logo
25.03.2011 09:44
1
Kdo nakupuje mimo EU netušíte jak rychle v těchto dnech odbavují balíky? Já tam mám EMS už od úterý (s cenou hluboko pod limitem) a když sem se tam dneska konečně dovolal, tak mi řekli jen, že na balíky z úterka ještě nezačli ani zpracovávat a neví kdy se to pohne. Nic konkrétnějšího jsem z nich nedostal :(

Co se právě děje na Webtrhu?

25.03.2011 12:20
2
Bohuzel tam si celnici davaj na cas. EMS jsem tam mel uz pres 10 dni a normalni balik jednou i skoro mesic nez se k tomu dostali.
25.03.2011 12:54
3
Původně odeslal Otis
Kdo nakupuje mimo EU netušíte jak rychle v těchto dnech odbavují balíky? Já tam mám EMS už od úterý (s cenou hluboko pod limitem) a když sem se tam dneska konečně dovolal, tak mi řekli jen, že na balíky z úterka ještě nezačli ani zpracovávat a neví kdy se to pohne. Nic konkrétnějšího jsem z nich nedostal :(
Končí termín s vysokým bezcelním limitem, IMHO se to dalo očekávat že budou zavaleni balíky od lidí co to chtějí na poslední chvíli využít.
25.03.2011 13:16
4
To sem si taky myslel, ale na otázku jestli toho mají hodně řekl že ani ne, ale že tam probíhají nějaké změny. Ovšem nic konkrétního.

Jinak dotaz byl mířen na konkrétní zkušenosti poslední doby, neměl startovat další nikam nevedoucí diskusi ;)
25.03.2011 14:49
5
no mě všechno chodí jak má, dokonce bych řekl rychleji než obvykle a to se jedná o obyč doporučené zásilky...
25.03.2011 16:50
6
Na celní poštu do Ph je vůbec zázrak se dovolat. Když se mi to po třech dnech konečně povedlo tak jsem se stejně dozvěděl velký h...
Nechával jsem si po těchto zkušenostech posílat balíky raději na letiště do Brna a musím říct,že tam fakt super. Za hodinu všechno vyřízeno.
26.03.2011 01:56
7
no ja tam mel balik 2 tydny a doricili mi ho ted v tydnu ....ironije je ze s ciny to prijde do cr za 3 dny a pak to lezi 2 tydny na poste .....a nekdy i dyl mesic neni taky vyjimkou
26.03.2011 10:03
8
hm to já řeším jiný problém. Číňa odesílatel mi před koupí tvrdil že je zboží skladem k expedici do 2 dnů + 5 dnů ceska EMS... po týdnu mi napsal že to zboží nemůžou sehnat a že to bude trvat min dalších 15 + 5 dnů... oni jsou tak strašně ulhaný....

pro Ottovon jakým způsobem ovlivníš na jakou poštu to přijde?
28.03.2011 14:52
9
Minulé pondělí mi dorazil do ČR balík a teď už leží týden někde ve skladu celní pošty. Když jsem se po čtvrt hodině dovolal na celnici, řekli mi, že za to může pošta, že to vždycky visí u nich a že si mám zavolat tam. Při cca 200. pokusu se tam dovolat se konečně místo obsazovacího tónu ozval zvuk vyzvánění. Pán na druhé straně mi sdělil, že "tam probíhají nějaké změny" a že to vidí bledě, že by se to stihlo do pátku, a pokud stihne, tak po mě zřejmě budou chtít stejně doklady o ceně zásilky. A vzhledem k tomu, že se bude aplikovat limit platný v den vlastní kontroly zásilky (případně doložení ceny zásilky - wdf?), mám téměř jisté, že si můžu připravit 800,- na zaplacení DPH. Tohle vůbec nechápu - kdyby mi napsali ve čtvrtek, já jim obratem doložil, že je to zboží do €150 a oni si to přečetli až druhý den, je to úplně fuk, protože už v ten den platí limit €22 a ten cena zboží přesahuje. Urychlit se to prý nijak nedá, leda že je možné zaplatit si asi 600 Kč za přednostní zpracování. Nojo, holt mě už dlouho ČP nenas*ala, tak si to teď musí vynahradit...
29.03.2011 00:24
10
No nemate nekdo skusenot s tim necht si posilat zasilky do nemecka ? Zalozit si v nemecku bos a tam to vyzvedavat nebo si nechat posilat jednak s ciny doprava je znatelne levnejsi do nemecka a jednak je to o dost rychlejsi ...a posta z nemecka je tady druhy den a bez celnice
31.03.2011 12:36
11
Takže ty "nějaké změny" jsou zavedení "služby" celního deklaranství. Služba bylo potichu zavedena 17.3. (dle dopisu co mi poslali) a nyní je nutností zaslat poště plnou moc k zastupování nebo si vše vyřídit sám. Za zastupování je podle ceníku účtováno 96kč za souhrnou deklaraci a 180Kč za jednotnou.
Nejvíc mě pobavilo, že odbavování prý bude rychlejší, proto mi u nich EMS visí už 9dní. Dovolat se tam nedá, na mail neodpoví, prostě na blití.
22.04.2011 10:31
12
Celní pošta si svým počínáním kope sama hrob, jelikož všichni nespokojení odcházejí k jiným společnostem(TNT,Fedex,DHL,UPS atd...). Přístup pošty je nyní takový, že pozastavují každou zásilku i když je na balíku uvedena cena, k jakému účelu je zboží určeno a o jaké zboží se jedná.
Dělají tak z toho důvodu, že za každý pozastavený balík si účtují 96 Kč+22 Kč za složenku v případě zastupování 180Kč+ 96 Kč+ 22 Kč složenka !!!

Vůbec mi nevadí, že musím zaplatit DPH nebo CLO, ale vadí mi čekat na balík EMS měsíc, který z druhého konce světa je v Praze za 3 dny,a pak 3 týdny leží v Praze Na Celnici a ani nemáte možnost si jej osobně vyzvednout, jelikož jste k tomu nebyli vyzváni. Poté Vám ještě drze naúčtují 96 Kč za jejich neschopnost.

U konkurece celní řízení trvá 1-3 dny a poplatky jsou již v ceně dopravy. Zaplatíte jej DPH a CLO.

Momentálně pokud něco objednávám, tak ZÁSADNĚ požaduji po dodavateli, aby nezasílal jako EMS nebo Obyčejně s doručením přes ČESKOU POŠTU.

Domnívám se že Celní pošta nakonec zkrachuje jako Sazka, protože všichni od ní ustoupí.
29.04.2011 22:56
13
Jak od 1.4.2011 probíhá celní řízení u České pošty:

Přijde Vám balík ze zahraničí.Cca po necelém měsíci Vám pošta zašle doporučený dopis s tím, že Vám přišla zásilka ze zahraničí a že požadují nákupní doklad a důvod dovozu. V dopise je přiložena dále plná moc na možnost zastoupení v celním řízení Českou poštou (Za to ale zaplatíte 180Kč za zastoupení + 96Kč za každý uložený balík + CLO + DPH). Na balíku je uvedena cena, účel nákupu i identifikace zboží, to prý však nestačí.

Vytisknu si tedy nákupní fakturu a jdu na poštu pro balík. Nejdříve musíte do 3.patra k přepážkám na výdej balíků ( pouze 1 okénko ), kde Vám po předložení dokumentů, které Vám pošta zaslala vydají dokumentaci k balíku. Zde se čeká přibližně 10-20 minut než přijdete na řadu. Poté jdete s dokumenty na celnici také ve 3. patře, zde čekáte asi tak 1 hodinu (musíte se zeptat kde je poslední,jelikož pořadové čísla nevedou) . Celníkům předložíte dokumentaci k balíku a fakturu. Celníci Vám vyměří DPH pokud je faktura nad 22 EUR, pokud je nad 150EUR pak ještě CLO, vytisknou Vám složenku na zaplacení (Vyřízeno asi za 10minut). S touto složenkou musíte jít na poštu v 1.patře (zde většinou čekáte asi 20-40minut). Po zaplacení jdete s útržkem opět k celníkům do 3.patra (můžete bez čekání ), kteří si složenku ofotí a potvrdí Vám celní odbavení balíku. S potvrzením (razítko procleno na dokumentech) jdete na přepážku do výdejny balíků (zde čekáte asi 30minut až 1 hodinu, jelikož zde je pouze 1 okénko). Zde předložíte dokumenty k balíku a složenku o zaplacení, dále zde ještě musíte uhradit 96 Kč jako poplatek za každý uložený balík (nehoráznost), opět si kopírují Vaši složenku a předkládají Vám konečně potvrzení na výdej a potvrzení o zaplacení 96 Kč. Jdete tedy k výdeji , kde potvrzení předáte skladníkovi, ten Vám do 5-45minut balík přinese.

Vyhodnocení:

Je to absolutní bezmoc , vyřizování na celý den. Největší drzost od pošty je oněch 96Kč za jakési dočasné uskladnění.

Pošta nyní pozastavuje veškeré zásilky z mimo EU, jelikož za každou pozastavenou zásilku si účtuje 96 Kč za uskladnění !!!

Vám bohužel nikdo za to, že si pro balík musíte jet a ztratíte celý den vyřizováním na poště nikdo nedá ani korunu.

Pošta je dle mého názoru povinná balík doručit, jelikož má poštovné zaplacené. Za služby které vlastně pro poštu děláte sám,že si vše vyřídíte, by měla pošta zaplatit Vám.Dle mého názoru pošta s tímto neschopným systémem do roka zkrachuje, protože nikdo už si žádný balík přes poštu (EMS) ze zahraničí mimo EU nepošle.

Jsou tisíce lidí, kteří mají stejnou zkušenost jako já a proto si myslím, že o tuto reportáž by byl obrovský zájem a pošta by s tím musela něco začít dělat.
29.04.2011 23:26
14
Jak lze tedy napr. u dodavatele z Ciny /zvlast, kdyz s nimi nic neresite individualkne, na vse jsou prednastavene formy/ ovlivnite, aby Vam balicek do CR prisel jakkoliv jinak, jen ne na celni postu Praha 120?
29.04.2011 23:31
15
Dohodnout si jinou dopravu UPS, Fedex , TNT atd. nebo se na dovoz uplně vykašlat nevyplatí se to.
01.05.2011 11:55
16
Dobrý den, na poště už mi drží už 2 balíky. Jeden je tam už měsíc a druhý tak 3týdny a na který jsem si nechal doplatit 30dolaru rychlou poštu EMS (takže vyhozené prachy). Je to možné že si nečtou e-maily měsíc staré? Píšu jim skoro denně to samé (fakturu z paypall, cenu balíku, stručně co balík obsahuje-to co je na balíku a oznámení že je to pro osobní potřebu nebo neobchodní účely). Copak jim tyto informace nestačí? Na oba balíky už mi začíná úložné. To snad po mě nebudou chtit???!!! Jinak ve středu jedu na tu poštu do Prahy... snad mi je vydají
01.05.2011 12:18
17
Úložné bylo poštou nyní zrušeno, protože jejich vinou jsou zásilky dlouho uskladněné,bez možnosti si je vyzvednout. Ani výhružky, že balíky budou zaslány zpět odesílateli se nyní nekoná.

---------- Příspěvek doplněn 01.05.2011 v 12:20 ----------

Co se týče emailů, tak co mám informace z pošty, tak emailům se věnuje 1 zaměstnanec a denně jim tam chodí 2000 emailů !!!
01.05.2011 12:30
18
Ještě mi řekněte že je u telefonu pošta taky jeden člověk nebo dokonce ten samý co se věnuje všem e-mailům :D To mi ani neříkejte takové věci. Ale i tak... balík ke kterému mi přišlo oznámení je z data 30.3 a prohlášení jsem poslal ještě ten den. Tak to snad už přečetli ne?? Kdyby aspoň upozornili, kdyby e-mailu chyběly nějaké potřebné informace a ať pošleme opravu ale odezva nulová ... se na to můžu...
01.05.2011 13:41
19
A bude hur. Ted maji skluz 1 mesic a kazdym tydnem to bude
narustat do te doby nez vedeni pujde na zaslouzeny odpocinek,
pote co dela co muze. A nastoupi tam nekdo, kdo chape, ze tento
system pokud nejaky je, je potreba zmenit a zacit neco delat jInak. Podivne
je, ze ostatni zeme eu maji vetsi pocet zasilek a kolaps neni...
Takze co petice na odvolani p. Samala a vsech podobne neschopnych lidi?
03.05.2011 20:48
20
Zdravím ,i já se přidávám je to neskutečné balíky i měsíc voláte pořád to stejné je toho hodně nevydržela jsme na nervya vyrazila osobně byl to zážitek .Balíky jsme odbavily přednostně 600 kč za balík 180 Kč za celní deklaraci a čekaní na poště 6 hodin no zážitek Byla jsme přímo u vedocích bylo slíbeno že od Května pojedou na 3 směny a odbavovat budou do 3 dnů tak sjem odjížděla spocitem ,že se snad tento bordel změní a co se stalo nic 21 .4 jsme byla vyzvána k součinosti už jsem na poštu nejela a poslala Vše emailem dnes je 3 .5 a zboží nemám po telefonickém rozhovoru jsme dnes zjistila ,že je pro změnu stále ještě na celní správě.No co dodat za to ,že nás pošta zastoupí 180 Kč
sklad uložení 96 kč, a pak čekejte čekejte a nadávejet chtělo by stím něco opravdu udělat
09.05.2011 10:39
21
Původně odeslal Otis
Kdo nakupuje mimo EU netušíte jak rychle v těchto dnech odbavují balíky? Já tam mám EMS už od úterý (s cenou hluboko pod limitem) a když sem se tam dneska konečně dovolal, tak mi řekli jen, že na balíky z úterka ještě nezačli ani zpracovávat a neví kdy se to pohne. Nic konkrétnějšího jsem z nich nedostal :(
Já mám 2 balíky na skladě pošty 120 již měsíc , celně vyřízené, jen odeslat adresátovi. Denně volám, píši vyhružné emaily a nikdo nereaguje, když se tak jednou tydně dovolám na info linku, zdělí mi stále to samé , vše čeká jen na odeslání, na info lince sami nechápou, jak zasilky vybavují, protože někdy odbaví zasílku , která přišla mnohem později, před tou , co tam již leží měsíc. Nejhorší je, že člověk nemá žádné dovolání, nikam a nikde, uvažuji o tom , že zavolám do televize a dám jím super tip na reportáž, jak fungují služby České pošty za super příplatky.
12.05.2011 13:26
22
Zdravim, taky cekam na balik z Ciny. Zbozi jsem koupila 27.3., dle tracking number od odesilatele je balik v Cechach od 6.4. a od 22.4. ceka na vyrizeni celnich formalit na 120. Podotykam, ze pod celni doplatek nespada. Mozna bude treba doplatit dan. Dodnes mi neprisla vyzva k doplneni informaci, proto jsem psychicky nevydrzela a na postu 120 se vypravila osobne. Tam mi damy sdelily, ze zadny balik na me jmeno neeviduji a ze cislo, ktere jim predkladam je nezajima, nebot neni platne v CR. Tim pro ne kauza skoncila. Balik tam maji nekde pod nohama a neobtezuji se ohnout. Mate nekdo napad, jak je mam donutit. Nakup jsem udelala na ebay a platila pres paypal, ale bylo mi hloupy obchod ukoncit v ochranne lhute, kdyz vidim, ze je prodejce poctivy a nikdo si na nej nestezuje. Na maily reaguje do druheho dne, TN poslal taky ochotne a bez vytacek. Mam dale cekat nebo existuje nejake reklamacni rizeni? Dovolat se neda ani na bezne infocislo 800...
12.05.2011 13:49
23
No já jsem již absolutně vyšťavená, vše už jsem předala ombudsmanovi ČP a s tím to řeším a dále jsem vše dala do TV Nova, jinak už to asi nejde. Stejně se nic zvlaštního neděje , akorát semnou komunikují a stejně se věc nepohnula, táke tam volam , přehazují si mne jak horký brambor a jeden hazí vinu na druhého. Je to banda neschopných idiotů. Zítra tam jedu osobně a doufám , že z nich zásilky vymámím. Nevíte jak, to tam chodí a kde to přesně je????
12.05.2011 14:09
24
Posta 120 je v Kosirich mezi zastavkami tramvaje Klamovka a Kavalirka. Barak je hnusny nevzhledny dilo se zaprasenymi okny a modrymi obklady, odpovida zkostnatelosti teto instituce. Byla jsem tam dnes jen poprve a behem chvile jsem vyletela jak papirovy cert. Nejprve jsem si spletla dvere a vlezla primo na celni spravu, tam se tvarili dost soucitne a bylo videt, ze je reseni pru*eru posty nebavi. Radi by pomohli, ale bez papiru posty proste nemaji sanci. Asi mi nezbyde nic jineho nez tam jet znovu s vytistenym prehledem pohybu zasilky a stat tam tak dlouho, dokud ten balik nekdo nezacne hledat.
12.05.2011 14:19
25
já tam jedu taky zítra ráno, nechcete se tam sejít ať jsme na ně dvě???
12.05.2011 15:06
26
Taky me to napadlo. Mohu tam byt mezi devatou a ctvrt na deset. Vyhovuje?
12.05.2011 15:16
27
Já bych jela nejpozději na půl devátou ,myslím , že asi nebudeme jediní a je pátek , znáte to je v čechách malá sobota. Vy jste jim dávala plnou moc??? Jinak mé tel je 604383443 a sešly by jsme se tam.
18.05.2011 20:26
28
Dobrý večer, nemáte zkušenost nebo jaký-koliv postřeh, jak se domluvit s vyclívací poštou v Pze? Od 2.5., kdy jsem byla vyzvána k součinnosti a ten den jsem jim vše doložila se nic neděje... PAPÍRY JSOU PRÝ KONMPETNÍ, JEN SE ČEKÁ NA ZPRACOVÁNÍ.. Nechápu, že pošta nedodržuje žádné termíny dodání, vlastně je ani nemá, žádná sankce jim tím pádem nehrozí, tak proč se snažit. Zákazník, náš pán... Pošta nemá na trhu konkurenci a pak ještě mají tu drzost požadovat 180 Kč za nějaké služby... Nepočítám kolik peněz už jsem provolala, abych se dočkala nějaké odpovědi, které stejně nic neozřejmila... Máte také nikdo balík už takhle dlouho držen? Děkuji za případnou odpověď...
18.05.2011 21:59
29
Dobrý den, já jsem měla balíky na vyclívací poště od 10.4. do 14.5 a nakonec jsem to nervově nevydržela, napsala ombudcmance ČP , ta, dala , vše okamžitě do pohybu, ale jen tak , že na mne upozornila a z vyclívací pošty mi alespoň začali odepisovat na emaily. Stále tvrdili , že pokud jsem již odeslala plnou moc , nemohu si pro balíky dojet osobně. Nenechte se odradit, vemte všechny papíry k zásilce, vše co Vám poslali čísla atd.+ si vytiskněte sledování zásilek z internetu ať máte doklad o tom , že tam zásilka skutečně je. A je´dte osobně na vyclívací poštu 120, 3. patro a tam Vám zásilku vydají, pokud ne, tak jděte do 5.patra tam jsou jejich nadřízení a tam si stěžujte. Ale možná bych ještě týden počkala a jela tam až 27.5. to tam zásilku budete mít skoro měsíc, a to oni už rádi vydají. Doufám , že jsem Vám alespoň trochu pomohla.
25.05.2011 10:17
30
Dobrý den,

jsem tu nová, ale klidně Vám mohu z vlastní zkušenosti odpovědět, abyste nečekal rychlé vyřízení Vaší zásilky :-( Čekám balík z USA již 2 měsíc. Proclen byl po téměř měsíci a půl a již skoro 2.týden
se stejně ještě válí na poště Pha 120. Volám téměř každý den a ptám se co tam tedy dělají, když tvrdí, že spoždění bude maximálně týden-14 dní. Jediné co slýchám celou dobu je, že bohužel nestíhají a ať čekám. ....Tak čekám :-(
Přeji pevné nervy a hezký den :-)