Zadejte hledaný výraz...

Situace v leteckém průmyslu je horší, než se očekávalo

Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronaviru a obnoveným cestovním omezením se výhled leteckého průmyslu opět zhoršil. V sobotu to uvedl provozní ředitel Airbusu Michael Schoellhorn.

Letecké společnosti zpomalily dodávky nových letadel kvůli omezením a obávám cestujících z letecké dopravy. Airbus již dříve uvedl, že bude muset zrušit 15 000 pracovních míst po celém světě.

V rozhovoru pro deník Handelsblatt Schoellhorn uvedl, že situace na začátku podzimu byla horší, než společnost očekávala. Dodal, že plánované zrušení 15 tisíc míst bude minimem.

Jelikož některé továrny Airbusu byly již před pandemií nedostatečně využívány, odbory se obávají, že by vedení mohlo rozhodnout o jejich odstavení. Alespoň pro Německo Schoellhorn takový krok vyloučil. Pro německé lokality nevídí v současnosti žádné ohrožení.

Výkonný ředitel Airbusu Guillame Faury minulý měsíc uvedl že mají v plánu udělat všechno pro to, aby snížili náklady, aniž by se uchýlili k povinnému propouštění. Nemůže však zaručit, že k tomu nedojde.

V dopise zaměstnancům v září Faury varoval, že Airbus možná bude muset propouštět, poté co se letecká doprava nezotavila z pandemie tak rychle, jak se očekávalo.

Společnost Airbus, se sídlem v Toulouse, Francie, je jeden ze dvou největších světových výrobců civilních dopravních letadel (spolu s firmou Boeing). Společnost byla založena v prosinci 1970 ve francouzsko-německo-britské spolupráci. Airbus v roce 2016 zaměstnával přes 72 000 lidí po celém světě, hlavně ve Francii, Německu, Velké Británii a Španělsku.

Dále čtěte:

Co by mohla Trumpova diagnóza znamenat pro trhy?

Nejvyšší nárůst nakažených v Česku za víkendový den

Zdroj: Reuters


Vydáno
4. 10. 2020
Tagy