ?
13.06.2011 21:01
44
Tak to je fakt skvělý. Nabíječky do auta, za který jsem dal cca 100kč s poštou, kvůli tomu mi pošlou papír o celním řízení a ještě k tomu musím zaplatit 96kč nějaký poplatek,
který je velký jak hodnota nabíječek. K čemu je ten poplatek dobrý?
13.06.2011 22:44
45
Tak imho zalezi na cene toho baliku ne, pokud je nizsi jak tech 23euro a nezavani to podhodnocenim, tak by to snad melo projit bez opletacek
14.06.2011 22:06
46
je to malá krabička, kde je 10ks autonabíječek na USB, takový ty bez kabelu. Oni to čínani prodávaj po 10ks výhodně tak jsem chtěl nějaký rozdat. No balíčku je napsáno electronics accessories, total value $10. Dáva jsem za to $4 + $4 pošta. No každopádně s nákupy končím, 96kč jim cpát nebudu, ani nevim za co.
17.06.2011 16:52
47
Hezký den,
nevíte někdo jak poslat zboží z Číny (či USA) aby to nešlo přes poštu a nevyšlo mě to na šílené peníze? Mám zboží v hodnotě cca 400$ a hmotnosti něco málo přes 10kg a co jsem zkoušela si nechat vyčíslit cenu přes UPS nebo FedEx apod., tak by mě to stálo přes 20tis Kč, což se mi zdá přehnané, to už uvažuju že radši sednu na letadlo. Nemáte někdo nějaký tip? Budu moc vděčná :-)
18.06.2011 01:04
48
Zkuste DHL (tedy pokud tam nemáte něco ,,značkového") Vyjde to o něco laciněji (10 kg ca 2000 kč), než ems - dopravu objednávat přes brokera v Číně. Přes UPS a FedEx lze dopravit taky za solidní cenu, ale spíš se vyplatí u zásilek nad 20 kg...
18.06.2011 17:41
49
Zdravím,
jak je to z rychlostí proclení na Slovensku?Zvažuji že bych si nechal poslat balík na někoho na Slovensko a pak jen přeposlat.Čekat na odbavení 14 dní je katastrofa.
06.09.2011 20:13
50
vyměňovací poště Praha 120 :pěkný chaos nechal jsem si poslat zboží od firmy Rockkler z USA které jsem on line zaplatil kartou a náhle začal problém na našem uzení (vyměňovací poště Praha 120) !!!Zboží jsem si objednal 3 8 2011 a proclení + celní výměr +do ručení bylo 5 9 2011 . A to podotýkám že ze států mi byla zásilka poslána za čtyři dny. Ještě jedna důležitá poznámka zboží, činila z USA 50$ +balné 42$ proclená částka činila 520 Kr.Co na nato říct? A ta byrokracie a té na našem území ani nezmiňuji(ranči).
06.09.2011 21:14
51
CO mas z toho, ja na ten urad posilal doporuceny dopis ve veci vraceni DPH a uz je to 4 mesice a bez odpovedi
12.09.2011 23:06
52
Pokud hrajete o čas to doporučuji se ČP zcela vyhnout, raději využijte služeb DHL, FedExu nebo UPS ale připlatíte si ...
Proč to tak trvá? Protože na celou republiku je pouze jedna celní pošta & byl snížen hodnotní limit zásilky
12.09.2011 23:24
53
UPS trvalo 2 dny dostat dopis od myho baraku do USA i v dobe sopecny erupce na Islandu .... sice to stalo ranec (obalka A4, express, cca 4500,-), ale nemuzu nic jinyho nez doporucit.
12.09.2011 23:38
54
česká pošta si zatím jen nevšimla že je 22 let po revoluci a oni si pořád jedou svoje jako za totality. Je to vidět na těch kilometrech volovin co je nutné vyplnit na složenku apod. Nechat si poslat něco ze zahraničí Emskou jsou naprosto vyhozené peníze. Na celnici v Pha jsem byl jednou a už tam radši nepojedu, někomu by se tam mohlo něco stát a ve výsledku by se stalo mě :). Je to s nima na týdny a týdny a týdny ... Ale je to firma která se do této země hodí a dělala a dělá ji takovou jaká je
16.09.2011 08:28
55
Já jsem si objednala z Arabských emirátů parfém k prodeji. Cena parfému byla 34$ včetně poštovného. Přišly mi podklady ze společnosti Kama k vyplnění celního prohlášení. Poté mi zásilku propustili, pošta ji přivezla, chtěli po mě 96kč. Jaké bylo moje překvapení, když mi za další dva dny přišel e-mail ze spolčnosti Kama, abych jim zaplatila dalších 600Kč za vyclení zboží. Nemáte někdo zkušenost? Nechtějí toho po mě nějak moc? :)
05.10.2011 21:57
56
Nemůžu si pomoct, ale cítím z toho hroznou totalitu z celkového přístupu české pošty. Já jsem si objednal součástky do playstationu a došel mi dopis jak za komoušů. Zboží přišlo do České repuliky 20.9 a jim to trvalo 8 dní, než se mi vůbec ozvaly a to chtějí za službu 200,- kč a více + clo a DPH. Kde to jsme?!

PS: nevíte někdo o nějaké přeposílací službě ve Švýcarsku? Hodně lidí si tak posílá balíky z USA do Švýcarska a pak ČR.....tak me napadá jestli je to legální, protože by se to vyplatilo jelikož Švýcarsko neplatí clo nebo tak nějak
05.10.2011 22:09
57
Svycarko neni clenem EU = pri vstupu zasilky do CR budes platit DPH = opet ti napise posta.

Placeni DPH je vec EU, ne CR nebo Ceske posty (clo se vetsinou neplati). To ze jim to trva je vec jina.
19.10.2011 01:32
58
Tak to je tedy paráda. Po přečtení těchto 2 stran jsem ztratil všechny iluze, které ve mně ještě zbyly. Jsem zvyklý nakupovat na ebayi už nějaký ten rok v periodicitě cca 1nákup za měsíc. Od 1.4.2011 jsem si dal pauzu kvůli novému zákonu. "Bohužel" jsem neodolal a podařilo se mi vydražit na ebayi v USA vysněnou věc. No, nechal jsem si ji poslat tradičně přes EMI (nový název EMS) v domnění, že si zase řeknu jaká to byla rychlovka. V ČR to bylo za 3dny, no a teď "už" týden čekám až se něco pohne. Nemám nárok si stěžovat, protože co bych chtěl za poštovné 80USD - snad ne rychlé doručení. Vidím, že tu lidi čekali i 2 měsíce, což je naprosto otřesné. Doufám, přeji si a vůbec všechny tyhle zbožná slovíčka, aby mně balík došel aspoň do těch Vánoc.

Přeji všem co nejrychlejší čekání.
R.
20.10.2011 03:09
59
pokud jsi dal 80USD za postovny, pak jsi mel rovnou volit DPD, UPS, Fedex apd, ty maji vlastni odbaveni = minimalni zdrzeni
20.10.2011 12:04
60
Příště budu chytřejší. U FedEx jsem si spočítal, že bych za priority mail zaplatil 85usd. Jsem blb, co k tomu více říci. Chybami se člověk učí - bohužel v tomto případě ta blbost bolí dvojnásob.