S neustále se zvyšujícím počtem nových případů nákazy koronaviru v USA se společnosti vyrovnávají s budoucností práce, která již nebude vypadat jako předtím. Mnoho z nich mění své plány ohledně návratu do kanceláří.
Někteří zaměstnanci se do svých kanceláří nevrátí dříve než v roce 2021, někteří již budou trvale na home office. Twitter tento krok, že někteří jeho zaměstnanci již budou trvale pracovat z domova, oznámil již v polovině května. Náročné měsíce během koronavirové pandemie podle něj ukázaly, že zavedené řešení v podobě práce z domova funguje.
Minulý týden společnost Google oznámila, že umožní svým zaměstnancům pracovat z domova nejméně do července 2021. Rozhodnutí se týká zhruba 200 tisíc zaměstnanců na plný úvazek a smluvních pracovníků společnosti Alphabet, která Google vlastní. Také to naznačuje, že jedna z největších technologických společností očekává delší průběh pandemie.
Generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai v prohlášení svým zaměstnavatelům uvedl, že home office nabídne flexibilitu, kterou lidé potřebují k vyrovnání práce s péčí o sebe a své blízké. Toto rozhodnutí přišlo v době, kdy obavy o péči o děti, vzdělávání a bezpečnost stále rostou.
Facebook umožní svým zaměstnancům více využívat práci z domova. Šéf společnosti Mark Zuckerberg odhaduje, že do deseti let bude takto pracovat polovina zaměstnanců největší sociální sítě
Společnosti, které oznámily, že se jejich zaměstnanci vrátí do kanceláří až v roce 2021:
- Universal Music Group
- Warner Music Group
- Sony Music
- Amazon corporate
- Viacom
- Scotiabank
- RBS
- Group Nine Media
- Indeed
Společnosti, které svým zaměstnancům nabídli home office natrvalo:
- Square
- Slack
- Shopify
- Zillow
Dále čtěte:
Trump dal Microsoftu 45 dní na převzetí TikToku
Počet případů COVID-19 na celém světě překonal 18 milionů
Zdroj: CNN